Pazi hud pes - tabla

*nastja* · 41662

*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #30 : 25 Avgust 2006, 17:31:16
Mi imamo pa tako:

Sicer je ista kot jo ima Nelly, ampak je na njej drug pes. Sem po celem Celju in tudi v Mariboru iskala leonberžana pa ga niso imeli, sem hotela imeti pa njufa pa ga v Celju tudi nisem našla.
Kaj kdo ve, če v Celju kdo dela te nalepke za table po naročilo? Ali vsaj kje v okolici Celja?

Lp,  ;)



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #31 : 25 Avgust 2006, 18:14:49
a te table sa dajo kupiti v trgovinah za živali?ker jaz še nisn kaj povpraševala po njih,pa bom očitno mogla začet.
da bi si jo pa doma izdelala sm pa preveč lena :-[

lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 25 Avgust 2006, 19:14:39
Ja,te table se kupijo v trgovini za živali..  :) ;)


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #33 : 27 Avgust 2006, 13:39:33
hvala Lisa :)


Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #34 : 27 Avgust 2006, 19:08:08
Malo sem pregledovala vaše odgovore, nisem pa vseh natančno brala. Tudi moj pes namreč ni hud pa upam, da tudi nikoli ne bo, ampak imam pa veeno tablo takšno kot jo dobiš v Zooticu in čisto tako povem, da deluje - en od razlogov, da sem jo dala gor je tudi ta, da se je vsak ustavljal pri naši ograji, ko je zagedal psa ''oh, kako je fleten'' ipd., pa sem se bala, da bi ga takole lahko kdo zastrupil ali celo odpeljal (ker je v resnici) fuuuulll prijazen. No, odkar imamo tablo, je pa mir, celo sprašujejo me mimoidoči, če je fejst hud ipd. Je pa fino, če piše gor še ''vstop na lastno odgovorost'' - kdor je pa tako nor, da bo kljub opozorilu nepovabljen vstopil, naj si pa kar sam pripiše!!! >:D
Jaz sem se v tem primeru zaščitila, kolikor sem se pač lahko, za psa je pa tudi normalno, da bo branil svoj teritorij, če se bo počutil ogroženega pa če je še tako prijazen. Naj povem še to, da sva midva najprej razmišljala samo o napisu ''pozor pes'', pa naju je fantov sodelavec opozoril na primer njegove matere, ki je imela 10 let starega psa, ki celo življenje ni nikomur nič naredil. Pa jim pride na dvorišče nek pijanec, psu se zmeša in uboga star ženska je imela probleme, ker na tabli ni bilo besedice ''hud''... Ja, štrafali so njo, ker je njen pes napadel človeka! Kdo pa bo štrafal njega za vdor na tujo posest?!

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


linčy

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 28 Avgust 2006, 16:55:01
Ali na moje vprašanje res nihče ne ve odgovora?

Lp, Linčy


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #36 : 07 September 2006, 11:55:35
Zdaj sem si čisto natančno prebrala tvoje vprašanje, in se pozanimala pri sosedi, ki dela na zavarovalnici, vendar ne vem, če sem sama z odgovorom čisto zadovoljna, upam, da boš ti vsaj delno...
Takole je:
če tvoj pes koga ugrizne, oziroma povzroči škodo (recimo na avtu) v razdalji 50m od hiše, zavarovalnica to krije samo, če je pes zavarovan pri zavarovanju notranje opreme tvojega stanovanja, sicer ne.
Glede table sem že povedala, kaj si mislim o tistih, ki je ne upoštevajo, je pa res, da je po zadnjih dogodkih, ki so prišli v javnost, najlažje in najhitreje zaslužit denar na lastnikih psov... :-\ in to bodo in že izkoriščajo tisti, ki psov ne marajo (KAKŠNA ŠKODA, DA OBSTAJAJO TUDI TAKI, A NE?).
Ravno včeraj mi je kolegica povedala za en incident, ki se je pred kratkim zgodil njeni znanki v Kranju, ker pa ta tema ne sodi semle, so zgodbico lahko preberete pod naslovom, čakaj ne spomnim se ga natančno...

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #37 : 07 September 2006, 11:59:16
..aha - ''vsi psi nezaželeni na vsakem koraku''
Napisala jo bom namreč tja, bi si pa verjetno zaslužila zadeva dobit veliko pozornosti lastnikov psov, ker imam tak neprijeten občutek, da se bomo s tem vse bolj pogosto srečevali...

Upam, da sem vsaj delno odgovorila na tvoje vprašanje, sicer bi se bilo pa pametno pozanimati, na zavarovalnici, kjer imate objekt zavarovan ali pa na policiji (?).

Lep pozdrav

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 30 Marec 2014, 20:39:20
A te table se še dobijo v Zooticu ali pa kje drugje v LJ?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #39 : 30 Marec 2014, 21:22:20
Skoraj na vsakem koraku (v vsaki trgovini za živali jo imaš). Lahko jo pa sama narediš in daš v plastično mapo, nalepiš nekam kjer ne bo dež gor padal in je.
Meni osebno so veliko bolj všeč od Mojce Senegačnik (jo najdeš na FB).
Sicer jaz nimam z namenom Pozor hud pes-ker tega res ne rabim, je nimam za čuvaja, zunaj ni sama, pa še huda ni..

