Švicarski Beli Ovčar [Berger Blanc Suisse,White Swiss Shepherd Dog]

ursa · 507068

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Jerry-jeva lastnica Martina se je pred nekaj dnevi registrirala in bo kmalu povedala še kaj zanimivih stvari o svojem navihancu. :)

Kanchy: Koliko pa ima Kana plečne višine?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Kanchy: Koliko pa ima Kana plečne višine?

61 cm




Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Čao :) Hektor se ima fajno, uživa v sončku... Slike so pa nove v mojem albumu :)

Lep sončen pozdrav!

Suns. in Hektor (+ostali  ;D )


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
O super  :-* :-* :-* :-*  ;D ;D Lepotec dolgo nogi  :P



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
a je standard za švicarje enak kot za NO glede višine in teže ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
kako se pa kaj z drugimi psi razumejo?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Standart za bele ovčarje: psice 55 do 60 cm
                                   psi 60 do 63 cm

Dovoljena so odstopanja do 2 cm pod in nad to višino.

Za težo pa ne vem čisto točno vem da mora biti v sorazmerju z višino psa (kot pri vseh psih)

Ne vem pa kakšni so standarti za NO  :)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Naša se kar fajn razume z drugimi psi, ozr je tisto da ji pač kakšen pes ne ugaja in s tistim se potem ne razume dobr. Se pa malo boji če je kakšen pes ful večji od nje  ;D



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Kanchy s standardom za pse se ne strinjam. Mislim, da je za pse od 64-68 cm plečne nekje- ker naš ima 69 pa ima malo preveč (+1, +2cm preveč) ampak ni problema.

Sicer se naš ne razume s psmi razen z našimi. Pomoje je izjema. Že od malega jih ne mara. Pri nas je od 1,5 leta, tako da ga je pomoje kak večji kaj nalajal ipd. ker jih sovraži... Pa ne vem zakaj in kako... ne mara ne psov ne psic. Sicer pa na splošno ŠBO-ji niso taki in se kar zastopijo s ostalimi psi- to je pa tudi odvisno od vzgoje.

Sicer je do domačih kot cukerček  ;D Nikoli ne bi nikomur naredil nič žalega.

Lp



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Kanchy s standardom za pse se ne strinjam. Mislim, da je za pse od 64-68 cm plečne nekje- ker naš ima 69 pa ima malo preveč (+1, +2cm preveč) ampak ni problema.

Ne vem Sunshine ko sem malo na net pogledala sem našla tole:

Height:  24-26 inches (60-65cm.) Bitches 22-24 inches (55-60cm.)
Weight: 77-85 pounds (35-40kg.)
http://www.dogbreedinfo.com/americanwhiteshepherd.htm

Ideal height and weight is 25 inches (63.5 cm) and roughly 75-85 pounds (34-39 kgms) for males, and 23 inches (58.4 cm) and about 60-70 pounds (27-32 kgms) for bitches.
http://www.awsaclub.com/standard.htm

Reuen(psi) : 60-66 cm - ca.30-40 kg.
Teven(psice) : 55-61 cm - ca. 25-35 kg.
http://www.whvn-whiteswissshepherddog.nl/rasstandaard.htm

Samo tako sem to malo poiskala, ker me je res zanimalo da ne boš mislila da te hočem tukaj zdaj nekaj zatirati!  ;)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Ehh kje. Pač si tako našla- morda je pa prav ne vem... :)

Lp pa  :-*za Kano!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Na uradni strani FCI-ja so podatki taki:
 SIZE AND WEIGHT :
Height at withers :   Dogs    60 - 66 cm.
   Bitches    55 - 61 cm.
Weight :    Dogs :    ca. 30 - 40 kg.
   Bitches : ca. 25 - 35 kg.
Typical dogs with slight under- or oversize should not be eliminated.

Lp nina



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Ja, to so pomoje da kar točni podatki, hvala Ninci. :) Pa saj ni važna ne višina ne teža ampak karakter (vsaj meni)  :-[

Sicer pa Kanchy pričakujem(o) slikce  ;D  ;)  :P

Pa pozdravi KAno še enkrat :)

Lp


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
hej! kako ste? kot vam je že azu povedla mam tud jst enega srčkanega švicarja Jerrija! Zdaj že en mesec trenirava agility in zaenkrat nama kar gre.     
edino kar morava popravit je Jerrijeva hiperaktivnost! A mogoče veste kako ga lahko vsaj mal umirim? :-\



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
O ful lepo pozdravljena! ;D Jst bi te samo prosila da poveš kako priti do hiperaktivnosti  :-\  :P Kako se kaj obnese v agility-ju? Kakšen ima kaj značaj? Pa prosil bi ful slikic  ;D

Sunshine Evo sem Kano pozdravila (dvakrat!  :P) Aja pa slikice tudi kmalu zrihtamo  ;)



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
ej kanchy ne vem on je hiperaktiven že odkar smo ga dobil. dobr se obnese čeprav ni ravno poslušen,zto ga bom vrjetn še kakšno leto učila da ostane 5 sekund na miru. :-\ fotke še pridejo....



