Bivalni prostor psa pozimi

ursa_9 · 30462

Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #60 : 16 December 2010, 22:05:01
Saj se strinjam z vami, samo po vaše potem vsi lastniki psov, ki ne moremo imeti psov v hiši nismo dovolj dobri. Žal je tako, da vsi ne moremo imeti psov v hiši, pa čeprav bi si to želeli. Zato pa poskrbimo zanje na najboljši možni način, tudi če bivajo zunaj. Sama preživim skoraj ves prosti čas zunaj s psom, dejansko v pesjaku samo spi, ko je buden je pa zunaj z mano.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #61 : 16 December 2010, 22:50:26
Pa še nekaj, prejšnji pes se je šel na vsakem sprehodu kopat v reko (tudi 3x na dan), kaj potem naredite, ko pridete domov in greste noter? Ga takoj stuširate, samo obrišete? Si res ne predstavljam, da bi tak uletel v kuhinjo ali spalnico...pa tudi vonjave prinese sabo ::) 1x na dan že, ampak 3x, 5x?

Moja po kopanju ali sprehodu v dežju nikoli ne smrdi. Če je samo malo mokra, jo dam ležat na brisačo. Če je zelo mokra, jo obrišem in če je blatna, jo na hitro stuširam. Kadar je zares blatna pa uporabim občasno še šampon, da gre umazanija lažje dol. Taka je bila to jesen, ker je nonstop deževalo in sem imela vsak dan v banji peskovnik...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 16 December 2010, 22:57:22
Macika, pri nas je bilo isto. Kolikor je bilo možno sva bila skupaj.
Za naslednjega imam v mislih, da bo sicer noter, a ne bi bil ves čas. Vsaj, ko me ni. Idealna bi bila ograja okrog hiše in pasja vratca v vhodnih vratih,a žal ne bo šlo :-[
*LuNa*...ja, skoraj vsi so mi to napisali. Da želijo, da je pes družinski član in živi z nami v hiši. Ko sem pri enih omenila, da bi bil čez dan zunaj, niti odpisali niso. Pa meni se to res ne zdi nič takšnega, prej kontra, če je druga opcija hišno boks, to mi meji že na mučenje. Ampak, da se ne spuščam v to... V bistvu sploh ne vem kako naj se glede tega pogovarjam, pojasnim. Mojemu psu zagotovo ne bo dolgčas, ne bo pozabljen nekje na vrtu ipd.,sploh, ker je vedno kdo doma in se bomo čisto vsi ukvarjali z njim. Vikendi pa še posebno. Dejansko pa ga ne morem imeti ves čas ob sebi in je treba poskrbeti za udobje, varnost...in da je vsem v hiši prav.
Logistiko bo treba res še dobro premislit  ::) :)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #63 : 17 December 2010, 09:52:13
Naša prejšnja psica (briard) je bila zunaj v ogromnem pesjaku (razen kadar je bilo fuul mraz ali pa kadar je bila nevihta - panično se je bala grmenja), zdajšnja (labradorka) pa je pri meni notri.
Ko ju primerjam šele vidim, koliko je bila zunanja psica prikrajšana. Pa je imela vsak dan vsaj 3 sprehode, od tega sigurno enega, ki je trajal vsaj 1h. Če imaš psa notri se mi zdi, da je veliko bolj navezan nate, lažje ga učiš stvari, ker mnogo vaj lahko delaš sproti, veliko bolj je navajena na vse situacije in zvoke (sesalec, pralni stroj,...), kar pride zelo prav, ko gremo na morje ali smučat.

Zara je bila nekje do 2 let v hišnem boxu (ogromna kletka), kadar ni bilo nikogar doma, ker je uničevala stvari. Zdaj je pa spuščena in ni nobenega problema. Sem jo pa enkrat za hec snemala, ker me je zanimalo kaj počne ko me ni, in je večino časa prespala.. s tem, da se je premikala iz kavča v kletko in obratno :D



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #64 : 17 December 2010, 10:19:48
Pa še nekaj, prejšnji pes se je šel na vsakem sprehodu kopat v reko (tudi 3x na dan), kaj potem naredite, ko pridete domov in greste noter? Ga takoj stuširate, samo obrišete? Si res ne predstavljam, da bi tak uletel v kuhinjo ali spalnico...pa tudi vonjave prinese sabo ::) 1x na dan že, ampak 3x, 5x?

