Ohranitev človeške vrste

b.mika · 36793

b.mika

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 17 November 2010, 13:39:13
pozdravljeni

čudovite ste.  če prav razumem, bo potem treba naredit tudi čistko med ljudmi.
kastrirat bomo morali vse mešančke med "južnjaki" in slovenci, pa cigane, pa mulate...
podpiram vas 8)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 17 November 2010, 13:46:13
pozdravljeni

čudovite ste.  če prav razumem, bo potem treba naredit tudi čistko med ljudmi.
kastrirat bomo morali vse mešančke med "južnjaki" in slovenci, pa cigane, pa mulate...
podpiram vas 8)

 na napačnem forumu si ..... ko boš izjavil tale svoj post na kakšnem "naci" forumu ti bodo pa z ušesi ploskali ;) :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2 : 17 November 2010, 15:06:14
damayanti je crknil sarkazem detektor  :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 17 November 2010, 15:48:10
Tule dvomim da je šlo za sarkazem, ampak prej za nerazumevanje problematike s strani mike, čeprav (pa me lahko križate) sem sama mnenja, da bi bilo dobro tudi pri ljudeh regulirat določene zadeve (no, pa saj nekatere dejansko hvalabogu ponekod so regulirane - "parjenje v sorodu"  :P >:D).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 17 November 2010, 18:16:43
damayanti je crknil sarkazem detektor  :P









kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 17 November 2010, 19:40:39
 :o LOL
Ne morem, da ne bi :D


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 November 2010, 23:30:45
Tule dvomim da je šlo za sarkazem, ampak prej za nerazumevanje problematike s strani mike, čeprav (pa me lahko križate) sem sama mnenja, da bi bilo dobro tudi pri ljudeh regulirat določene zadeve (no, pa saj nekatere dejansko hvalabogu ponekod so regulirane - "parjenje v sorodu"  :P >:D).

Evgenika je etično zelo problematična. Kdo bo odločal, kaj je zaželjeno in kaj ni dopustno? Kako bi se mi počutili, če bi nam rekli, da ne smemo imeti otrok ali da jih ne smemo imeti z našim partnerjem? Ali naj potem uvedejo zakon, da je potrebno avtomatsko splaviti vsakega otroka z Downovim sindromom? (že zdaj se izvaja neke vrste evgenika, če ima plod gensko okvaro oz. dovolj velik sum nanjo, se lahko odločiš za splav) ipd. Mislim, da si noben ne želi drezati v tole, jaz vsekakor ne. In upam, da do takšnih regulacij nikoli ne bo prišlo. (Je pa zelo enostavno govoriti iz pozicije "normalnega", "zdravega", družbi prilagojenega individuuma, saj bi v primeru evgenike vedno šlo za nekoga drugega, ne tebe). Ma ne, to je tema za kozlat, imaš tako pro kot kontra argumente in oboji so po svoje validni (dobro vrste vs. dobro posameznika/družbe). Ne, ne bom več drezala v tole.  :-X

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 24 November 2010, 08:16:47
Uf ...Datelj...  boljše ne drezat v tole ja ker je  pomoje mimo tele teme ;)

Sploh se mi pa tale tema ne zdi ravno primerljiva v tem smislu da bi primerjali Ljudi in pse...
Že pri samih psih je tole malo drugače zasnovana tema.
kakor jo jaz razumem
Rodovniški/ nerodovniški
Bolj v tem smislu... tisti "čistokrvni" rodovniški /nerodovniški

Če je čistokrven je tudi z rodovnikom.In vzrejen po vseh pravilih tako kot je treba... z vzrejnim dovoljenjem, veterinarsko pregledan itd itd.

Če nima rodovnika ni dokaza, da je čistokrven...  nima vzrejnega pregleda( torej nekaj ni vredu z njim)... nima veterinarskega potrdila( nekaj narobe z njim)

Se gremo vzrejo pasme? uredu se pejmo...tako kot mora bit. Če jo hočemo ohranit( če nam je že tako všeč ta pasma)
Komur to ne prebije...in načrtno razplaja pse z genetsko prirojeno napako, zdravstveno psihološko itd....
Je mučitelj živali. ker pa zanje še računa je pa še nategun in prevarant.

