Pazi hud pes - tabla

*nastja* · 41660

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 20 Februar 2006, 20:21:01
Nekaj me zanima, ker mi še nimamo te table, ali jo nujno potrebujemo? Zakaj jo potrebujemo? Obstaja tabla kjer ni napisano hud, ker Indi ni hud? Ali lahko takšno tablo naredimo doma?

Hvala



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 20 Februar 2006, 20:36:11
Oj!

Mislim da ni potrebno da imate tablo. Meni je moj ati nekako takole to razložil (je delal nekaj časa v zavarovalnici)...če imate ograjeno okrog hiše, potem ni potrebno da imate tablo ker pes "spada" pod hišo, če pa ni ograje, potem pa bi se lahko nekdo, ki (če) bi ga vaš pes ugriznil, pritožil, da ni vedel da imate psa, če ne bi imeli table. Ker če je ograja, potem nek tujec nima kaj iskati na vaši zemlji. Upam da razumeš ;D
če pa že hočete tablo, pa mislim da nima pomena če piše gor da je pes hud ali pa to ne piše. pa mislim tudi da ni pomembno ali je tabla narejena doma, ali pa je kupljena.

Lp, Tina

p.s.:upam da je vsaj delček tega kar sem napisala razumljivega :)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 20 Februar 2006, 20:39:26
No hvala, mislim, da jo bo zdaj kar ati "narisal"  ;D izžgal bo iz leza, sam ne vem če bo to šlo, če bo kdaj dež  :-[



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 20 Februar 2006, 20:41:02
Če kdo vlomi v vašo hišo in ga Indy ugrizne vas lahko toži zaradi ugriza. Če table Pozor pes nimate na vidnem mestu. Če tabla je je avtomatsko kriv on, ker ni upošteval opozorila.

Toliko na kratko. Tabla pa je lahko kakršnakoli važno, da opozorja na psa, ki je lahko morebitna nevarnost.

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4 : 20 Februar 2006, 20:45:03
Če kdo vlomi v vašo hišo in ga Indy ugrizne vas lahko toži zaradi ugriza. Če table Pozor pes nimate na vidnem mestu. Če tabla je je avtomatsko kriv on, ker ni upošteval opozorila.

Toliko na kratko. Tabla pa je lahko kakršnakoli važno, da opozorja na psa, ki je lahko morebitna nevarnost.

Jaz sem slišala nekaj podobnega - z manjšimi dodatki (roke v ogenj pa za njih ne bi dajala).
Če imate v sklopu zavarovanja hiše tudi zavarovanje za pasji ugriz (torej, da vam zavarovalnica krije stroške, če slučajno vaš pes ugrizne nekoga - kjerkoli!) in če na vidnem mestu pred hišo nimate oznake POZOR HUD PES in vaš pes na vaši posesti ugrizne nekoga - potem vam zavarovalnica NE krije. Enako je z vlomom - če nimate table vas lahko vlomilec toži zaradi ugriza ali psihičnih bolečin.  ::)

In baje naj bi bila še ta fora, da po tanovem ni več dovolj tabla Pozor pes, ampak mora nujno pisati HUD. Kar se zdi meni osebno diskriminacija.  >:(


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 20 Februar 2006, 20:52:00
Če kdo vlomi v vašo hišo in ga Indy ugrizne vas lahko toži zaradi ugriza.
Hehe, samo po drugi strani je baraba sam kriv. Kaj pa vlamlja v hišo... >:( ;D

Drugače pa mi imamo eno na pesjaku (slika v priponki) - kupili smo jo pa na Ljubljanski razstavi. Pa ne piše "Pozor, hud pes", ampak samo "Pozor". Če tabla na kateri piše samo pozor ni dovolj pa tudi ne vem. Ampak mi nove ne bomo kupili. :-\

Lp, Maša



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #6 : 20 Februar 2006, 22:58:46
Tabla je obvezna. Ampak prav veliko pa ne pomaga. Tudi če imaš tablo in ti pes v hiši ugrizne vlomilca boš ti kot lastnik bol nasankal kot pa vlomilec.  >:( >:( Nevem kje je logika, ampak to je resnica. Kako je pa z zavarovalnico pa ne vem.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7 : 20 Februar 2006, 23:19:43
Na naših vratih pa piše, da imamo hude pse, kar sploh ni res. Piše tudi, da je vstop na lastno odgovornost, potem pa si naj vsak sam misli, kar mu paše. Zaradi mene, tudi, da je nevaren lastnik... 8)



Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 20 Februar 2006, 23:28:03
No ja men osebno zelo zanimiv napis bi bil...ne bojte se psa...pazite se lastnika  :D Pr nas bi to držalo...sem definitivno bolj glasna ko mi kaj ne paše ko gre za Neona kot pa on sam  :-[  ::)  8) 8)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9 : 20 Februar 2006, 23:30:14
OK našla...ljte sliko v priponki. Neki tazga z Neonovo glavo gre takoj ko se deževje poneha ven.

Joke...bo kar hud pes napisan. Kaj ma kdo blizu za hodit če ga ni treba  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #10 : 21 Februar 2006, 00:25:36
Obstajajo razne izvirne različice teh opozorilnih tabel... Marsikatera je zelo luštna!  ;D In kar nekaj bi jih z veseljem imela (upam, da nekoč jih tudi bom) - vendar nobena od njih ne bi zadostila zavarovalniškim pogojem... ::) :-\

Primeri:
Tabla 1
Tabla 2
Tabla 3 - to isto je že Neyka dodala - pa sem jo dala kar še enkrat, ker mi je ful všeč  ;D
Tabla 4
Tabla 5


Se bom pa naslednjič, ko bo pri nas zavarovalniški agent, pozanimala kako je sedaj s temi znaki. Imam pa kar dober občutek, da moje zgoraj navedene trditve držijo - na žalost.  >:(


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #11 : 21 Februar 2006, 07:48:14
Jaz sem slišala nekaj podobnega - z manjšimi dodatki (roke v ogenj pa za njih ne bi dajala).
Če imate v sklopu zavarovanja hiše tudi zavarovanje za pasji ugriz (torej, da vam zavarovalnica krije stroške, če slučajno vaš pes ugrizne nekoga - kjerkoli!) in če na vidnem mestu pred hišo nimate oznake POZOR HUD PES in vaš pes na vaši posesti ugrizne nekoga - potem vam zavarovalnica NE krije. Enako je z vlomom - če nimate table vas lahko vlomilec toži zaradi ugriza ali psihičnih bolečin.  ::)

In baje naj bi bila še ta fora, da po tanovem ni več dovolj tabla Pozor pes, ampak mora nujno pisati HUD. Kar se zdi meni osebno diskriminacija.  >:(


Se mi zdi, da sem o temle že nekje pisala, pa vseeno: No, mi smo imeli tak primer. Kuža je ugriznil nepovabljenega gosta. Bil je privezan, močno je lajal, do vhoda se je dalo priti brez stika s psom. Poleg tega je stala tabla POZOR HUD PES. Imeli smo zavarovano hišo in s tem tudi pasji ugriz. Zavarovalnica nam je krila stroške (tako kot pravi scythe), mi pa še vedno ni jasno, na podlagi ČESA je zavarovalnica tistemu človeku ponudila 500 000 sit :o. Saj je bil sam "kriv". No vsaj tako se meni zdi. Baje bi moralo pod napisom Pozor hud pes pisati še PREHOD NA LASTNO ODGOVORNOST. Toliko o tem, kakšna tabla je potrebna, da si popolnoma zaščiten.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #12 : 21 Februar 2006, 11:01:20
Baje bi moralo pod napisom Pozor hud pes pisati še PREHOD NA LASTNO ODGOVORNOST. Toliko o tem, kakšna tabla je potrebna, da si popolnoma zaščiten.
No, pa še to!  ::) Ne manjka veliko, pa bomo morali imeti na tablah napisane cele spise!  ::) Pol pa nas bodo tožili, ker je bilo preveč za brat in mora biti na tabli strnjeno in kratko besedilo.  ;D
Mislim, saj veliko stvari mi ni jasnih, ampak tole s tožbami vlomilcev etc, mi je pa malo mimo...  :-X


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #13 : 22 Februar 2006, 15:17:10
Jaz sem brebrala, da moraš imeti tablico, kajti če pes koga ugrizne tako nimaš vseh tistih težav, kot bi jih imel, če tablice ne bi bilo. Ob misli, da bi naša Heila komu kaj naredila mi je sicer smešno,... Zdaj pa je naša psička stara 1. leto in mislim, da bom končno lahko starše prepričala, da bomo tablico nadeli na vrata...
lp  ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 25 Februar 2006, 20:20:34
Vaše home made tablice so premaknjene: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1096.0

Lp nina



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 25 Februar 2006, 20:30:27
Daš eno sliko enga lepga predstavnika al pa Aske?
Od Aske imaš nekaj zelo lepih slik tudi v Rinchy-jinem albumu. ;)

Drugače pa pridne PeSjanarke - lahko odgovorite na tole. :)

Aja, anana hvala.

