Izpadanje dlake

Trielix · 23195

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #30 : 04 Februar 2011, 14:03:06
če nisem pomešala ima veliko šnavcerko  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 04 Februar 2011, 15:07:44
Andreja, nisi pomešala je veliki šnavcer :)

Ja Botticelli, vem, oziroma sem seznanjena tudi s to informacijo, čeprav na drugi strani sem pa dobivala prav tako informacije, da britje celo utrdi in zgosti dlako,... pa informacije, da sploh nima veze,.... Pa vsi so govorili iz lastnih izkušenj, tko da niti ne vem kaj bi verjela, ampak kot sem rekla, na koncu mi je v bistvu že vseeno, kar se dlake tiče, ker razstavljam itak ne, parila tudi ne bom, da bi rabila zarad VP, pogum moram zbrat edino zarad izgleda (ker sem trenutno navajena na trimano dlako in ker se malo bojim kako bo izpadlo, tudi zato, ker bi to prvič sami čarali)  :D

Pri moji je sicer tako, da nima preveč mehke dlake, nima pa tako trde, kot bi jaz želela oz. kot bi bilo vsaj blizu idealu po standardu. Veliko je pri nas odvisno tudi od hormonov (pred gonitvijo, po gonitvi,..), letnega časa - se mi zdi, da v deževnem obdobju je dlaka postala obupna (pa ker je psica not, ima temu primerno redkejšo dlako, oz. se ji kožuh tudi pozimi ne odlaka toliko kot če bi bila zunaj), pa tudi od tega, kako pogosto in temeljito jo potrimam mogoče .. pa definitivno je nekaj tudi v genih (mama je imela, ko sem jo videla, zelo slabo dlako, ampak jaz sem to takrat pripisala pač dejstvu, da je imela 12 preživelih mladičev) - čeprav se toliko enih možnih zadev prepleta, da nikoli ne vem kaj je zares krivo. Naprimer trenutno ima bolj trdo dlako, jeseni je imela obupno mehko.

Je pa tudi res, da je imela še najbolj idealno dlako po tem, ko jo je Meta iz Škofje Loke, na roke potrimala - dobesedno populila, oz. po tem, ko se ji je pač zarastlo nazaj.  ;) .. ampak tega se pa ne grem več, ker za moje pojme to pes preveč trpi, čeprav takrat ni kazala nekih posebnih znakov stresa ipd... ampak če tako pomislim, mi pač ni do tega, da bi ji zaradi moje kaprice, da bi imela bolj trdo dlako, to počela, tako slabe, da bi ji iz drugih razlogov morala, pa tudi nima.  ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 04 Februar 2011, 16:07:41
Aa šnavcerji so še kar ok glede britja :)

jaz sem mislila na to ko recimo en pobrijejo nemške ovčarje, bernardince in podobne pasme, ki imajo dvojno dlako sredjne dolžine in kjer se dlaka ne trima in kjer načeloma nimaš nič striženja.
In ja pri psih tipa šnavcer pa tudi westiji je itak ful odvisno od genetike psa, kakšna bo dlaka po britju, je pa definitivno da nikoli nebo tako dobrakot če bi redno trimala. Ampak se strinjam, zakaj bi sebe in psa matral z trimanjem če ni potrebno :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #33 : 10 Februar 2011, 13:38:19
Moj mehkužec je danes imel grooming. Zdaj sem ugotovila, da prekleto rabim MIZO! Bo treba šparat.
No sem vzela dve reči en glavnik z gostimi in redkimi zobci-to je fajn za pripravo, da ji razčešem, pa kako blato dol spravim, pol sem danes zadovoljiv kupček dlake izčesala iz hlač, repa, hrbta in vratu oz. prs z http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=147_148&products_id=419 , po trupu pa z zoom groom, ker je tam krajša dlaka-predhodno pobrisala z vlažno hrpo in isto zaklučila.

