izpad mlečnih zob in nepravilna lega zobovja

tweet · 21039

tweet

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Pozdrav.

imamo JTR starega 5 mesecev...
Do sedaj sta mu izpadla dva zobka, na levi in na desni strani - zgornja dva (prikaz na sliki).

Zanima me ali je to normalno, da pri tej starosti zob izpade?
Psu smo dali tudi kdaj pa kdaj za gristi mehko kost, ampak za kakšne pol urce na dan.

Druga stvar je pa v tem, da ji spodnja dva zoba (prikaz na sliki), ko zapre gobček rasteta v dlesen in ima sedaj v dlesni luknjo (prikaz na sliki) Ali je to normalno?
Ta dva mislim da sta še mlečna... in sta kot kaže na sliki kriva...



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 23 Januar 2011, 19:55:34
naš je pri tej starosti zamenjal že skoraj celo zobovje  ::).... razen zadnjih zob.
kar se pa drugega dela tiče pa nimam pojma :S, mi smo mel bolj probleme, ker je nov rastu mlečen je pa še na pol visel ( pa smo moral mičkeno sami pult  :D )



tweet

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Januar 2011, 21:34:00
Glede teh spodnjih zob niti nisem sigurna če so še mlečni,.. vsaj dozdeva se mi, nismo opazili, da mu bi manjkali kdaj tile zobje.
Če pa so že stalni, bo pa vrjetno problem  :-[ če mu rastejo v dlesen... :-X



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 25 Januar 2011, 23:29:02
Po sliki sodeč je sprednje že zamenjal, zdaj bo pa še ostale, počakajte, da zamenja v celoti, potem boste pa videli, kakšen bo ugriz ali bo pravilen ali ne, vnaprej je težko rečt. V praksi lahko med menjavo kar precej variira, saj tudi čeljust (zgornja in spodnja) ne rasteta enakometno. Kako in kaj boste videli torej nekje čez 1 mesec.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 29 Januar 2011, 14:35:32
Kako se pa sprednji zobje zaprejo, v skarje ali klesce?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 12 September 2011, 22:36:54
Živjo!
Moji 6 mesečni kavalirki so načeloma zrasli že vsi stalni zobje, a vendar je zraven obeh stalnih sekalcev še mlečni sekalec :-\ Slišala sem, da je to kar pogost pojav pr ipsih in da je potrebna odstranitev..Zanima me, koliko časa naj še počakam preden se za to odločim??

Lp

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 12 September 2011, 22:54:13
Mislim, da imate še čas, da mlečni padejo ven. Če pa boš opazila, da rastejo že stalni čekani, mlečni se pa še vedno popolnoma držijo, potem bo čas za obisk pri veterinarju, ki ti bo svetoval, kaj naprej.
Do takrat pa čimveč zadev za grickanje oz. žvečenje.



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 12 September 2011, 23:44:04
Stalni čekani so že popolnoma zrasli, za njimi se pa še vedno držijo mlečni  :-\

Lp, Monika in Taja :P

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 13 September 2011, 00:10:30
Naša tamala je bila tudi en čas dvozoba in ravno ko sem začela delat malo panike okoli tega (tako kot ti ;)), sta ji una dva mlečna hudobca izpadla - tako da po mojem še ni neke panike...mal se cufajte, pa kake palčke, storžke naj zunaj malo gloda, pa kako kostko, pa bo šlo :).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 13 September 2011, 08:00:25
Zaostale mlečne zobe lahko tudi ročno malo razmaješ, pa čim več se igraj se igre z vlečenjem. Če se zobek vsaj malo maje ni panike. Pozorna bodi tudi na pozicijo stalnih zob- če so v redu lv vrsti ahko še čakaš, drugače pa kar pojdi spulit.  Za postavljanje zob v vrsto pomaga tudi igra vlečenja z žogico na vrvici ali  podobnim okroglim ali hruškastim predmetom, ki pa mora bit ravno prav majhen,da se uleže v spodnjo čeljust med zobe.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 13 September 2011, 08:02:45
Sorry, šele zdaj sem videla sliko v prvem postu- pri tej fazi menjave zob sploh še ni razloga za skrb. Ta je upravičeno šele, ko so pravi zobje polne velikosti in so ob tem mlečni zobi še popolnoma trdno v čeljusti

