Kako shujšati psa?

Taj · 123632

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 12 Februar 2012, 20:06:49
Rajsi kot tekoci trak kupis pol cevlje in anorak ;)
In hodiš po bolj obljudenih poteh in se ji skoraj ne bo prijemalo na šape... Ter počakaš, da nov sneg pohodijo drugi in je  ;)
Od 15ih do 18ih je pa kar nekaj časa, a ne :P Jaz pridem domov šele ob 16 30, to je bilo novembra in decembra res bedno. Zjutraj in popoldne v temi, ampak nimaš kaj, tako je :-\ Dobro, da gresta čez dopoldne z mami...


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 12 Februar 2012, 20:19:11
Obljudenih poti pri meni ni. Še ceste niso nekaj splužene, pločniki pa čisto nič, tako, da se ji bo v vsakem primeru prijemalo na tačke... Sicer na cesti verjetno manj, ampak bi morala iti dalje, glede na to, da ne more biti spuščena in laufati naokoli, potem pa bi se ji spet prijemalo... Ma ne vem, bom že našla nekaj...
Mamo spraviti na sprehod v takem je pa mission imposible :P . Jo spusti 2x dopoldne ven za 10 minut, to je pa tudi vse. Pa še takrat ji ne meče ničesar ali pa divja z njo  :) ...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #122 : 12 Februar 2012, 20:20:11
Ne vem točno, malo probaj :) Eni baje uporabljajo tudi WD 40

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #123 : 12 Februar 2012, 20:22:13
omg :o :D


MA, moji tudi niso navduseni nad cevlji. Ampak ko se zacnejo premikat itak pozabijo, da jih imajo gor.

battito animale


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 12 Februar 2012, 20:25:34
Bolje sprehod na povodcu, kot pa sploh ne :D Če ceste niti splužene niso kaj dosti, verjetno še sol ne bi bila problem...
Ah, pri nas gresta z mami 2x ali 3x dopoldne na kratek sprehod, spuščat ga sploh ne upa, ampak ni pomembno. Važno, da se gre in se nekaj dogaja :)

Aja, mazanje blazinic - meni se res obnese ognjičeva krema. Je taka univerzalna, imam pa celo domačo: loj+ognjič ali vege varianta kokosovo maslo + ognjič :D

Zoe  ??? :o :o


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 12 Februar 2012, 20:52:27
A ni WD 40 strupen? Jaz moji ne bi upala tega dati, glede na to, da bi si itak dol polizala :P

Ji bom potem jutri pred sprehodom namazala z nekim oljem tačke, pa šla na sprehod po cesti in malo po travniku, ko bom prišla domov pa z vodo umila tačke in spet z oljem namazala. Pa bi po moje moralo biti dovolj :)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 12 Februar 2012, 21:03:59
Poskusi tudi mastno zaščitno kremo za dojenčke - ponavadi gor piše Wundshutz. Imajo v Milerju, DM-u. Pa na cestah ali betonskem dvorišču ni treba pretiravati, ker je pod snegom lahko led in se pes poškoduje - nikakor pa ne meči žogic po takem. Še huje, na hudem mrazu neogretemu metat žogice.
Dlake po mojem ni treba striči med tačkami. Npr. pirenejci so zelo dlakavi med prsti in so vzrejeni v gorati pokrajini, kjer je groba podlaga. Moj šelti ima kar dosti dlake po prstih, pa je bolj zaščiten kot moja bolj kratkodlaka psica.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #127 : 13 Februar 2012, 13:01:38
Ja, WD40 ni ravno prvi na lestvici za to uporabo ;D
Drugače pa sem olja in kreme predlagala zato, da fino namažeš dlako na tački, kar naj bi preprečilo prijemanje snega (prej nisem obrazložila :-[). Če mažeš iz tega razloga torej tudi ni potrebe po mazanju, ko prideš s sprehoda.

