Kako shujšati psa?

Taj · 123256

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #150 : 05 Avgust 2012, 23:46:10
Aha. Torej sem kar v pravi smeri razmišljala. Zakaj postono? Zaradi želodca, da se navadi. Pri Karotu je bil problem ker je bil laaaačen, ko sem mu dala enkrat dopoldan samo polovico obroka in potem popoldan preostali del.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #151 : 06 Avgust 2012, 10:24:06
Ja, če zdaj je zjutraj, bo verjetno res problem. Mogoče daj jutranji obrok na začetku večji, kot večerni. Jaz itak vedno dajem tako, da večerni obrok prilagodim glede na to koliko je čez dan dobila priboljškov ali koliko je bila aktivna. Kadar je na sporedu kakšna aktivnost čez dan (npr. tekma) dobi zjutraj polovičen zajterk eno uro pred odhodom, da nima obremenjenega želodca.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #152 : 06 Avgust 2012, 14:24:10
Čara, mi smo pred leti pri dogah ugotavljali, da po dveh obrokih bolj pridobivajo na teži, pa ne nažrejo se "za počit", pa še manjša možnost zasuka je. Naš je 2-3-krat na dan, s tem da sta jutranji in večerni obrok konstantna, popoldan pa mu ponudim cca 200 g briketov in če ni lačen, jih pač ne poje. Kolega, ki ima skoraj 4 leta staro dobermanko, jo je precej dolgo (mislim, da do skoraj drugega leta) hranil 1-krat dnevno, psica je sicer zaradi rednih treningov imela mišice, bilo pa je je bolj malo skupaj. Ko je uvedel dva obroka, se je poredila do te mere, da je še dobila prsa, rit,... in zdaj prav lepo zgleda. :-* Tudi prejšnja psička se je po dveh obrokih začela rediti.
Jaz imam pri dveh obrokih izkušnje v smeri redenja, drugi, kot berem, ravno obratno. Poskusi, pa boš sama videla rezultate.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #153 : 06 Avgust 2012, 14:59:39
Bomo kontrolirali na vagi redno in videli.
Pa so doge in dobermanka dobivali isto količino kot prej z enim obrokom?
Jaz sem uvedla tudi daljše sprehode zjutraj cca 30-45 min.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #154 : 06 Avgust 2012, 16:18:45
Za doge ne vem točno glede odstopanja količine hrane, tudi ne vem, če je šlo za hranjenje samo z briketi ali tudi s kuhanim, ker vsak hrani drugače (eni samo kuhano, drugi samo brikete, tretji mešano).
Pri dobermanki sem pa sigurna, da če je prej dobivala 400 g briketov v enem obroku, jih zdaj dobi 400 g v dveh (2x200 g).



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 06 Avgust 2012, 17:43:47
Jaz moji 1,5 letni psički dajem 3 obroke na dan. Razlogov za to je več. Sedaj, ko dobiva 3 obroke dobiva malo več hrane kot prej. Ima dva tavelika obroka, tako kot prej in še zraven manjšega. Dobi pa verjetno nekje 200g več hrane kot je dobivala včasih (prej je dobivala 700-800g, sedaj dobi 900-1000g). Na postavi se ji ne pozna, vsaj po videzu ne (je ne tehtam, samo vidim če se je zredila po tem kako otipam rebra - če se bolj tipajo ali manj). Tako da ima kilažo približno enako, mogoče je kak kg celo shujšala. No, je pa res da včasih nisva toliko tekale kot sedaj, je pa imela spomladi kar daljše sprehode kot sedaj (sedaj cca. 5 km, prej cca. 10 km), sedaj niso tako dolgi zaradi vročine. Ima pa psička sicer kak kg preveč, bi lahko kaj shujšala, če pa ne pa tudi OK. Po moji oceni ima nekje med 35 in 40 kg, visoka je ša 64 cm (mešanka med kraševcem in zlatim prinašalcem).



Sarah_A

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 07 September 2012, 18:20:27
Prebrala sem si tole temo in še nekaj sorodnih a še vedno me nekaj stvari bega. Moja čivava ima težave s prekomerno težo, s katerimi se bojujemo predvsem po sterilizaciji. Redno gibanje ni problem, za to skrbiva vsak dan. Problem nastane pri prehrani. Vsak večer dobi 1 priboljšek in sicer Royal Canin Light, te ta nove, čisto smo tudi črtali (in se poskušamo tega držati) vsa fehtanja hrane vmes, ali ko kdo je.

