mops z alergijo - prosim za nasvet

bočo · 14823

bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 17 Januar 2011, 13:34:16
Ko mu je zrasla bula med prstki je bila večja kot tale na slikici. Vet mu je stisnil ven vsebino in nam dal antibiotike. Pozdravilo se je dokaj hitro. Ponavadi pa ima samo blago rdečino na zgornji strani tačk....in vetaraxoid, ki naj bi bil za alergijo mu pomaga, da se ne grize več...Ampak glede primerjav težko kaj rečem. Lahko da gre za isto stvar in je pri nas v malo drugačni obliki? Nevem, čudi me res, kaj se je vendar zgodilo v teh zadnjih 3 mesecih, da te rdečine (po prsih) ne moremo poštimati. Mogoče pa je problem v tem, ker smo pred kratkim zamenjali topli pod. Se bojim, da niso mogoče pršice...Vsekakor glede na to, da se stvar ne izboljšuje bomo opravili testiranja. Samo upam, da bodo kaj odkrili.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 17 Januar 2011, 14:24:56
kot tole



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 17 Januar 2011, 14:38:39
bočo,Bacillus sp. je vrsta bakterije ali rod.Pri vašemu psu ni točno določeno katera vrsta je.Gre pa za sekundarno infekcijo kože.Za to bi jaz na vašem mestu uporabljala Plivasept peneči,ki je antibakterisko milo, ki ga dobiš ga v vsaki lekarni.Poleg tega ne bi pretirano uporabljala Vetaraxoid tbl,ker je to kortikosteroid,ki še dodatno obremenjuje organizem.Kar se pa tačk tiče in medprstnega tkiva je odličen preparat za te zadeve Cevaderm krema,ki je izdelana na osnovi klorhexidina in prav tako pomirja kožo.
Tjaša



bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 17 Januar 2011, 14:49:26
Točno ne vem za sliko,mogoče je podobno,vendar v manjši obliki(ni tako močno roza).
Tjaša hvala za odgovor.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 17 Januar 2011, 15:21:02
No ce je podobno temu je lahko infekcija povzrocena zaradi glivic..in proti njim se res uporabljajo kortikosteroidi za zdravljenje..to povzemam od nase veterinarke na njeni internetni strani..ona drugace raje dolgodobo uporablja kot zdravljenje in preventivo homeopatike..predvsem se ne sme tack umivat z mokrim ali kakorkoli mocit..samo obrisat s suho krpo..prav tako ona v teh primerih odsvetuje prevec mocno hrano z beljakovinami- zivalskega izvora..bolj na bazi rastlinskega...



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 17 Januar 2011, 15:24:07
tako pa izgledajo tacke pri teh okuzbah..kako mocno pa so obarvane pa je odvisno od stadija



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 17 Januar 2011, 15:40:14
jst sm še vedno za to da se čimprej naredi alergijski test in da se TOČNO ve kaj mu dela preglavice.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 17 Januar 2011, 16:16:00
hocem samo pokazat da velikokrat se kar pri vseh vrstah koznih obolenj gleda samo v smeri alergije na hrano..tudi sama sem imela to moznost ko mi je veterinar rekle pri kasnih praskanjih ali lisah ,ja to pa bo od hrane..pa sem raje dala naredit celoten pregled ostruzkov na zajedalce, glivice, demodex, in ce v tej smeri nic ne pokaze se gre na alergije..na sreco imam veterinarja dva s katerima zelo dobro sodelujemo in sta me pripravljena poslusat in velikokrat se vsi nekaj iz tega naucimo..kajti nas veterinar v Slo je faca in mu ni tezko priznat da nima toliko izkusenj in da veliko taksnih bolezni katerim so dolocene pasme nagnjene in teh psov ni veliko -tudi zato ne pozna.. ;)



bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 21 Januar 2011, 21:15:51
Hrano smo zamenjali, kupili smo mu Acane Pacifik.
Včeraj je bil drugi dan konzumiranja. Danes zjutraj je žena opazila da je še bolj rdeč in da se je začel bolj praskat.
Zakaj ? Je mogoče reakcija? Zopet je dobil močen vonj. Nazaj smo mu dali Eukanube Dermatosis.
Skoraj sigurno ga bomo peljali na testiranje. Vendar se nemoremo odločit pri komu. Cene so ful različne in nevemo zakaj je tako.
Pri komu bi nam priporočali da se gremo testirat?



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #39 : 22 Januar 2011, 16:32:21
grozno  :-\, upam, da uspete ugotoviti kaj točno je krivo za takšno stanje in da boste čimhitreje bolje. v temi o alergijskih testih pa bom napisala vse o našem testiranju.