pes čuvaj - izbira prave pasme

slovenc14 · 41776

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 07 Januar 2011, 10:44:12
slovenc14, predlagam katero drugo pasmo, ne dobermana  ;)
Kaj pa res Beauceron, kot je že nekdo omenil? Če ti je doberman všeč tudi zaradi videza, mu je ta malo podoben - se spomnim, ko so ljudje mislili, da je to doberman z daljšo dlako in repom ::) Verjetno se to še dogaja  :P Tudi karakterno in namensko bi znal biti primeren pes. Je tu kakšen lastnik?


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 07 Januar 2011, 11:06:17
Ja, Beauceron bi znal bit super izbira. Kolikor sem videla, je trenutno tudi par legel (2?), pa malo pobrskaj in kontaktiraj vzreditelje. Jaz sem srečala par, ki ga je takrat (mesec nazaj, dva) pričakoval, žal pa več informacij nimam, vem le da so hoteli družinskega psa+čuvaja, ki bo zunaj.
Kot čuvaj je ostrejši kot doberman, če sem prav razumela tudi kot roti (naj me kdo popravi če se motim), je pa tudi dokaj zahtevna in dominantna pasma, še posebej če nameravate imeti samca.
Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #62 : 07 Januar 2011, 22:38:22
Glede pasem-ne poznam dovolj. Ampak zakaj se ne da psico preprosto sterelizirat? Ko boš enkrat imel kakega navdušenega terrierja, ki bo skopal luknjo ali preplezal ograjo bo pa veselo. En dva tri.

In tudi, če prineseš samičko mladičko-zna bit problem tekom odraščanja, rangiranje...Raje samec in samica v paru pa oba kastrirat/sterelizirat. Preprosto.

Sploh ker bosta psa veči del dneva skupaj, sama. Brez vaše prisotnosti in usmirjanja. Predvidevam.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


slovenc14

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 08 Januar 2011, 13:42:51
slovenc14, predlagam katero drugo pasmo, ne dobermana  ;)
Kaj pa res Beauceron, kot je že nekdo omenil? Če ti je doberman všeč tudi zaradi videza, mu je ta malo podoben - se spomnim, ko so ljudje mislili, da je to doberman z daljšo dlako in repom ::) Verjetno se to še dogaja  :P Tudi karakterno in namensko bi znal biti primeren pes. Je tu kakšen lastnik?

ja kukr zdele mal opazujem, berem ipd. je mogoče res primerna pasma, vendar, ali je v sloveniji kakšen vzreditelj?

Slovenc.14


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #64 : 08 Januar 2011, 13:55:31
ja kukr zdele mal opazujem, berem ipd. je mogoče res primerna pasma, vendar, ali je v sloveniji kakšen vzreditelj?

Je, je.. KLIK  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


slovenc14

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 08 Januar 2011, 14:28:54
Je, je.. KLIK  ;)
hvala za LINK  ;D
me pa enki zanima a mrdbit kdo ve kako se kaj gibljejo cene mladičev?
Nmreč nečem tm težit samo zarad cen. Morm priznt da je pasma mikavna, sam včasih pr kšnih se zna ustavit pr ceni  :(

Slovenc.14


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #67 : 08 Januar 2011, 15:47:29
Cene Bauceronov so okrog 1000 evrov.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 08 Januar 2011, 15:55:33
Tudi afriski boerboel je dobra izbira saj je bil v ta namen vzrejen, da cuva posestva..ampak uto potrebuje pozimi dobro izolirano :)



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #69 : 08 Januar 2011, 16:37:34
Legel/vzrediteljev beauceronov je pri nas kar nekaj za tako nepopularno pasmo; prav v zadnji številki revije Moj pes je predstavljen, tam imaš še dve drugi psarni omenjeni... Vem, da Urška ponovno načrtuje leglo zdaj spomladi, saj je bil v zadnjem samo en samec. Vedi pa, da BdB ni enostaven pes in definitivno ne pes, ki ga imaš tako malo 'usput'; nedvomno so super čuvaji, totalno zvesti svoji družini in dobri športni psi, ampak prav enostavni za jih imet in šolat pa niso  :).

Hrvaški ovčarji so manj rizični, hitreje pripravljeni za delo, glasni čuvaji, neprimerno cenejši, tako da bi skoraj bolj priporočala to možnost, najlepša bi pa tako bila posvojitev brezdomčka, če te mešanec ne moti ;).



slovenc14

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 08 Januar 2011, 18:38:23
Zaenkrat vsseem hvala za odgovore, in nasvete.
Jutri pride na obisk Snooky, pa bomo videli če mu lahko pomagamo in zanj najdemo nov primeren dom.
Lp Slovenc

Slovenc.14


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #71 : 08 Januar 2011, 18:54:37
Zaenkrat vsseem hvala za odgovore, in nasvete.
Jutri pride na obisk Snooky, pa bomo videli če mu lahko pomagamo in zanj najdemo nov primeren dom.
Lp Slovenc

Navijam zanj 8) Po izgledu bo sigurno pravi  8)



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 08 Januar 2011, 18:59:48
najboljsa resitev in se cudovit je :o



