Perujski goli psi

Gost · 80386

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 07 December 2010, 00:36:44
V Polju si videla Huarmi in Supaya, ja, z mojim bivšim možem (dobila zs, ampak, ker sem sredi selitve, nimam takoj časa odgovorit).
V Peruju je prav tako treba vedet, kje kupit, če bo koga zanimalo, lahko pomagam. Rade volje.


inca orchid

  • Gost
Odgovori #61 : 07 December 2010, 00:59:25
o te popolnoma razumem.in sočustvujem s tabo   ;)  dala selitev čez oktobra ...katastrofa ... ja bi res lepo prosila,ker bom diplomirala z iskanjem...ne najdem pa popolnoma nič pametnega  >:( 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #62 : 27 December 2010, 12:55:51
Tema je malo oživela. :) Pa sem se spomnila, da sem pred časom našla Kuntuchawa potomec Huarmi in Supaya... Kličejo ga Azul..Ampak ga nimajo več v tisti psarni :(
Meni je bil po fotkah blazno všečn pes.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 27 December 2010, 13:51:46
Na Finskem, ne?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #64 : 27 December 2010, 20:09:40
Japsi. Saj je že bilo govora o njem, je tudi oče enega legla na finskem. Mislim, da je blo tisto leglo 2007. Je pa bil edini pes iz legla Hurmi x Supay, ki sem ga lahko zgooglala in vidla fotke odraslega psa.  :P Sej zato mi je pa škoda, ker jih ni več na strani od vzrediteljice, kjer je bil Azul oz. Kunturchawa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #65 : 10 Februar 2011, 02:17:16
Mah kolikor sem jaz do sedaj vedela genetika vseh golih naj bi bila enaka, razen seveda ameriškega golege terierja ki je itak ˝umetno˝ vzdrževan ker je tam golota recesivna lastnost.

Tako da zato mi ni jasno kako da ni odlakanih v leglu... pri kitajčkih tudi če pariš ne vem koliko generacij samo gole boš vedno dobil tudi odlakane v leglu.
To sem jaz hotela razjasniti, če kdo ve odgovor. No v bistvu sedaj mi je vseeno če kdo ve ali ne ker bom itak sama naštudirala :)

Pa še to, nebo mišljeno kot provokacija ampak me res zanima, kako pa veš da vzreditelji v peruju ali nenazdnje tudi v evropi, ki parijo samo gole in imajo vedno samo gole mladičke, odlakanih ne ˝odstranijo˝ takoj ko se skotijo?
Tudi pri Xolotih znajo "odstranjevat"..samo se lahko v izjemnih primerih kriza tudi z odlakanim psom, ce je ta res izreden primerek ki lahko aportira k pasmi. Ne strinjam pa se z vkrizanji odlakanih kar tako.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #66 : 15 Februar 2011, 08:20:22
Punce, a posvojile pa nebi perujcka iz Peruja? Lahko pomagam pri organizaciji prevoza. Vse skupaj vas bo prislo ceneje kot nakup (in ce je kasneje v nacrtu vzreja, je v Sloveniji cisto realno prodaja zelo tezka) in je kar nekaj psov, ki res potrebujejo pomoc.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Alaskan

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 02 Marec 2011, 16:14:38
Men so tud izredno všeč, in bi takoj enga mela, samo je trenutno edini problem 6 malamutov :P
Ampak, če se bom odločila menjat pasmo, bom gotovo imela peruanca.



inca orchid

  • Gost
Odgovori #68 : 02 Marec 2011, 18:45:10
desobediencia!razmisljala sem o posvojitvi iz peruja,pa nikakor nisem prisla do informacij na koga se obrniti,poklicati...na netu sem nasla samo rejce v peruju.ce ves kako posvojiti psa iz peruja bi te lepo prosila za informacije  :)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #69 : 02 Marec 2011, 18:57:23
Yes! :o
Ti posredujem na privat kontakt punce (ki je tudi vzrediteljica) ki se res trudi okrog brezdomnih Viringov..mi je potrdila pred kratkim da dajejo v posvojitev tudi v tujino in pomaga tudi okrog organizacije prevoza in formalnosti, potrebnih za izvoz/uvoz, lahko pa racunas tudi name ce kaj rabis, da poiscemo cim ugodnejso opcijo. Imam dosti izkusenj s tem.