 Tako kot je mika pač ne razumejo tega... za njih so vsi kužki enakovredni ::).In Čistokrvni  brez rodovnika so enakovredni rodovniškim ( kdor trdi  drugače je KKK ... naci...bolnik... :-9)

In v svoji prepričanosti nikoli ne pomisli... zakaj pes in psica nista dobila vzrejnega dovoljenja ....
najbolj zaskrbljujoče je pa ,da ponavadi so takega mnenja  starši majhnih otrok...
In ravno ti... ki se znajo pozanimat vse in o vsem  za varnost svojih otrok , (od kvalitete vrtca do kvalitete vzgojiteljice , do kvalitete klopce v vrtcu in barve na njej... kakšne gate nosi hišnik v vrtcu)
A psa gre kupit zavestno  brez rodovnika ???... potencijalno nevarnost za svojega otroka :-X.
Pa noben bumbar ne pomisli , da mogoče starši  njihovega  kužka niso dobili  vzrejnega  zaradi psihološkega stališča  :-X



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 24 November 2010, 09:19:04
Datelj, se strinjam ja (v končni fazi se lahko hitro začne pojavljat vprašanje kje se postavijo meje in kako se meje še prestavljajo v prihodnosti v težnji k "popolnem").

..ampak Damayanti, v bistvu ni tako zelo mimo tele teme, namreč ko pride do skrbi za take, ki niso sposobni poskrbet zase, pa naj bo to en kuža (rodovniški ali nerodovniški), ali pa nekdo z npr. downovim sindromom, ali pa v končni fazi z genom nagnjenosti k nasilju oz. agresiji ipd., pridemo do določenih skupnih vprašanj - breme skrbi odpade pri obojih najprej na tistega, ki je v prvi vrsti odgovoren za te (vzreditelj in "vzreditelj", lastnik takega psa, starš takega otroka) in brez sprenevedanja določeno breme vseh teh nosi tudi družba, ki je nihče ne vpraša ali si želi nosit to breme ali ne.

Glede drugih vidikov Damayanti, se pa jasno da strinjam.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #10 : 24 November 2010, 11:35:12
hm... Samo se je za vprašat kateri človek je brez rodovnika - rojstnega lista.  ::)

Žal obstajajo in uradno ne. Sploh v nerazvitih državah...  :( :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 24 November 2010, 11:49:54
Ob branju tele debate se mi čedalje bolj zdi, da bi nekate res bilo treba pokastrirati. Pa ne tiste, ki jim kaj manjka v rojstnih listih ali pa v genih, ampak tiste, ki jim manjka nekje drugje.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 24 November 2010, 12:06:29
Da spremenim smer debate, v novem Kinologu je članek na temo rodovniški in nerodovniški - pohvalno da se končno tudi tukaj pojavljajo taki članki. No moje osebno mnenje je da lahko bi bil članek malo bolje napisan, ampak za spločno populacijo se mi zdi kar ok. Čeprav problem je da dejansko vprašanje koliko nekinologov sploh to revijo bere. No vseeno, je pa nek začetek, samo upam da se bo tudi kaj konstruktivnega in produktivnega razvilo v bodoče iz tega začetka.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 24 November 2010, 12:08:19
Da spremenim smer debate, v novem Kinologu je članek na temo rodovniški in nerodovniški - pohvalno da se končno tudi tukaj pojavljajo taki članki. No moje osebno mnenje je da lahko bi bil članek malo bolje napisan, ampak za spločno populacijo se mi zdi kar ok. Čeprav problem je da dejansko vprašanje koliko nekinologov sploh to revijo bere. No vseeno, je pa nek začetek, samo upam da se bo tudi kaj konstruktivnega in produktivnega razvilo v bodoče iz tega začetka.

Samo tisti, ki jo dobijo gratis na kakšni razstavi ::)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 24 November 2010, 12:41:15
No, ljudje naj bi potomstvo NAČRTOVALI - z vsem, kar spada zraven. Za razliko od psov, mačk, miši, podgan itd.
Kaj zdaj tu ni jasno?