Furmaster pa bo počakal na sezonsko odmetavanje dlake, ker mi zdaj ne koristi nič.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #34 : 10 Februar 2011, 13:57:27
Moj mehkužec je danes imel grooming. Zdaj sem ugotovila, da prekleto rabim MIZO! Bo treba šparat.
No sem vzela dve reči en glavnik z gostimi in redkimi zobci-to je fajn za pripravo, da ji razčešem, pa kako blato dol spravim, pol sem danes zadovoljiv kupček dlake izčesala iz hlač, repa, hrbta in vratu oz. prs z http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=147_148&products_id=419 , po trupu pa z zoom groom, ker je tam krajša dlaka-predhodno pobrisala z vlažno hrpo in isto zaklučila.

Furmaster pa bo počakal na sezonsko odmetavanje dlake, ker mi zdaj ne koristi nič.


O se pravi se obnese tudi pri Binini dlaki. Super :)



Ira.

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 08 Junij 2014, 11:07:20
Živjo,

tudi sama sem dobila občutek, da so naši psi poskusni zajčki. Bila pri 4 veterinarjih, vsi ekstra prijazni, neenotne diagnoze oziroma preprosto ugibanja in poizkušanja. Zdravljene so posledice, vzrok pa je očitno še prisoten, saj se je psici zadeva ponovila. Nobenih verodostojnih rezultatov  ???

Čokoladna labradorka, stara 5 let. 
Ima suho, ščetinasto dlako, brez sijaja, dlaka zagotovo preomerno izpada, pojavili so se lišajasti "otočki", prisoten je prhljaj in če bolje pogledam preko dlake rahla plešavost. Predvsem ob strani, področje reber, in ko jo tam pobožam, se refleksno odzove s praskanjem. Pod pazduho ima precej spraskano in krastavo.  :( Vmes je dobila še vnetje debelega črevesja, to sva zdravili z antibiotiki in ima konstantno vnetje ušes. Pregled krvi opravljen dober mesec nazaj - brezhibno! Opazila sem, da se te težave, v takšnem obsegu, pojavijo v času cvetenja oziroma v začetku centralnega ogrevanja.
Hrana, že tretje leto na kuhani hrani, najbolj ji do sedaj odgovarja riba, zelenjava in žito (prosena kaša/riž), z dodatkom konopljinega olja.
Resnično mi je hudo, ko jo gledam in ne vem več, kaj naj naredim!  ...kar zadeva obnašanje, je še vedno igriva in navihana.

Mogoče kakšna podobna izkušnja, dragi forumaši?

Lep dan!




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #36 : 08 Junij 2014, 11:40:40
No, manjka pa podatek-kaj so naredili? Kakšne preiskave (kri, urin, ostružek, pregled za grje, pršice, demodex...)? Torej KAJ se je naredilo.Okej kri je BP.

Alegološki test je smiseln (odvzem krvi in pošiljanje v Madrid ali pa pošlješ vzorec blata/sline k Nabergoju). Na forumu je že ogromno o obeh variantah napisanih.

Čisto možno je alergija na riž, na ribe ali pa kaj drugega. Je pa vsekakor smiselno.
Možna je kontaktna alergija na njeno ležišče, na pralni prašek, mehčalec, pršico, na kak zunanji alergen, alergija na sredstvo proti bolham/klopom.

Si jo imela pri dermatologu? So predlagali kake vitamine?


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 08 Junij 2014, 11:44:58
Če nima alergije, ima lahko težave s ščitnico, preverite to. Lahko pa za začetek probaš z biotinom, rezultati morajo bitividni že po treh tednih.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 08 Junij 2014, 13:36:56



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #39 : 08 Junij 2014, 14:04:53
Pri premajhnem delovanju ščitnice ni značilno pretirano izpadanje dlake ampak to, da se izpadla (ali pobrita) dlaka ne obnavlja, zato postaja dlaka redka, slabe kvalitete.
Če pogledaš kožo na trebuhu, kjer se najlepše vidi, je koža suha, "pegamentasta", lahko vidiš luskine in črne ogrce (zamašene pore).
Spremembe, kakršne je opisala Ira  so lahko tudi posledica drugih hormonskih neravnotežij, zlasti če so "plešasta" mesta ob straneh simetrična (ali je psica sterilizirana oziroma je kdaj dobivala hormonsko kontracepcijo ali drugo hormonsko zdravljenje?)

