Ureznine

trigi · 73947

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #30 : 13 Februar 2006, 20:09:47
No to je bilo zdaj dozivetje, bila sem v 3 lekarnah... btw v nobeni se niso slisali za tvoj gel, ninci ::) in nikjer sploh nisem dobila antisepticnega gela, na koncu sem vzela Bepanthene plus (baje bi moral bit isto uredu).

Kake lekarne pa si ti to obdelala?? V naši je intrasite ustaljena praksa za rane pri ljudeh in živalih ::)Pa v večini ljubljanskih tudi ;)

Bepanthen plus pa.. pride v poštev samo pri površinskih praskah in ne pri ranah. ... če nečesa nimaš pač podturiš nekaj drugega ... jao >:( ::)

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #31 : 13 Februar 2006, 23:45:20
Ja, 3 od 4 lekarn v Kopru ::) in sprasevala po gelu za celjenje ran.

Saj je bilo kar zabavno... v prvi namrec baje imajo samo njihovo Mazilo za rane (neko zeliscno - ki ful zapacka rano, ga ze imam doma) in antibioticna mazila... v drugi sem dobila Bepanten... in v tretjo sem sla po povoj in zraven preverila.
Sicer je razmisljala o Granulogelu (?), ampak se je na koncu vseeno odlocila, da bo Bepanten boljsi :)

Se pravi kaj, se jutri odpeljem v Piran ali Izolo? Cez mejo v Milje, ce je treba? Ali bomo preziveli z Bepantenom? Ali kaj? :-[

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #32 : 14 Februar 2006, 17:22:06
To ni gel za celjenje ran, ampak gel ki prepreči, da se rana izsuši, ki prepreči da se naredi krasta, ki potem poka, krvavi, boli, se gnoji ;)

Povprašaj prav za intrasite gel.
Za rakuževanje pa je super Bravnovidon (ki ga je omenjal Črt), tudi na osnovi hidrogela samo da ima dodan jod. Oboje skupaj je pri nas krasno funkcioniralo. Če nimajo Intrasita v lekarni ga morajo imeti pri veterinarju, tudi mi smo našo prvo tubico dobili prav tam ;)

Lp nina




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #33 : 14 Februar 2006, 17:36:30
Samo se ne dela hrasta... meni dejansko je do tega, da bi se ranica cimprej posusila...

Tako to zgleda:


battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #34 : 14 Februar 2006, 17:50:25
Samo se ne dela hrasta... meni dejansko je do tega, da bi se ranica cimprej posusila...

Tako to zgleda:



Z zdravstvenega vidika ti povem, da je že zdavnaj opuščeno celjenje "suhih" ran, ker se take rane ne celijo lepo in morajo za lepo celjenje ostati sveže ;) To pa ostanejo z pomočjo hidrogelov ;)

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #35 : 18 Februar 2006, 19:14:18
No, da porocam, da je ranica bolj ali manj zaceljena.

(Sem ga cel teden cuvala, razkuzevala, mazala, povijala in vse... da grem danes za cel dan proc in ga moji peljejo direkt na dolg sprehod >:( ker jaz mucim bogo zival, ko mu pazim ureznine >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:()

Kakorkoli ze, tacka je zdrzala sprehod, tako da je ocitno uredu.

Sem pa razkuzevala s to tekocino za izpiranje ran in s propolisom, mazala z Bepanthenom, povijala samo, ko smo sli ven, doma je imel odprto in minimizirala sprehode in divjanje.
(Glede tega hidrogela, sem pac probala s tem, kar sem ze imela doma, ce bi se izkazalo, da se ne celi lepo, bi pa sla po gel.)

To je to.

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #36 : 20 Februar 2006, 12:33:59
 >:( Ne morem verjet...

Danes zjutraj sem ga spustila lulat, samo skozi vrata na dvorisce - pride nazaj, iz tacke lije kri... spet si je prerezal blazinico :'( na isti tacki celo, samo tokrat prst...
Sicer je spet zelo majhna ranica...

