Švicarski Beli Ovčar [Berger Blanc Suisse,White Swiss Shepherd Dog]

ursa · 504283

ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Oooo cukr :o  veliko lepih dogodivscin vama zelim



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Pa sem jo dočakala.
Mojo SLO white rose-Venus
Kličem jo Sky  :-*

Skotila se je 18. februarja


image upload no compression



Najin blog in vse fotografije lahko spremljate tukaj: http://anjakosi40.wix.com/blogbeleovcarke









upload pics



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Hvala.  :-*

Mi smo ravno z dopusta, nove fotke in blog: http://anjakosi40.wix.com/blogbeleovcarke#!Prve-počitniceMorje-Krk/cgla/572758c90cf224950abbbc6b




























































jpg images





Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Objavljam fotografijo v imenu fotografinje Kjare Kocbek ( avtorica le te je ona)  :) Psi so uživali, blatni, razigrani in srečni  ;D  Nama pa jih je bilo v veselje opazovati, tem pa tudi ni zmanjkalo! Iz leve proti desni: Kjarin Avstralski ovčar Jazz, na sredini moja Sky, bela Švicarska ovčarka in desno moja samojedka Nala  :)

Pošiljamo vam lepe pozdrave :)


free image host


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Jaz sem iz legla po vzrediteljičinih besedah sodeč dobila najbol "gajstno" psičko, ki si je podredila vse bratce in sestrice v leglu, prava "šefica" po njenih besedah in sem vesela, da sta mi rekli, da jaz ziher ne bom imela z njo težav, čeprav ni med "lahkimi"

In še kako prav sta imeli. Sky zelo napreduje, do mene je izjemno podredljiva, nikoli me ne upa grizti kot to počno vsi mladički, vrže se na hrbet in vse štiri od sebe, upošteva vsak "ne" hkrati pa je izjemno samozavestna, pogumna do drugih psov, bi jih kar vlačla okrog  :o Ampak ker imava midvi en tak poseben odnos ve, da je v naši družini, krdelu na zadnjem mestu po lestvici. Tudi naša samojedka ji je postavila meje.

Naučili sva se že osnovne ukaze: sedi, prostor, levo/desno taco, daj 5, krog, preval, poleg, čakaj, sem, hop... In izjemno sodeluje z mano. Jaz sem njej največja nagrada, je izjemno ustrežljiva pravi ovčar "wish to please" in to tako, da mi zunaj brez povodca dela odlaganje in poleg, tista brezhibna pozornost v moje oči z takšnim veseljem, da pribolšlkov sploh ne uporabljam, ker jih ne opazi, pa je načeloma FUL požrešna, pohvalim jo za vsak korak, se iskreno veselim z njo ko z največjim veseljem pride na prvi klic, ljudje si pomoje mislio, da nekaj ne štima z mano ko "cvilim" od sreče, ker sem tako ponosna na mojo punco. Ob vsaki vaji, ki jo uspešno opravi sledi igra, carta, .

Mogoče je, ker sem navajena polarcev in pastircev, ampak ta psica je res "one of a kind" obožuje cufanje, pogumna ko vrag, podredi si vsakega "cucka" ki se zažene v njo. Po drugi strani pa do mene tako spošljiva, da bog pomagaj.
Komot jo puščam samo doma, sem jo postopno navadila, tudi čez noč jo lahko zaprem v kuhinjo in točno ve, da mora spat, navajena na hišni boks,

 na morju se je vedla kot, da je vse to njeno, ponosna, samozavestna. Vrvice dejansko sploh ne potrebujem, a jo imam zaradi bontona do drugih ljudi in psov.
Zdaj bo stara 3 mesece in inenzivno delava, to bo ena super punca!

Je hiperaktivna, NIKOLI ji ni dovolj, tako, da se greva razno razne miselne igre, trikce, dolge sprehode po ravnem.
Krasna je!
Ravno tako sva šli na izlet k sošolki v Hotinjo vas, kjer si je podredila obe maltežanki, ki sta vreščalo na njo. Na koncu ju je ves pogum ob moji "šefici" minil in se več nista prikazali iz kopalnice ;) Le samec je še veselo vstrajal, a pogumna je ta moja punca, se ne da. Spoznala je okolico, opazovala ribe in želvo v ribniku. Skratka imeli sva čudovit dan.

Da se vrnem k počitnicam. Imeli smo postanke po lokalih kjer smo se ljudje in naši psi odžejali. Sky je kar se potovanj tiče neverjeten angel. Neproblematična, navihana, samozavestna, nič plašna. Povsod jo je polno :) Ne pusti mi, da bi mi bil dolgčas.
In da opozorim še mlade, če se odločajo za psa, vzemite v zakup še to, da bo morda fant kaj jezen , ker boste več s psom kot pa njim :D In ker ne bo več toliko časa za filme, dolgo spanje. Tega pač nekaj časa ob prihodu mladička ni.
 
A iz izkušenj, vse se miljonkrat povrne :) Na koncu je vse vredno.
Danes sem se kljub utrujenosti ( spala sem 4 ure in pol) iz srca nasmejala ko sem opazovala Sky in Nalo v tem blatnem vremenu divjati po gozdu, bila sta tako srečni... Blatno-srečni :)

Res je lepo življenje s psi, morda nas pasjeljubcev kdo ne razume, a važno je, da v srcu vemo, da nam psi obogatijo življenje, Zaradi Nale in Sky, sem boljši človek. In tega mi ne more nobeden vzeti.
 


