Leonberžan [Leonberger]

*nastya_lony* · 29397

*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
: 22 Februar 2006, 22:28:49
Doma mam 7 mescov starega leonberžana, pa kr vidim, da še ni teme o tej pasmi jo bom,kr jst začela :-[.

Ti psi so zelo zelo prijazni do ljudi in drugih psov in vseh živali.Prišli so iz Nemčije in sicer v 19.stoletju.Uporabljali so ga kot spremljevalca kar je še danes.Zrastejo do višine 80 in več cm,njihova teža pa je od 34kg do 50kg, živijo pa okoli 11 let.Ta pasma psa zelo rada plava gre še v najbolj mrzlo vodo in pri njih je značilna dispalazija kolkov.
Ta čudovita pasma je med drugo svetovno vojno skoraj izumrla,ampak se je na srečo v zadnjih letih 20. stoletja spet uveljavil v Nemčiji, Veliki Britaniji ter Severni Ameriki.Leonberžanov je v Sloveniji dokaj malo, v Celju imamo celo tri(naš ter dva od inštruktorice kinološkega društva Celje).Leonberžana so razglasili kot nesmiselno pasjo mešanico,kar tudi je.Mešan je med štirimi pasmami in sicer med:landseerjem, bernardincem, novofurdlancem ter pirenejskih ovčarjem.

Slike od svojga žal ne morem dat gor,ker nimam digitalca :'( :'(-čimprej ga morm nabavit.
Pa če še ma kdo na tem forumu leonberžana, naj mal napiše o njem- seveda vsi drugi tut kej napište o tej pasmi in vaših izkušnjah z njo. ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 22 Februar 2006, 23:08:52
Sam ena opomba... Težko je govort o bolezni kot značilnosti...nobena dedna bolezen ni značilna če vzreditlji vedo kaj parijo. Drgač pa luškani kužiti. Smo na morju srečali samca iz Nemčije pa je bil kljub starosti zlo prijazen tudi do Neona. Lepo vzgojen in vse. Takih bi lahko blo več.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #2 : 25 Februar 2006, 19:48:34
Hi!

Jaz leonberžana sicer nimam a nekaj o tej pasmi pa lahko napišem ( kopiram iz knjige ;D):

To je mišičast in skladno grajen pes s trupom , katerega dolžina presega plečno višino, ravnim, nikoli zašiljenim gobcem, srednje velikim stopom in rahlo izbočenim nosnim grebenom. Oči so bolj ali manj temno kostanjeve barve. Visoko nastavljeni uhlji so pobešeni. Srednje dolga dlaka, priležna gosta dlaka je rahlo valovita in levje ali zlato rumene do rdeče rumene barve s temno masko. Zelo košat rep je spuščen.

Leonberžan je dobil ime po nemškem mestu Leonberg, kjer so sredi 19. stoletja ustvarili novo pasmo, tako da so križali ( kot je tudi *nastya_lony* napisala) novofundlandca, bernardinca in pirenejskega planinskega psa. Z lei je nastala sedanja pasma, ki začuda ni zelo razširjena, čeprav so psi lepi, uravnovešeni, zvesti in prijazni.

Leonberžan je dobrovoljen, samozavesten, uravnovešen in zanesljiv pes, ki ima rad otroke. Ni napadalen, vendar je dober in nepodkupljiv čuvaj. Zelo je navezan na gospodarja, do tujcev je nezaupljiv. Je živahen, a nikoli nemiren ali vihrav. Nadvse rad ima vodo in je dober prinašalec. Najboljše rezultate bomo pri njem dosegli z dosledno, a prijazno vzgojo. Prevelika strogost li neprimeren odnos lahko neugodno vplivata na leonberžanov značaj, tako da postane boječ in plašen, včasih celo napadalen.

Ena zanimivost je ta, da ima leonberžan nepremočljivo dlako in plavalno kožico med prsti, zato ga je mogoče izšolati tudi kot reševalca iz vode. ::)

Toliko od mene.

