Švicarski Beli Ovčar [Berger Blanc Suisse,White Swiss Shepherd Dog]

ursa · 510560

Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Je to kaj omejeno, razen da ne sme imeti več kot eno leglo na leto?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Bijeli anđeli

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Kirsikka i Datelj, potpisujem svaku vasu rijec. Nikad nebi svoju kuju toliko parila, a pogotovo ne dva puta u godini.  :(
Moja je Azrica imala tri manja legla (4+5+4) i sada ima svoje zadnje od 8 stenaca i ide u zasluzenu mirovinu  :)

Meni su psi prije svega prijatelji i kucni ljubimci, a i gospodinu Paolu su koliko sam uspijela vidjeti. Stvarno ih drzi u jako lojepim uvjetima, super hrani i brine o njima, stence prodaje prvenstveno za ljubimce u dobre obitelji ( sto je meni bio najbitniji uvijet da parim njegovu kuju s Fuegom, te da je kuja zdrava i da imam kontakt podatke od novih vlasnika). A zasto je on to napravio, ni ja ne kuzim, ali to je njegovo zakonsko pravo, a ostalo je njemu na dusu.

A Datelj, na zalost ukoliko imas jedno stene FCI na zamolbu odobrava drugo leglo u istoj godini  :-\



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Kdo pa sploh daje vzrejno dovoljenje takim ljudem?!  >:(
To bi bilo treba prepovedati!




BeauBrit

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Dobar dan svima!

Evo da i mi malo pojačamo brojku bijelaca na ovom forumu!  ;)



Ovo je Beau Brit Od bijelih andjela, moj najbolji prijatelj i največa ljubav  :)

Britova mamica je AZRA (Corina Fliegeland), koju ste već upoznali a tatica je AICO VOM BRUCKNER LANDL iz uzgajivačnice Snowpatrols iz Austrije.  ;D

Britko i ja smo po cijele dane skupa i uživamo u svim zajedničkim trenucima.....



... među ružicama ....







... na treninzima...







... na izložbama ....



BeauBrit

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0






A najviše uživamo u najdražem društvu naše naaaj prijateljice Bure (Ulma Fliegeland) ... i slobodnom vremenu!  8)





Eto, to smo slikovno mi ...   :)

Inače, Brit je navršio 2,5 godine. Oštenjen je 08.08.2008. u uzgajivačnici Od bijelih andjela i taj bijeli pas je ispunjenje svih mojih snova!!!





BeauBrit

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Kao što Vam je naša Tihana već napisala, zahvaljujući njoj imamo web stranicu: http://britko.webs.com

a može nas se naći sa pregršt fotografija i na Facebooku:http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1080966743&sk=photos

kao i na Pedigreedatabaseu:http://www.pedigreedatabase.com/white_shepherd/classifieds/11580.html

http://www.pedigreedatabase.com/white_shepherd/classifieds/9964.html

Iako je Brit prvenstveno moj ljubimac, pratioc i najbolji prijatelj, obišli smo dosad puno izložbi i postigli lijepe rezultate:

Champion of Serbia

Champion of Croatia


uskoro se nadamo i Slovenskom šampionatu (čekamo da prođe godina dana)  :-X

 2 x VP1, 17 x Excellent V1, 13 x CAC, 6 x CACIB, 10 x BOB, R.BOG, ZAGREB WINNER 2010.

Bili smo i na Alpentrophyju i Cup o f nations u Aurachu gdje je Britko oba dana kao najmlađi u jakoj klasi Šampiona dobio EXCELLENT V5,
te na Eurodogu gdje smo i na specijalki ui na Euru dobili Excellent.   8)

A najviše od svega sam sretna i ponosna zbof Britkovih zdravstvenih rezultata:

HD-A

ED-O

MDR 1 gen test +/+ (n/n)

DNA test

FCI Breeding licence - excellent     ;D

Za ovaj puta smo se dosta hvalili! Nadamo se susretu barem s nekima od vas na izložbama!!!  :)

I, za pozdrav, jedna "opasna" Britova slika:



 ;)








Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Ena zadeva me zanima - pa ne razumite me narobe. :)

Kako lahko pes iz Slovenije osvoji hrvaški ali srbski šampionat, ali pa hrvaški pes srbskega ali pa srbski hrvaškega ali avstrijskega (zaradi mene) ... Zakaj niso šampionati vezani na poreklo oz. "državljanstvo" psa?
Tudi miss Nemčije ne more biti Norvežanka, ali pa miss Slovenije Italijanka ...