Lahko pa s kremami, zaradi soli in mraza, mažeš po sprehodu. Za to pa so pomoje bolj primerne kreme prav za ta namen.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 13 Februar 2012, 15:40:18
Off topic. Vetaseptal- krema za tačke  ;) nam pomaga. Dobiš jo v lekarni. Sej je malo čudno, ko vidiš, da je v osnovi za kravje vimene mazat  :D ampak vsebuje en kup fajnih zelišč, je ravno prav mastna in lepo pripravi blazinice za zimsko norenje. Aja pa še cena je minimalna-okoli 4eur za 150g.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 13 Februar 2012, 16:01:20
Lunette, to za zaščito pred sprehodom, al za nego po sprehodu oz. na splošno?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 13 Februar 2012, 16:18:31
Jaz jim namažem pred in po. Seveda sol prej speremo z vodo. Se pa dolgodlaki psici ne lepi sneg toliko med blazinice, če jo tik pred sprehodom namažem (pa ima postriženo-ko pa ni imela je bilo pa toliko huje). Naša ni nič kaj zimsko opremljena  ;) Tavlka pa lažje sol na pločniku prenese, če je namazana.
To je to  http://www.lek-veterina.si/si/izdelki-za-izboljsanje-zdravja-zivali/vetaseptal/

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 13 Februar 2012, 18:59:49
Drugače pa sem olja in kreme predlagala zato, da fino namažeš dlako na tački, kar naj bi preprečilo prijemanje snega (prej nisem obrazložila :-[). Če mažeš iz tega razloga torej tudi ni potrebe po mazanju, ko prideš s sprehoda.

Jaz sem mislila da olja zaradi soli :P . Tako da ji bom naslednjič namazala z oljem, pa bom videla kako se ji prijema :P . Danes nisem, sma šle nekje 3 km po snegu (sma hodile 1 uro, ker je toliko snega :P ), pa si je samo 2x ali 3x ven grizla sneg, tako da je ni pretirano motilo  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #132 : 01 Marec 2012, 16:27:58
Ravnokar sem doma znorela, ker...ne vem več kaj naj.
Po ne vem koliko navajanj kaj je LIGHT in kaj NI in kaj je kvalitetno in kaj ni, kaj se dlje časa prebavlja in kaj se prehitro in ima visog GI....Me doma izigrajo in navkljub navodilom, da kupijo RC LIGHT Medium, če ga ni, pa bi mi naj povedala, da naročim HP zajec in rjavi riž....
Pridem domov
RC Medium Adult z 14% maščobe, brez Lkarnitina, na drugem mestu koruza, na tretjem pšenica....

Kako naj dopovem 52let stari ženski, ki verjame, da :
se light hrana prehitro prebavi in je pes lačen
da je ta navadna hrana boljša, ker ima take sestavine, ki dlje časa držijo sitost pri psu
in ki misli, da bo zdaj, ko bo jedla 65% dnevnega obroka, vesela, polna energije in da je to boljše za organizem in želodec, ki bo polovico prazen...
in je sveto prepričana, da pes ne rabi shujšat (uradno je moja in jaz hočem suhega psa, da se z lahkoto otipajo rebra)

KAKO JI NAJ DOPOVEM DA IMA NAROBE! Da nima pojma o živilih in GI in prebavljivosti in potrebah psa.