Jaz moji dve samo obrišem. Tudi pozimi gresta pogosto v potok (ampak vode ni več kot do trebuha), jima tega ne preprečujem. Na srečo imata tako dlako, da se takoj posušita. Tudi blato in podobno kar samo odpade dol med sprehodom ;). Kadar je zunaj res svinjarija in so tace tako umazane da se ne da obrisat pa ju pošljem v potok, da se umijeta. Če ne bi bilo potoka takoj za hišo bi ju pa verjetno stuširala po tacah, ker takrat drugače res ne gre... :-[ Vonja nikoli nimata.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


MANDY

  • Gost
Odgovori #65 : 17 December 2010, 10:57:49
Pri nas je problem obraten. Pozimi sta psa notri-ko so temperature pod nulo, drugače v pesjaku- le ponoči.
Ta mali pa sploh ne paše, ko je v hiši diha tako kot bi bilo 30 stopinj poleti, in ko gre na zadnje lulanje vleče proti pesjaku. Lani ni bilo tako hudo, je pa res, da se ženi, mogoče so to tudi hormoni. Ker z drugo psičko je pa vse v redu, uživa na toplem.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 17 December 2010, 11:08:49
 :) No, kopanja nikoli nisem preprečevala, zakaj le. Razen, ko je bila deroča reka po kakšni nevihti.
V glavnem, nekako imam v mislih psu omogočit, da bo noter kadar bom tudi jaz, ko me ne bo, bo zunaj - še posebno čez leto. Če mu kaj ne bo ustrezalo, se bova sproti prilagajala. To je nekako ideja...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #67 : 17 December 2010, 11:52:38
Poišči drugega vzreditelja., če se ta ne strinja. sama ne maram dajati mladičev nekam, kjer ne bodo imeli vstopa v hišo, pesjak za takrat, ko ni nikogar doma je pa idealen.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #68 : 17 December 2010, 12:04:36
Če imaš psa notri se mi zdi, da je veliko bolj navezan nate, lažje ga učiš stvari, ker mnogo vaj lahko delaš sproti, veliko bolj je navajena na vse situacije in zvoke (sesalec, pralni stroj,...), kar pride zelo prav, ko gremo na morje ali smučat.


jaz sem enakega mnenja.

In sem dejansko tudi dobila dokaz  , da to drži. Ker sem imela možnost primerjat med njenimi sestricami in našo Dino. Ostale so bile v pesjakih zunaj ( pa jih niso zanemarjali )...naša je bila edina "salonka"( tako so jo okarakterizirali  ;D)... ampak jim je dala "salonka" vetra na preizkušnji in na tekmi  8)  ;D....pol manj sva trenirali, nikoli prej bili tam...
Pa tudi že v sami šoli...
Poznalo se je pa  predvsem na pozornosti in koncentraciji do vodnika. Delala je točno tisto kar sem jaz zahtevala od nje. 50% manj "šlevarij" kot so jih ostale delale...pa jo je teta puberteta fejst gonila  :-9

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #69 : 17 December 2010, 12:17:15
Če imaš psa notri se mi zdi, da je veliko bolj navezan nate, lažje ga učiš stvari, ker mnogo vaj lahko delaš sproti, veliko bolj je navajena na vse situacije in zvoke (sesalec, pralni stroj,...), kar pride zelo prav, ko gremo na morje ali smučat.

