Švicarski Beli Ovčar [Berger Blanc Suisse,White Swiss Shepherd Dog]

ursa · 504302

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #60 : 03 Marec 2006, 21:08:51
Hudo ti morš met pa res lepga psa!! Dej probi zrihtat kšne slikce. Ne jst svoje drgač nism pelala še na nobeno razstavo, pa tut ne vem če jo bom k ni lih med najlepšimi (pač postava pa to sam je zame itak najlepša :P)Je pa mela vzrejni pregled pa je dobila prav dobro oceno  :( (sodnica je rekla da ma kratke noge, pa velika ušesa >:(,sam men se ne zdi tko:)) Kana ma pa 161cm (tko so rekl na vzrejnem), težka je pa okol 34kg. Ja, pa tut moja, nam lih rekla da ne mara tujih ljudi, sam mal cajta rab da se jih navad, pol je pa vse kul.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #61 : 03 Marec 2006, 21:18:16
Na Lošinju z mojim bratom na slikci :)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #62 : 03 Marec 2006, 21:22:54
Pa ko je imela mladičke (4 mešančke ;D)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #63 : 03 Marec 2006, 21:24:53
P še ena na vrtu



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #64 : 03 Marec 2006, 21:25:57
Tuki smo šli pa na Lošinju na neko "goro" na izlet  8)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #65 : 03 Marec 2006, 21:26:46
Pa irenchy sory k sm to napisala v tolkih sporočilih sam drgač ni šlo k je blo vse prevelik :(



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #66 : 04 Marec 2006, 10:04:11
ful je lušna :).

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #67 : 05 Marec 2006, 11:39:36
Lepotička  :-*

ampak je Ferari vseno bolj cortek  ;D

no tole je pa on


 ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D  ;D

kar priznajte da je cortkan  :P



A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #68 : 05 Marec 2006, 12:13:09
Še ena Kanina
 Pa moja je lepša :( (joke) sam velke uhe ma ;D
 



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #69 : 08 Marec 2006, 17:43:31
Hudo ti morš met pa res lepga psa!! Dej probi zrihtat kšne slikce. Ne jst svoje drgač nism pelala še na nobeno razstavo, pa tut ne vem če jo bom k ni lih med najlepšimi (pač postava pa to sam je zame itak najlepša :P)Je pa mela vzrejni pregled pa je dobila prav dobro oceno  :( (sodnica je rekla da ma kratke noge, pa velika ušesa >:(,sam men se ne zdi tko:)) Kana ma pa 161cm (tko so rekl na vzrejnem), težka je pa okol 34kg. Ja, pa tut moja, nam lih rekla da ne mara tujih ljudi, sam mal cajta rab da se jih navad, pol je pa vse kul.

Hvala :) Tut Kana je full lepa :) Sicer pa se  mi zdi, da imajo vsi beli ovčarji velika ušesa pa ne preveč dolge noge  ::) Aja, samo nekaj so ti rekli prav 161 cm ali pa samo 61 cm? In še to- teli malčki njeni so pa zelo lepi :) Mešanci z nemškmu ovčarjem slučajno?

Lp, pa  :-* za Kano,

Suns.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #70 : 10 Marec 2006, 16:57:35
Ups! :-[ Ja bo kr 61 cm ;D Ata od telih mešančkov je tut mešanc med nemškim in labradorcem (je črn in ful podobn labradorcu).Pa usi štirje so pobral barvo po njem sam punčka je mela belo pikico na prsih ;D (drugače je bila pa čisto črna)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #71 : 11 Marec 2006, 11:06:33
Urša čigav je ta Ferari (pa sory če si že povedala pa sem spregledala)? Ja itak da je cortek!! :) Pa men so itak vsi beli ovčarji ful luškani. Pa dej še kšno slikco od tegale Ferarija če maš!



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #72 : 11 Marec 2006, 12:08:33
Lepotička  :-*

ampak je Ferari vseno bolj cortek  ;D



Vsak je po svoje lep ane ? Ne moreš zdaj reči ta je pa lepši od tega ! Napišeš da je tebi lepši ampak na splošno pa ne moreš govorit



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #73 : 11 Marec 2006, 12:12:58
kanchy tvoja je imela eno leglo ane ?
Jo boste še dali na vzrejnega pa bo imela rodovniške mladičke ? ???



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #74 : 11 Marec 2006, 12:44:31
Ja imela je leglo mešančkov. Ampak mislim da je ne bomo dali parit (jst bi sicer ful rada, ampak saj veš da so tukej še tastari ;) ). Mami je zdej kr začela da jo bomo dali sterilizirati (in jo najbrž tud bomo :( ). Pa tudi hočem da bi se pasma množila in se hkrati tudi boljšala (da bi se z vzrejo ukvarjal psi ki pač nimajo napak(sej ne da ima moja ne vem kakšne napake!).Pa ne zdej mislit da če nimate najlepšega psa da pa ne smete imeti mladičev!!).Sam glede na to da je na vzrejnem dobila prav dobro... ne vem no. Bomo še vidl.Drgač si pa jst res ful želim da bi imeli tudi BELE mladičke ;D



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #75 : 12 Marec 2006, 08:31:27
Aha, to glede želje za bele tamale pa razumem  ;) Imam isto  :P Sam kaj, če so tukaj še ostali v familiji (ker je pes atijev drugače an...)
No ja, mogoče pa bo kdaj! Belih ovčarjev pa mora biti v Slo. že okoli 120 če se ne motim...  :-[
Kolk ima pa tvoja Kana št.?

