Kotenje psice pod imenom druge psarne

As You Like It · 13495

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #30 : 14 Februar 2008, 19:52:57
Če sta kot lastnika psice navedena oba, bi morala tudi ti podpisati vse papirje od prijave paritve do prijave legla itd. in kot vzreditelja bi morala biti vpisana oba.

Ravno včeraj sem spraševala na KZS, kaj naj naredim, da bosta obe psici odslej pisani samo name in ne več tudi na mojega bivšega (odločitev je sporazumna), pa so mi povedali, da jim moram poslati podpisani izjavi obeh, se pravi mojo in njegovo, iz katerih so razvidni novi podatki in da se oba strinjava s spremembo. Isto velja za prepis psarne z obeh samo name.

Na tvojem mestu bi jih še enkrat poklicala, zahtevala pojasnilo, kako je mogoče, da je psica na lepem samo njegova in da je samo on vzreditelj mladičev in poudarila, da jim nisi dostavila nobene podpisane izjave, da se strinjaš s takšnimi spremembami.

Mislim, da na KZS sploh nimajo pregleda nad lastništvom. Npr. ko jim dostaviš izpolnjene obrazce ob paritvi in kotitvi, sploh ne preverjajo, če bi moral biti podpisan še kdo. Se je pa že zgodilo, da je bil cel hudič, ko je eden od solastnikov opozoril, da drugi solastnik sam uporablja plemenjaka in da na obrazcih nista podpisana oba.




Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 14 Februar 2008, 22:50:08
Ja no, na KZS sem klicala milijonkrat, pa tudi sama sem bila klicana iz njihove strani vsaj dvamilijonkrat zaradi problema z dotičnimi psi. Pa baje ne morejo nič naredit oz. se mi zsi, da bolj kot ne prikrivajo svojo napako, ki so jo očitno naredili...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 14 Februar 2008, 22:56:32
Ja, bo zadnje verjetno kar držalo...

Ne vem sicer, kako daleč si pripravljena iti, vendar bi lahko verjetno zahtevala razveljavitev rodovnikov teh psov.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 14 Februar 2008, 23:07:03
Mi ni do tega, da bi dobrim psom (ker verjemem, da to so) razveljevala rodovnike, samo mi je pa vse skupaj do konca butasto. Najprej sistem, ker torej tako, na takšen način lahko prihaja do vsakršnih zlorab, naslednje je pa to, da se pač dogajajo očitno zadeve, nad katerimi pa zaradi zgoraj omenjenega nimam nikakršnega vpliva, niso mi pa niti najmanj všeč.


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 15 Februar 2008, 13:30:58
Ja, po vseh pravilih bi morala biti podpisana oba oziroa bi morala biti prijavi legla prilozena tvoja podpisana izjava, da mu leglo odstopas. Zanima me pri komu je pa bil vzrejni oziroma tetovirni referent, jaz bi poslala pritozbo in zahtevala disciplinsko za njega!

Samo dejansko bi bilo treba razveljavit rodovnike in jih popravit, to lahko zahtevas na KZS. Edino pac treba je poklicat nove lastnike in jih prosit da rodovnike dostavijo na KZS da se naredijo spremembe. Ali pa je mozno, da je tvoj bivsi moz ponaredil izjavo in podpisal tebe?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 15 Februar 2008, 14:25:42
Zanima me pri komu je pa bil vzrejni oziroma tetovirni referent...

Pri meni.

Ali pa je mozno, da je tvoj bivsi moz ponaredil izjavo in podpisal tebe?

No, glede na vse ostalo, kar sem po ločitvi ugotavljala in ugotovila, to ne bi bilo ne prvič ne zadnjič.
Samo potem bi mi za tak dokument na KZS morali povedati, a ne?


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 15 Februar 2008, 15:07:49
No, ce je bil pri tebi vzrejni referent in je izpolnjeval prijavo legla, kaj ste pa na tisto prijavo napisali in kje je kopija tiste prijave? Ker ce ste tam napisali za vzreditelja oba, potem je moral tvoj bivsi moz na KZS posebej zahtevati, da se to nekako "popravi".