BeauBrit

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
 ??? Hm, Sims, pa ta pravila su regulirana po FCI -u. Možda bi njih trebalo pitati zašto se to može!

Ali se može i svima nama vlasnicima izložbenih pasa je u cilju postići što više Šampionata, u što više zemalja.  :-[

U svakoj zemlji su regule za zatvaranje Šampionata drugačije formulirane ...


Pozdrav svima od nas!

Goga & Brit  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Tu je čisto drugače, ker pes ne predstavlja države, ampak samega sebe.
S tem, ko dobi v večih državah osvojene šampionate lahko postane mednarodni -int.ch. Bo pa bolje, če si v temi o razstavah prebereš kaj o nazivih. Če v SLO že zaključiš šampionat se ti (vsaj z mojega vidika) ne splača več razstavljat tukaj-z izjemo specialk, ampak greš v druge države pobirat lovorike.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Pozdravljeni :)

mene pa zanima naslednje..


Ali švicarji na rasztavah lahko dosegajo CACIB ali ne?


Tu npr piše: "BREEDS PROVISIONALLY ACCEPTED DATE
BERGER BLANC SUISSE

The dogs from breeds provisionally accepted are not eligible for the CACIB"

vir: http://www.fci.be/nomenclature.aspx


Hkrati pa vem za ogromno SWSjov z karnekaj doblenim CACIBom...



in kako je sedaj s pasmo, kdaj bo sprejeta itd... povsod piše drugače..




Hvala za odgovore!

Lp.



BeauBrit

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
 :) Dobro pitanje!

Našoj pasmini se u principu ne dodjeljuje CACIB jer su još "na čekanju" i u principu im ta titula ništa ne znaći (ne mogu zatvarati Internacionalni šampionat i sl.)

E,sad, činjenica je da nažalost večina sudaca niti ne poznaje pasminu pa im dodjeljuju CACIB titule.

Možemo skupiti Caciba koliko hoćemo ali nam u ovom momentu ništa ne znaće!

To je odgovor na pitanje!

Pozdrav svima od nas!  ;D

Goga & Brit



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
:) Dobro pitanje!

Našoj pasmini se u principu ne dodjeljuje CACIB jer su još "na čekanju" i u principu im ta titula ništa ne znaći (ne mogu zatvarati Internacionalni šampionat i sl.)

E,sad, činjenica je da nažalost večina sudaca niti ne poznaje pasminu pa im dodjeljuju CACIB titule.

Možemo skupiti Caciba koliko hoćemo ali nam u ovom momentu ništa ne znaće!

To je odgovor na pitanje!

Pozdrav svima od nas!  ;D

Goga & Brit



Najlepša hvala za odgovor! :)

Lp.
Ema&Haroon



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
No še nekaj slikovnega gradiva od naju ;P

midva:



in Haroon v mestu:










(photo by: anja k.)



BeauBrit

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Baš šteta što se pvdje tako malo piše ...  :-\

Mi smo jučer bili u Grazu na izložbi i sretni smo!  :)

Beau Brit od bijelih andjela, champion class - excellent V2, R CACA  ;D






kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1

pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Iii kakšen medvedek ;* Koliko pa je staro tole :)?

In a je tvoj  :o


No s haroonom pa se približujeva 10im mesecom! :D še 14 dniii... :)
_____________________________ _____________________________ _____________________________ _____________________________ _
(na rutki piše: POZOR HUDo razvajen PES, da ne bo kakšne pomote glede napisa ;P)










kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Iii kakšen medvedek ;* Koliko pa je staro tole :)?

In a je tvoj  :o


Ne ni moja, od frendice je. Sem ti na FBju razlagala pred kratkim o njej. 17.12 je bila skotena, tole leglo  http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10639.0  ;)


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Jaja, saj sedaj sem te povezala ;P



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Ojoj :/ upam da najde lep dom.....


No midva sva imela danes photoshooting ;P Najprej sva poskusila umirjeno:




Pa se je kmalu izkazalo da ima preveč energije ;P




:)




Lp.