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 24 November 2010, 13:35:42
 eh ja tudi nekateri ljudje  živijo zgolj da preživijo... in se razplajajo..
samo poglej nerazvite države. Ali pa še celo v razvitih državah določene pripadnike nekaterih skupnosti

Višje razvita  bitja in nižjerazvita bitja  ;D

Ampak ker je v višjerazvitih nek čut za "sočloveka" oz kakor kdo jemlje  "bit človeštva" ... se rešuje te nižje razvite.
Ponavadi  s hrano vodo tako ali drugačno materialno pomočjo...in ti osebki preživijo....  in ko odrastejo se razplodijo in je situacija zopet ista oz podobna...  samo z razliko ,da vsakič v večjem obsegu... ::) Ker v glavi se jim ne pomaga...
 
Potem zopet  "višjerazvita" bitja delijo na dve skupini

Po dantejevi božanski komediji
Na "pravičneže" in "malomarneže" 

In spet kakor koli vzameš... ;D


 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 24 November 2010, 13:57:07
Nekateri živijo za to da preživijo in se razplajajo, drugi pa lepo živijo na njihov račun in se manj razplajajo, ker so za to prekomot. Potem, ko so tistim osebkom pobrali vse kar je bilo mogoče, jih naredijo še odvisne od svojih ostankov. Svet bi bil veliko lepši brez teh visokorazvitih.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #17 : 24 November 2010, 14:43:41
Citiraj
Ampak ker je v višjerazvitih nek čut za "sočloveka" oz kakor kdo jemlje  "bit človeštva" ... se rešuje te nižje razvite.
Ponavadi  s hrano vodo tako ali drugačno materialno pomočjo...in ti osebki preživijo....  in ko odrastejo se razplodijo in je situacija zopet ista oz podobna...  samo z razliko ,da vsakič v večjem obsegu

Ah dober stari Lebensborn, sam krc če se sam znajdeš med temi osebki, zaradi takšnih in drugačnih življenskih  okoliščin. Dejansko bolj prebiram to temo bolj sem postal navdušen nad mešančki

Citiraj
ki je nihče ne vpraša ali si želi nosit to breme ali ne.

mogoče zato ker družba ni sestavljena zgolj iz ene skupine, ampak množice različnih tudi tistih , ki so socialno ogrožene

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 24 November 2010, 15:24:03
Ah dober stari Lebensborn, sam krc če se sam znajdeš med temi osebki, zaradi takšnih in drugačnih življenskih  okoliščin.


Sicer po tvoji stari navadi...iz konteksta nekaj izvzet in potem komentirat... ::).. pa pomožnosti še nazija Lebensborna iz naftalina privlečt in njegov projekt primerjat z  nerazvitimi državami  in njihovimi plemeni nekje v Afriki  ::) 
Davor
smisel  višjerazvitih v pomoči je obelodanjeno v starem japonskem pregovoru "Ne daj lačnemu ribe, nauči ga ribe loviti!"

 kar se tiče "pravičnežev"

Citiraj
Dejansko bolj prebiram to temo bolj sem postal navdušen nad mešančki
mešančki?
 ali čistokrvnimi brez rodovnika?
Z prvimi ni popolnoma nič narobe.

Drugi so pa produkt "dantejevih pravičnežev" katerim predvsem in v prvi vrsti prevladujeta dva smrtna greha  2. in ,5 .
... prav pri tvoji pasmi imajo še posebej dolge kremplje... taki pravičneži >:D
In glede kako tukaj vsemu zavzeto oporekaš in zagovarjaš  določene in teraš neko svojo " propagando"... mi prvo pade na pamet .... da nisi prepričan v rodovnik svojega psa.     >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #19 : 24 November 2010, 16:10:30
Citiraj
n njegov projekt primerjat z  nerazvitimi državami  in njihovimi plemeni nekje v Afriki