Lp, Maša



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #16 : 03 Marec 2006, 10:07:43
Ko je Ron ugriznil poštarja ki je prišel na hojladri na naše dvorišče , je bil cel joj.
Prišla je policija in so rekli , da nimamo table , sicer smo jo imeli ampak ni bila dovolj vidna kot so nam rekli,...
Je bila pa gor narisana hijena pa je pisalo gor : Nijahaha, in jaz naj bi bil hud... Haha...

No toliko o tablah



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 03 Marec 2006, 11:23:48
Kana naslednjič jo postavi nasredi ceste, mogoče bo pol dovolj vidna  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #18 : 03 Marec 2006, 14:29:48
Glede na to da ocitno te tudi table ne scitijo nic... Sicer doma nimam zverine ampak vseeno, nikoli ne ves kaj se lahko zgodi, ce nekdo vdre na njegov teritorij. Pes je pes.

Kaj pa v primeru da imas zvonec na zananji strani vrtnih vrat (vrt je cel ograjen) in do tistega zvonca pes nikakor ne pride.  ter zraven tablo pozor hud pes in prepovedan vstop. Zraven zvonca prestavis tudi postni nabiralnik. Tako da res nobenemu ni potrebno v vrt zaradi bilocesar. Kaj pa v tem primeru, ce se najde kaksen pametnjakovic, ki brezglavo dobesedno vdre v vrt kljub vsem opozorilom in brez potrebe...saj je zvonec na zunanji strai.  Se lahko na tak nacin vsaj malo zascitis ali spet pes pokasira vse najslabse?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #19 : 03 Marec 2006, 19:15:37
Mislim da je tablica pravnomočna če na njej piše tudi vstop na lastno odgovornost.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #20 : 06 April 2006, 00:14:15
Mislm, da je fajn met tablico že zato, da mimoidočega fršlok ne zadane, če gre mimo kakšnih vrtnih vrat, pa ga izza ograje iz čiste tišine nahruli peso. Čudno se mi pa zdi, da bi vlomilcu plačeval odškodnino, saj mu je verjetno ne bi tudi, če bi prišel na vrt ali celo v hišo in bi ga blo treba že iz samoobrambe po buči. Al pa če bi stopu na grable in se udaru, medtem ko nepovabljen šeta po tujem vrtu...


lea

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 10 Maj 2006, 21:05:43
uredu bi bilo ce bi imela tablo ???drgac se pa doma odlocite ???



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #22 : 11 Maj 2006, 14:21:16
Mi je v bistvu sploh ne rabimo. Indi ni nikdar sam zunaj, ker nimamo ograjeno. Ko pa nismo zunaj je pa pač v bvoksu. Tako da če kdo pride samo laja.  :D



ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #23 : 05 Julij 2006, 13:05:02
Nastja tabla je potrebna zaradi same vrnosti neglede na to, če pes ni hud. Jaz jo tud imam. Glede nato, da imate kar odprto  parcelo ti svetujem da jo namontirate sej to ni velik strošek. Naj se pes spozabi in je lahko velik problem.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #24 : 05 Julij 2006, 15:30:50
V Zooticu se dobi super tabla na kateri res pise vse kar more pisat oz. se vec. Sicer je zelo monotona in nic kaj zabavna, ampak vseeno.
Pise pa POZORU KUD PES, potem spodaj pa OBJEKT VAROVAN S PSOM in pa VSTOP NA LASTNO ODGOVORNOST.
Vse to na eni tabli! Sicer pa sta zadnja dva stvka malo manjsa ampak vseeno dovolj vidna.