A bi bila tukaj predlagana ACANA Light & Fit primerna zanjo? Problem je predvsem v velikosti briketov, saj poje zgolj tiste ki so za "mini" pasme, pač mini briketi, briketov navadne velikosti ne spravi dol, zato se bojim da bi se pri prej omenjenih Light & Fit briketih pojavil problem, saj sklepam da različiča "mini dog" ni na voljo. Še kak drug predlog morda?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 07 September 2012, 19:26:33
Vzameš Acano light in se ne sekiraš zaradi velikosti briketov  ;) itak je namen da manj poje, a ne. In, če lahko žveči žvečke ima dovolj velike zobke, da prežveči tudi brikete. So skoraj zagotovo manjši od teh RC priboljškov :) Aja pa vztrajajta.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #158 : 07 September 2012, 21:33:35
Healthy paws ima zelo male brikete. Skoraj tako kot RC MINI.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sarah_A

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 07 September 2012, 21:34:36
Healthy Paws ima tudi Light različico?

Bom najbrž res kar ACANO vzela, moram samo še malo pobrskat za informacijami, če se jih še kje, razen on-line, dobi ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #160 : 07 September 2012, 21:40:55
Jap, zajec in rjavi riž je dietna/lahka varjanta, taki mali trikotni briketi. Marsikateri pes je shujšal na tej hrani (tudi taki, ki to ne bi smeli). :) Acana Light in fit ima večje brikete, tako približno za 5centov so veliki, niso pa debeli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sarah_A

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 08 September 2012, 11:51:19
O hvala čara, 5 centov se mi vseeno zdi malenkost preveliko zanjo, ne glede na vse. Torej bo Healthy Paws zajec/riž. Hvala! :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 23 September 2012, 17:38:51
Še moja izkušnja glede hujšanja... Imam mešanko med zlatim prinašalcem in kraškim ovčarjem, ima 64cm plečne in nekje 35 kg. Pred dieto je imela verjetno več, ker se ji niso zatipala rebra. Stara je pa sedaj 1 leto in pol in je od 5. meseca stelirizirana. Psica je na surovi hrani z dodatki.

Pred deito je pojedla 800-900g surove hrane (torej, meso, kosti, organi) na dan in še ene 200g dodatkov (jogurt, skuta, jajca, sadje, kdaj kaki primerni ostanki od kosila, občasno briketi ali konzerva), torej skupno 1000-1100g hrane. Jedla je 3 obroke (2x surova hrana, 1x dodatki). Kot priboljške je jedla brikete, razne mehke "liver" priboljške, sir in salame. Na dan je imela povprečno 5 km sprehoda, ene 2x na teden 10 km.

Med dieto poje 600-700g surove hrane in 300-400g dodatkov (še vedno pride 1000-1100g hrane, ker če dobi manj surove hrane pa dobi toliko več dodatkov). Hrane poje enako kot prej, le da sem nekje 1/4 surove hrane nadomestila z zelenjavo, sadjem in žiti (večina je zelenjave). Zraven dobi tudi iste dodatke kot prej, razen da še dodajam ribje olje. Kot priboljške dobiva še vedno iste stvari, le salam več ne, pa sir dobi ful redko. Priboljškov ne odštevam od hrane, razen če so kalorični in jih poje veliko. Sprehodi so še vedno dolgi nekje 5 km, le da ima 10 km sprehod res redko (mogoče 1x ali 2x na mesec), greva pa nekje 2-3x na teden tekat 2 km. Aja, še vedno je 3 obroke, včasih dobi celo dodatnega 4. (to je kaka pest briketov, če naredi kako težjo in bolj zahtevno nalogo ali je pač nasplošno ful pridna), prej si tega nisem mogla privoščit ;) . Tako da mislim da je hujšanju botrovala hrana :) . Rezultati so bili vidni v 1 mescu in pol, sedaj po 2 mescih pa je že fajn vitka, se ji že čutijo rebra in ostale kosti, ki se morajo in tudi drugi ljudje hvalijo, da je shujšala  :) . Sedaj bom verjetno malo zvečala količino hrane, ker se mi več ne zdi fajn da hujša, ker ima za moje pojme sedaj prefektno postavo.