Se podpisem..
Pa ceprav je to moj prvi pes, in je notri, ampak vidim, da mu cisto ustreza, da ima mojo druzbo. Sledi mi povsod po stanovanju, pride se bozat kadar mu pase, prinese igraco kadar mu je dolgcas.. Se mi zdi da je dosti bolj navezan name. Ce bi imela psa v pesjaku to nebi bilo mogoce, ane?
Pa se primer.. Recimo kadar greva na vikend, ima tam moznost, da je zunaj ali notri z mano. In on se vecino casa odloci, da bo tam, kjer sem jaz.. Pa je blazno rad zunaj, ampak ocitno ma mene rajsi  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 17 December 2010, 12:54:46
Lanabela: Ja, saj iščem take, ampak ni lahko...jih praktično ni, da bi imeli poleg tega še zdravstvene teste.
Seveda je super, da je navajen biti noter, ker bo povsod hodil z mano in bo moral biti pripravljen na vse možno že od doma  ;) To sploh ni vprašanje.  :) Želim pa tudi, da je deloma navajen na samoto in zunanje dejavnike. Koliko se pa pozna pozimi pri podlanki? Je bistveno redkejša? Se vseeno dobro odlaka, če je veliko zunaj? To mi je tudi pomembno, ker plaščkov nimam namena natikat, zunaj pa smo res veliko tudi pozimi...če razumete kaj hočem povedat  :-[


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #71 : 17 December 2010, 13:17:50
Pri moji se precej pozna razlika med poletno in zimsko dlako (malo manj zdaj, ko je sterilizirana, ne izgubi toliko dlake poleti). Mogoče bi jo zeblo, če bi spala zunaj-ne vem, ker še nikoli ni tako dolgo bila zunaj pri miru. Sicer je pa res še nikoli zunaj ni zeblo, kljub temu, da imam notri precej toplo. Če bo čez dan veliko zunaj, mu bo kvečjemu vroče notri, pomoje.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #72 : 17 December 2010, 13:24:06
Čudno, jaz pa sem imela pse že zunaj in notr in nekaj let zunaj pa pol notr in obratno, pa nikoli nisem opazila, da bi bilo med njimi kaj razlike po razgledanosti, navezanosti ali bilo čemu. Mogoče so bili celo zunanji malo boljši, ker niso naštudirali vseh šibkih točk in se jim je dalo bolje prilagoditi situacije za vzgojo.
Treba je pa ločit take, ki imajo pse zunaj, zato ker je njihova filozofija ,da pes je za zunaj in ne za notr (takih tudi jaz ne maram, ker je problem v njihovi celotni filozofiji ,ne v tem kje pes je) od tistih, ki imajo psa načeloma zunaj, ker se pač tako lahko bolje organizirajo , kar pa ne pomeni , da nima vstopa v hišo oz v stanovanje. Tudi mnogi, ki imajo pse načeloma (oz pretežno zunaj jih jemljeo v hišo kadar so pač vsi doma in imajo čas s se psom notri bavit).
Jaz vse mladiče naučim, da znajo bit in zunaj ( v smislu, da ne tulijo in ne lezejo iz pesjaka, ampak so notri zadovoljni) in notri ( v smislu da so sobno čisti in poznajo pravila,kaj se v stanovanju počne in kaj ne). Še vedno me ne prepričajo trditve, da je psom v vsakem primeru bolje biti sam v stanovanju kot biti sam v primernem pesjaku ali na primerno ograjenem delu vrta. In da so sedaj moji psi že nekaj let samo notri je vzrok edino moja lenoba- ker boksov nimam pred hišo ampak se moram do njih zapeljat in sem enostavno postala prelena, da bi se  vozila sem in tja po 2x na dan, če ni nujno potrebno. Tako, da sedaj so v boksih samo kadar res kaže, da me več kot 12 ur ne bo doma. Pri tem pa seveda nastopi še problem, da psi , ki so ves čas razen na sprehodu notr potem ne morejo bit v boksu kadar je zunaj zima, ker niso prilagojeni in .......
tako je takih okoliščin takorekoč nič, psi pa kar nočejo bit kaj boljši kot so bili nekoč  ::). Nasprotno  >:D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 17 December 2010, 13:51:52
.. nima neke povezave z navezanostjo ampak kaj vas tiste, ki imate pse zunaj v pesjaku ne skrbijo ljudje ... kaj se lahko s psom dogaja ko vas ni? .. petarde, draženje, metanje kamenja, ... to da ti ga lažje ukradejo ...