Lep pozdrav



Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 05 Julij 2006, 15:33:43
A bi se dalo videti kako slikico te table?

papa


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #26 : 07 Avgust 2006, 22:43:48
Eno vprašanje (če kdo ve):
Vem, da mora biti tabla "pozor hud pes" (najbolje, da je dodano še: vstop na lastno odgovornost) na vidnem mestu. Kaj pa če na dvorišče vstopa otrok, ki (še) ne zna brati?
Namreč pri nas doma je naslednja situacija: živim v dvostanovanjski hiši, kjer živi tudi 12letni fant (sorodnik drugače). In seveda kot vsak otrok se tudi on igra na dvorišču. S psom se razume in tukaj ni problema. Problem je v vseh otrocih, ki jih on vodi na dvorišče ali pa sami pridejo h njemu. Otroci so vseh starosti in vseh velikosti, vendar povečini vsi bolj majhni in mlajši (tam 5,6, 7 let). Astor ni agresiven do otrok - v bistvu do sedaj ni bil agresiven do ničesar/nikogar. Povoha (pozdravi) pa vsakogar, ki pride na dvorišče. Tudi otroke. Večina le-teh pa se psa boji in začnejo ob njegovem približevanju kričati, kriliti z rokami in tekati naokoli. Pes seveda misli, da se igrajo. Skočil ni še na nikogar. Bojim se pa da lahko pride do nesreče (da lahko kakšnega otroka podre, ko teče h njemu). In ker nikoli se ne ve iz kakšne maže so narejeni starši (tožbe etc...) me zanima kako je sedaj s to tablo in vstopom na lastno odgovornost, če otrok ne zna brat?

Da ne bo pomote - z večino otrok (vključno z bratrancem, ki pripelje prijatelje) sem se pogovorila in jim razložila vedenje psa ter njihovo vedenje. A ne pomaga nič. Bratrancu ne morem prepovedati, da naj ne vodi prijateljev (čeprav sem že izrazila željo, da naj ne vodi tistih, ki se bojijo psa). Psa imam sicer večino časa pod nadzorom, vendar ga tudi nočem odtegovati od otrok, ker se bojim, da bi ga samo še bolj zanimali (saj veste - kar je prepovedano je še slajše).

Kakšen nasvet?


PS
Če je bolj primerno vprašanje v kateri drugi temi, lahko prestavite....


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #27 : 08 Avgust 2006, 03:33:48
Tabla iz Zootica izgleda takole:



Upam, da se vidijo vsi napisi, ker je slika bolj slaba. Cena table je okrog 1700 sit ( priblizno, sem kupovala kaksen mesec nazaj, pa mi je ze malo uslo iz glave). Se pa kupi samo tabla, slikca pa naknadno po zelji  ;D

Sicer me je drzalo da bi si umislila  slikco kaksnega pitta ;) Tako pa tablo pozor hud pes krasi prijazen njufi pogled :P Upam, da sedaj, ko smo opremljeni z dvemi tablami (ena hud pes in se ta z dodatnimi napisi) bo koncno zadosceno zakonu. Sicer nam bi bolj prav prisel napis Pozor slinast pes  :P  :D :D


linčy

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 11 Avgust 2006, 11:50:41
Mene tudi nekaj zanima glede teh tabel. Nekaj časa nazaj sem gledala po tv Trenja (oddaja o psih) in če sem jaz prav razumela si po novem avtomatsko kriv tudi če imaš tablo (ni važno kakšno in kaj vse piše na njej). Se pravi: če na naše dvorišče vstopi tujec (kjer je vhod imamo ograjo na kateri je opozorilna tabla) in ga naš pes ugrizne sem kriva jaz, vendar če imam opozorilno tablo je krivda manjša kot če jo ne bi bilo (po domače: če imaš tablo plačaš manj, če je nimaš pa več). Kako je zdaj s tem, ali mi zna kdo povedati?!

Lp, Linčy


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 25 Avgust 2006, 17:04:29
Madonca so naši zakoni tupi. Tudi mojemu sorodniku je lopov prišel v stanovanje krast in ga je pes ugriznil. Pa je moral plačati odškodnino ker ni imel stanovanja zaklenjenega čeprav je na vratih imel napis ki je imel vse to vključeno. Je ta lopov rekel da je samo enega prijatelja iskal.Po moje je najbolj da tablo imaš saj škodvat ne more. Če se pa psi derejo pa ti buksl kljub temu vstopi naj ga pa kar malo strašijo tud če niso hudi.Jaz bi ga pa še malo nadrla.