V takem stilu jih naredi

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #40 : 31 Marec 2014, 08:22:18
Za "tahude" pse zna bit pomembno, kaj na tablici piše in konkretno tale kjut tablica ne bi zdržala, če bi ps dejansko ugriznil na dvorišču.

Tole mam še iz vursa, ko sem se za to zanimala - "Zakon o zaščiti živali definira nevarnega psa, kot psa, ki je ugriznil človeka ali žival. Izjemoma se pes, ki je ugriznil človeka ne deklarira kot nevaren, če je bil ugriz posledica nedovoljenega vstopa osebe v objekt ali na ograjeno zemljišče, ki je na vhodu označen z opozorilnim znakom.  V tem primeru višina ograje ni predpisana.

Opozorilo mora vsebovati informacijo,, da je objekt varovan s psom, tako, da tabla, na kateri je navedeno "vstop na lastno odgovornost" ne zadosti vsebini, da se tam nahaja pes, ker je preširoko in pomanjkljivo opozorilo. Opozorilni znak  naj bo nameščen ob vhodu na tak način, da je splošno viden in obče razumljiv, sicer lahko poškodovani dokazuje, da objekt na vhodu ni bil označen, zaradi česar ni mogel vedeti, da se pes tam nahaja. Natančno, kaj naj opozorilna tabla vsebuje ni predpisano.

Iz navedenega sledi, da bi bili primerni napisi Pozor hud pes, Objekt varovan s psom, ne pa tudi Vstop na lastno odgovornost."



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #41 : 31 Marec 2014, 10:00:28
Saj napiše se lahko tudi POZOR HUD PES. Samo meni je všeč, da pač ti nariše tvojega psa. So mi bilj všeč ročna dela in take plošče, kot pa nalepke.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 01 April 2014, 10:27:41
Mi imamo tudi ročno delo.  :D


Why can´t we all just get along!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #43 : 01 April 2014, 13:24:30
Una talepa tablica povsem zdrži: piše POZOR in piše HUD in narisan je pes. samo biti bi morala na vidnem mestu in ponoči osvetljena. Seveda pa pomaga samo, če ti nekdo zleze čez ograjo ali sam odpre vrata. Če je pes spuščen na dvorišču, ne zadošča, skoraj zagotovo tudi za privezanega psa ne.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #44 : 01 April 2014, 16:12:29
Dvomim. Nej en vurs vpraša, mene majo že dost.



klavdij

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 04 April 2014, 10:00:52
Skoraj na vsakem koraku (v vsaki trgovini za živali jo imaš). Lahko jo pa sama narediš in daš v plastično mapo, nalepiš nekam kjer ne bo dež gor padal in je.
Meni osebno so veliko bolj všeč od Mojce Senegačnik (jo najdeš na FB).
Sicer jaz nimam z namenom Pozor hud pes-ker tega res ne rabim, je nimam za čuvaja, zunaj ni sama, pa še huda ni..

V takem stilu jih naredi


Je pa tale tabla zelo zelo lepa, če pa se psa ne bojiš pa je tvoj problem  :)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 06 April 2014, 08:45:36
Pa še naša tabla.  Sicer ni nekaj hudo izvirnega (sem našel na internetu v ang. in potem kar s slikarjem malo preuredil  ;D) ampak meni je všeč.




majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 16 Avgust 2016, 14:49:29
Razmišljam, da bi nabavila eno takšno tablo na temo "hud pes". Namreč naša psica je pridna čuvajka (NO pač) in ko pride (zanjo) neznanec na dvorišče, ga nahruli s takšnim glasom, da kar mene zmrazi. V laježu priteče k njemu, ga povoha (običajno vsi stojijo pri miru kot kipi :D :D), potem pa kot da je naenkrat postal star družinski član, ga ignorira in se mirno uleže zraven njega ali pa se igra z njim, če prišlek pokaže voljo do tega.
Ne vem, kaj bi se zgodilo, če bi bil kdo agresiven do nje ali če bi začel bežati - zaenkrat še ni bilo takšnega junaka...
Zato bi za vsak slučaj postavila tablo na začetek dvorišča. Berem, da naj bi dvorišče moralo biti ograjeno. Naše ni, ker smo precej na samem in bi bilo čisto trapasto in nepraktično imeti ograjo okoli hiše, ker so zraven še hiša od svaka, pa štala, pa vrt, pa njiva, pa kozolec, pa... - pač kmečka domačija izven vasi, ki ni nikoli ograjena. Tablo bi postavila na začetek dovoza na dvorišče. Bi to veljalo? Psica nikoli ne gre (sama) dlje od tam, vedno se drži ob hiši ali pa je z nami v hiši.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #48 : 16 Avgust 2016, 15:34:12
Opazno tablo postaviš ob začetku vaše parcele, ampak tudi opazen zvonec in tudi kak poštni nabiralnik. Kaj hasne nekomu opozorilo, da je tam hud pes, nima pa z ničemer priklicat vas?