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 13 September 2011, 08:48:29
Vlečenje žogice ja pa kar na vsakodnevnem urniku, ker je nora na to :o :D okej.še malo bova počakale, delali na tem, da bo čimveč grizla in upejmo na najboljše :)

Hvala in Lp

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 13 September 2011, 12:45:53
Jaz bi tudi samo še 1x povdarila, da je važno to kako sta stalna zoba pozicionirana - ker mlečni lahko preprečijo da se stalni pravilno postavijo in posebno če so stalni že čisto ven zna biti problem.

Osebno sem zelo jezna na določenega zelo znanega veterianarja, h kateremu sem poslala da je pogeldal enega mojega mladička (je v lastni moje družine) in jim je rekel da komot počaka, nakar ko sem jaz videla stanje sem rekla da halooooo kaj ima čakati, ampak ok ajde je zaupanja vreden veterinar... no čez mesec dni so šli ruvat mlečne, ne rabim omenjati da stalni se nikoli niso postavili tako kot bi se morali. Od sedaj dalje zaupam samo še sebi :)


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 13 September 2011, 12:51:03
Eden od čekanov (mislim da levi) ima normalno pozicijo, a desni je malo zaokrivljen navzven :-\ :-\, ker ga mlečni ovira..na desni strani pa sta točno en za drugim in ga pri rasti mlečni čekan ne ovira :-\ Zanima me pa, če je ruvanje zapsa boleče?Mislim sej vrjetno omrtviči, ampak vseeno, nočem da se že zdej fuuul prestraš veterinarja :)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 13 September 2011, 12:54:46
psa se običajno uspava, se pravi vključuje anastezijo. ker najprej tiak slikajo da vidijo kako velik je mlečni zob oz kakšno korenino ima. in pri moji eni je bila korenina 2cm, se pravi 2/3 zoba, ornk zob za 4 kg psa :) tako da pes ne čuti nič.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 13 September 2011, 12:57:11
Se vsaj majeta?
Pri mojem mačku je tudi tako zraslo, pa sem mu jih malo še sama razmajala in je eden še isti dan ven padel, drugi pa naslednji dan. In maček ni niti trznil ob tem ;)
Ampak nista bila trdno vraščena in sta se že prej majala...


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 13 September 2011, 13:04:20
Ne, sem ravnokar probala in se NE majeta :-\ Tisti čekan na desni strani  raste desno od stalnega zoba, zaradi tega je tudi ukrivljen navzven (kar štrli)  :( medtem ko tisti na levi raste ZA mlečnim zobom(sta postavljena v vrsti) in je v normalni legi... :-\ Sej bi slikala, ampak je to pri tamali skoraj nemogoče...Mislim, da bova šli jutri ali pojutrišnjem na obisk do veta..
 :-\

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 13 September 2011, 13:20:57
ja tisto ko sta eden za drugim je ok, to bi lahko počakala, problem je samo potem druga stran, kjer stalnega izriva, če prav razumem raste stalni proti ven?

če je stalni že popolnoma izraščeni, potem jaz nebi čakala več kot 1-2 tedna, ker kot rečeno lahko se zgodi da bo imel stalni napačno lego. sedaj če to nekaj zelo kritičnega in če pes ni za vzrejo, načelom lahko malo dalj časa počakaš, se pravi če stalni ne raste not v dlesen oz se ne zaije v zgornjo dlesen ali kaj podobnega. čisto odvisno kako zelo na ven raste in koliko je prostora.


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 14 September 2011, 09:43:38
evo slikco malo slabše kvalitete, ampak vseeno boljše kot nič  :)


Pa tisti zob pred sekalcem je spodnji zob, da ne bo pomote:)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Tajckova

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 19 Februar 2012, 16:17:00
Živjo!