BeauBrit

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Sa ponosom objavljujemo da je Beau Brit danas postao otac 10 predivnih bebica!!!!!  :)

Otac: Ch. Beau Brit Od bijelih andjela, Ch Hrvatske, Ch Srbije

HD-A, ED-0, MDR 1 gen test: +/+ (n/n), FCI stud dog, breeding licence: excellent

Majka: Ch. Atakama Beli anđeo, Ch BiH

HD-A, ED-0, MDR 1 gen test +/+ (n/n), breeding licence


02. 04. 2011. Ata je oštenila 10 predivnih bebica: 7 curica i 3 dečka !!!  :o

Sve informacije na: http://beaubrit.weebly.com ili na Facebooku pod Mario Opačak ili Goga Horvat.



BeauBrit

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Ovo je sve što je Brit dosad osvojio ...  ;)

2xVP1, 20xExcellent V1, 14xCAC, 1xRCAC, 8xCACIB, 11xBOB, 1xBOG, 1xR.BOG, ZAGREB WINNER 2010,
TOP TEN for 2010. - 2nd place in FCI Ist group


http://beaubrit.weebly.com/shows.html

A i sve novosti o bebicama ...

http://beaubrit.weebly.com/news.html




pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Ooo super so :)

Mene pa zanima, ali je v SLO sploh kakšen agility tekmovalec s SWSjom? :).. pa ful mi je škoda, ker ni nobenega posnetka dolgodlakega švicarčka v agilityju ;P.....



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
slovenskega tekmovalca mislim da ni, je pa en iz Zagreba.

battito animale


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Eh škoda da ga ni ;/..


:)




Lp.
Ema&Haroon



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Razlog je čisto preprost: načeloma niso konkurenčni, ker so preveliki in prepočasni. Za neko resno tekmovanje niso, ljubiteljsko pa bolj tu in tam kdo z njimi teče agility.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
To že, samo ne vem ;P... pa kaj če niso konkurenčni, saj fora agilityja ni samo to, da pobiraš rezultate   ::) Sicer pa ja, kakor komu hh :P

Jaz bom z mojim najverjetneje šla trenirat---> but just for fun :)... Sej zato imam psa, ne za pobiranje rezultatov ;P.. Opažam pa, da vsi niso taki  :)



Sicer me pa še nekaj zanima.. Koliko približno tehtajo vaši psi? Moj ima plečno tam nekje od 68-69 cm, ima pa okoli 32kg.. Zanima me če je to dovolj? Izgleda ne suh, lačen tudi ne..  Samo že kar nekaj ljudi me je postrani pogledalo, ko sem povedala da ima "samo" toliko kil... :)


Lp.
Ema&Haroon



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Moj ima plečno tam nekje od 68-69 cm, ima pa okoli 32kg..
Toliko ima naša pri 61cm  ;)  Pomojm mu ne bi škodila še kakšna kilca več  :)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Ema, jaz ti pa priporočam, da ga držiš na tej teži in pač poskrbiš, da se čimveč giblje. Ste dali slikat kolke pa komolce? Če je vse v redu, potem kaka kilca več sicer ne bi škodila, je pa za psa bolj zdravo, če je bolj med suhimi - SPLOH če ga boš "obremenila" z agilityjem (dosti skokov in teka), ker vsaka kila se pozna na sklepih. Naš pojma nimam koliko ima plečne (sem že pozabila), menda nekje 65 in ima prav tako ene 32 kil, in tudi jaz sem požela že ogromno komentarjev, kako stradam psa in ubogi pes...pač preslišiš ali pa razložiš, da je nižja teža bolj zdrava. Ljudje, ki komentirajo, kako se jim pes smili, ker je tako suh/ne dobi za jest, se v bistvu smilijo sami sebi iz kakršnegakoli razloga že in to projicirajo pač na psa.

Ljubiteljsko lahko s švicarjem počneš praktično vse. :) Tisti, ki se pa z agilityjem ukvarjajo malo bolj zares, pa si vsi prej kot slej izberejo pasmo, ki je za ta šport bolj primerna. Mimogrede: dosti ljudi najprej poskusi agility kar tako za zabavo in postanejo taki navdušenci, da si omislijo še drugega psa prav v ta namen. Se zna zgoditi tudi tebi. ;)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby