kliker in muce

rožica · 4982

rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
: 20 Februar 2006, 14:08:06
Mogoče kdo kaj ve o tem? Rada bi poiskusila, pa ne vem, kako se tega lotit. Tako kot pri psu?

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 20 Februar 2006, 14:13:07
Rožica, učenje s klikerjem je pri vseh živalih isto  :)

Sama sem sicer probavala babičine muce učiti s klikerjem pa mi je bilo blazno težko pridobiti njihovo pozornost pa še dovolj slastnih pribolškov nisem imela.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2 : 20 Februar 2006, 14:49:37
Ja, sej se mi zdi bolj kot ne utopična ideja, samo mogoče bom pa poskusila. ;)

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 20 Februar 2006, 15:33:15
Da se ;).

Tyro učim s klikerjem, in med najinimi vajami je vedno prisoten moj mačkon Joy. Nekako je pokapiral, da klik pomeni nagrado, tako, da se vedno pojavi v bližini med najinimi učnimi ''uricami''. Pa sem ga iz heca naučila sedi - in dejansko uboga ;).

Je pa to edino povelje, ki ga pozna  :P.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #4 : 20 Februar 2006, 17:51:53
Ojla

Tudi jaz sem začel z učenjem Frajerja ... delava seveda bolj na počasi... sem pa kliker začel dodajati preden dobi za jesti... in moram reči da se je njegovo vedenje v parih tednih zelo izboljšalo (bogi maček ni vedel kako bi mi povedal da je lačen, pa je začel praskati po omari), sedaj pa je tega že skoraj odvajen, ker se mora usesti preden dobi za jesti (kako se lepo rima :D), tako da mislim da je sedaj že pokapiral kaj pomeni klik ... je pa že prej znal prostor (učen po stari metodi; "prostor" pa sem ga podrl, nežno seveda, to se je moral zato naučiti, ker je nonstop hotel pisati na forum :D)

Lp, Črt



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 21 Februar 2006, 12:38:47
Hehe:)
hmm, sicer pa zanimivo...
 Mogoče bi pa še jaz kdaj poskusila...

Lp,
Suns.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #6 : 24 Oktober 2006, 10:22:56
Jaz sem mojo Suki začela učenja. Najhitreje sem jo naučila "prosi"  :o. Sedaj pa nadaljujeva z ostalimi trikci. Sem se pa odločila za enako metodo učenja, kot pri psički Buffy: pozornost s salamco


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7 : 24 Oktober 2006, 10:51:25
Sem probala s klikerjem pri Niji pa ni bilo preveč uspešno.  :( Mogoče moram bolj vztrajat. petrca, kam pa daš medtem Buffy? Jo pelje Miha ven? Ker Lum odreagira na kliker tudi, če je v čisto drugi sobi.
Lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8 : 24 Oktober 2006, 11:01:48
s klikerjem s euspešno uči tako mačke kot kunce, miši ,podgane , hrčke in vse ostale živali z možgani in živčnim sistemom ;)
Morda moraš najt način,  da spodbudiš sodelovanje. Nekater domače živali,ki sploh nikoli niso bile vajene razmišljat in imajo poleg vsega polno rit rabijo nekaj časa za kvaliteten preskok v razvoju možganov  :P
Če ni ješča lahko poskusiš ukinit "vedno na razpolago hrano"kar je pogost način hranjenja muc, priskrbi si kakšne priboljške in poskušaj tudi z igro.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9 : 24 Oktober 2006, 11:09:18
Ja, saj vem, razmišljat mora začet.
Saj bo šlo na hrano, ker je nima vedno na razpolago ampak jo hranimo kot Luma (če ne drugega zato, ker ji sicer on vse poje  >:( ), samo malo več časa ji moramo dat.
Ampak kako naj jo učim, če imam doma tudi Luma, da ne bo mislil, da je klik namenjan njemu? Ne morem je učiti samo takrat, ko gre Lum s fantom ven, poleg tega, da navadno hodimo skupaj.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #10 : 24 Oktober 2006, 11:21:05
Tako mačka, kot pes morata vedeti, kdaj je pohvala komu namenjena. Pri nas je ponavadi tako, da Buffy ne reagirana kaj dosti na klik, če je ne gledam in se ne ukvarjam z njo. Enako je bilo v mali šoli. Tam so vsi povrsti klikali, pa to psa ni (z)motilo  ;)
Je pa pri nas tudi tako, da sem do sedaj mucko učila v času naših obrokov. Kar je pomenilo, da je Miha delal (beri hranil  :D) z Buffy, jaz pa s Suki.