Taka dieta je delovala nama, se mi pa ne zdi primerna za pse, ki že tako ali tako jedo brikete, ki imajo nisko vsebnost mesa in veliko žit, ali pa če so na kuhani hrani po tretjinah, potem hrana več ne bo zdrava. Je ta dieta po mojem mnenju primerna za pse, ki jedo brikete z veliko mesa in beljakovin, za tiste, ki jedo surovo hrano in za tiste, ki jedo kuhano hrano z veliko mesa.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #163 : 23 September 2012, 18:46:20
Taka dieta je delovala nama, se mi pa ne zdi primerna za pse, ki že tako ali tako jedo brikete, ki imajo nisko vsebnost mesa in veliko žit, ali pa če so na kuhani hrani po tretjinah, potem hrana več ne bo zdrava. Je ta dieta po mojem mnenju primerna za pse, ki jedo brikete z veliko mesa in beljakovin, za tiste, ki jedo surovo hrano in za tiste, ki jedo kuhano hrano z veliko mesa.

Tega ne razumem.  ???  Ti hraniš 3/4 mesa in 1/4 zelenjave, če sem prav razumela tvoje pisanje in še malenkost dobi kak dodatek skuto, jajce...?
Zato mi potem ni jasen tale krepko označen citirani del...Kako "dieta" ni primerna za psa, ki imajo brikete etc etc....če pa pri tvoji "dieti" ne daješ briketov, niti ne kuhaš tretjin.

Se mi pa zdi nekam malo gibanja 5km dnevno. To imam z Bino za jutranji sprehod. Popoldne je še enkrat 5km. Vmes pa so še wc izhodi in en krajši 15-20 min sprehod oz tek, runda igre.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 23 September 2012, 19:26:36
Dieta v mojem primeru je bila, da sem 1/4 hrane nadomestila z zelenjavo in žiti, ostalo je pa surovo. Prej je bilo vse surovo. In če bi kdo psa hujšal po tejle metodi in drugače hrani brikete z malo mesa ali kuhano po tretjinah bi še dodatno za 1/4 zmanjšal meso in zato bi bilo mesa premalo in hrana več ne bi bila zdrava in uravnotežena, ker bi bilo premalo mesa in beljakovin. A sedaj razumeš?  ??? . Ne vem kak še ti naj drugače razložim?

Psica ima en sprehod, ki je dolg nekje 1 uro,  1 uro in pol in to je nekje 5 km (mogoče tudi kak km več, kaj pa vem, ampak to je pač nekako moja ocena). Hodiva z tako hitrostjo da nekje v 10-15 minutah naredima 1 km, je pa cel čas spuščena in teka naokoli. Ona še naredi itak 2-3x več km kot jaz, ker še okoli laufa in voha. Ima pa seveda še ene 3-4 izpuste na dan, ki skupno nanesejo nekje 2 uri. Takrat tudi prinaša žogo, teka po vrtu in se igra ;) . Na sprehodu ima še 2-3x na teden dodatnih nekje 2 km laufanja (vbistvu vedno več, ker vedno bolj dobivam kondicijo :P ) in pač občasno 10 km sprehod (ali pa še kak km več, ker takrat greva v sosednje mesto). Občasno ima kak dodatni sprehod po cesti (takrat je pač cel čas na povodcu in se ne razgiba nekaj ful). Ne vem no, meni se ne zdi malo gibanja ;)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 23 September 2012, 22:53:22
Kako pa pes hujsa ce mu DODAS zita in zelenjavo? A ni samo surovo fulj boljse?
Jaz to dodajam, ce hocem psa zredit  ???



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 24 September 2012, 16:16:52
Nisem ji dodala zelenjave in žit, ampak sem del mesa NADOMESTILA z zelenjavo in žiti. In meni sploh ni čudno da pes zato shujša, ker zelenjava je manj kalorična pa tudi zelenjava in žita niso tako prebavljiva kot meso (sploh ker dobi vse samo surovo, razen žita včasih kuhana). Hrana napolni želodec in pes ni lačen, kaj dosti pa od tega nima  ;)

Drugače ja, naj bi bilo samo surovo boljše. Ampak za mojo sem ugotovila, da ji bolj paše, če dodajam zelenjavo in žita, tako da bova na taki hrani tudi dalje ostale ;) . Samo količino bom malo zvečela, da ne bo preveč shujšala ;)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 24 September 2012, 16:57:02
Ja, saj sem razumela, misljeno je bilo, da ji namesto mesa das zita..