Lp
         Katie


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Kerry

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: -3
  • I love any beautiful DOGS
Odgovori #3 : 03 Marec 2006, 14:05:54
 ;) ;) ;)Ja najprej LP vsem skupaj...
 ja od pasem ne vem veliko in rada bi si izbrala psa...
vendar kako dobro pasmo...npr.:novofutlanec... ??? ??? ???
 >:( mama ne dovoli... >:(

 LP Kerry
 Hih



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 03 Marec 2006, 16:08:16
kerry samo nasvet...prosim piši tako, da te bomo razumeli (svoje vprašanje o izbiri pasme psa (če si o tem spraševala) pa postavi v pravo temo)..pa brez zamere ;)

*nastya_lony* se kaj novega dogaja? ;D malo povej kako se ima vaš leonberžan, kakšne norčije kaj uganje ipd. :)


Lp, Tina



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #5 : 05 Marec 2006, 19:14:34
Oprosti za tak pozen odgovor, sam nism mela računalnika,ker je bil na popravilu cel tedn.
Naš Lonči se ima super sploh zdej,ko je spet zapadlo tulk snega.Oba ful uživama v tem snežnem metežu :P.Naš velik kuža tako divja po travi,da je kr groza-pa komi hodi po tem snegu ;D, naš mali maltežanček se pa rajš kr noter drži :o.Sma mal prej iz sprehoda prišla,pa sma oba tak mokra da ne morš verjet. :P V torek gre v malo šolo, že oba komi čakama :P.

lp od velikega mladička! ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #6 : 05 Marec 2006, 21:08:03
;) ;) ;)Ja najprej LP vsem skupaj...
 ja od pasem ne vem veliko in rada bi si izbrala psa...
vendar kako dobro pasmo...npr.:novofutlanec... ??? ??? ???
 >:( mama ne dovoli... >:(

 LP Kerry
 Hih

Novofundlandec, na kratko njufi ali newfi uradna kratica NF...tema na forumu že obstaja. Kako je pes lahko dober oz. pasma dobra če niti imena ne veš  ??? Jaz bi še kako knjigo in forum prebrala.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #7 : 04 April 2006, 21:19:44
Kmalu boste lahko od mojega leonberžana vidli slike,ker dobim za veliko noč od strica digitalca(po vsej verjetnosti) :P



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #8 : 19 April 2006, 22:21:53
nastja: se je želja uresničila? :) Ker če se je ... potem že pričakujemo kako slikico tvoje mrcine :D

Lp, Črt



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #9 : 19 April 2006, 22:41:48
nastja: se je želja uresničila? :) Ker če se je ... potem že pričakujemo kako slikico tvoje mrcine :D

Lp, Črt




Ker se mi želja ni uresničila :'( (mi je stric kupil slušalke za msn ter nove zvočnike :'() sem se zdle "namučila"in sem bila tako prijazna,da sem skenirala sliko od mojega Lonkota ::) :P ;D :D

p.s. upam,da se bo slika,ko bo povečana malce bolje videla ;D



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #10 : 19 April 2006, 22:54:42
Nič se ne sekiraj zaradi digitalca... vse pride ob svojem času :D

Hvala za slikico ... vidi se sicer bolj malo... ampak za potešit firbec bo ;)

Lp, Črt



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11 : 19 April 2006, 22:56:03
cortkana zverca!! A mogoče prideta na srečanje pa ti ga mi pofotkamo?