Glede hrane...Suki ima svoj teritorij na balkonu, Buffy pa v jedilnici. Tako da imata ločene prostore, kjer imata na voljo svojo hrano. Ampak salamca pri nas naredi svoje. Ima nekam čudne "čarobne" učinke  :o.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #11 : 24 Oktober 2006, 11:25:37
Ja, saj pri nas tudi ločeno dobivata hrano. Bomo probali na ta način - da bomo delali z obema hkrati. Mogoče bo pa to bolj šlo. Sicer pa Luma v mali šoli klikanje tudi ni motilo (ampak vse kaj dugega  ;) ), doma je pa malo drugače.
Pa s salamico tudi še nismo probali  :P



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #12 : 29 November 2011, 13:02:42
hej

Bom malo obudila tole prastaro temo..  ;)

No, sedaj ko imamo dva nova macja clana druzine, me je seveda prijelo, da bi ju naklikala.  :P  Vem kako in kaj (sem rekla, da bom delala kar po temu), ampak problem nastane, ker kakor so priboljski v igri, so vsi trije pri meni (vkljucno s psom  ::)). Kako sedaj dopovedat psu, ki je od prej navajen, da ko se klika se klika samo njemu, sedaj pa da se klika mackom? Ker prejle, ko sem poskusila, sem najprej klikala psu (sedaj se gremo tako, za vse je Cosmo se vedno prvi, da nebi prislo do kaksnega ljubosumja zaradi novih clanov), potem ga dala na prostor, in probala klikat muckom. Samo spet drug problem, oba sta bila pri meni, kako njima dopovedat, da je klik namenjem enemu in ne drugemu? Zdaj sem kar tako, klik in obema nagrado. Samo, ko pridemo do ucenja trikcev, seveda ne bo mogoce delati z obema naenkrat. A jima bo jasno, kateremu je klik namenjen in kateremu ne? Vem, da bi ju bilo najlazje takrat fizicno lociti, zapreti enega v drug prostor, samo kaj, ko ne preneseta, da sta locena, pa tudi ce samo za par minut..  ::) No, verjetno tisti s katerim bi delala nebi imel proti, tadrug bi se pa verjetno bunil na polno..  :-\ 

Torej, kako bi vi resili moje probleme?  :-[

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 29 November 2011, 13:56:53
Jaz imam 2 mački in jih tudi klikam, čeprav ne znata še tako veliko trikov (vsak približno 5). Jaz vsakega mačka klikam posebej, drugi pa je ta čas zaprt ne čisto drugem koncu stanovanja (in vsa vrata umes zaprta), tako da de skoraj nič ne sliši. Ker če ne bi se verjetno precej zmedla.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #14 : 29 November 2011, 14:02:35
Ovcka: mislim da ni neke razlike pri psih ali mačkih.

Navadit se morajo da je klik zanje samo takrat ko imajo tvojo pozornost.
Jaz bi samo pač pazil, da če klikam enemu mačku, ne dobi slučajno priboljšek tadrugi.
Ponavadi kar hitro poštudirajo v čem je finta  ;)

Lp, Črt



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15 : 29 November 2011, 19:22:16
Aha, ok.. Se pravi, delam z enim (klikam/nagrajujem), tacas ostale dva ignoriram, pa bojo zgruntali, da niso vsi kliki vsem namenjeni.. Ceprav ostale dva tezita, Cosmo se slini, je neucakan, ponuja vedenja, itd., tadrug muc se pa sili zraven ker hoce priboljske..  :P Recimo, da bo slo..  :D

Hvala!!  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album