Lp,
SSuns.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #76 : 12 Marec 2006, 19:58:21
Če sem prov pogledala (pa v uhu ima tudi to številko) je to 47. Pa tvoj?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #77 : 12 Marec 2006, 20:10:23
Kanchy, meni se zdi pohvalno, da svojo psičko ocenjuješ kritično. Se mi zdi, da je vse preveč ljudi, ki parijo vse povprek ne glede na napake, ki jih ima njihov pes.

lp pa počohajte svoje švicarčke  :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #78 : 13 Marec 2006, 07:42:49
Moja prijatelica Anja ima doma psarno teh lepotcev...no njena mama jo ima  ;)

Ta njena psička Alba je zelo uspešna in nima nobenih napak (upam da se nisem zmotila). Parili so z enim lepotcem iz Švice (mislim da je iz Švice) ki pa je tudi zelo uspešen in nima nobenih napak...no tako je nastal take naš prelepi lepotec...Ferari  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #79 : 13 Marec 2006, 14:03:07
Moj ma 15 :) Aha, to pa vem Urša, koga mislš :) Vem,da hod na junior handling veliko an :) Urša, imaš toraj ti švicarčka? :)

Lp,

Sunshine


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #80 : 13 Marec 2006, 14:48:33
Urša a ta Ferari je tvoj? Pa zanimiv ime ma :D A tako ime ima tudi v rodovniku?



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #81 : 13 Marec 2006, 15:08:20
ne ferari ni moj  ;) je od Anje  ;) ja Anja tekmuje v JH in je zelo uspešna  ;D ... ja ima tako tudi rodovniško ime (če se nemotim) Ferari blablabla  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #82 : 13 Marec 2006, 15:22:12
Ful dobr! Aja pa dejte mi mal povedat s katerimi briketi vi hranite svoje pse? To mislim predvsem če jih hranite z brikete z barvili ali z briketi, ki nimajo barvil (mi našo hranimo z brikete, ki so brez barvil, ker drugač postane čist oranžna :), poznam pa tudi švičarka, ki je čisto vseeno katere brikete dobiva, ker zmeraj ostane čist bel). Drgač pa naša je tudi zelenjavo, sadje (najraj grozdje, ki si ga sama odtrga s trte ;D. A ji to loh slučajn kej škodje?), pa učasih seveda dobi kakšno kostko za posladek ;D.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #83 : 13 Marec 2006, 15:46:09
Ful dobr! Aja pa dejte mi mal povedat s katerimi briketi vi hranite svoje pse? To mislim predvsem če jih hranite z brikete z barvili ali z briketi, ki nimajo barvil (mi našo hranimo z brikete, ki so brez barvil, ker drugač postane čist oranžna :), poznam pa tudi švičarka, ki je čisto vseeno katere brikete dobiva, ker zmeraj ostane čist bel). Drgač pa naša je tudi zelenjavo, sadje (najraj grozdje, ki si ga sama odtrga s trte ;D. A ji to loh slučajn kej škodje?), pa učasih seveda dobi kakšno kostko za posladek ;D.

Samo grozdje ne, nevarne so tiste koščice v njem.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #84 : 13 Marec 2006, 16:08:42
O hvala! Ji bomo od zdaj naprej preprečili, da ga bi jedla :)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #85 : 13 Marec 2006, 21:06:14
Anja njega in njegovo mamo hrani s hrano Hil's ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #86 : 14 Marec 2006, 06:33:34
O hvala! Ji bomo od zdaj naprej preprečili, da ga bi jedla :)
Na pol ga date pa izbrskate ven koščice in to je to !

Sicer meni je tule Kana zelo lepo kljub dumbo ušesom, ki so tako prisrčna  ;D Je pa dobro da se zavedaš napak svoje psice , eni namreč mislijo , da je njihov pes pač popoln , potem pa ja še kakšna paritev in smo na totalno nizki ravni "vrhunske" vzreje. Priporočala bi sse za kakšno fotko vaših belčkov od strani, ko stoji.



PaPa, :P



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #87 : 15 Marec 2006, 22:21:53
To je ena od Kane ko stoji sam itak ni lih najbolša (če se pa ne rastavljamo pa ne obvladamo lih najbol poz :-\ ) Pa dejte še kej drugi slikic k se mi zdi da jih sam jst dajem pa pol izgleda kot da ful hočm pokazat Kano :(  ;D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #88 : 16 Marec 2006, 07:01:36
tale slikica je pa zelo lepa  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #89 : 02 April 2006, 17:11:55
Kanchy, nekje sem zasledila (tema o njufkih se mi zdi ;) ) da si napisala, da se Kana ne mara najbolj česati po repu... Isti problem imam jaz z Hekijem... Jooj, samo cvili takrat pa rep med noge pa v hiško  :'( Imate kak nasvet?

Lp,

Suns.& Hek