Btw, sej ti ni ime Martina, kajne? :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #70 : 02 Marec 2011, 19:06:56
Yes! :o
Ti posredujem na privat kontakt punce (ki je tudi vzrediteljica) ki se res trudi okrog brezdomnih Viringov..mi je potrdila pred kratkim da dajejo v posvojitev tudi v tujino in pomaga tudi okrog organizacije prevoza in formalnosti, potrebnih za izvoz/uvoz, lahko pa racunas tudi name ce kaj rabis, da poiscemo cim ugodnejso opcijo. Imam dosti izkusenj s tem.


Btw, sej ti ni ime Martina, kajne? :)

LOL! ;D ;D ;D



inca orchid

  • Gost
Odgovori #71 : 02 Marec 2011, 19:07:17
ne.anamary sem :)



inca orchid

  • Gost
Odgovori #72 : 02 Marec 2011, 19:10:17
pa se to:YEY!hvala hvala hvala :)))



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #73 : 02 Marec 2011, 19:39:15
Mene pa samo zanima kako je z karakterjem teh brezdomih perujcev?
Glavni razlog zakaj sem jaz še vedno na strani da vzamem perujca v bodoče, pač ko bo, iz preverjene vzreje, kjer bom videla oba starša in njun karakter, ker hočem imeti doma psa z stabilnim karakterjem. In ko gledam slike vzrediteljev perjcev, ki imajo svoje pse iz legel ki so že več generacij v vzreji, mene že to prepriča da ti psi so ok in jim ni panika živeti med ljudmi, v gužvi in kaosu ter so kar se tiče temperamenta stabilni.
Kako je to pri teh posvojenčkih iz divjine?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 02 Marec 2011, 20:30:54
Moj Supay je bil odlovljen iz divjine.
Meni perujci tu iz Evrope npr. sploh niso všeč. Tudi zaradi tega, ker so čisto izgubili tisto "nekaj".


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #75 : 02 Marec 2011, 20:36:47
vem, samo tisto nekaj je verjetno glih povezano s tem, da ti psi niso rojeni za življenje v mestu in da jih voziš na sprehod po centru in da gre s tabo na kavico, med ljudmi, med drugimi psi, v gužvi,.. ali se motim? vsaj jaz sem dobila tak občutek.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #76 : 02 Marec 2011, 20:37:30
Saj nihce ne pravi da so iz "divjine"..pac psi brez domov ali izgubljeni  psi kjer se lastniki niso pojavili. Pogoste so tudi najdbe mladickov na trznicah. Interesent mora pa ljudem ki jih dajejo v posvojitev povedati kaksen je njegov stil zivljenja ter izkusnje, da mu lahko dajo primernega psa. Tej ljudje tudi poznajo karakter svojih varovancev in vejo, kako se znajdejo v razlicnih situacijah.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #77 : 02 Marec 2011, 20:39:01
Boticelli, vecina jih prihaja iz Lime, ki je ogromno mesto. Taki psi znajo sofirati med guzvo in prometom bolje kot marsikateri pes. Drugo so slabe izkusnje ki so jih morebiti pridobili, glede tega sem pa ze napisala zgoraj.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


inca orchid

  • Gost
Odgovori #78 : 02 Marec 2011, 20:43:39
osebno sem mnenja da je 10% karakterja prirojenega,90% pa pridobljenega.kar pomeni da v novo domovanje pride nepopisan list z majhnim karakterjem ki ga potem skrbnik sam do konca izoblikuje tako ali drugace.je pa potrebno upostevati namen pasme in vzgojo in zivljenje prilagoditi potrebam psa.ampak to je samo moje mnenje...pes je moj nacin zivljenja:) no hotela sem povedati to da sem mnenja dj je lahko vsak pes dober druzinski pes-nekateri z manj nekateri z malo vec truda!!nekateri skrbniki se tega zavedamo,drugi pa so zgodba zase.



inca orchid

  • Gost
Odgovori #79 : 02 Marec 2011, 20:56:36
yo,koliko je biu supay star ko si ga dobila in kako se je prilagodil v novo okolje?



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 02 Marec 2011, 21:01:51
Ena hujsih primerov iz Lime





V zelodcu je imela vrecko, v njej pa crknjeno podgano.


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #81 : 02 Marec 2011, 21:19:37
Isuse bože...A je psica okrevala al je to frišna fotka?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #82 : 02 Marec 2011, 22:02:40
saj vem da mogoče izpadem grozno, samo meni se zdi še najbolj humano take pse evtanazirati..pa me lahko linčate po želji. Seveda pa nebom niti napisala kaj bi si taki ljudje, ki zavržejo ali mučijo psa zaslužili...

No glede teh posvojenčkov, točno to me zanima. Od kod točno so ti psi in v kakšni meri veš kaj pričakovati.

