Plišaste igrače

Gost · 14431

delfinčika

  • Gost
: 26 December 2010, 21:10:37
Oj!
Javljam se zato, ker se je moja izbirčnica odločila, da se igra samo še s 'pliškoti'  ::)
No in zdaj ima enega losa, ki sem ji ga  jaz podarila. Ta los pa ni igrača za pse, ampak je igrača iz Mcdonaldsa (pred nekaj leti smo ga dobili poleg Happymeala  ::)), jaz bi pa rada tapravo pasjo igračo.
No in me zanimajo kakšne firme, ki proizvajajo 'pliškote', pa, eč ma vaš pes kakšnega pliškota, pa kako je z njim?
Lp, Manca&Maca



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 26 December 2010, 21:58:28
Jaz sem eno pasjo plišo kupla-pujsa, ker je moja Ms. Piggy dobesedno. Sicer pa ji dam za čvekat kar moje stare pliškote-mi jih ni škoda.
Najprej je bil blazen žur potegnit ven "drobovje", oči, nos. Zdaj, ko je dala par plišakov čez, pa se je en medvedek zelo drži, ga lepo nežno gricka in meče po hiši  ;D

Pujsa, ki je prav njej kupljen pa se redko dotakne-ker se oglaša in ji je to groza. Pa še težje ga prime.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


delfinčika

  • Gost
Odgovori #2 : 26 December 2010, 22:12:55
Naša ima dva prašiča. Velikega in malega. Ta mali se s piskom oglaša, ta velik pa z kruljenjem. Pa se ju niti dotakne ne (ampak sta iz lateksa).
No, sem opazila, da imajo v Zooticu Rogz pliškote. Bo mogoče kakšnega dobila.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 27 December 2010, 10:15:06
Pri nas se od plišastih igrač najbolje obnesejo (in so tudi najbolj aktualne) ikeine otroške igrače  :o
kar se pa tiče otroška/pasja igrača pa po moje kakšne večje razlike ni, če igrača ni varna (material, majhni delčki) za otroka, ni varna niti za psa.
Edino pasje imajo po večini notri še piskavčke, kar pa včasih tudi paše, da jih ni  :P

je pa pri nas božiček letos pod smrekco pustil tole igračo: Skinneeez zajec - je pa tudi cel žur z njo :)


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 27 December 2010, 10:22:18
Pr ns plišate igrače grjo prc,ker jih takoj prgrizne in začne vse vleči vn, tako da me bo že počasi izučilo, da mu teh ne bom več kupovala,ampak samo še zelo obstojne igrače   :P :)



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 07 Januar 2011, 13:51:23
Pri plišastih igračah je potrebno posebej pazit na trde všitke (oči, smrček...), ki so ZELO zanimivi za pse in jih tudi lažje odgriznejo ter so lahko zelo nevarni če jih požrejo. Večino plišastih igrač za otroke imajo kakšen trd našitek, pasje nimajo oz. naj nebi imele.

Ikeine igrače ima Maxi tudi rada, le da ne piskajo :( sicer pa ima Danish Design in flair Pet kvalitetne igrače: http://www.canin-sport.si/index.php?main_page=index&cPath=5_42


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 07 Januar 2011, 14:02:13



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #7 : 27 Januar 2011, 15:46:19
Moja je tut čist nora na pliškote. Ona ma pa kr tiste za otroke. Enkrat je bila v eni otroški trgovini (mislim, da Pikapolonici - nisem 100%, sej ni važno  8)) in so bli po 3€ take špilike (visoke prb. 12 - 13 cm) in sem ji 5 kupla pa ji, ko je en scotan dam drugega... Samo naše te cota full prvo oči, nos, brke bek zgrize, pole pridejo na vrsto kake noge, rep, uhe...

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #8 : 21 Februar 2011, 13:20:42
Urša_Doggy pri teh igračah je lahko izredno nevarno, če se takšne zadeve (oči, nos, BRKI!! ...) pogoltnejo lahko povzročijo hude zaplete. S tem se ni pretirano za igrat... še posebej ne s kakšnimi nizkokvalitetnimi od katerih "dlaka" kar frči.. to se tudi lahko vdihne, pogoltne itd. Nenazadnje lahko zaradi zaužitih delcev pride tudi do alergičnih reakcij.