Kljub zgoraj napisanemu, bi šla na tvojem mestu najprej k nekomu, ki se dobro spozna na alergije. Upoštevaj  vse simptome, tudi tiste ki se zdijo nepomembni ali nepovezani skupaj. Tudi morebitne vedenjske težave.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #40 : 08 Junij 2014, 14:56:53
Tudi mojemu 12letnemu labradorcu že celo življenje definitivno prekomerno izpada dlaka...strašno je tudi občutljiv na prehrano...no mi (predvsem zaradi drisk in glivic) težave rešujemo z bioresonanco..vse ostalo se je ful popravilo, edino to izpadanje en preneha, ima pa trenutno še tapravo menjavo dlake in je noro! Dlakica je že ful redka, zato s furminatorjem zelo pazim, da ga ne po koži...je pa 2 leti nazaj tudi moj bil prvič točno tam kjer omenjaš plešast...po menjavi je zraslo nazaj in tako hudo od takrat še ni bilo...
Nam veterinarji niso našli nič..enkrat je en na pamet (to šele sedaj vem) uturil kuro za ščitnico, pa ni bilo neke razlike...uradno potrjeno pa imamo alergijo na prehransko pršico...no na bioresonanci pa imamo alergijo na cca 20 snovi, če ne še več :)...jaz se tolažim, da dokler ni plešast ni tako hudo...bi pa rabila koga, da bi mene tolažil, ker čistim kot idiot, pa imamo non stop vse dlakavo... :P



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 08 Junij 2014, 16:07:30
Na čem pa leži? Smo meli na kliniki eno psico, ki je imela podobne simptome in je veterinar najprej pomislil na alergijo na tkanine (psica je ležala na raznih kocah, rjuhah...). Če leži na tem mogoče ni odveč to probat odstranit



Ira.

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 09 Junij 2014, 00:44:03
Živjo,

hvala za odziv. Ja obiski pri vetu so bili tako pogosti, da je bilo zelo stresno za psa in tudi za mojo denarnico, ker ni bilo nobenih vidnih rezultatov!
 Torej, vnetje ušes se pojavlja konstantno, vedno pozdravimo in se čez čas ponovi. Demodex je bil zdravljen (dobro leto nazaj), vmes je bila prisotna še inkontineca (urin je bil ok), tako da je vet zaključil, da je posledica sterilizacije. Dobila je hormonsko terapijo, s katero sem prenehala dobre pol leta nazaj, ker se je stanje umirilo.
Pri hrani sem resnično zelo dosledna, sedaj sva samo na beljakovini in vlakninah; od mesa se je doslej še najbolje obnesla riba+morje zelenjave, predvsem sezonska! Briketi sploh ne pridejo v poštev. Menjava ležiš je bila nekajkrat na sporedu, trenutno ima preprosto podlago za boks, ki je pralna - perem izključno s sodo bikarbono. Sem pomislila na ovratnico proti bolham, ker je "nova" v uporabi, ampak se stanje po odstranitvi ni izboljšalo.

Torej najbolje, da se odločim za alergijski test. Za to se odločim pri vetu?
Nazadnje sva bili pri dermatologu, ki mi je v dveh tednih prodal dva šampona, ki sta zadevo samo poslabšala!
Tako da ne vem, resnično sem izgubila zaupanje ...

