Težave s sklepi

shawtyy* · 30752

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #30 : 07 Marec 2014, 11:06:32
Te zadeve imajo dober okus (piščanec, jetra...).
No vidiš-tale hrana moji absolutno ne bi ustrezala. Mislim riž na prvem mestu in celih 40%  ??? Za tako sestavo bi ceno res lahko dali za 15-20 eur nižje.

Vrednost hrane se tudi dvigne, če se mora zanjo potrudit in kaj naredit (vaje poslušnosti, samokontrola etc).  Antiparazitiki itak niso dobrega okusa-fujfej. Čeprav moja jih bo požrla-ob kombinaciji trikov in da ulovi tabletko v zraku.

Mnogokrat je tudi bolj učinkovit, večja koncentracija, boljša oblika za apsorbcijo...etc.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 19 Oktober 2015, 23:29:20
Nisem vedela kam naj postavim to vprašanje, pa vendarle...ima kdo izkušnje z Condrotonom? Glede na ceno je na tej spletni strani nekaj takega kot Cortaflex in pa Flexadin.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #32 : 20 Oktober 2015, 13:13:47
Velja, če iz druge roke povem?

V glavnem prejšnja agility inštruktorica je svoji veliki šnacerki mix (pes nad 20kg, ampak pod 30kg) dajala Condroton in še vedno ji. Psica je imela težava s sklepi, zaradi klopne bolezni in po kuri antibiotikov še vseeno ni bila BP in ji je dajala najprej tavečjo dozo condrotona, zdaj pa že nekaj let vzdrževalno. In psica je aktivna, v dobri kondiciji, brez bolečin. Daje ji pa 1000mg Vetnil Condroton.

Jaz zaenkrat vzdržujem stanje z jointcare + inflamex (vražji krempeljc je protivneten), občasno, če je kaka akcija, pa vzamem namesto praška kaj bolj koncentriranega.  Recimo CortaVet,  Condroton....Zdej cene so se vmes verjetno spremenile, ampak včasih je bila najugodnejša varianta cena/trajanje cortaflex sirup, tavelika doza....No, pri večjem psu se splača kalkulirat (v rangu iste kvalitete!), pri majhni kilaži, pa tudi jaz ne bi delala znanosti v eurih.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 20 Oktober 2015, 17:12:30
Hvala Čara  :) Bom premislila, ampak kot si napisala, je Condroton bolj koncentriran, tako da mislim da bo vredu Cortaflex (koliko je stara tvoja psička)? . Za kakšne bistvene spremembe, pa potem kasneje lahko začnem s Condrotonom.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 20 Oktober 2015, 20:44:36
Aja, še nekaj... on ima 8kg. Potem je priporočljiva ena tableta na dan ali pol (pri kapsulah vsipam ven polovico praška)? Condroton isto kot Cortaflex? Glede doziranja mislim...verjetno ja ne? Piše to kje na škatlicah glede doziranja za kilažo? To znamko, ki sem jo sedaj imela, sem vprašala glede kilaže prodajalca, pa mi je on svetoval.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 21 Oktober 2015, 07:40:06
Moja psica gre proti 9 letom, 32 kg in grdi kolki.  Glede doziranja pa-najbolje da pogledaš te škatle in prebereš na straneh od prodajalcev ali pa kontaktiraš prodajalca/uvoznika/proizvajalca kam po njihovem glede doziranja spada 8kg pes , med pritlikave ali majhne ??? Navadno radi dajo informacije.



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 21 Oktober 2015, 21:20:55
Pomoje če je nad 5kg, spada med majhne. Bom pa se pa raje še pozanimala.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]