Ce je dejansko ponaredil tvoj podpis, poslji pisno pritozbo na KZS in zahtevaj odgovor, v nasprotnem primeru pa ne vem, ovadba zaradi ponarejanja dokumentov?
Verjamem, da ti na KZS niso nic omenili, sploh ce nisi posebej za to vprasala, na zalost je gospa Irena sicer obicajno zelo prijazna (vsaj do mene), ampak vcasih precej zmedena, kolikokrat sem jaz ze vracala rodovnike nazaj in zahtevala popravke zaradi ciste slamparije KZS, da recimo o nevpisanih podatkih (sampionatih) prednikov sploh ne govorimo!



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 15 Februar 2008, 15:15:50
Na tisto prijavo sva bila napisana oba. Kopija je pri b. možu.

Za to, kdo je napisan kot vzreditelj sem izvedela, ko sem kasneje zahtevala enega od mladičev in sem videla rodovnik. "Film mi je pa počil", ko so me kasneje klicali iz KZS zaradi pritožb ljudi nad mladiči (sosedov, ki so se pritoževali), mladiči pa so seveda že bili na drugem naslovu. Takrat sem tudi šla na KZS, povedala, da je b. mož mladiče in psico odpeljal, da o njih ne vem ničesar drugega kot to, kje so, in vprašala sem potem tudi glede vpisa vzreditelja v rodovnike. Nekako nepomembno se jim je zdelo, če se smem tako izraziti.
Želela sem še pojasnilo o tem, kaj lahko naredim glede na to, da je psica v mojem solastništvu (oba sva vpisana kot lastnika), mi je pa popolnoma odtujena in ne vem, kaj se dogaja z njo oz. mi določene stvari niso všeč. Psico sem namreč razstavljala, jo vodila v pasjo šolo, delala z njo malo agilitija ipd. in nasplošno sem bila jaz tista, ki se je z njo ukvarjala. Po moji odselitvi je psica prenehala z vsemi zgoraj naštetimi aktivnostmi, slišala sem pa še ostale zgodbice, o katerih pa tu ne bi. Na KZS mi niso znali / vedeli pomagati pri tem.

Saj do mene so bili tudi prijazni, nič ne rečem, samo zadeva se pa ni nikamor premaknila...


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 17 Februar 2008, 00:04:35
Ja, jaz osebno bi bila enostavno tecna tako dolgo, dokler se stvari ne bi premaknile, sem pac tak "tezki" karakter nazalost vcasih, sploh ko se gre za taksne stvari. Jaz ti zelim, da se ti stvari cim boljse uredijo.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 17 Februar 2008, 01:01:56
Jaz bi tudi še težila. Naj se zmigajo malo in kakšno svojo napako popravijo za spremembo. Vedno si riti ščitijo...

Malo off topic:
Ja, McKruster, ful težek karakter si... Smo komaj čakali, da z Umo spokata iz šole. Nismo vedeli, kdo je težji, westi al' ti.  :P ;D



goldust

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 23 November 2010, 15:07:05
1 leglo v koledarskem letu kar pomeni da je eno leglo lahko jeseni in drugo leglo spomladi, ker sta to že dve koledarski leti ::)...

Lp nina

Po objavi novega Pravilnika o zaščiti živali
http://www.vurs.gov.si/fileadmin/vurs.gov.si/pageuploads/PDF/pdf1/VURS_pes10_tisk.pdf
bi  od konca julija 2009 tole o koledarskih letih ne smelo več veljati, saj pravilnik v 11. členu določa

(1) Psice in mačke je dovoljeno pariti tako, da obdobje med dvema zaporednima kotitvama pri isti samici ni krajše od 290 dni, v nasprotnem primeru se šteje, da gre za preobremenjevanje živali v skladu z zakonom, ki ureja zaščito živali. Krajše obdobje med kotitvama je dovoljeno le, če so imele samice le enega ali dva mladiča.