Meni vseeno ni logicno. Pri mojem je tako, da je ful hitreje lacen ce dobi zraven kaj kuhanega, pa to mislim res lacen in ne fehtanja iz pozresnosti.
Pa tudi takoj rata "mehkejsi" okoli robov in kaksne kilco pridobi.

No ja, ce to pri tvoji deluje pa super.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #168 : 24 September 2012, 17:13:18
Zelenjava je že fina reč, ker vsebuje vlaknine, ki napolnijo želodec, vitamine, minerale, antioksidante...Žita so dobra polnovredna (ječmen, proso, rjavi riž) taka, ki imajo nizek GI in dajejo daljši občutek sitosti, hkrati imajo tudi vlaknine. Posledično pseto tudi nekaj shujša.
Ječmen se na veliko uporablja v dietnih Light variantah, ter pri hujšanju ljudi. Pa nasiten je tudi.

"Bela" žita koruza, pšenica-pa naredijo organizmu ravno obratno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 24 September 2012, 19:20:13
Žit je itak ful malo. Od tistih 300-400g dodatkov je žit nekje 50g (pa ene 200g mlečnih izdelkov, ostalih 50-150g pa je zelenjave/sadja). Dajem pa ji večinoma ovsene kosmiče. Redkokdaj dobi rjavi riž, makarone, kruh ali pa koruzne kosmiče. Mogoče 1x na teden kaj od tega, drugače so skos ovseni kosmiči. Si pa zadnje cajte na sprehodu nabira koruzo in kar cel storž poje. Enako je delala lani, ko se je pač začelo koruzo spravljat. Najprej je šlo vse celo skozi, sedaj pa že nekaj prebavi  ::) . Na postavi se ji (zaenkrat) ne pozna. Aja, pa nekaj žit je še v briketih in priboljških, ampak tega dobi nekje 50g na dan tako da se ji ne pozna, ne na prebavi, ne na postavi ne na kaki alergični rekaciji (mozolčki npr.)  ;) . Verjetno se ji ne pozna na postavi zaradi tega, ker so ovseni kosmiči surovi, prav tako sadje in zelenjava in zato ravno niso nekaj fejst prebavljivi ;) . Mogoče bi bilo drugače, če bi bilo vse kuhano ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #170 : 30 September 2012, 15:29:10
Po kakšni logiki ji pa kosmičev ne namočiš v vodo za nekaj časa? Bistvo pri pasji hrani je, da so sestavine dobro prebavljive in izkoriščene, kar pri določenih surovinah pomeni, da skuhaš (zelenjavo na pari recimo).

200g mlečnih izdelkov dnevno je kar veliko.  :o

Celi koruzni storži-lahko zablokirajo črevesje in je potrebna operacija, ne bi se hecala s tem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 30 September 2012, 19:31:34
Če dam ovsene kosmiče jih dam itak v jogurt, skuto, mleko ali juho. Če jih dam same jih navadno namočim v vodo ker drugače jih pol pusti. So pa še kljub temu surovi :P . Zelenjave pa ji ne kuham ker se mi je ne da. Dobi pa vcasih kako kuhano zelenjavo če od nas ostane npr. ali pa če ji že kaj drugega skuham. Ne vidim razloga zakaj bi ji vsak dan zelenjavo kuhala če pa surovo prebavi (sicer bi kuhano verjetno bolj ampak ok)

Niti ne. To je lahko 2 dl mleka ali pa 1 jogurt. To za 35 kg psa sploh ni veliko poleg tega pa ne dobi vsak dan ;) . Je včasih kaka juha ali omaka. Včasih nič od tega pa ji dam ovsene kosmiče v vodo ali pa prelijem z ribjim oljem ;)

Z celim koruznim storžem je mišljeno zrnje iz njega. Tistega ko je pa na sredi in ni zrnje pa ne je. Lansko leto je sedaj pa je ugotovila da to ni preveč užitno in pusti ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #172 : 07 Marec 2013, 19:42:28
Kakšne so izkušnje s tem preparatom in ali je sploh smiselno? Pred časom sem nekje res zasledila l-karnitin dodatek za pse, sedaj pa ne najdem več.