Sem 90% da ji niti omejili ne bojo hrane in tehtali in ehhhh. Besna sem!
Ma zdej jo bom vsak vikend vagala, ker mojim doma NE ZAUPAM VEČ SPLOH!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 01 Marec 2012, 16:48:52
o jej  :-\ Taki primerki so najtežji. Žal vem kako je to v praksi (futranje z mize od določenih članov >:().
Recimo da poskusiš vedno prav čas (na zalogo) hrano imeti na zalogi. Da slučajno ostali ne kupujejo napačne.
Druga stvar je, da obroke pripraviš in jih določiš za kdaj so (takrat imajo vsaj občutek, da je dnevni obrok vsaj dovolj velik). Celodnevna porcija + dodatki (predvideni) skupno izgleda dokaj dovolj v primerjavi s posameznim obrokom. Ljudje včasih nimajo občutka da ena pest + še ena + sladkiši so veliko.  ;) Tu pa tam kak predviden obrok namoči z vodo (da se povsem napne) in pokažeš - ''lej ko je več kot izgleda!  ;) Pol jo bo pa buši bolel če ji več daješ.''
Tretja stvar ki je pri nas vsaj malo zalegla - mnenje nevtralne osebe (ali več njih) - vet, drugi kinologi...
Aja pa kakšna novička kako je kak pes preminil zaradi teže. Tko nazorno se  :'( kak je kirga nesl zarad zamaščenih jeter...in seveda po možnosti čez nekaj časa prideš od veterinarja z ''novico'' da teža psa meji na zamaščene jetre  ;)
Pač malo fantaziraš, če realnost ne pomaga.
Upam, da vama uspe.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #134 : 01 Marec 2012, 17:08:04
Če kaj pomaga, preden kam grem in moji pazijo na psice, pripravim za vsako vse obroke v plastične vrečke (1 obrok za 1 psico = 1 vrečka). Jedo 2x na dan, psice so tri, torej je vrečk na koncu kar veliko. Ampak deluje. Veliko boljše, kot če sami odmerjajo.

K sreči meni prepuščajo nabavo briketov. Preprosto zato, ker ta velika psica (ki je uradno od staršev) briketov, ki sta jih onadva izbirala nikakor ni hotela jesti.

Ampak sto ljudi, sto čudi. Težko je, če ti ni doma in ti drugi rihtajo psa.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #135 : 01 Marec 2012, 17:30:57
Lahko k briketom zamesajo se kaksno zelenjavo. Pol bo zelodcek bolj poln, kalorij pa manj :)

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #136 : 01 Marec 2012, 18:05:26
Samo še 3 mesece, potem zaključim z bivanjem v LJ (s tem se tolažim, ker če ne bi samo še na valiumu lahko bila).

Jah mene 3-4 dni v tednu sploh ni doma in je cel razpust pri vzgoji in prehrani.

Si mi pa dala idejo Kalsang, eno omaro-gor žabico, noter habook, pa odmerit dozo briketov za mojo odsotnost po porcijah in jih shranit v špajz.  Mislim, da me vržejo iz hiše če to nardim. >:D

Zelenjavo ma pa rada, jaz ji večkrat dam skuhan korenček, brokoli, cvetačo, špargelj poje surov, papriko tudi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 01 Marec 2012, 18:13:18
Zaklepanje hrane je pri nas privedlo do skritih zalog nasprotne strani   >:( (sej mu nč ne dajemo...rezultat mamina shramba polna junk fooda). Pripravljeni obroki so še najbolj vžgali. Kanta s hrano pa je bila stehtana (da smo lahko preverli če se goljufa). >:D

Če pa še samo 3-4 mesece pa morda samo malce potrpljenja. Najbrž ne bo tolikšne razlike (razen požrtih živcev).  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #138 : 01 Marec 2012, 18:19:36
Sej na veterini sma vedno dobrodošle na tehtanje. Muaaahaaaa nimajo kaj skrit, če bojo preveč futrali, bo vaga vse pokazala.
Ampak sem res jezna, ker tolk pregovarjanja ko je bilo in razlag in obljube z njihove strani, potem pa me tak zafrknejo. V bistvo nastrada pes, ker dobi zdaj tooooliko manj za jest. In pol ko bo spet neka hrana z manj maščobami in več vlaknin, pol bo pa kaj? treba uvajat dva obroka, ker bo želodec toliko manjši postal?

