Neumen oglas?!

Gost · 2344

delfinčika

  • Gost
: 27 December 2010, 10:50:54
No, ko sem iskala informacije o egipčanskih mauih, sem naletel na tale oglas, ki je sicer že potekel:
Maine coon - Egipčanska mau mačka -- mešanka


Prodajamo zdravo veterinarsko pregledano muco. Skotena je bila 24. aprila 2010.

Mama je čistokrvna Mainecoon-ka, oče pa čistokrvni Egičanski muc.

Muca je srebrno siva, kožuh pa ima vzorec razvlečenih peg, ki so pravzaprav prekinjene proge. Po očetu je povzela večino značilnosti egipčanske mau mačke. To jo naredi nekaj posebnega in eksotičnega.
Je tudi izredno spretna in hitra, kar je verjetno posledica genov Egipčanske mačke, ki veljajo za najhitrejše domače mačke. Sploh pa mešanica med Maine coonom omogoča prenos genov; tako je muca zmožna skotiti tudi kakšnega maine coon mladička, ali seveda egipčanksega.

Muca je navajena na bivanje v stanovanju, tako kot zunaj. Muca je navajena na mačji wc. Je zelo igriva, inteligentna, lojalna, navajena ljudi, tiha, oglaša se redko, z oglašanjem značilnim za maine coone:

Predvsem me zanima odebljeni del: kako lahko mešanka skoti 'tapravega' main coona ali egipčanskega maua  ???
Meni je to zlo čudno, ne verjamem temu, ampak z genetiko pa nisem dosti seznanjena,  :-[ tako, da ne vem kaj je res.

Sicer se meni to zdi bolj kakšen nateg ???



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 27 December 2010, 17:37:30
No, ko sem iskala informacije o egipčanskih mauih, sem naletel na tale oglas, ki je sicer že potekel:
Maine coon - Egipčanska mau mačka -- mešanka


Prodajamo zdravo veterinarsko pregledano muco. Skotena je bila 24. aprila 2010.

Mama je čistokrvna Mainecoon-ka, oče pa čistokrvni Egičanski muc.

Muca je srebrno siva, kožuh pa ima vzorec razvlečenih peg, ki so pravzaprav prekinjene proge. Po očetu je povzela večino značilnosti egipčanske mau mačke. To jo naredi nekaj posebnega in eksotičnega.
Je tudi izredno spretna in hitra, kar je verjetno posledica genov Egipčanske mačke, ki veljajo za najhitrejše domače mačke. Sploh pa mešanica med Maine coonom omogoča prenos genov; tako je muca zmožna skotiti tudi kakšnega maine coon mladička, ali seveda egipčanksega.

Muca je navajena na bivanje v stanovanju, tako kot zunaj. Muca je navajena na mačji wc. Je zelo igriva, inteligentna, lojalna, navajena ljudi, tiha, oglaša se redko, z oglašanjem značilnim za maine coone:

Predvsem me zanima odebljeni del: kako lahko mešanka skoti 'tapravega' main coona ali egipčanskega maua  ???
Meni je to zlo čudno, ne verjamem temu, ampak z genetiko pa nisem dosti seznanjena,  :-[ tako, da ne vem kaj je res.

Sicer se meni to zdi bolj kakšen nateg ???


Saj je nateg. Mešanec ne more skotiti drugega kot čistokrvnega mešanca. Lahko pa recimo ob paritvi z main coonom res skoti mladiče, ki bodo spominjali predvsem na main coona. Genetsko bodo pa še vedno mešanci.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


delfinčika

  • Gost
Odgovori #2 : 31 December 2010, 12:48:52
No, to se je meni zdel en velik nateg, pa sem še tukaj vprašala, kaj si mislite :)