.. odkar sem videla otroke metat kamne od daleč na človeka, ki ni delal drugega, kot okopaval svoj vrt me nič na svetu ne prepriča, da bi kdaj imela psa zunaj ... nekateri ljudje so čudni

Lp
Vesna



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #74 : 17 December 2010, 14:11:44
.. nima neke povezave z navezanostjo ampak kaj vas tiste, ki imate pse zunaj v pesjaku ne skrbijo ljudje ... kaj se lahko s psom dogaja ko vas ni? .. petarde, draženje, metanje kamenja, ... to da ti ga lažje ukradejo ...

.. odkar sem videla otroke metat kamne od daleč na človeka, ki ni delal drugega, kot okopaval svoj vrt me nič na svetu ne prepriča, da bi kdaj imela psa zunaj ... nekateri ljudje so čudni

Lp
Vesna

To, je pa razlog zakaj jaz psa ne bi imela zunaj tudi, če bi imela možnost za to.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #75 : 17 December 2010, 14:17:34
Odvisno od okolice. Pri nas je taka skrb res odveč, v dvajsetih letih kar živimo tukaj, nismo imeli nikakršnih problemov, edino en nov poštar je lani našel zadovoljstvo v draženju psa čez ograjo. Prej so bili poštarji za psa čisto prijazna bitja, zdaj jih pa pač ne mara več.. Če pa komu pade na pamet kraja, si pa kar naj privošči  >:D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 17 December 2010, 14:26:00
Pri nas teh problemov ni (bilo), tudi malo ljudi gre mimo. Vsake toliko kakšen sosed, še vedno smo dovolj oddaljeni od drugih in s poti. Ti, ki pa so, ali so že stari ali pa imajo majhne otroke in tudi zdaj decembra ni nobenih petard itd. To me sploh ne skrbi, vsaj za zdaj.
Kar se navezanosti tiče pa dvomim, da bi bil lahko kateri pes bolj navezan name kot prejšnji. Ko sva bila skupaj, je bil moja senca. Mislim, da ni nujno, da se tu pozna razlika notranji-zunanji pes. Kdaj je celo nasprotno.
Sem pa tudi že v eni drugi temi napisala moje opažanje, da so pri notranjih psih pogosto prisotni izgovori v stilu "sej se mu ne da ven", "pozimi greva ven le na potrebo in hitro nazaj", "ležanje na kavču je dobro preživljanje skupnega časa"...se pojavljajo razne take izjave tudi na teh forumih. Ne vem, tu se pa ne strinjam, zame ni važen letni čas, ura, dež, sneg,...vsak dan čim več, če je le možno ob istem času, da je neka "rutina".


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #77 : 17 December 2010, 14:35:28
Ja seveda še to..pri vseh krajah psov iz pesjakov in zastrupljanju psov ter draženju čez ograjo, mi na kraj pameti ne pade, da bi psico v času moje odsotnosti pustila zunaj.

Je pa tole res odvisno od okolice, kjer živiš...ampak nikoli ne se ne ve..



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 17 December 2010, 17:04:13
A ni hudo, da moramo razmišljati o te, da je možnost, da nam psa ukradejo. Včasih so jih imeli pa ravno zato, da ni kdo kradel  :o ???
Imamo tudi ključavnico na pesjaku, ampak bolj zaradi stare mame, da ni kaj psa spuščala brez naše vednosti ::)