Naslednjič poskusi sliko dat raje v Photobucket ker je ImageShack precej nezanesljiva zadeva. Jaz sem že parkrat ostala brez slik  >:(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #12 : 19 April 2006, 23:00:49
Za na srečanje še nismo 100% morem atija vprašat,ker gremo mogoče ravno v petek(nasljednji) ali pa mogoče že v četrtek v Nemčijo :'(. Jaz vsekakor upam,da ne gremo in,da prestavimo za kakšne tri dni.
Vsi držite pesti in tačke,da se bomo "prislikali" na srečanje ;D
Aja....pa hvala za kompliment :P se ti tudi gospod Lonček zahvaljuje :P

Pa še morem povedati,da zadnje čase našemu Lončeku res "fejst trga" verjetno je ravno prišel v "puberteto".Našega malega Donija se pa fuuuuuul boji,ko ga vidi se raje skrije za mano ali gre pa v pesjak ::) :P



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #13 : 14 Junij 2006, 22:47:11
Da malo obnovim to temo ;)

V soboto 10. junija sva z Lonijem bila na pikniku ŠKD Celeie. Ko sva prišla tja je bil Lony popolnoma zdivjan in vlekel me je kot zmešan..Potem se je pa le začudo umiril in bil priden ;D ..Malo se je igral z starejšimi psi, malo se je igral z menoj(beri: me grizel), malo pa je "fehtaril" druge ljudi, ko so jedli meso ali pa kakšno pecivo. Na pikniku sva bila edina iz naše skupine( male šole)..Uglavnem je bilo na pikniku super, kar se je pa tudi po Loniju videlo..Bil je namreč zeeeeeeeeeeeelo utrujen in je potem prespal skoraj celo popoldne( domov sva prišla okrog 17.30), in tudi zvečer se mu ni dalo it ven, v nedeljo zjutraj se je pa spotikal, ko sem ga dala ven ;D ::) :P . Še dve slike, ki so bile slikane na pikniku in so objavljene na strani od ŠKD Celeie..


Lony vadi "obrambo" :P ::) ;D


Lep, kot medvedek!


Lp, Nastya in ostali dve zverinici... ;)




matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 16 Junij 2006, 08:34:17
*nastya_lony* od kod pa je tvoj Lony?



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #15 : 21 Junij 2006, 08:21:34
Danes je pa članek o leonberžanu v prilogi Dela - Delo in Dom. Tudi meni so tile kosmatinci zelo všeč, čeprav je pes mojega življenja definitivno njufko. Je pa zelo luštno pogledat tud kakšnega leonberžana, čeprav ga v Zasavju res še nisem videla...
Lp.
G.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #16 : 24 Junij 2006, 10:27:37
matrox : Njegova mama iz Italije, oče je pa iz Ljubljane..Kot mladiček je bil k atiju pripeljan iz Italije, potem pa iz Ljubljane k nam domov.. ;)
BRUNO: sem prebrala cel članek o leonberžanu in on leonberžan ki je bil na sliki je iz Celja :o ..

Lony sploh noče več iz pesjaka, ko je tako vroče..V pesjaku ima hvalabogu še kar hladno( okrog 23 stopinj)..Na sprehode ga ne spravi nihče.Cel dan leži v pesjaku in, ko ga spustim ven gre lulat in nazaj v pesjak.Ob devetih zvečer, ko gadam ven pa nori za žogo ali pa palco kot zmešan..Včeraj mi je ob pol desetih zvečer pobegnil v gozd in sem ga z Donijem iskala najmanj pol ure..In kje sem ga našla--v potoku pri gozdu, kjer je lepo ležal notri ::) ..Ima že kar 73kg, 20.julija pa praznuje 1.rojstni dan.

Lp,
    Nastja, ;)



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 24 Junij 2006, 11:12:08
Ooooooooo marička to je pa ze prava mrcinica  :o
Škoda ker je teh lepotcev tako malo v Sloveniji.

Nastja koliko pa je Lony sedaj kaj velik?




*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #18 : 24 Junij 2006, 11:53:40
Uff, velik je že kar 78,5cm (sem ga danes zmerla) bo pa že rastel do treh let...Je zdej je ogromen kaj šele bo potem :o :o ..
Res škoda, da jih je bolj malo..V Celju jih je trenutno 5--- Lony, dva leonberžana od predsednika kinološkega društva v Lokrovcu, leonberžan, ki je bil predstavljen v DeloinDomu, ter en 4-mesečni leonberžan na Ostrožnem..
Hja, v Celju jih je kar nekaj, vendar na žalost še premalo ;)

Lp,



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #19 : 28 Junij 2006, 14:09:18
Nastja, imate za sosede mogoce dve nemski dogi? Eno rjavo in eno crno? Kar na zacetku Celja, pri Medlogu.