Hvala za namige in ideje.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #43 : 09 Junij 2014, 07:05:17
Vneta ušesa, težave z glivami kvasovkami, težave s kožo...vse to je pogosto pri alergijah na prehrano, okolje.
Nabergoja lahko sama pokličeš in se z njim zmeniš. Za krvni odvzem in pošiljanje v Madrid pa pri tvojem veterinarju.
Sigurno je še kaka zadeva, ki ji dela težave. Probaj z divjačino, konjskim mesom, raco...Nekaj, kar še nikoli ni jedla.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 09 Junij 2014, 08:39:59
Jp. Test pri Nabergoju je sicer narejen na odvzeti slini, pa se eni temu en mal smejijo. No, sam moji psici pa je pomagu  :) Bolje vsaj osnovni, poceni, test kot tavanje v temi. Moja ima med drugim tudi potrjeno alergijo na prehransko pršico, pa čist simpl shajamo. Brez težav.
Tako, da poleg vseh namigov, ki so že zapisani samo še dodatno potrjujem smiselnost opravljanja testov.  :) Žal se tudi samo izogibanje določenih sestavin oz. izbor sestavin, ki ji pes še ni poskusil včasih ni nujno uspešno. Sploh če imaš psa alergičenga tudi na ''eksotične'' vire  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pikic@

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Psi so moje najljubše živali!!!
Odgovori #45 : 01 Julij 2014, 14:09:10
Moja prijateljica ima črenega mešančka ki mu je dlaka izpadala nenehno (po nekod celo tako, da je bil tam povsem brez dlake) in ga je peljala k veterinarju in je ugotovil da je alergija na določene sestavine v hrani. Sedj je povsem vredu, samo vsake toliko časa mu mora zemenjati hrano pa je vredu.



Ira.

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 02 Julij 2014, 10:05:10
Pozdravljeni forumaši,

kratko poročilo.
Nabergojev test opravljen, alergija na pršico v briketih, ambrozija, koruza, jabolko, svinjina in morska hrana. Ostalo štima :)
Sedaj pa me zanima, kako je s temi briketi - katera metoda je najbolj učinkovita za izogib pršic; brikete zamrzniti, popražiti ali namočiti v vodo?
Rada bi nama omogočila kombinacijo briketov in kuhane hrane  :)

Super, hvaležna sem za vse ideje in konstruktivne kritike  ;)