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #79 : 17 December 2010, 19:57:13
Moj prvi pes je bil na začetku zunanji (razen pozimi), sedaj je pa že dolgo notranji, ker je sam vedno težil za notri, ker sem ga razvadila. Sedaj je ves čas zraven in se mu prav vidi, da notri bolj uživa. Ima pa vsak dan 3 redne sprehode v vsakem vremenu, prav tako kot jih je imel prej. Ne samo za lulat in nazaj na kavč. Sedaj ima več čohanja, veliko pa mu pomeni, da je lahko ves čas senca in hodi zraven. V stanovanju imam 2 psa, ko sta sama doma oba spita in se zelo malo premikata. Sem preverila z nastavljeno kamero :) Zima mu tudi nič ne škodi, brez problema gre iz 22ºC ven in ga nič ne zebe. Ni pa sedaj nič bolj navezan name, kot je bil prej. Super je tudi to, da ga skoraj nič več ne motijo petarde in nevihte. Je pa res, da tudi meni veliko bolj ustreza, če je pes notri.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #80 : 17 December 2010, 23:29:37
Me prav zanima, koliko se tisti, ki trdite, da ves prosti čas preživite zunaj s psom, dejansko v teh mrzlih zimskih dneh, zadržujete zunaj in ste s psom?
Če dam naši psici na voljo, da je zunaj ali notri, bo notri. Če jo zaprem na vrt, bo sedela pred vhodnimi vrati in čakala. Če pa smo mi zunaj, bo pa seveda rada zunaj. Na sprehod hodimo vsak dan, ne glede na vreme: pa to tako z otroci kot s psi. 
Zaradi življenja v hiši nima nobenih težav biti na mrazu.
Da pa se s psom v naši odsotnosti lahko dogaja marsikaj, mi je pa kristalno jasno in definitivno ne bi svoje psice pustila same. Pa nimamo zaenkrat nobene slabe izkušnje, ampak nikoli ne veš.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #81 : 17 December 2010, 23:35:15
Inanna glede na to, da malo poznam situacijo, kar dvomim, da vsi vzreditelji postavljajo take pogoje. Zelo malo je takih, ki imajo narejenih kaj več zdravstvenih testov, kot je nujno, še manj je takih, ki imajo svoje pse notri, in zelo malo jih prodaja mladiče s pogodbo. Še manj pa je takih, ki komplicirajo pri izbiri novih lastnikov.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 18 December 2010, 07:57:52
Jah, potem imam pa samo jaz to srečo, da take najdem. Prav za pogodbe sicer ne bom trdila, da jih imajo, ampak predvidevam glede na vse kar mi napišejo, da želijo od bodočega lastnika. Še to, nisem pisala za slovenske vzreditelje, temveč za tujino, tega nisem posebej napisala. Pri nas pa je zelo različno...verjetno bi tu lahko več ti povedala, če imate stike med seboj.
Jaz z lahkoto trdim, da so pozimi enako dolgi sprehodi in ukvarjanje, na podlagi preteklosti in rutine, ki sem jo omenjala. Res pa je, da smo poleti na splošno precej več zunaj - okrog hiše, kar tako sem in tja. Edino, če je sneg in se kida, potem so dodatne ure ;) Zato bi ga imela rada tudi noter, ne samo zunaj.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #83 : 18 December 2010, 13:19:42
Ja tujina je druga zgodba, tam je tudi odnos do psov drugačen (hvala bogu). Ne pa pri nas, ko je še vedno ogromno psov na ketni ali pa omejenih na pesjak, ker v hišo pa ja ne sodijo ....
Sem pa predvidevala, da iščeš pri nas, glede na to, da sem na enem forumu zasledila, da so ti še cene pri nas previsoke. Lahko pa da sem kaj pomešala.

