Perujski goli psi

Gost · 80395

inca orchid

  • Gost
Odgovori #30 : 05 December 2010, 22:22:43
hvala za popravek :)



inca orchid

  • Gost
Odgovori #31 : 05 December 2010, 22:24:02
hvala za oravek :) :) :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #32 : 05 December 2010, 22:27:11
Ko je bil odrasel npr.? Ene dve do tri puranje krače - take precej velike, kakšen avokado  ::) , par jabolk, 2-3 banane, kakšne pol kile skute ali liter mleka, kakšno jajce, pol pa še kaki dodatki v stilu korenja, buč, kumar itd., pa ena kastrola briketov npr. Tako nekako zdej iz glave. Potem pač v različnih kombinacijah. Sicer pa veš, kako sva purane kupovali, hehehe. Aja, seveda še z dodatkom riža, ječmena, testenin, polente itd.

Ja, ko je odrasel  :)  Ko je rastel je v enem dnevu pojedel toliko, kot jaz v tednu dni  :o  Tako, da je malo za premisliti, če ti takole prehranjevanje finančno znese.


inca orchid

  • Gost
Odgovori #33 : 05 December 2010, 22:36:20
za psa se vedno najde ;D sem imela nekaj let nazaj mešanca med dobermanom pa rotweilerjem  ;D mi je jasno kok gre not-pa vn tudi hahahaha pa še aktiven je bil toooook da sem kar nekaj killc dol vrgla



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #34 : 05 December 2010, 22:50:09
no za moje pojme nobeni kvalitetni briketi nikoli ne nadomestijo oz niso ekvivalentni sveži prehrani... tako da po mojem mnenju bi si itak vsak pes zaslužil bolj naravno prehrano v smislu čim manj predelano.

sicer pa meni jedilnik se sliši čisto normaen za psa ki je na surovi oz kuhani hrani, ker hranim moje čist podobno. edina razlika seveda so količine :):):)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #35 : 05 December 2010, 22:52:09
Ja Urška se strinjam, pri velikih pasmah in posebno pasmah ki imajo specifike to sploh ni zanemarljiv strošek. Čeprav velik plus je da dobiš za 5€ 10kg divjačine, tako da se da, samo organizacija mor biti dobra.

sicer pa ja, mislim da vsi ki gredo v nakup te pasme bi se morali tudi tega zavedati.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 05 December 2010, 22:55:41
Ma, mišična masa pri samo briketih ni bila OK, tudi kvaliteta kože ne, v glavnem splošno stanje psa. Tudi npr. vzreditelji v Peruju hranjenja izključno z briketi ne prakticirajo in ga odsvetujejo.
Zobovje je (v mnogih primerih) pomanjkljivo, ampak nič bat, so sposobni jest tudi cele kose s kostmi itd. 8) Ni pa to povezano s kakšnimi obolenji ipd.


inca orchid

  • Gost
Odgovori #37 : 05 December 2010, 23:06:46
a razumem...priznam da me je zaradi zobkov kar malo skrbelo...samo da lahko normalno je.yo,sem šla še enkrat prebrat jedilnik in ja mi je zdj jasno da če je lahko 3 krače na dan +dodatke "zmazu" res nima bit kej narobe z zobi



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 05 December 2010, 23:10:06
Nič, ne. Pri vzrediteljici od Huarmi so občasno kar celo kozo, ovco, lamo ali tele oz. kaj podobnega dobili, pa je šlo hitro v promet  ;)


inca orchid

  • Gost
Odgovori #39 : 05 December 2010, 23:17:19
zakon!!! imam sicer nekaj kolegic kinologinj,ki so totalno proti vsem "nagicam" v smislu male brezdlake pošasti in so bli zobje njihov glavni kontra ko so izvedele da sem se zapičila v njih-itak niso nič dosegle hahhahahahah .hvala za obrazložitve.a slučajno kdo ve,so perujci naravna pasma??( no ja brez večjega vmešavanja ljudi v parjenje)
ni mi jasno kako so se lahko toliko let obdržali kljub nekontroliranemu parjenju na ulicah?! poi moji logiki bi moral slej ko prej prevladati odlakan tip psa,če pa prav razumem in kolikor sem videla na dokumentarcih pa so velč ali manj brezdlaki.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 05 December 2010, 23:18:53
Načeloma se zelo malokrat parijo z ostalimi psi, ker se jih kot divja krdela izogibajo  ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 06 December 2010, 08:34:53
Samo število zob je zelo okrnjeno in kolikor vem jim kmalu velika  večina tudi izpade, kolikor sem jaz slišala.  Seveda kot je že Yo omenila pa to ni ovira da nebi mogli jesti svega i svašta.