Oni ne opazijo, jaz pa opazim njeno gibanje in vem da desni komolec oz. rama ni enaka levemu. In že iz tega razloga rada vidim, da je res suha, da je čim manjša obremenitev na sklepe.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 01 Marec 2012, 19:18:37
Začneš tretirat komolec - na njihove stroške  >:D vitaminčki gor pa dol  :P niso glih pocen. Prosiš veterinarja da sodeluje pri tehtanju.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #140 : 01 Marec 2012, 19:27:22
Dodajamo konstantno cortaflex. In se jim zdi obupno drag in nepotreben.  ;D  ;) Ob priliki, predno začnemo agi malo bolj resno, jo bom tudi ortopedu peljala, ker mene pri takih zadevah občutek ne vara.
Pa glih najin veterinar je lansko zimo (35KG) rekel, da bo treba shujšat in pazit, na kilažo. Pa inštruktorca mi je pomagala pri teženju in nap!"%evanju.  :D
pa samo jaz vidim to njeno gibanje, drugi pa ne. Je pa res, da jaz hitro opazim, da sam prst krivo stoji, prenašanje teže

p.s. Ob posvojitvi je mela 30.5 in resnično bolj slabe mišice, ampak ideal ima tam okol 31kg, 32 je že zgornja meja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 01 Marec 2012, 19:35:28
In se jim zdi obupno drag in nepotreben.  ;D  ;)
Jaz bi ''dozo'' povečala  ;) pa izključno vse stroške na kršitelje z unim skrajno ubogim  :'( friskom, da kok je škoda psa.  :)
Ti verjamem, da vidiš vsako dlako kako stoji. Eni pač pse opazujemo/vidimo in ne samo gledamo. eh saj bo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #142 : 01 Marec 2012, 20:33:27
Jaz vedno (za karkoli se pač gre) zagrozim, da tisti ki bo kaj zaj* bo pa veterinarja plačeval. Da meni je čisto vseeno (kar mi ni, da ne bo kdo narobe razumel).
In vedno vžge  :)

Drugače pa imamo (trkam) dobro pošlihtano. Keksi ki so za pse, so tam in tam v posodi, če jima misli kdo kaj devat, daje od tam. Od obroka jima pa nikoli ne odštevam, ker se oba gibljeta zelo veliko, tako da jima gre iz riti  :) Pa tudi ko me ni, se ne pozna sploh, ma mami zadeve oring pošlihtane  :-*

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 01 Marec 2012, 20:49:35
Jaz sem tudi ugotovila, zakaj moje nikakor ne morem shujšati  ::) . Brat ji na skrivaj daje brikete  ::) . In ji kar da par pešic naenkrat, kar tako, ko jo ven spusti. Pa mama ji tudi včasih da (in takrat ima kar 4 obroke dnevno), ampak ona mi vsaj včasih pove, da potem zmanjšam obrok  ::) . Ma ne vem, res ne vem kaj naj z njimi  ::) . Tadrugi brat me pa upošteva, vsaj to  ;D . Ata pa je itak ne hrani, razen v jeseni ji je grozdje futral  ::)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #144 : 01 Marec 2012, 20:57:29
Mah, starši so grozni  :D. Moja mama še ni tak brezupen primer (no, čeprav se ji smili, ko ima manjše obroke), ati bi pa skoz neki po svoje. Tam ji jaz kuham posebej, brez soli (kuham poleg briket).... oni bi ji pa kar od kosila ostanke futral :-\. pa sem mu že 100x rekla, da ne, pa mi pravijo, da pametujem - mah, nimajo pojma  ::).

Dogs are best friends ever!


Unika

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #145 : 11 Julij 2012, 09:54:05
Pozdravček!