Jaz če že dam kakšno svojo odsluženo igračo iz mladosti vedno predhodno potrgam stran vse morebitne trdne stvari ki bi jih pes lahko odtrgal in pogoltnil. Razmontira pa igrač ne, so zanimive samo dokler se jaz vlečem z njim. Če se kje strga tako da polnilo začne gledati ven, jo odstranim iz dnevnega reda..  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Kayya

  • Gost
Odgovori #9 : 23 December 2011, 22:43:07
Moj pa pliskote cuza... Najprej mu stakne nos in potem zacne dudkat kot pri mamici. Seveda ne pride ven nic mlekca ampak le volna in to scuza ven dokler ni plisko unicen. Tako da smo jih ukinili.



nayaa17

  • Gost
Odgovori #10 : 10 December 2013, 14:35:40
ali obstaja kakšna plišasta igrača ki bi bla bolj trpežna. moja psička ima ful rada plišaste igrače, amapk je problem ker vse uniči. polnilo potegne ven...iztakne nos in oči... :P



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 10 December 2013, 18:16:44
Dokler je še mladič ji jaz ne bi kupovala dražjih igrač. Poišči takšne cenejše ki ti jih ne bo škoda. Drugače pa so meni osebno najbolj všeč FATCAT igrače, niso iz pliša ampak iz res trpežnega platna.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 10 December 2013, 19:17:41
Seveda jih ima rada, če pa jo tako uspešno razčetveri...no razdela na prafaktorje. Psi so plenilci in je to povsem normalno obnašanje. Zdaj pa če tega nočeš (je ni tok trpežne, da je nebi mogel uničit, če bo le imel čas in voljo  ;)) takšne igre ne spodbujaš z vedno novimi igračami in časom za uničit. Igrata primerno nežno se skupaj. Za cotat pa pač kaj kar lahko. Inetraktivne igrače, kongi, žvečke...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nayaa17

  • Gost
Odgovori #13 : 10 December 2013, 20:11:49
hvala Lunette bom upoštevala tvoj nasvet ;) drugače sem pa vse igrače vrrgla v smeti ostal ji je samo še kong in gumijasta žogica..naročila sem enega pliškota od konga...upam da bo kaj boljše  ;D
me pa zanima zakaj recimo ko se igramo ji vržem igračo ali žogo pride k meni, in ne spusti amapk renči name, in potem ne ve kdaj je konec igre in še kar lovi roke in grize ter skače po tistemu ki se z njo igra...smo prekinili tudi s tem igranjem... :-\



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 11 December 2013, 16:43:18
Nayaa...em vidve se pa pri vsem takole ''lovita''. Kr neki napol. Ne me narobe razumet ampak tako se bere. Sej čist štekam, da ti je pes na novo in se še loviš.
Ampak čisto univerzalen nasvet za čisto vsa področja vzgoje/nege/igre... Kar hočeš - potrjuj. Z nagrado, z dejanji. Sodeluj naprej. Migaj, piskaj, mahaj...skratka akcija-reakcija. Kar nočeš - ignoriraj. Drevo si!
Valjda skače po soigralcu, ker, če druga ne, se pogovarja z njo in ...sodeluje  ::) Pobereš igračo, pospraviš, ignoriraš. Pika.
Pod ignor se smatra samo in izključno vedenje, ki ji da vedet ''da je NI''. Primerjava ti je ''ne govorim s tabo''...čist dobesedno. A veš, ko pol ni fore, da sogovorniku razlagaš zakaj zdj ne govoriš z njemu  :P :D :D :D