stare ideje in prakse so izredno trdožive, ekonomska odvisnost bodisi zaradi bolezni ali socialnih razmer je bil glavni motiv iskanja prevladujoče pasm..ehm rase
pozabljaš, da do 2004 smo bili sami država v razvoju, pustimo to da tvoja teorija višjerazvitih sploh ne upošteva kulturne danosti, ljudje v Afriki želijo živeti v plemenskih odnosih, ker je to del njihove specifike in civilizacije , ti pa riba kar malo pomaga če živiš na območju ki je geografsko  izpostavljena suši, eroziji tal, naravnim katastrofam, boleznim kot posledica okolja (pač malarije ne moreš tle fasat a ne) in stoletnega izkoriščevanje iz strani tvojih višjerazvitih. Naš višji standard namreč temelji na teh "osebkih", ker pač surovine in poceni delovna sila mora od nekod priti,
Tko da ja će bi te kastrirale bi morale tudi same vzeti kramp in lopato v roke

Citiraj
ali čistokrvnimi brez rodovnika?
 

v obeh primerih gre za mešanca, če izvor pasme ni jasen oz. dokazljiv in v obeh primerih je zame pes

Citiraj
mi prvo pade na pamet .... da nisi prepričan v rodovnik svojega psa

Sploh ne vem kje ga imam, rodovnik me osebno ne zanima, to prepustim vam aktivistom, meni  je bilo važno da je pes zdrav in karakterno ter pasemsko primeren, kar pa mi ne zagotavlja noben kos papirja
In če ga Asya ne bi imela, ne bi izgubljal mislil na to da ga nima, ker je zame odličen pes

Citiraj
teraš neko svojo " propagando".

se ti zdi, da je moje mnenje toliko odaljeno od te ki jo ima obča javnost ? tule nič ni "mojega" ampak realno postavke predpostavke, ki jih ima večina ko se odločijo za nerodovniškega psa, če ne drugega je statistika jasna

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 24 November 2010, 16:19:38

In če ga Asya ne bi imela, ne bi izgubljal mislil na to da ga nima, ker je zame odličen pes


Če ga ne bi imela, pa mogoče ne bi bila odličen pes... :)

LP Ika


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #21 : 24 November 2010, 16:23:01
Sploh ne vem kje ga imam, rodovnik me osebno ne zanima, to prepustim vam aktivistom, meni  je bilo važno da je pes zdrav in karakterno ter pasemsko primeren, kar pa mi ne zagotavlja noben kos papirja

Zakaj si pa potem vzel rodovniskega psa :P
Kos papirja ti precej poveca moznosti, da bo pes zdrav, karakterno in pasemsko primeren. 100% pa seveda nic ni.

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 24 November 2010, 16:57:10
jej, kam smo prišli, enkrat za spremembo se moram (skoraj) strinjati z Davorjem. :o


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 24 November 2010, 17:39:40
stare ideje in prakse so izredno trdožive, ekonomska odvisnost bodisi zaradi bolezni ali socialnih razmer je bil glavni motiv iskanja prevladujoče pasm..ehm rase
pozabljaš, da do 2004 smo bili sami država v razvoju, pustimo to da tvoja teorija višjerazvitih sploh ne upošteva kulturne danosti, ljudje v Afriki želijo živeti v plemenskih odnosih, ker je to del njihove specifike in civilizacije , ti pa riba kar malo pomaga če živiš na območju ki je geografsko  izpostavljena suši, eroziji tal, naravnim katastrofam, boleznim kot posledica okolja (pač malarije ne moreš tle fasat a ne) in stoletnega izkoriščevanje iz strani tvojih višjerazvitih. Naš višji standard namreč temelji na teh "osebkih", ker pač surovine in poceni delovna sila mora od nekod priti,
Tko da ja će bi te kastrirale bi morale tudi same vzeti kramp in lopato v roke



Ti mene ne razumeš ravno najbolje  a ne? kaj sem mislila s tistimi "višjerazvitimi " ?
Eni so uni ki pomagajo in rešujejo  vse za vsako ceno .( čeprav delajo lahko tudi medvedovo uslugo)
Drugi  čakajo in izkoriščajo in zatirajo  ( dante in grehi ;)) ( kot je že lanabela povedala)
Tretji so pa " malomarneži"

toliko o tem  človeštvu  Davor  ..... sicer pa ...za danes se mi ne da več...

p.s. mene med nekimi aktivisti ni ( zgolj  občasno bemtim  ;D)... te je pa fajn mal podrezat... ker ti pa pol ful v luft skačeš :P


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 24 November 2010, 17:46:02
Nekateri živijo za to da preživijo in se razplajajo, drugi pa lepo živijo na njihov račun in se manj razplajajo, ker so za to prekomot. Potem, ko so tistim osebkom pobrali vse kar je bilo mogoče, jih naredijo še odvisne od svojih ostankov. Svet bi bil veliko lepši brez teh visokorazvitih.