Mene zanima, v približno kolikem času psičkom izpadejo vsi mlečni zobje?

lp



LacenS

  • Gost
Odgovori #20 : 23 Avgust 2012, 15:38:11
Pozdravljeni.
Imam psičko staro skoraj 4,5 mesecev in še do zdaj nisem opazila, da bi ji izpadel kakšen zob, ali kakšne krvi. Možno je edino, da ji je izpadel ko je bila na dvorišču pa nisem bila zraven. Redno ima na voljo bikovke, vsak dan se cufava in kakšno kost si vedno najde.
Danes sem pa opazila, da ima zgoraj na obeh straneh poleg zadnjega zoba še en zob, recimo, da 1/2 cm bolj not(ali manj).
Približno takole: x x     x x (če je to njena zgornja čeljust :D)
                          x        x
                            x     x
                              xxx
Prej nisem bila pozorna, tako da ne vem od kdaj ima to in tudi ne kateri so mlečni in kateri so stalni.
Bi morala it čim prej k veterinarju, ali je možno da se to še uredi?
Hvala za nasvete.
Lp



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #21 : 23 Avgust 2012, 16:35:02
Tako je imela tudi naša pritlikava šnavcerka, če se prav spomnem so zunanji zobje mlečni. Če se že moraš cifati se daj na nežno, toliko da se zoba razmigata, lahko pa tud kar s prsti. Verjetno še niti stalna zoba nista cela zunaj in bosta počasi izrinila mlečna dva. Opazuj, migaj, pa bo. Pri nas mislim da sta šla v ene 14 dneh ven.



LacenS

  • Gost
Odgovori #22 : 23 Avgust 2012, 17:03:52
O hvala za odgovor  ;D.
Potem, če sta notranja stalna se bosta potem (načeloma) postavila na pravo mesto?
Zgleda pa precej čudno pa raje vprašam.



LacenS

  • Gost
Odgovori #23 : 24 Avgust 2012, 10:16:58
Če bo imel kdo podoben problem...
Danes sem bila pri veterinarju in je rekel, da to trenutno ni nič narobe, če pa mlečni ne izpadejo do nekje 7 meseca, pa bo puljenje potrebno.
Mi pa še vedno ni jasno kako bo potem imela normalno linijo zob ???
Lp



Evriale

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 04 September 2013, 14:01:50
Vem, da je to zelo pozen odgovor, a vseeno: Glede "dvojnih" zadnjih zob zgoraj - to ni nič narobe :D  Predzadnji in pred-predzadnji sta "dvojna" - torej je en vrh bolj zunaj, drugi bolj znotraj. S tem imajo odličen ugriz, saj ni le škarjast, ampa nekako "dvojno-škarjast" :)
Tu je slika zobovja:

Kar se pa tiče tega, da zobje ne izpadajo - po mojem mnenju je obisk veterinarja in puljenje nujno, če se pokažejo podočniki, stari pa so še notri. Priporočljivo pa, če je tak problem pri par drugih zobkih - jaz ne bi šla zaradi 1 takoj k veterinarju, ko jih je pa več, pa ja. Smo tudi mi imeli 2x ritje pri veterinarju (par izritih zobkov pa doma). In bi psička imela velike težave, če ne bi šli - podočniki niso imeli nobenega namena iti ven sami.



Vixen

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
  • zverinica Taya
Odgovori #25 : 03 Avgust 2014, 20:27:20
Da malo obudim temo...
Z mojo 5 mesečno labradorko bova morali na puljenje spodnjega mlečnega podočnika, ker ji zaradi njega stalni nepravilno izrašča - na notranji strani in raste proti nebu.
Mi lahko kdo iz iskušenj pove, če se potem lega stalnega zoba lepo popravi (zaenkrat je zunaj samo špička, mlečni zobek pa se prav nič ne maje).
Zanima me tudi s čim psa pred posegom uspavajo in koliko je taka narkoza lahko nevarna za mladega psa.

Lp