Jaz z lahkoto trdim, da so pozimi enako dolgi sprehodi in ukvarjanje, na podlagi preteklosti in rutine, ki sem jo omenjala.
Vendar je ukvarjanje s psom omejeno zgolj na čas ko si zunaj. Pri nas so sprehodi tudi večinoma enako dolgi, tudi na vrtu smo precej, pa vendar se veliko ukvarjam z Luno tudi notri.In vem, za kaj vse bi bila prikrajšana, če bi živela zunaj.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #84 : 18 December 2010, 13:26:30
Ampak *Luna* nikakor ne moreš trditi tega, da za določene zunanje pse ni dobro poskrbljeno! In žal je tudi tako, da so nekateri psi notranji, pa nimajo ukvarjanja nič več kot zunanji (vem za konkretne primere).
Jaz zase lahko trdim, da sem s psom dosti ukvarjam, pa čeprav je zunanji. Torej jutranji sprehod in igranje, ponavljanje trikcev itd., njegov zajtrk, 2 uri počitka, sem spet zunaj nekje 2 uri, ko ga dam v pesjak gre direkt spat, ko se zbudi, zalaja (ja, on ve, da ko se oglasi, pridem ven) pridem in sva spet zunaj, koliko se pač njemu da. Si lahko to privoščim, ker sem trenutno skos doma. In pa tudi v hišo ima vstop. Kot praviš, tvoja psica vedno čaka pred vrati, da lahko gre notri. Moj pes se gre z veseljem not pocartat, za pol urce, potem pa čaka pri vratih da bo lahko šel nazaj ven.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #85 : 18 December 2010, 14:13:10
Ampak taki pridni so prej izjeme kot pravilo. Naši psi bi bili veliki reveži, če bi bili pozimi zunaj. Ker mene v mrazu in dežju  zunaj ni, če to ni nujno. Ne rečem sprehod, pa par treningov na teden, to že, da pa bi bila zunaj s psom na vrtu kar tako, ne to pa ne. Poleti je pa druga pesem.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 18 December 2010, 17:44:55
Ja, takih nas je pa res malo. Sem to opažala vsak dan sproti. V lepem vremu se nas je kar trlo, čim je bilo malo slabše ali slabo, sem bila že sama  ::) Tako, da sem v bistvu v slabem vremenu še raje ven hodila, ker sva bila res "svobodna", brez vseh tistih "sem" in "poleg", kar naprej. Še raje pa kam v gozd in malo dlje od predmestja.
In večina teh, ki jih srečujem samo v lepem vremenu, ima pse izključno noter.

*Luna*, cene so pri mnogih previsoke, sploh glede na to, kaj dobiš za ta denar. Sem malo primerjala nekatere naše vzreditelje in tudi tiste v tujini.
S tem, da imajo skoraj vsi naši precej podobne cene med sabo, so pa res bistvene razlike med psi - govorim predvsem o zdravstvenih testih in socializaciji. In to še zdaleč ne leti nate in na določene na tem forumu (predvsem te, ki imate sedaj legla). Če se prav seznanjena s cenami, so zelo realne in dostopne. Avstrijci imajo precej višje cene in ne nujno toliko testov, sem bila kar malo presenečena. Res pa je, da nimam neomejenih sredstev in si ne bom kupila psa za 1200eur in več, poleg tega nimam vzrediteljskih in razstavnih ambicij, da bi si povrnila stroške s tem (nekateri pač tudi to kalkulirajo)


La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #87 : 18 December 2010, 18:29:39
Macika, se strinajm s tabo...

Nekateri psi kljub temu da so notranji nimajo toliko gibanja/ukvarjanja kot nekateri zunanji in obratno...naš je odzunaj (trenutno prebiva v garaži) in ima vsaj 2 sprehoda po 45 min. plus še vaje (sedi, prostor,...) ter to, da je najmanj 3 ure spuščen po parceli (-po nadzorom, ker je v naši okolici bilo že kar nekaj psov ukradenih)...in ja, zase mislim da se dovolj ukvarjam z njim...

Ja, takih nas je pa res malo. Sem to opažala vsak dan sproti. V lepem vremu se nas je kar trlo, čim je bilo malo slabše ali slabo, sem bila že sama  ::) Tako, da sem v bistvu v slabem vremenu še raje ven hodila, ker sva bila res "svobodna", brez vseh tistih "sem" in "poleg", kar naprej. Še raje pa kam v gozd in malo dlje od predmestja.
In večina teh, ki jih srečujem samo v lepem vremenu, ima pse izključno noter.
Pri nas je enako...slabo vreme- nikjer nobenega, sonce- kar "margoli" psov  :)...in res se je po slabem vremenu lepo sprehajat, malo meditiraš sam s sabo, pa psa ni treba za vsako malo klicat... ;)

LP L&A