Happy



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #47 : 02 Julij 2014, 10:08:31
No super, da ste vsaj našli vzrok.
Jaz sem brikete shranjevala v skrinji, jih prelila z vrelo vodo, pustila nekaj trenutkov in odlila. Pa naj bi bilo tudi priporočljivo uživati grain free hrano, ker grejo pršice še raje na žita...Mogoče tudi nebi bilo slabo nekaj časa samo kuhano, da se vidi, če je res to to.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 02 Julij 2014, 11:38:25
Problem pršice je v tem, da je lahko vse povsod. Tudi v grain free. Jaz ji zamrzujem tudi razne sušene goveje zadeve (sapniki, kite, prešane kosti itd.). Ker so tudi tam lahko prisotne. Prav tako so lahko BP prisotne v surovini, ki jo misliš kuhat psu. Npr. v rižu, kosmičih itd. Tečne so ko sam vrag, ker pri njih ni problem samo to, da žive pršice delajo problem v prebavilih ampak bojda tudi njihovi iztrebki, ki pa z zamrzovanjem niso nič manj težavni.
Tako se jaz držim pravila, da vsak sveže odprt paket hrane (katere koli že -ali briket ali surovine, ki bodo pristale v posodici- vendar primerno živilo, ki ji ni alergeno, seveda) dam v skrinjo do končne uporabe. Ne, da bi npr. samo 3-7dni prej zamrzovala pred postrežbo. Takoj. Takoj. Takoj.  Se rado komu zgodi, ki potem pozabi zamrznat vse ostalo ali pa da pred uporabo v skrinjo. Med tem časom je lahko pršic in izločkov čisto preveč noter. ;) Z mojo sva tako uspešno rešili težavo in ni več nobenih težav in težavic  8) Ne prelivam, ne pražim. Samo ven vzamem par minut prej. Če rabim porcije za s sabo in vem, da nimam možnosti vsaj hladilnika (za od doma poprej zamrznjene brikete) je psica pač vesela, ker takrat imam zanjo konzervice v velikosti enega obroka. Odprem in dam. ;)
Posodice za hrano imam že od nekdaj rajši keramične zaradi samega načina čiščenja in ker ni šans da se popraskajo ter dajejo prišicam možnost naselitve. V skrinji pa ima en čisto svoj predal z ''tuperver'' posodami. V enih so briketi, v eni pa priboljški/žvečke. Da skrinje dnevno ne odpiram, pa ji za slab teden vnaprej (toliko bi naj bilo ok) brikete prepakiram v steklen kozarec in ga pospravim v hladilnik.
Ni težko, niti zakomplicirano. Samo nov režim se uvede pa je. Vse kar psica dobi je poprej pač zamrznjeno ali sveže odprto postrežno ;D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 02 Julij 2014, 11:46:25
Aja, pa razne trening torbice (žepi sploh niso več uporabni zanjo-ker pasjih trening cot ne perem dnevno ;)) so vedno sveže oprane oz. imam kar priročne žepke iz tekstila tako da so vedno pri roki sveži. Če je le možno, pa do tik pred uporabo, brikete za klikanje skranjujem v malih steklenih posodicah (mali kozarčki od paštet ali podobno). Sem sicer en mal ''pokomplicirala'' režim, a se odlično obnese. :) Imam samo eno preprosto pravilo, ki pa za sabo potegne kup ukrepov. Vsa hrana od odprtja paketa, pa do pasjega gobca mora bit kratka in  ''zamrzovalnik - steklo - (sveže opran žep) moja roka - gobec''.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tashaa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 06 September 2014, 10:48:52
Pozdravljeni

Upam, da lahko s kakšnim nasvetom pomagate še meni. Naši Bini( tibetanska terierka) zelo izpada dlaka. Na hrbtu in pod tačko se vidi že precej kože. Vzrok tega pa so hormonske tablete Incurin, katere jemlje za inkontinenco, saj je sirup Propalin odklanjala. Sedaj smo v zmanjševanju doze (pod veterinarskim nadzorom), jaz pa sem ji kupila še tabletke Dermanorm v upanju, da ji bo dlaka ponovno začela rasti. Žal pa še nič ne kaže na to, oziroma ji dlaka še vedno izpada, zato me zelo skrbi. Psička je stara že 14 let, pa se sprašujem, če mogoče ni to vzrok, da dlaka počasneje raste. Če ima katera kakšno izkušnjo s tem, bom zelo hvaležna za vsak odgovor. 



Ira.

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 14 September 2014, 21:03:58
Živjo,

ima kdo mogoče izkušnje s petnilom - vitaminski dodatek za kožo za pse in mačke.
Učinek naj bi se sicer poznal šele po cca 3 mesecih, sedaj teče pri nas drugi teden, vendar se mi zdi, da se psica preveč praska (dlaka je povsoood).
Ker je alergična na ribe, ji ribjega olja ne morem dajati. Konopljino je sprva pomagalo, vendar se je kasneje učinek izničil.

Hvala in lep večer še naprej   ::)




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #52 : 27 September 2014, 10:59:03
S tem ne.
Imam pa pozitivne izkušnje z dodajanjem kvasa in pa biotina (kar tisti za ljudi), nasplošno ima pa na telo in tudi kožo, dlako dober učinek od Dorwesta Čuvajeva mešanica.
Razlika v koži in še bolj bujni dlaki se je pojavila v cca 2-3 mesecih. Začela sem pa dajat po grdi infekciji na gobcu, da bi dlaka čimprej zrasla nazaj. Ne vem če je kaj pripomoglo k hitrosti, ki imunskemu sistemu pa je. (krvni rezultati)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!