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 08 Januar 2011, 19:05:52
Super  ;D 8)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #74 : 08 Januar 2011, 19:21:52
Jaz tudi navijam za Snookya  :)
Sem drugače malo pozna za odgovor pa vseeno - kraševci se zelo dobro obnesejo kot psi čuvaji. Imajo dober način čuvanja (niso histerični, brezglavi), vsako situacijo dobro preučijo in se šele potem odločijo kako odreagirati. Ne grizejo za brezveze, raje vsiljivca zadržijo dokler ne pride lastnik. Moj je zelo energičen čuvaj, ko vidi motnjo jo bo opazoval in proučeval in ob morebitni nevarnosti zelo eksplozivno odreagiral (vendar ne z ugrizom, ker je pač od majhnega učen, da se ljudi ne grize)  ;) Ne garantiram pa, da vsiljivca ne bi recimo podrl na tla ali kaj podobnega  ;) Ker so bogato odlakani so tudi primerni za življenje na mrazu (jaz imam mojega zunaj do -10,-15, pa še potem ga prestavim v hišo zaradi sebe (ker me skrbi  :P) in ne zato ker bi ga zeblo). Je pa mogoče za tako nalogo bolj primerna samica, samci se veliko več petelinijo, medtem ko so samice bolj "mirne", ampak ni več poti nazaj, ko se gre zares  ;)
Oboji so seveda primerni za vsaj osnovno šolanje, je pa potrebno upoštevati specifike pastircev (nobene prisile, dolga doba odraščanja...).

Sicer pa, upam da bo Snooky tisti pravi!  ;D



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 08 Januar 2011, 19:50:08
Držimo pesti za Snookya  :D...upajmo, da bo sirotka dobila svoj dom pri vas...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #76 : 09 Januar 2011, 12:05:48
 :o Če sem prav videla, je Snookey kar ostal 8) Čestitke za novega člana in veliko veselja z njim ;)



Dr. Miška

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 09 Januar 2011, 12:16:35
Kaj pa tale:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10694.msg453071;topicseen#msg453071

Ali pa kakšen iz zavetišča? Če poveš kaj potrebuješ (in kaj sam nudiš psu), ti bodo znali pametno svetovati in predlagati kakšnega v njihovi oskrbi.

Bravo Jean!! Snooky je šel na obisk in ostal :P



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #78 : 09 Januar 2011, 12:22:31
Jap, Snooky je šel na obisk in skupaj smo se odločili, da mu bo tam zelo všeč :) Seveda bo pa zelo zaželjeno, če se kaj javite in kako sliko napopate ;)



slovenc14

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 09 Januar 2011, 12:23:55
:o Če sem prav videla, je Snookey kar ostal 8) Čestitke za novega člana in veliko veselja z njim ;)
hehe hvala.. veselje ja, prov cute je :)

Slovenc.14


slovenc14

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 09 Januar 2011, 12:24:37
Jap, Snooky je šel na obisk in skupaj smo se odločili, da mu bo tam zelo všeč :) Seveda bo pa zelo zaželjeno, če se kaj javite in kako sliko napopate ;)

vse to dobite  :) prov kmalu  ;D

Slovenc.14


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #81 : 09 Januar 2011, 12:27:43
Super! Uživajte z njim, je fajn pes! :)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #82 : 09 Januar 2011, 12:42:59
O wow, super!  :o Upam, da je res tako, da je pravi pes našel pravega lastnika (in seveda tudi obratno  :P) ob pravem času.

Kako ga je sprejela psica?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 09 Januar 2011, 13:13:04
Odlična rešitev za vse  ;D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #84 : 09 Januar 2011, 13:25:47
Super :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #85 : 09 Januar 2011, 13:26:51
Drugače moram reči, de je bila ta tema poučna tudi za nas bolj pasivne bralce--sem se precej novega naučila o značilnostih različnih pasem. Torej hvala vsem, ki ste delili vaše znanje in izkušnje z nami.  :) In seveda hvala Nini in Črtu, ki nam te debate in izmenjave informacij omogačata.  :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #86 : 09 Januar 2011, 13:27:00
Super :)

battito animale


slovenc14

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 09 Januar 2011, 16:51:04
O wow, super!  :o Upam, da je res tako, da je pravi pes našel pravega lastnika (in seveda tudi obratno  :P) ob pravem času.

Kako ga je sprejela psica?

Psica, ga je sprejela dobro, dokler ni on preveč okrog nas in se crklja  :D  hehe mal je lubusumna, ampak se bosta že  navadla :)

Slovenc.14


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #88 : 09 Januar 2011, 16:54:30
Da ga še jaz pohvalim  ::) Tale fantič je res tako prisrčen, luškan, igriv in zgleda da se bo v vlogi čuvaja z psico kar dobro znašel. Faca ful  :-* Energije ima ogromno, tak da bo mel moj kar veliko dela z njim  :P


slovenc14

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 09 Januar 2011, 17:06:41
Da ga še jaz pohvalim  ::) Tale fantič je res tako prisrčen, luškan, igriv in zgleda da se bo v vlogi čuvaja z psico kar dobro znašel. Faca ful  :-* Energije ima ogromno, tak da bo mel moj kar veliko dela z njim  :P
Hehe neki pa morm delat, sej nimam kej za počet :P

Slovenc.14