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
aja značaj.... hm ja nikol ni pri miru ful je živahen, v pasji šoli so rekli da je divji ???. drgač pa je ful prijazen,dobr se razume s drugimi psi in nasploh z vsemi...včasih je mal trmast



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
O super Lely, da si prišla na forum, vsaj midve s Kanchy nisva edini lastnici ŠBO-ja  ;D  ;)  :P Komaj čakam na slikice Jerrija. Iz kje pa prihaja?

Kanchy, sedaj pa že tatretji pozdrav za kano od mene  :P Pa prvi za Jerrija  :-* Pozdravita ju!!!

Lep pozdravček,

Suns. in Hek


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
živjo sunshine! jerry prihaja iz zagreba.  thanks za pozdravčke!



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Iz katere psarne? Koga najraje preganja? Greš delat z njim izpit A ali pa B-Bh? Kako se razume z Lely? Je še kakšen njegov bratec/sestrica v Sloveniji?
A sem res velik firbec? ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Evo jaz sem včeraj malo poslikala Kano ko sva delali trikce (mi smo še bolj na začetku tko da so bolj osnovni trikci). Aja pa delati sva začeli s klikerjem in je prov fajn, ker lahko psu klikneš ravno v tistem trenutku ko je naredil prav.

mrtva (pri nas samo ležimo pri mrtva ker ji je to še najblj všeč)  ;D

glas

Dej se plazi (to delamo še z briketkom ker drugače ne gre)  :)

okrog

pa še ena med marjeticami  ;D

Ima kdo predlog kako naj jo malo pri ušeskih postrižem (jo ful rada strižem, pa še ne moti je). Pa nočem zdaj zato ker mi taka ni všeč in jo hočem polešati  ;)





kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Ima kdo predlog kako naj jo malo pri ušeskih postrižem (jo ful rada strižem, pa še ne moti je). Pa nočem zdaj zato ker mi taka ni všeč in jo hočem polešati  ;)

To sem mislila kaj takega: prej in potem  (to sem spremenila z navadnim paint-om tako da ni ravno najbolje se pa vidi  ;D Čeprav je s tistimi cufki kar cortka  :D



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
živjo azu! jerry ne prihaja s psarne. ja šla bova delat izpit A in bh-b. najrajš bo preganjal tebe ko boš pršla k men drgač ma pa rajš mačke. ;D



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
z lely se dobr razume sam ju rajš ne puščamo sama ker on za njo misli da je igrača. ne noben njegov bratec in sestrica nista v slo.ej azu pozdrav dorico! 8)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Včeraj je bil v Hrušici prijavljen samo 1 ŠBO.
Atlas Fliegeland


Malo ogrevanja pred ocenjevanjem v ringu.




Lepotec na kvadrat. :-*

Jerry pa mene ne bo preganjal. Ga bom že kako zaposlila, da ne bo mislil na traparije. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Ooo, ta je pa pol bratec od Kane  :D Lepotec  :-*



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Lastnica od Atlasa je bila izredno razočarana včeraj po razstavi, ker sodnica menda ni poznala standarda in je vmes spraševala, če ga kdo pozna.  ??? Na koncu je ocenila, da je predebel, čeprav se mu kar fino čutijo rebra... Sem ga pa imela čast opazovati, ker se poznamo in smo bili sosedje in je res simpatičen kužek.  :P


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Ja, sem ga videla, čeprav je bil vsaj meni ravno prav suh oz. debel... Res je bil lep  :-* Imam par slikic od njega :)

Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Kje ste zdaj?  :) Mi smo bili čez vikend v Protorožu in je Kana absolutno uživala, se kopala, lovila žogice...  :P  ;D V glavnem smo uživali. Nastale so pa tri slikice  ::)

mejcken je pihal  ;D

malo morskega vzdušja

http://www.moj-album.com/slike/1099511/3bEamC4w3_K5SykO.jpg


Sunshine, lely prtisnita par  :-* Heku in Jerriju (vsaka svojemu  :P)






Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Hektor je že čisto polupčkan  :P Pa pošilja vsem belim ovčarjem nazaj koooš  :-*  :P

Kaj pa počnejo ostali belčki sedaj??? Hektor 100% uživa sončkaaa  :P

Lp