Tudi pri nas doma imamo koštrunko Lotti s kakšno kilo preveč. Je mešanka med srednjim pudljem in višavcem. 
Imava pa s fantom problem, ki je že klasika...namreč, tisti čas, ko sva v službi je psička pri mojih starših. Priboljški in hrana iz mize pa letijo v gobček. Seveda se jim ne da dopovedat, da ji to škoduje. Da le ne bi bila lačna in kaj ko pa gleda s takimi učki. :) Amapk sem jih včeraj postavila pred dejstvo, kaj debelost pri psih lahko povzroči. Upam, da bomo zdej štartali tako kot je treba.  ::)
Zmanjšala sem količno obroka...hraniva jo z briketi Almo nature, pomešane s kakšno žlico konzervirane hrane. Stanje ostaja isto. Sploh zdaj, ko so temperature visoke je opaziti, da ji prekomerna teža dela preglavice...hitro je utrujena, v klanec se vleče, raje počiva,... Trenutna teža je cca 12kg. Že nekaj časa nazaj mi je veterinar rekel, da bi bilo idealno, če bi bila kilaža manj kot 10kg. To je zdaj moj cilj.
Odločila sem se, da ji zamenjam vrsto briketov. A v poplavi vseh vrst briketirane hrane, sem čisto zmedena. Ne vem za kaj naj se odločim. Prebrala sem vse teme od Acane, Cadinae, Natural Balance, Healthy Paws,... Kaj bi bilo za mojo psičko najboljše? Kolebam med Acano in Healthy Paws.
Da pa problem ne bi bil tako hitro rešen imam še eno vprašanje...poleg te koštrunke imava še eno malo koštrunko Lichi.  ;D In kar nekajkrat sva Lotko zalotila, da je pojedla še brikete od Lichi. Ker tamala se včasih naprda in ne poje takoj vse hrane, Lotka pa to izkoristi in briketov že ni več. Kako naj rešiva to situacijo?
Je kar težko uskladit vse to s prehranjevanje, medtem ko je ena kot vreča brez dna, ena pa fina in zbirčna madam.  ;D



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #146 : 11 Julij 2012, 11:14:27
Verjetno je razlog v nehujšanju še vedno v dodatnih priboljških, ne v znamki briketov. Katerikoli bodo, se bo redila, če jih bo preveč in bo zraven dobivala še priboljške. Predlogov je v tej temi in podobnih sicer že veliko.
Za čas varstva staršem pripravi posodico z briketi, ki jih lahko dajejo kot priboljšek. Brikete stehtaj in odštej od obrokov, da boš točno vedela koliko poje. Ostale priboljške prepovej (če se bodo tega držali je druga zgodba). Vsak dan pripravi stehtano količino briketov, ki jih lahko na dan poje in ne dajaj nič več. Če bodo za priboljške porabili vse brikete za tisti dan, ostane brez večerje.
Drugi psici pa skledico z briketi vzemi stran, če se jih ne pritakne. Ponudi ji spet v času naslednjega obroka. Hranjenje nadzoruj, nima kaj imeti nastavljenih briketov na dosegu gobca, če jo hočeš shujšati.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #147 : 05 Avgust 2012, 16:32:38
Spet tuhtam. Ali psi prej shujšajo, če se obrok razdeli v dva dela (zjutraj in zvečer) ali je vseeno če dobi 1 obrok dnevno? Predpostavljam, da postopno uvajaš dva obroka.

Pri ljudeh je dokazano, da imajo ljudje z isto hrano, količino tendenco, da shujšajo, če imajo 3-5 obrokov, med tem ko se človek z 1-2 obrokoma dnevno začne rediti. Vse to komaj v roku 14 dni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 05 Avgust 2012, 20:46:52
Pri mojem je občutna razlika...
Ko je jedel en obrok (eno leto nazaj), je dobil celo malo manj za jest pa se je redil oziroma bil bajsek.

Zdaj je dvakrat na dan, skupno dobi več hrane in ga je manj skupaj... 3 kg manj.

Bulldogs... And nothing else...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #149 : 05 Avgust 2012, 23:35:27
Po moji logiki je manjsi stres za telo, ce dobi za jest na 12 ur, kot pa naenkrat vecjo kolicino hrane enkrat na 24 ur.. Jaz mojemu nikoli nebi dajala samo enega obroka dnevno, ze zaradi nevarnosti zasuka, itd.. (recimo zadnjic smo bili cel dan z doma, zjutraj mu nisem dala jest, ker je bil cel dan aktiven, ko smo prisli ob sestih domov je dobil "zajtrk", potem ob desetih pa se vecerjo - drugace zjutraj dobi okrog 10h, zvecer ob 9h)

Mimogrede, kako bi postopno uvajala dva obroka?  :-[ Ce sedaj dobi enega, ji potem pac das dva, ane.. Ji bo hitro postalo jasno, da dobi dvakrat, in ji bo pomoje tako tudi bolj vsec.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album