Reakcija na cepljenje

*LuNa* · 28340

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #30 : 01 Marec 2015, 13:09:29
Poleg tega, da je mladič imel gliste (močan napad glist lahko povzroči vse naštete simptome)  je bil lahko tudi že okužen, če je zdaj zbolel za parvovirusom. Če izvira iz kakšne zanikrne reje ima po vsej verjetnosti tudi giardio (ki ima tudi enake simptome kot so opisani, je pa bolj trdovratna in se težje zdravi kot gliste) Bolezen se pogosto pokaže par dni potem, ko se mladiča pripelje domov, saj zboli zaradi stresa ob selitvi iz legla.. Cepi se lahko samo zdrave mladiče, zato se pred cepljenjem odpravlja parazite, mladiča pa mora veterinar pred cepljenjem pregledati. Tudi zato, ker cepivo pri psu, ki je okužen ali poln glist ne deluje (pa ne zato, ker bi bilo zanič cepivo, ampak ker imunski sistem ne more pravilno odreagirati), ne samo zato, ker lahko poslabša osnovno bolezen.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 01 Marec 2015, 13:50:37
Ce je to prvo cepljenje kuge res prvo cepljenje kuge za psa in ne prvo cepljenje kuge pri novih lastnikih, je potem kriv kupec sam, ker je kupil, kjer je kupil.

Saj to pravim - in nihče se ne ukvarja s tem, da taki mladiči lahko okužijo druge mladiče, in da nihče nima pravice producirati  takih živali - "vzreditelj"  - in ne hoditi naokoli s takimi psi- lastniki.

In rada bi odgovor: ima mladič čip? Koliko je star in je bil cepljen  v leglu? kakršnokoli leglo je že bilo.
Zgoraj omenjeni nasveti so totalno nepotrebni, ker se jih niče ne drži pri takih nakupih. Mogoče malo pojokcajo, ker jim je škoda tistih € , če bi se stvari drugače končale.

Vsi skrbni  vzreditelji in lastniki mladičev pa imajo pravico živeti v zdravem okolju, brez tveganja za nalezljive bolezni. Simple

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Katkica

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 03 Marec 2015, 08:43:08
Kje ima pa ta mladiček čip?? Znaimivo - stavim, da ga nima.

Lahko si brez skrbi da ta psiček ima čip.. poleg tega ni bil kupljen pri nobenih "šteparjih" saj imata mamica in očka oba rodovnik ki sem ga videla na lastne oči.. ja pač napaka vzreditelja da ni cepil mladičev takoj po kotitvi kar pa še ne pomeni da prodaja bolne pse.. sicer pa brez skrbi, našemu kužku gre na bolje in ne bo več rabil okuževati veterinarskih ambulant ki jih by the way razkužijo po vsakem pacientu, blizu tvojih psov pa tudi ne bo prišel tako da lahko mirno spiš saj jih ne bo okužil.
Drugače pa hvala lepa za vse "koristne nasvete" ki sem jih dobila.. človek na forum napiše nekaj zato ker pričakuje da mu bo kdo lahko kaj koristnega povedal in mu pomagal ne pa da bo napaden s strani nekoga ki ga sploh ne pozna!!



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #33 : 03 Marec 2015, 10:18:15
Pa imata starsa tudi vzrejno dovoljenje, poleg rodovnika, oz. ali bo mladic prejel tudi rodovnik?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #34 : 03 Marec 2015, 10:49:39
ja pač napaka vzreditelja da ni cepil mladičev takoj po kotitvi kar pa še ne pomeni da prodaja bolne pse..

Primernejša besedna zveza je malomarnost šteparja



Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #35 : 03 Marec 2015, 10:51:10
Pozabil tudi razglistit po shemi.. pa na vzrejna staršev je najbrž tudi pozabil..



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 03 Marec 2015, 11:16:36
Lahko si brez skrbi da ta psiček ima čip.. poleg tega ni bil kupljen pri nobenih "šteparjih" saj imata mamica in očka oba rodovnik ki sem ga videla na lastne oči.. ja pač napaka vzreditelja da ni cepil mladičev takoj po kotitvi kar pa še ne pomeni da prodaja bolne pse.. sicer pa brez skrbi, našemu kužku gre na bolje in ne bo več rabil okuževati veterinarskih ambulant ki jih by the way razkužijo po vsakem pacientu, blizu tvojih psov pa tudi ne bo prišel tako da lahko mirno spiš saj jih ne bo okužil.
Drugače pa hvala lepa za vse "koristne nasvete" ki sem jih dobila.. človek na forum napiše nekaj zato ker pričakuje da mu bo kdo lahko kaj koristnega povedal in mu pomagal ne pa da bo napaden s strani nekoga ki ga sploh ne pozna!!

Vedno novi in novi modeli se pojavljajo s takim bedastim odnosom do nakupa psa in potem s še bolj bedastimi vprašanji na forumih. Saj ni pomoči.
In ja skrbi me, da taki,  kdorkoli je že vpleten v to verigo početja, okužijo pse lastnikov, ki skrbijo za svoje pse kot je treba in so jih kupili iz odgovorne vzreje.
O a res  a mladiča se cepi po kotitvi  -  bejž no! Takole gre:  Ob prvem cepljenju pri vzreditelju se dobi čip, pri šteparjih pač ne. In res hudo, da so pozabili na vzrejno dovoljenje  in rodovnik.

Pa še nekaj zelo resnega: tole je potencialni problem, ker potomci te   pasme, četudi so nerodovniški ali pa ravno zato, niso ravno enostavni. In pri tem stanju duha lastnika se bojim težav s takim psom. Upravičeno, me ni treba prepričevati o nasprotnem.

Za nasvet se ni treba zahvaljevati, itak ga ne boš upoštevala.
 Skrb ostaja.
Me veseli, da se strinjamo z osatlimi.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.