Druga opcija je tudi ta, da psica ni sama zunaj spuščena-privez, boks etc. Ampak na privezu, bo še bolj norela, prav tako v boksu.

Ograje niso slabe, tudi za vas in kmetije ne, vsaj tisti del, da ne pride do neljubega dogodka. Sploh ko psi dozorijo in si upajo tudi šavsnit ali pa starejši, ki nimajo več tako zelo dobrih živcev.

Če psica ni sterilizirana, vam pa močno odsvetujem, da je sama zunaj in sama v švoh pesjaku (za ta namen, da zadrži samce, mora biti res konkretna trdnjava, s kovinsko mrežo za komarje na notranji strani) in betonskimi trami, spodkopano vsaj 0.5 m in žica spodaj. Če ne opazite prvih znakov gonitve (ne šele krvavitve), bodo tukaj zelo hitro mladiči. Goneče psice brez problema odpeketajo. Samci pa jih zavohajo kilometre daleč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #49 : 16 Avgust 2016, 19:10:28
Zakonsko ne bi veljalo



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #50 : 16 Avgust 2016, 19:28:27
Če pride do ugriza? Ne, dobiš kazen. Samo, če je pes varno za ograjo, privezan, z jasno opozorilno tablo, pol je OK.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 16 Avgust 2016, 23:25:45
tudi če je privezan ni ok.
Za obvezno ograjo mora biti po zakonu samo pes, ki ima status nevarnega psa.
Vse ostalo je brezpredmetno.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #52 : 17 Avgust 2016, 06:49:20
Ampak v register naj ne bi prišel, če je na domačem teritoriju privezan in z opozorilno tablo na začetku posesti, pa človek vseeno pride naprej, nepovabljen?

Jaz itak ne maram, tudi če so ograje, da so psi sami zunaj.

Če pa jaz prav razumem, se psica v tvoji prisotnosti zakadi? Tu pa imaš problem, ki ga moraš rešit, ker se nima kaj zagnat, če si ti zraven, ti bi morala biti tista, ki ima zadeve čez in ti pes zaupa-torej se ne rabi razburjat. Bo pa trajalo en čas, da spraviš to pod streho. S kvalitetnim inštruktorjem, ki pride na dom, stran od cukanja, rukanja, ker lahko samo poslabšaš zadevo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #53 : 17 Avgust 2016, 07:28:31
Simi, zelo predmetno je. Tabla brez ograje ne pomeni nic, pes se izogne statususamo ce je za ograjo na kateri je tabla. Ne eno in ne drugo ni dovolj kot tudi ne, ce je pes privezan pred tablo.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #54 : 17 Avgust 2016, 14:25:30
OD kje podatek, da se izogne statusu, če je za ograjo?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #55 : 17 Avgust 2016, 16:10:03
Zakon o zasciti zivali. Govorim pa tu samo o statusu, kazen naceloma se vedno ostane, vendar to ponavadi gre iz zavarovanja hise.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #56 : 17 Avgust 2016, 18:44:12
Ja in tudi to neumnost, da je pes, ki je vlomilca pajsnil dobil status, so ukinili. :)

Eni so imeli psa, ki je lajal kot zmešan, dokler ga prišlek ni pobožal, ampak meni to ni fajn zamisel.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 18 Avgust 2016, 12:27:00
Aha, torej ni čisto enostavno in jasno.
Nič, obesila bom tablo, zavarovanje hiše že krije tudi ugriz psa, pa potrudila se bom, da bo bolj mirno opravljala svojo vlogo čuvajke (ki mi je sicer čisto všeč in je prav, da se ne dobrika kar vsakemu). Ko nas ni doma je pa tako ali tako v pesjaku.
Ograje pa vsekakor ne bomo postavljali okoli domačije - to niti ni odvisno samo od mene in moje volje...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #58 : 18 Avgust 2016, 13:28:21
Krije že krije, psic apa dobi status nevarnega psa. Ob prijavi ugriza človeka, moraš tudi psico peljati na 10 dnevno opazovanje na veterino (to pomeni 3x pelješ psa na veterino pokazat in seveda tudi plačaš.

Zatem, pa mora imeti nagobčnik in povodec, vsakič, izven zagrajenega prostora (ograja min1.8 metra).

Je pa fajn psa vseeno navadit na nagobčnik, ker nikoli ne veš kdaj ga rabiš ali kak poseg pri veterinarju, prevoz z javnim sredstvom ali pa...kot je pri meni požeritis, kadar jo pelje kdorkoli drug od mene (jaz sem sedaj spravila pod streho pobiranje s tal).

Jaz ti res toplo predlagam, da psice nimate same zunaj, ker ko zna pes napetost sprostit z ugrizom je sranje. Če s ezažene vpričo vas in na prvi klic ne pride k vam-naj ima 10M povodec in se z njo ukvarjajte. Dobro bi se bilo tudi sistematično lotit kako se obnašat ob obiskih-ampak zato rabiš kvalitetnega inštruktorja, ki bo prišel k tebi na dom in se boste potem 100% držalo navodil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #59 : 18 Avgust 2016, 14:53:30
Kaj ti pa ni enostavno in jasno?