Me pa zanima ali je to isto kot pri kitajcih, odvisno tudi od posameznih linij - se pravi eni imajo boljše drugi slabše zobe ?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 06 December 2010, 10:49:38
Niti ne oz. morda manj zob manjka, kjer je parjenih zraven veliko odlakanih psov. Drugače so pa bolj ali manj vsi ene škrbe  8)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #43 : 06 December 2010, 11:11:41
aja še to, kako pa je potem v teh divjih krdelih, a odlakanih pa ni zraven? Saj se tudi tam ziher skotijo odlakani.... uf zelo zanimiva tema za študirati, škoda  da nimam časa.


inca orchid

  • Gost
Odgovori #44 : 06 December 2010, 18:39:42
dal bi se na dolgo in široko razglabljat o tem!botticelli,ti maš kitajca,a  ne,in da dobiš žive mladiče morš part ega golega pa enga powder-puffa a ne?zato me tooook firbc matra kako je s tem v "divjini"  ???



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #45 : 06 December 2010, 18:46:29
,in da dobiš žive mladiče morš part ega golega pa enga powder-puffa a ne?
Ne.

Bom poskusila napisat čist enostavno. Če so goli Hh in odlakani HH ...

Potem, če pariš dva gola, torej Hh + Hh imaš naslednje možne kombinacije -> Hh (goli), Hh (goli), HH (odlakani), hh (letalni-umre).

Če pariš dva odlakana, imaš HH + HH in lahko dobiš ven samo HH, torej vse odlakane.

Če pariš golega in odlakanega, torej Hh + HH dobiš Hh, Hh, HH, HH. Torej približno enako število golih in odlakanih.

Če je genetika pri perujcih ista kot pri kitajcih, potem morajo tudi v divjini obstajati odlakani.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 06 December 2010, 18:48:11
In kaj ima to s perujci?


inca orchid

  • Gost
Odgovori #47 : 06 December 2010, 18:55:29
sem si nekako zamislila da je tudi pri perujcih podobno,pa očitno ni  :-[   zanimivo 



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 06 December 2010, 19:24:07
Vsi znani predniki Huarmi in njihovi potomci so bili goli, Huarmi prav tako.
Supay je bil gol in nosilec gena.
Imela sta 7 živih, golih mladičev. Tako da...


inca orchid

  • Gost
Odgovori #49 : 06 December 2010, 19:32:11
sem se poglobila v to  ;D   in ja dejansko so goli psi,ne rabijo mešanja krvi z odlakanimi.dejansko odlakane dodajajo samo zaradi zobovja,pa v ameriki so bili prepričanja da bodo psi boljše "kvalitete",torej da bodo imeli daljšo življenjsko dobo (mimogrede podatka o pričakovani življenjski dobi nisem nikjer zasledila)...pa so rejci iz peruja ovrgli ameriško teorijo haha  je pa interesantno da se kljub temu vsake toliko v leglu "pojavi" kakšen odlakan mladiček-ampak ni tok simpatičen kot nagica  ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 06 December 2010, 19:38:31
Pričakovana življenjska doba je precej visoka po pričevanjih vzrediteljev - tam okoli 18 let. Seveda ne v prostoživečih krdelih.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 06 December 2010, 19:41:10
Mah kolikor sem jaz do sedaj vedela genetika vseh golih naj bi bila enaka, razen seveda ameriškega golege terierja ki je itak ˝umetno˝ vzdrževan ker je tam golota recesivna lastnost.

