pitje vode

Nelly · 4498

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 23 Februar 2006, 01:25:46
Lep podzrav!

Zanima me ce je normalno da nas mali (2 meseca) skos nekaj pije.  Sicer kolicina vode ni ravno velika, pije pa pogosto po par pozirkov. A me mora kaj skrbeti?

Jaz sumim na brikete (uporabljam nutro) ali pa na to da mu je vroce, ker je trenutno se v stanovanju. A bi bilo to mogoce? Ali moram zagnati paniko?  :D Ker drugace je normalno igriv, normalno je... samo malo me skrbi ker gre velikokrat piti vodo, da nebi bilo kaj narobe.

Koliko vode pa kaj vasi psi popijejo?


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 23 Februar 2006, 01:48:38
Jaz nebi zganjal panike ... če je mladiček normalno živahen in brez prebavnih ali drugačnih motenj, je res najverjetneje da mu je vroče ... lahko pa da je to njegov stil ... nekateri psi se napijejo vode do polnega in imajo potem za cel dan dovolj (Rumba), nekateri pa gredo večkrat po manjše količine (Smart) ... tako da ti pomoje ni skrbeti.

Količinsko pa je spet odvisno od starosti, hrane, velikosti psa, temperature, .... polno dejavnikov, ki pa so nerelevantni dokler se pes normalno obnaša, normalno izloča in nima povišane temperature.

Lp, Črt



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2 : 23 Februar 2006, 07:52:57
Čisto možno je, da je Atumu vroče. Ko je Atos pri nas v stanovanju, pa čeprav zapiram radiatorje :-[ in odpiram okna, mu je očitno še prevroče in popije veliko več vode  kot pa zunaj v pesjaku. Drugače pa je normalen, tako da ne paničarimo ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 23 Februar 2006, 07:58:37
Če kuža začne pit količine, ki zanj niso normalne, torej da žlampa več kot običajno, je treba k veterinarju in preverit ledvice. Če pa že normalno veliko pije je pa to kar se tiče ledvic samo dobro. Pozoren je treba biti na spremembe.

LP, Maša



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #4 : 23 Februar 2006, 08:48:52
Nelly tudi mi uporabljamo Nutro. In če mu daješ suhe, je zelo verjetno da zaradi tega preveč pije. Če še ne veš(ali pač tega ne delaš), brikete naoči v vodo tam do 4 mesecev, potem pa pojdi zopet na suhe brikete. Pri nas je jedel namočene brikete tam do 9 mesecev. Drugače pa mislim da nimaš kaj skrbeti ;)



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #5 : 23 Februar 2006, 13:09:41
Hvala vsem!

Sem ga danes prestavila vn za 2 uri in cakala kaj bo in nadzorovala kolicino popite vodo. Zunaj je pil veliko manj kot pa notri. Ker notri vcasih tudi bolj hitro diha, ko mu pa opremo okna za pol ure da je kot v sibiriji v stanovanju je pa vse ql. Tako da sumim res na to da mu je prevroce, ceprav vec kot 19 stopinj v stanovanju nimamo odkar imamo Atuma  ;)

No brikete  sem mu namakala, vendar jih veliko manj z veseljem poje kot ce so suhi. Ceprav pomoje je res kriva vrocina, ker tudi na deknici noce lezati ampak se spravlja na ploscice. Saj bomo, saj bo sel vn ... samo da se malo bolj utopli, saj ponoci bo se notri ker  zunaj je kar mrzlo ponoci.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 23 Februar 2006, 13:30:05
Pa še nekaj je lahko.Mali njufki so "faloti".Naš je ves čas namakal gobček v vodo in "žlampal"...zradi igre pač.Ali pa polil vodo in tacal notri ::).Ampak verjetno mu je vroče...
Če pa se prekomerno pitje začne pojavljati tudi kasneje,ko bo zunaj in ne bo vroče ter se bo to nadaljevalo dlje časa je lahko to tudi sum sladkorne bolezni-takrat je najbolje,da se ga pelje na testiranje urina in krvi.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 24 Februar 2006, 13:15:20
Verjetno je bil pri vzreditelju bolj na hladnem, pa ni navajen na sobno temperaturo. Nič ne skrbi, se bo navadil. Mladič naj pije, kolikor mu prija. Če je suhe brikete, potem je normalno, da popije tudi več vode. Nekateri mladiči kar naprej hodijo namakat gobce v vodo ali pa kar packat, ker se jim to zdi zabavno. Dokler je sicer z njim vse v redu, ni panike. Vseeno svoje strahove zaupaj veterinarju, ko ga boš peljala cepit.