Kraški ovčar- osebna izkaznica

Sunshine_1 · 2007

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
: 21 Februar 2006, 12:47:07
Čao! Ja, mogoče bi bilo tole fajno napisati k temi 'Kraški ovčar' , a ker imam to za šolo, bom kar sem napisala :)
Narediti moramo osebno izkaznico neke slovenske živali. In jaz si (seveda) izberem kraškega ovčarja :) Ker pa nisem čisto vseee prepričana o njem, bi pa vas rada prosila, če mi malo pomagate... :-[

VRSTA :
ROD
DRUŽINA
RED
RAZRED
KRALJESTVO
DEBLO

Prosim, če mi pomagate... Mogoče bi bilo res tole bolj primerno postaviti v temo kr. ovčar, a se mi zdi, da če bi pa še kdo drug kdaj potreboval os. izkaznico kake živali, bi pa lahko sem postavil vprašanje... Pa tudi ne vem, kako so kaj lastniki kraševcev kaj aktivni na forumu...

Hvala.! :-* :-* :-* :-*

Sunshine  :P


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 21 Februar 2006, 12:52:52
Ojla

Glede na podatke ki jih potrebuješ, boš imela pravzaprav največ uspeha pri biologih... namreč večini lastnikov Kraševcev se verjetno ne sanja v kateri rod spada Kraševec:

Sedajle nisem prepričan ... upam da me bo Lilit ali pa kdo drug od biologov popravil ... mislim da je Družina Psov ... torej ima kraševec isto deblo, kraljestvo, razred in red kot vsi psi... le to pa lahko najdeš v kakšnem učbeniku... mi smo imeli v šoli plakat na katerem je bilo to prikazano (v obliki drevesa).

Lp, Črt



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2 : 23 Februar 2006, 19:43:21
Če se ne motim je uvrstitev takale:
Kraljestvo živali-strunarji-vretenčarji-sesalci-zveri-pes-ovčarski in planinski psi-kraški ovčar

Upam, da nisem kaj zamešala...


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3 : 23 Februar 2006, 19:52:38
a ni vrsta domači pes (canis familiaris)? podvrsta pa pasma, torej kraški ovčar ...?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #4 : 23 Februar 2006, 20:12:36
Aja, drugače nisem šla po vrsti tako kot je Sunshine napisala, ampak tako, kakor se mi zdi, da si sledijo.
Sammy, jap, vrsta je canis familiaris, ampak se mi zdi, da ne pride takoj pasma-vsaj uradna delitev deli pse še na nekaj skupin, samo ne vem pa ali se to upošteva pri klasični biološki delitvi ali ne...