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #20 : 28 Junij 2006, 14:51:03
Nastja, imate za sosede mogoce dve nemski dogi? Eno rjavo in eno crno? Kar na zacetku Celja, pri Medlogu.

Nika, za sosede nimamo dveh nemških dog :'(, sicer sem jih že videla( na ograjenem vrtu?).Mi smo doma malo pred Laškim. V Medlogu je še en leonberžan? Če slučajno veš, kje se pa ponavadi sprehaja?

Lp,
    Nastja!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #21 : 28 Junij 2006, 15:10:00
Nimam pojma. Ponavadi ga vidim, ko sedi za vrati in opazuje okolico. Nisem cisto ziher da je leonberzan, mislim pa da je ;)

Sta pa dogici na ograjenem vrtu ja. Rjava je recimo 8 mescev stara.



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #22 : 02 Julij 2006, 23:10:47
Lony star 3 mesece:

Že pri treh mesecih sem bil velik kot nemški bokser


Lony pozira.


Jaz, Lony, ati in pa nemška bokserka Nimfa.


Če ne nehaš slikati, ti bom pojedel digitalca!


Samo enkrat ti še povem, da nehaj slikat!


Za konec pa še ena meni najlepša slika. Od leve proti desni: jaz, prijateljica Gea,ati in pa seveda Loni.

Slike so danes na CD-ju prinesli prijatelji ki so prišli k nam.
Kak je bil Lonček lepi :-*, taka "mala" kepica. Pri treh mesecih je imel že 30 kg.
p.s. na teh slikah je bil prvi dan pri nas doma.



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 03 Julij 2006, 09:41:40
Vav super slikice. Kako so lepi ti leonberžani  :o

Pa kakšne mrcinice so to.



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #24 : 20 Julij 2006, 13:25:31
Danes ima Lon rojstni dan..Je moj srček star že eno leto :-* :-* ..Tortico je dobil že ob 8.30 in jo je z veseljem zmazal..Narejena je bila pa iz hillsove konzerve in Donovih hillsovih briketov( so manjši)..

Lp, Nastya ;)



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #25 : 20 Julij 2006, 13:42:30
Oj, čestitke!!! Mi pa bomo jutri stari že 7 mesecev!!! Kar ne morem verjeti, da gre čas tako hitro.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 20 Julij 2006, 14:13:07
Nastya ali ste naredili kakšne rojstnodnevne slikice? ::)




*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #27 : 20 Julij 2006, 14:33:31
matrox z digitalcem nismo, ker je atijev na popravilu, svojega pa še žal nimam..Na veliko sem pa slikala z mobitelom, vendar nimam kabla da bi lahko dala slike na računalnik.. Drugače se pa slavljenec nosi zelo ponosno, ker je dobl za rojstni dan tablico z imenom za na ovratnico, če se slučajno izgubi( drugače ima tudi čip), dobil pa je še dve veliki kosti in pa čohanje, lubčaknje, itd,..
Danes je še Dony prijazen do njega :P ::)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #28 : 21 Julij 2006, 04:09:21
Vse najboljše Loni!!!  :-* Da boš še naprej priden, pa da te bo Nastja ubogala  >:D  :P

Lp


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #29 : 21 Julij 2006, 19:50:26
Vse najboljše Loni!!!  :-* Da boš še naprej priden, pa da te bo Nastja ubogala  >:D  :P

Lp

Tega pa si jaz ne želim preveč :P :P ..Danes sem pa Lonkota skopala in sedaj takooooo diši, da bi ga človek kar pojedel :-* ::) :P