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
S Sky vam s ponosom predstavljava kaj že znava  :-* Daleč od perfekcije, a se trudiva :) Stara je 3 mesece in je totalni "delavček" obožuje vaje, igro, sprehode, karkoli, samo, da se dela :)

https://www.youtube.com/watch?v=0uDGPnNBWSg



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Še je ta forum sploh aktiven?

Evo, tukaj novi  trikci od Sky (se trudiva) in stari od Nale, sem združila, da je malo bolj zanimivo  :)
Upam, da vam bo video  všeč.

https://www.youtube.com/watch?v=FK3s9sgLVWw

stara je  4 mesece in je še v fazi učenja  ;D Sky gre po Nalinih stopinjah .




































image sharing




























post a picture






















































































image url upload



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Sky je dobila svojo spletno stran in bi prosila če mi poveste če vse deluje kot treba? In če vam je stran všeč  ;)

http://belaovcarka.wixsite.com/svicarskaovcarkasky


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Hej!

Samoyed lover, sicer nikakor ne paše v to temo, ampak mene vseeno zanima kaj se dogaja s tistim športom, s katerim se (upam, da še vedno) ukvarjaš? Me je ganila njegova oz.vajina zgodba!
Sky je pa prekrasna, si bom šla pogledat njeno spletno stran takoj ko bom utegnila


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Hej  :)
Verjetno si mislila šarplaninca?
Poskušam ga rešiti od tam kjer je nastanjen, poskusila sem že s številnimi društvi....Pa mi do sedaj še nobeden ni znal pomagat, ker ima pes vodo, hrano in minimalne pogoje. Zdaj poskušam preko vez še z inšpekcijo.

Tam nikakor niso pogoji zanj, je osamljen, zaprt cele dneve pred firmo, lastniki ga nikdar ne vzamejo zraven, živijo pa drugje... Zdaj v tej vročini ga puščajo tam, mislim groza...


Drugače pa mi smo ravno z dopusta  :) Iz Crikvenice, kjer je pasja plaža, sem zmontirala video če koga zanima? Imajo pasji bar in je res luksuz: https://www.youtube.com/watch?v=hk3nCWdBZaQ

SKY je bila en velik  :-* Fuuuul pridna! Bila je atrakcija na pasji plaži, ko je iz ležalnika nadzorovala nas in celotno plažo! Uživala, plavala kot zmešana, je bila stabilna v gužvi, mestu, in plavala do vsakega izmed nas, nas želela imet pod nadzorom :) Sky se je vozila s čolnom in skakala iz njega :) Na plaži so se vsi smejali kajti vsakič ko je plavala do mene sem jo mogla kot dojenčka v vodi imet v naročju  :D













screen capture

























image hosting












































image url upload





Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Ker je ona nekaj najlepšega kar se mi je zgodilo v življenju  :-*
Leta sem si želela take vrste srečo, bila je moja življenjska želja :-* In najboljša odločitev v mojem življenju. Ona je preprosto popolna! Pametna, nenormalno zvesta in cartljiva, izredno navezana, SMEŠNA IN ODŠTEKANA...  :-*  Iz vsakega dneva potegne tisto najboljše. Uči me živeti NA POLNO, VSAK DAN. Zato ji posvečam nov video za 7 MEESECEV <3

https://www.youtube.com/watch?v=Kx1zulPVBII


Je pa hecna  ;D Vsakič  ko s šihta pridem...Sky se je čist utrga. Dejansko se  joče  ::) Ko kak otrok od sreče, po tiho joče, cvili. Pa lupčke dala  :) . Kaj takega pri samojedu nisem vajena.  Mogoče mi je za to tako posebno  :) Da ne omenjam ko sem prvič odšla za 8 ur od doma,  je čutila, da grem, ni celi dan nič jedla in preden sem šla hodila za mano.
Zadnjič pa mi je sledila na stranišče, ko sem se pripravljala na odhod, imela tisti "puppy face" me gledala kot najbolj žalosten pes. Da se mi je srce trgalo. Točno je vedela, da grem. Tisti njen pogled izpod oči, da se vse belo vidi... :'( Grem iz stranišča, se postavi pred vhodna vrata, daje taco, preval, prosi, spet tist pogled... VSE, samo, da ne bi odšla. Da me je imelo, da bi na šiht klicala, da me ne bo. A je bilo veselje ob vrnitvi toliko večje  :-* Da ne omenjam kakšen naročni pes je to. Misli, da je  dvo kilska čivava. VEDNO  mora bit v naročju  :P Cartljiva, da dol padeš.




































host image


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Ker je Sky stara že več kot leto dni, sem se odločila narditi nov video, ki prikazuje napredek v najinem delu in odnosu ter povezavo, ki sva jo uspeli zgraditi. Sky je vse kar sem si kdaj želela.

https://www.youtube.com/watch?v=Pg9i-heLLJ4

Še nekaj novih fotografij, vse pa najdete na mojem facebooku: https://www.facebook.com/annixwolf



Z Nalo  :)






Sestri  :) Bella & Sky



Srečanje ljubiteljev  volčjih pasem  :)





upload an image

















Srečanje švicarskih ovčarjev  :)









photoupload