Ma res, ne morem verjet :'(


battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #37 : 20 Februar 2006, 12:49:26
Joj bogi Grinko  :'(

Upam, da se hitro pozdravi

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 20 Februar 2006, 13:16:00
Zdaj pa si lepo vzemi čas in poišči črepinje okrog hiše, da se ne bo še kdaj porezal. vsaj pri nas se na vrtu znajde vse mogoče, kar mimoidoči počijo čez živo mejo. Od piksen in steklenic do igel.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #39 : 21 Februar 2006, 21:24:07
Danes na sprehodu si je Aska grdo prerezala blazinico :(. Sprva sem ji samo dobro oprala, razkužila in povila. Kri pa kar ni hotela nehat tečt. Zato sem jo vseeno lepo popokala v avto in šva šli obiskat veterinarje, da jo pregledajo. Ker je bila ureznina precej globoka, so ji morali rano zašiti, dobila je tudi antibiotike in na kontrole - prevezovanja bo morala hoditi.  Zanima me, kake izkušnje imate vi s tem in koliko časa  zdravljenje?...lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #40 : 22 Februar 2006, 09:40:33
aska pri nas naj bi imeli sponke v taci 14 dni, hvala bogu so ven romale po 1-em tednu. Celilo pa se je potem vse skupaj še 14 drni, torej vse skupaj 3 tedne (minimalno). Vsaj pri taki rani, kot jo je imela Rumba (poglej eno stran nazaj). Če imaš pametnega veterinarja pa bosta v 14ih dneh zadevo lepo sanirali ;) Vso srečo.

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #41 : 22 Februar 2006, 16:38:16
ninci sem si prebrala še vse poste od začetka. Potem je prav, da nisem odlašala in jo odpeljala k veterinarjem še isti dan, so dobri veterinarji kamor jo vozim, zato verjamem no upam, da bo v 14 dneh spet vse vredu, da ne bo zamudila začetja njene OŠ, katera se ji čez dobrih 14 dni začne. Drugače moji niso dali sponk, so ji prav šivali, danes na pregledu in previjanju ji je še malce tekla kri, a so vetiji rekli, da je to normalno, v petek ima spet kontrolo, tko , da upam, da kmalu spet uredu..lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #42 : 24 Februar 2006, 13:18:55
Računaj na malo več kot 14 dni. Zacelilo se sicer bo, če bo vse v redu, vendar bo treba vsaj še kakšen teden paziti.  Šole ji zaradi tega ne bo treba špricati, samo na čeveljček jo navadi.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #43 : 24 Februar 2006, 16:29:12
Lanabela tudi tebi hvala za informacije..Sem včeraj v večih pasjih trgovinah iskala ta čeveljček in nikjer niso imeli prave velikosti, samo ene čisto majčkene, dobijo jih večje spet naslednji teden baje ;). Šola se ji začne naslednji četrtek, tako, da verjetno je ne bo nič špricala :)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #44 : 24 Februar 2006, 18:26:29
aska: a si bila mogoče tudi na fužinah v trgovini? jaz sem za rumbo tak čeveljček ravno tam kupil ... mogoče imajo kakega na zalogi.
Ti dam še telefon, da neboš za brezveze tja hodila, sedaj ko že točno veš kaj iščeš ;)
ZOO Taček 01 / 540 85 85

Še to, sicer ne vem katere čeveljčke je imela Lanabela ... v tačku sva midva kupila 'Tappies' (Črni, neoprenski, ojačani na stopalnem delu, na ježka)

Lp, Črt



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #45 : 24 Februar 2006, 18:39:37
Trigi nisva bili tam v fužinah. Včeraj bili  v Čebelici (dobijo naslednji teden- mi jih je rezervirala- tuki v bistvu največ kupujem, je res ful prijazna lastnica te trgovine in ti ful svetuje), pa v Tukanu na Brdu in v Galiju. Jutri pa še po ostalih štacunah pasjih jo mahnem na lov na ta čeveljček.. Drugače so pa vetiji na današnjem njenem drugem previjanju povedali, da se dobro zdravi in tako, da upam, da bo kmalu spet vse ok...lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #46 : 25 Februar 2006, 14:13:30
taki kot jih je opisal trigi so še najboljši, samo pomeriti jih je treba, če so preveliki padajo dol. Za silo se da čeveljčke narediti kar doma iz kakšnih starih kavbojk, namesto ježka narediš luknje za šnirce, podplat pa narediš iz kakšnih ostankov usnja. Je precej dela in ne trajajo prav dolgo, ampak bolje kot nič. je pa res čudno, kakšne vse mogoče bedarije in afnarije dobiš po trgovinah, za eno tako osnovno zadevo kot je zaščitni  čeveljček  pa si obrusiš lastne podplate. Jaz sem svoje dobila v Alerju (BTC halaA), vendar jih nimajo vedno na zalogi.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #47 : 25 Februar 2006, 14:25:42
Lanabela, sem bila danes spet v akciji in tudi niso nikjer teh čeveljčkov imeli, prave velikosti, ali pa take ki so zanič - na vezalke, te se baje ful  odvezujejo. Mi je v  trgovini Smrček zagotovila,da jih dobijo v ponedeljek in jih bo dala zame na stran, ker je res izredno prijazna gospa, Asko je že večkrat videla, ker je tam pes dobrodošel tudi v trgovini :)..Je pa z vsakim dnem bolj živahna Aska, kr ne more biti pri miru, tak bi rada že  norela, tudi včerajšnja kontrola pri vetijih je pokazala , da dobro se zdravi :) :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #48 : 29 Julij 2007, 01:06:23
Naša Venka je pa danes prišla z eno grdo ureznino na blazinici. Je skakala po vodi in je zgleda stopila na kakšen kamen.  :'( :'( Na zadnji tački ji kar malo stran visi blazinica.  :-\ :-\ Krvi ni videti. Tujka tudi ne. Verjetno je pametno, da jo peljem do veterinarja...  :'( :'( Bom zaenkrat namazala z Bepantenom (itak zdaj nič ne morem...), jutri pa do dežurnega...  :'( :'( :'(