Se podpišem dvakrat pod tole.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #25 : 24 November 2010, 18:02:30
Jaz pa trikrat.  ;D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 24 November 2010, 18:56:33
Ob branju tele debate se mi čedalje bolj zdi, da bi nekate res bilo treba pokastrirati. Pa ne tiste, ki jim kaj manjka v rojstnih listih ali pa v genih, ampak tiste, ki jim manjka nekje drugje.
Saj če manjka drugje, zelo verjetno pomeni, da je manjkalo v genih  :P

No, ljudje naj bi potomstvo NAČRTOVALI - z vsem, kar spada zraven.
Poudarek je na "naj bi". Realnost je drugačna.

Nekateri živijo za to da preživijo in se razplajajo, drugi pa lepo živijo na njihov račun in se manj razplajajo, ker so za to prekomot. Potem, ko so tistim osebkom pobrali vse kar je bilo mogoče, jih naredijo še odvisne od svojih ostankov. Svet bi bil veliko lepši brez teh visokorazvitih.
1. to ni nujno vedno tako, da eni (ne bom niti rekla višjerazviti) živijo na račun drugih
2. svet bi bil veliko lepši če ne bi bil "overpopulated"

Kar se tiče nadaljevanja pa.. Davor, če rodovnik ne bi bil pomemben, oz. ga sploh ne bi bilo, danes ne bi bilo pasem in tipičnosti, zaradi katere se ljudje sploh odločajo za določen tip = pasmo psa. Kaj pa tukaj ni jasno? ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #27 : 24 November 2010, 19:52:56

Citiraj
Saj če manjka drugje, zelo verjetno pomeni, da je manjkalo v genih

Tisto, kar jim manjka ni v genih. Bi pa ne bilo napak, če bi ne imeli potomcev, ker se prenaša z vzgojo.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #28 : 24 November 2010, 21:08:54
Citiraj
Davor, če rodovnik ne bi bil pomemben, oz. ga sploh ne bi bilo, danes ne bi bilo pasem in tipičnost

še ena bajka, prvi register pasem se pojavi tam v prvi polovici 19. stoletja, pasma ki jo sam imam pa  v 16 stoletju,  Rottweilerji so še tam iz časa starega Rima; potreba po pasmi je tisto , ki je slednje ohranjala in ne tale kos papirja
Tako da je  ideja da nerodovniška vzreja ogroža tipičnost pasem le mal smešna, sploh ker je velik del sodobnih pasem tako ali tako mešancev, naš Kraševec kot primer. Načrtna vzreja za dvor , v kar se pozneje razvijejo razstave se je komaj začela v viktorijanski dobi

drugače pa, kar je že nekdo drug poudaril tle:

Citiraj
Purebred dogs were bred from a narrow set of ancestors, and an idea developed that this somehow made them superior in both appearance and in general goodness. Englishman Francis Galton used the term eugenics to refer to his ideas for applying domestic animal breeding techniques to humans, to produce a 'pure' and 'good' elite; the idea became an intellectual fad, promoted by people as diverse as Margaret Sanger and dog writer Leon Fradley Whitney,[18] who both promoted the sterilization of 'unfit' humans; ideas that were extended horrifyingly by the Nazis in World War II era Germany. Purebred dog breeders of today have therefore been accused of following "a breeding paradigm that is, at the very least, a bit anachronistic in light of modern genetic knowledge, and that first arose out of a pretty blatant misinterpretation of Darwin and an enthusiasm for social theories that have long been discredited as scientifically insupportable and morally questionable."[

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #29 : 24 November 2010, 21:56:25
...zlorabe...  :-X
na vseh koncih in krajih.  >:( >:(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P