Igrač ne spušča in renči? Ker ne ve kako je bolj prav. Pokaži ji. Imej dve identični žogi. Vržeš eno. Prinese. Zamrzneš v položaju. Takoj ko prvo spusti rečeš -''spusti'' (ne prej...ko spusti poveš kaj je to). In vržeš drugo (lah tudi rečeš ''išči''). Ko je na poti do tebe šele rečeš ''prinesi''...itd. Govoriš ji kaj trenutno počne (išče, prinaša, spušča...) ter z dejanji spodbujaš. Vedno, ko pa čisto finalno zaključuješ vaje in pospravljaš igrače pa imej ''tolažilno nagrado'' (hranica je tu čist na mestu) Počakaš, da spusti. Pobereš. In namesto še enega meta daš nagradico. Igrače pa odromajo dovolj visoko. Konc igre, konc žnaranja.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nayaa17

  • Gost
Odgovori #15 : 11 December 2013, 18:53:04
ja lovim pa se ja. bolj berem bolj sem butasta. ful rada krade stvari ki niso njene. robčke itd. učiraj recimo je uzela labello. jo je tiščala v gobcu. jaz pa njej naj spusti in ko se približaš začne se umikati. bohnedaj da se jo dotaknem začne renčati pa tisti bes ji požene iz oči. potem sem ponudila briketek in si je oboje stlačila v gobec.
nevem kaj naj še naredim da se nauči spuščati stvari.??? :'(



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 12 December 2013, 04:24:11
Govoriti psu naj spusti nima nobenega smisla, ce pes ne ve, kaj 'spusti' sploh pomeni. Imas psa, ne otrocka. Najdi dobrega instruktorja, ki ti bo znal pokazati kako se s psom dela, preden bo prepozno in bos koncala z razvajenim scenetom, ki dela tocno tisto kar mu pase.
Pravis da renci? V igri ali zares? Ce je v igri, ni s tem nic narobe, ce je zares, imas problem. Nehaj jo podkupovati, zrihtaj si ctivo o pasjem obnasanju in vzgoji in zacnita delat na tem kaj se sme in kaj ne.

Ok, jaz res ne razumem, kako ti lahko pes vzame nekaj cesar ne sme imeti in potem mu dovolis, da nate renci in da mu 'iz oci pozene bes'. Kaj to sploh pomeni? Kako sploh pride do tega?! Ti si njegov/njen clovek in ti dolocas pravila. Konec debate.  ???




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 12 December 2013, 11:10:13
Nayaa17-nabavi, izposodi si knjigo Teaching with reinforcement. Je taka osnova za učenje želenih stvari-kar želiš spodbujaš, potrjuješ.

Jaz sem ravno zadnjič uporabila boks kot kazen oz. bolj  "time out". In za umirjanje je včasih boks edina rešitev-če zapreš psa ven- se zna fajn samozaposlit. Če pa nekam, kjer nima nič za delat (ni pohištva, ni igrač...). Pa dosežeš efekt, da se umiri. Vsaj pri moji je tako.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #18 : 16 December 2013, 10:03:36
Pri pliškotih je poleg trdih delov treba pazit na piskače, naš beagle je  enega "osvobodil" in pogoltnil - zgodilo se je v par minutah. Nakar je sledila operacija želodca :( Od takrat kupujemo samo še pliškote od Konga- so zakon, piskača imajo pa ogroomnega, ki ga naš uničevalec garant ne more požreti.  :D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 December 2013, 10:19:46
Fiju Nayaa...tole pa obdelujemo v vsaki temi  ::) Daj si psa na povodec, ki ga vlači za sabo (če že soba ne more bit psu primerno pospravljena - kak lah mali pes dobi labelo, robčke?! ) ali pa si jo naveži okoli pasu. Pa cel dan po malem delaj z njo. Te pa one vaje oz. se pes s tako preprosto omejitvijo uči skoraj sam. Tako ti ne bo mogla bežat, pa te zezat ti pa boš imela šanso nad kontrolo. Pa še od celodnevnega capljanja za tabo bo utrujena. Sproti se bo naučila, da tudi mirno ždenje ob tebi je nekaj samoumevnega (ko kuhaš, bereš, pereš, si za računalniku...). Če se pa ona lahko prosto po Prešernu samozabava, te heca in si znova in znova najde samopotrditve...ti pa ob tem nimaš pojma kaj pa kako...bost pridelali čedalje več problemov.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.