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #49 : 29 Julij 2007, 04:38:31
Ja najbolj bo da jo pelješ da ne pride do kakšne zastrupitve pa ti boš lahko mirna.

l.p.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #50 : 29 Julij 2007, 08:38:34
5rca res tudi jaz menim, da vseeno pelješ Veni k vetijem in držim pesti in upam, da bo z Venijevo tačko hitro spet vse v redu :).


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #51 : 29 Julij 2007, 08:47:34
Će ni krvi se najbrž ni porezala dovolj globoko in je samo "odbila" košček blazinice. Pri nas smo imeli takih poškodb že kar nekaj, kot da vozim pse po smetišču na sprehod ::) Razkuži, ko gresta ven lahko daš gor copatek ali poviješ, da ne pride svinjarija zraven in je to to. Se bo počasi zacelilo.

Lp nina



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #52 : 29 Julij 2007, 14:17:38
No, naša smotka je ponoči potegnila dol povoj (je bilo za pričakovati), tako da ji je zdaj pa odpadel tisti košček blazinice (kakšen cm x cm) stran.  :'( Tako da letimo zdaj do dežurnega. Če ne drugega, da se jaz pomirim.  :'( :'(


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #53 : 29 Julij 2007, 14:32:30
Ja sej to je to, da se pomirriš, ti kar leti do dežurnega in potem poročaj.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #54 : 29 Julij 2007, 14:47:14
Če je tisti košček odletel je odletel, nimaš kaj, v vsakem primeru boš morala paziti dokler se ne bo zaraslo.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #55 : 29 Julij 2007, 16:39:24
Smo opazili medtem, da šepa še na prvo tačko. Zadnja z blazinico ni tak problem, ker je površinsko (samo velik kos je). Prva jo pa precej bolj boli na otip, čeprav na videz ni videti nič drugega kot oteklino. Tako da je dobila inekcijo proti bolečinam pa Metacam sirup prav tako za bolečine. Paziti bomo morali, da se kaj ne zagnoji. Zunaj štumfek in mazanje zadnje blazinice z Bepanthenom. Pa seveda počivanje, dokler ne bo bolje.  :-\

Glede na to, da ima zgleda naš pes ozredno občutljive blazinice (ker tole se ji je že drugič z blazinicami naredilo), sem že razmišljala, da bi ji kupila čeveljčke, če predvidevam, da bo dirkala po kakšnih ostrih skalah.  :-\ :-\


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #56 : 29 Julij 2007, 16:52:43
O, boga Veni  :( Držimo tačke in pesti, da bo kmalu dobro!

O čeveljčkih smo pa tudi mi že razmišljali, ker Lum ima tud neprestano nekaj odrgnjene ali opečene blazinice  ??? in pol se komaj prestopica  ::) Sam hujšega do zdaj še ni bilo.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #57 : 29 Julij 2007, 16:57:26
Pa saj pri nas tudi kaj hujšega še ni bilo. Tole se bo že zacelilo. Samo mi je grozno, ker je Veni čisto drug pes, ko jo kaj boli in potem cele dneve samo spi in tako nesrečno gleda. Pa potem raje vse naredim, kakor da jo samo en dan gledam tako kot je sedaj.  :'(


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #58 : 29 Julij 2007, 18:34:12
Boga Venči, upam, da bo hitro bolje :-*

Teli čeveljčki so men zakon, z Vibram podplatom :o

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #59 : 29 Julij 2007, 18:38:24
Pa recimo, če kupim te čevlje za vsak slučaj takole, ko gremo na kakšne skalnate terene. A je to dovolj dobra rešitev? Mislim, meni se zdi, da je za psa najboljši oprijem brez kakšnih copatkov... A so dovolj varni, da ne pride do poškodb?