briketi ali kuhana hrana

bony · 1507

bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
: 26 November 2010, 10:01:24
 Do sedaj sem psa hranila z briketi Royal Canine in Nutra Gold ( vsak obrok pomesam ti dve svrsti briketov). Pred tem je bil na Hillsu in je imel stalno probleme z zamaseno analno zlezo. Potem sva zamenjala brikete in zdej je uredu. Ce je samo Nutra Gold ima ful dobro prebavo, ampak zgublja na tezi, ce pa je samo RC pa ima spet vnetje analne zleze. Tako da sedaj mesam ti dve hrani in sem zadovoljna. Pes je zdrav in ima normalno prebavo. Se je pa zdej pojavil problem, ker sva bila na ciscenju zobnega kamna in je veterinarka rekla, da ima prevec kamna za svojo starost ( 4 leta, border collie).  :-[ Mislim, da je ta problem pri njemu genetsko pogojen, ker sem mu redno umivala zobe, dobival je kosti (tako sveze kot tudi umetne). Veterinarka mi svetuje oral care brikete. Vendar vidim,, da ima samo hills oral care. Zanima me pa tudi ali je bolje za psa da je kuhano hrano? Ali naj mu mesam malo kuhane, malo briketov? Trenutno sem cisto zmedena glede tega kako naj bi ga hranila. Meni ni problem kuhat za njega, samo me skrbi da potem ne bi bla hrana uravnotezena, da ne bi dobil dovolj vseh vitaminov, mineralov,... Nisem ravno strokovnjak v nutricionistiki, tako da bom vesela vsakega nasveta. Do sedaj se nisem ukvarjala  z vprasanjem prehrane, ker sem bila s hrano zadovoljna. Moj kuza sicer zelo rad je brikete, vendar mi je zal da ze 4 leta stalno je eno in isto. Vendar nisem spreminjala prehrane, ker nisva imela nobenih zdravstvenih problemov, razen zob. Poudarila bi se, da zobje niso bili v takem stanju, da bi njega boleli. Za zdej je slo predvsem za to, da estetsko niso bili lepi. Cistit pa sem jih sla zato, da se kasneje ne pojavijo zdravstveni problemi zaradi zob.
Zdej sem ful zakomplicirala vse skupej ;D, ampak hočem podat cim vec informacij da mi lahko svetujete.



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #1 : 26 November 2010, 11:33:49
Oj

Jz ti lahko povem mojo izkušnjo: Moja psica je imela tudi od vedno probleme z zobnim kamnom. Pri 2 letih je šla prvič pod narkozo zaradi ene poškodbe in so ji že morali očistit še zobe, ampak se ji je v parih mesecih nazaj nabralo. Pa potem vedno kadar je šla pod narkozo, so ji še zobe spucali. Enkrat smo tudi dobili brikete Oral Care, po katerih ni bilo čisto nobene spremembe. Pa poskušala sm s pastami ščetkanjem... nič ni konkterno zaleglo. Dajala sem tudi tiste umetne kosti za žvečenje in včasih kakšno pravo kost od krače, ampak njej se ti ni zdelo vredno grizt, zato je ali zakopala (če je bila zunaj) ali pa skrila v kakšen kot ali za omaro. Kakšen mesec nazaj, pa sem ji pri njenih 11 letih (zobje seveda v katastrofalnem stanju) prvič dala eno surovo kost z veliko mesa - to se ji je pa zdelo vredno grizt in po ene 4h kosteh, je nekaj njenih zob postalo spet belih, brez kamna. Še vedno pa so njena "osnovna" hrana briketi. Podobno je bilo z mlajšim psom, s to razliko, da on bi vedno vse takoj pojedel, zato je npr. kost od krače, kjer že tako ni bilo skoraj nič mesa gor, obdeloval tudi 3 ure.. Po tem je imel seveda ful lepe zobe... Kakšen mesec, potem se mu je spet začelo nabirat, pa je spet dobil kakšno kost. Aja, pa pri njemu so imele prave kosti (kuhane in surove) veliko večji učinek kot tiste umetne iz kože.

Los je car!