Tako da zato mi ni jasno kako da ni odlakanih v leglu... pri kitajčkih tudi če pariš ne vem koliko generacij samo gole boš vedno dobil tudi odlakane v leglu.
To sem jaz hotela razjasniti, če kdo ve odgovor. No v bistvu sedaj mi je vseeno če kdo ve ali ne ker bom itak sama naštudirala :)

Pa še to, nebo mišljeno kot provokacija ampak me res zanima, kako pa veš da vzreditelji v peruju ali nenazdnje tudi v evropi, ki parijo samo gole in imajo vedno samo gole mladičke, odlakanih ne ˝odstranijo˝ takoj ko se skotijo?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 06 December 2010, 19:50:28
Vem, kaj delajo v Evropi, zato sem psico kupila pri vzrediteljici v Peruju, ki ji zaupam. In samca "naročila" prek nje. Saj tako naj bi to šlo, a ne?
V Peruju so psi zdaj zaščiteni in verjamem, da tisti, ki so temu cilju posvetili par desetletij vedo, kaj počnejo.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 06 December 2010, 19:52:45
Aja, pa mislim, da pri kitajcih vseeno ni tako kot pri perujcih ali xolo-tih. Že samo, če vemo, da se jih večino brije in v bistvu sploh niso goli, da imajo popolnoma drugačen tip kože. Ne vem sicer, ker me kitajčki ne zanimajo pretirano. Se kitajci potijo skozi kožo ali ne?


inca orchid

  • Gost
Odgovori #54 : 06 December 2010, 19:56:36
a niso pri potenju vsi psi na istem-blazinice in jezik?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 06 December 2010, 19:58:07
Perujci se potijo po vsej površini kože.


inca orchid

  • Gost
Odgovori #56 : 06 December 2010, 20:06:41
več ko berem o njih pa več ko mi vi poveste o njih bolj sem fascinirana!! tok pasji pa vseeno tako drugačni



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 06 December 2010, 20:35:51
No, pa sprednje tace znajo uporabit kot roke (npr. trkat po vratih ali kaj podobnega).
Aja, pa plavalno kožico imajo med prsti  :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 06 December 2010, 20:49:25
ja tudi kitajci se potijo :) samo mslim da ne v takšni meri kot perujci, no mislim :9

sicer pa ja, se strinjam, pri kitajcih gredo določene zadeve totalno narobe in med tem je tudi odlakanost, ampak če koga zanima kaj več o tem potem nadaljujem v temi za kitajčke (pa kmalu na moji spletni strani :) pripravljam članek na to temo )

ja je pa ista fora, tudi kitajci uporabljajo spredjne šape kot roke in imajo unikaten način igre in komunikacije ki je mogoče drugim pasmam zelo čuden :)

saj konec koncev vsi goli psi naj bi imeli nekoč boljkone istega prednika, tako da neke specifike ostajajo.

To glede vzrediteljev iz peruja... ja moraš res osebo spoznati in videti kako in kaj, ...kdo ve, mogoče še kda mene premami in se odločim raje za pravega perujca iz peruja... :):)


inca orchid

  • Gost
Odgovori #59 : 06 December 2010, 23:43:55
sem ravno slike pa posnetke gledala.kaj so face!!!   ;D  full so me spravili v dobro voljo   ;D ;D ;D ;D  pa še nekaj me zanima- Yo bo najbrž pravi naslov-zakaj so si po videzu tooook različni? a so različne linije psov? in kok jih je če so? vem da so tri velikosti.  nekatere psarne imajo res lepotce,druge (večinoma iz slovaške in češke) pa neke vsaj za moje pojme čudne pse(pa nej bi bili uvoženi iz peruja). v opisu standarda piše da naj bi bil pes simetričen,psice so lahko rahlo podolgovate,da naj bi imel atletsko grajeno telo,na tistih slikah so pa večinoma vsi razpotegnjeni   ???  ???  ???  ???  zgleda se res najbolj splača uvozit psa iz peruja... tudi tista dva psa,ki sem jih enkrat videla (najbrž res tvoja Yo) sta imela lepa skladna telesa..