In tole z nepopisanim listom... ja če dobiš mladička 8 tedno vstarega. če dobiš pa ti že 4-5 mesečnega psa si pa veliko zamudila in je zelo važno kaj se je z psom dogajalo.


inca orchid

  • Gost
Odgovori #83 : 02 Marec 2011, 22:16:16
pred 7leti sem posvojila enoletnega psa mesanca med dobermanom in rottwelerjem.prve pou leta totalna stala z njim.nadalnih 6let-sanjskih!nevem kje je biu,najden je bil v gozdu na verigi in ja meu je pouno glavo idej na koncu pa je useen dojeu da najvec doseze ko me uposteva.velik takih primerou poznam.tko da ja cist usak pes je lahko dober druzabnik.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #84 : 03 Marec 2011, 08:31:50
Saj nobeden ni rekel da niso dobri družabniki :) Doma že, nedvomno. Samo moji gredo z mano na morje, v hribe, srečujemo veliko ostalih psov, veliko med njimi je nevzgojenih, in zato me zanima kakšni so običajno ti psi v teh situacijah. Ker do sedaj sem slišala bolj nespodbudne informacije, in so vsi priporočali raje preverjene variante kjer točno poznaš karakter staršev in veš da je ok.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 03 Marec 2011, 12:47:27
yo,koliko je biu supay star ko si ga dobila in kako se je prilagodil v novo okolje?

Supay je bil odlovljen v starosti 5 mesecev, ni živel blizu ljudi in ne v mestu, stikov bližnjih z ljudmi prej ni imel.
Obiskoval je šolo, hodil na razstave, agility, coursing, živel v mestu in skoraj vsak dan naredil sprehod tudi po centru Ljubljane.
Sprejel ostale pse, mačke, glodavce, bil v roku parih dni tudi sobno popolnoma čist.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #86 : 03 Marec 2011, 13:21:09
Karakter je prirojen 100%. Kaj iz danega narediš z vzgojo in socializacijo je pa druga zgodba.
In zakaj menite, da je sestradanega psa na sliki kdorkoli mučil? Je pač pojedel podgano v vrečki, ki jo je očitno nekdo vrgel stran, potem pa se zaradi tujka v prebavilih  ni mogel normalno hraniti.Če še ni bil preko vsake meje sestradan, je po odstranitvi tujka lahko povsem okreval. Zakaj bi ga bilo potrebno evtanazirati?


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 03 Marec 2011, 13:25:05
Itak, vsakega psa se da vzgojiti le če imaš voljo. Enim se zgleda enostavno ne da ukvarjat s svojim psom. In če že želiš imeti eno bol zapleteno pasmo moraš biti dober na tem področju in vložiti trud v to. Ti si si izbrala zelo enostavno pasmo (kitajčke) in vrjamem, da ti bi bilo težko vložiti trud v perujce. Kar je pri nekaterih psih enostavno je pri drugih pasmah to potrebno doseči z vzgojo.



inca orchid

  • Gost
Odgovori #88 : 03 Marec 2011, 16:36:58
karakter NI prirojen.potem bi bilo isto z ljudmi,konji,mačkami,opicami...če bi bil prirojen bi 2 kriminalca po tej logiki morala imeti otroka s kriminalca.pa ni tko a ne?
osebno poznam primer ko so ljubljanski mulci paril pitbula s preteklostjo v pasjih bojih (to pa itk vsi vemo da so bli buli narejeni samo za pasje boje pa čist nč druzga a ne),mladiči pa so šli v družine in po tej teoriji bi moralo imeti vseh 8 bulčkov v karakterju zapisane pasje boje.no ta zgodba ime lep konec mladički  so še danes super družinski psi,med drugim tudi v gospodinstvih z več kužki.
to je vse
še enkrat vsak pes je osebek zase.in kot takega ga je treba tretirati.
upam da vam opušem kar svojo izkušnjo s perujcem iz ulice  ;D



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 03 Marec 2011, 16:47:30
vau to me impresionira. enkrat pišete ne psa pa človeka primerjat in lej ga zlomka inca orchid naredi prav to in nihče je ne bo napadel mene ste pa kot psi mačke. tko bom rekla ni za človeka vsaka pasma. je dosti ljubiteljev tle gor ampak samo v besedi. pse je treba sprehajat oz. gont ne pa, da doma poležavajo, to jih ubija in ravno to počnejo pasji ljubitelji, psa imajo ves čas doma to se nasploh videla pri vzrediteljih, ki imajo več psov in niso sposobni skrbet za tako število.
Lejte slovenci puste te pse v peruju, tam je njihova klima.