Mačka - da ali ne?

anas · 2330

anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
: 05 Januar 2011, 23:00:27
Že nekaj časa razmišljam o posvojitvi mačke, vendar se za ta korak nisem odločila, ker nikoli ni bil pravi čas. In tudi sedaj ni, ampak ...

Pred nekaj tedni pa se je k moji teti zatekla zapuščena muca z dvema mladičema. Ker ji na lokalnem društvu za pomoč živalim niso mogli pomagati, začasno skrbi za njih (muco je tudi sterlizirala). Obrdžati jih ne more, ker so pri hiši že 3 mačke, zato bo mladiča dala v zavetišče. Omenila sem ji, da bi jaz lahko vzela enega, vendar sem sedaj v velikih dvomih, ker me velikokrat ni doma. Za krajše obdobje ni panike, saj imam cimro in cimra, ki imata rada živali in ju lahko vprašam za pomoč. Včasih pa grem stran tudi za nekaj tednov, npr. letos bom en cel mesec zapored v tujini in ne morem kogarkoli vprašati naj tolko časa skrbi za žival. Tako da bom verjetno rekla ne, čerav mi je žal za mačko, ki bo pristala v zavetišču.

Ali ima kdo podoben problem? Da bi imel mačko, a si je ne more privoščiti, ker je preveč mobilen, odosten. Razmišjala sem, da bi se dalo lepo kombinirati, če bi našla nekoga, da mu lahko vračam uslugo, torej skrbim za mačko v času njegove odsotnosti.

P.S. Če bo kdo vprašal... Psica v avatarju ne živi pri meni - je od mojega bivšega in jo le obiskujem



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #1 : 06 Januar 2011, 11:29:37
Če najdeš koga, ki bo skrbel za tvojo mačko med tvojo odsotnostjo (a cimra pa ne želita čuvati žverce toliko časa?), potem ne bi smel bit problem. Ti pa toplo priporočam, da posvojiš dve mački hkrati (torej oba mladiča), ker se bosta tako zaposlila drug z drugim, ko tebe ne bo. Mačke razen izjem niso samotarske živali in potrebujejo tudi druženje s svojo vrsto. Včasih ljudi skrbi, da se bosta mački, če bosta dve, ukvarjali samo druga z drugo in ne bosta imeli časa za svojega skrbnika. Pa je ravno narobe - dve mački, dvojna doza crkljanja, pa seveda tudi vsega drugega. ;D


anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #2 : 09 Januar 2011, 14:44:14
Nutella, hvala. Tudi to sem pomisilila, da bi dve vzela, ker si res ne predstavljam, kaj bo mačka počela sama po stanovanju cel dan, ko me ni. Ampak dve vzet se mi zdi prevelik korak, ker še nisem imela mačke (samo psa). Cimra bi morda bila za, ampak mi je po pravici povedano nerodno vprašat. Da pripeljem domov dve mački in potem izginem za en mesec na dopust se mi zdi neodgovorno. Tako da sem se odločila, da ne vzamem... edino težko mi  je povedati teti, ker je nekako že računala, da bom vzela. :S

Če je kdo drug zainteresiran, se mi lahko javi. Mački sta tigrasti, siv (žal nimam slikce).



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 16 Januar 2011, 12:15:41
Pa sklenita kompromis s teto: po mladička pridi, ko se vrneš z dopusta. Potem boš imela nekaj časa, da se te navadita, pa tudi oba cimra in ko boš zopet kam šla, bo mačkoma (ali pa mačku) veliko lažje, saj bosta že navajena ljudi pa stanovanja.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 Februar 2011, 14:43:48
Tudi jaz priporočam, da vzamete dva muca. Mi tudi še nikoli nismo imeli mačke. Najprej smo razmišljali, da bi kupili eno mačko pasme maine coon, ko pa sta se skotila moja muca smo mislili, da bomo vzeli le samičko. Meni se je samček tako prikupil, da smo se po razmiselku odločili za oba. Sploh si ne predstavljam, kako bi bilo, če bi vzeli le enega. Muca se imata grozno rada, skupaj se igrata, spita, izumljata neumnosti... Če čupe par minut ni Kiki že joče in ga ne moreš pomirit, dokler se Čupa ne vrne. Res priporočam, čeprav se morda zdi, da bo več dela z dvema je prav naprotno, saj se muca motita med sabo.