http://www.aro.si/hrana-za-pse-znamke/detail/239-apetit-prebava-in-hujanje/flypage/3088-canina-vitki-a-vitalni-prah-za-zmanjevanje-tee-250g?sef=hcfp

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 21 Maj 2013, 22:04:21
Zdravo,

tudi sama se zadnje dve leti soočam z dejstvom, da sta naši psici predebeli - cca 2 kg (kavalir). Je od teh dietnih še katera vrsta (poleg Healty Paws), ki ne vsebuje piščanca? Žal jih večina bazira na tem, kar pa naši dve ne prebavljata dobro (mehko blato, driska). Ena je sploh bolj zbirčna metka, druga poje vse in še kaj.
In če razumem debato, je potrebno te dietne hrane dati manj kot je recimo navedeno v tabeli?
Šibka točka je tudi gibanje, ki ga je enostavno premalo, toda zaenkrat ob dveh majhnih otrocih enostavno ne gre drugače.  :-[ :(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #174 : 21 Maj 2013, 22:18:00
hej

Tako je, ce gibanja ni ali ga je premalo je potrebno obrok zmanjsati do te mere, da zacne pes hujsati (ce po tistih podatkih v navedeni tabeli ne hujsa pac das manj - malo preizkusas, da najdes tisto pravo merico). Meni je tako uspelo, s tem da ni mel popolnoma nic gibanja zaradi poskodbe (sva pa ukinila tudi vse priboljske, razen zvak, ki jih dobiva enkrat tedensko, ampak sem tiste dni potem obrok se malo zmanjsala).

Glede hran ti pa ne morem svetovat, moj je shujsal na Acani Light&Fit, ki vsebuje piscanca.. 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 21 Maj 2013, 22:34:44
Priboljškov je bolj malo, kar pade otrokom na tla.  ::) Tko da vsaj glede tega se mi ni treba obremenjevat.

HP ima recimo za 4-10kg psa napisano 75-150g. Naši dve imata 11 kg, torej bi štartala recimo z 140g. Bi bilo to OK? Če bo pes preveč lačen (ena je sploh lačna non stop že zdej), lahko recimo dodam kuhano zelenjavo, da zapolne praznino? Hrano dobivata sicer zvečer, okoli 20 ure.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 21 Maj 2013, 22:46:33
Cim manj ogljikovih hidratov in cim nizji glikemicni indeks.
Pa raje daj za jest dvakrat na dan.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #177 : 22 Maj 2013, 10:36:43
2x na dan obrok je fajn zato, da od večernega odšteješ res vse priboljške.

Če ima malo gibanja-daš 10-20% manj kot je na tabeli. Je pa zdaj že taka poplava hran, da sploh ne moreš sledit kaj vse je na trgu.
Magnusson nima piščanca noter. Moja dost lepo na tej hujša. Ampak se mora lastnik vseeno zmigat in se potrudit da je več gibanja.
HP ima v sebi piščančje olje.
Čeprav no magnusson ima napisano skoraj 400g za 32kg psa. Jaz dajem 260g.  ::) Pa ji za vsak obrok posebej zvagam in si odštejem brikete in ostale pribolške, ki jih dobi kot nagrado.
Za priboljške imam pa perito.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #178 : 22 Maj 2013, 11:08:00
Healthy Paws vsebuje piščančje olje, ampak to je prečiščeno, so odstranjene beljakovine, ki so v večini primerov povzročitelj alergijskih reakcij. Tako, damo to hrano tudi psom, ki imajo dokazano alergijo na piščanca in hrana pri njih funkcionira brez problema  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 22 Maj 2013, 17:39:36
Sicer pa pri dveh otrocih je lahko zaposlitve in gibanja s psi praktično še več  8) Jaz jih vedno ''zaposlim'' ;D
Tudi hranjenje z mize smo pri nas preko otrok (in odraslih otrok >:D) uredili na simpl.
Uvedli smo posodice z dnevno porcijo primerne hrane. Pri nas sicer zaradi alergije kot take in ne zaradi teže. Koncept je pa isti. Vsak pes ima izvirno in označeno posodico (lahko jih otroci sami pomagajo nardit, bo še večji fun). Tako, da če se komu zdi, da bi pa kuža mogu kej dobit se gre do pravilne posodice, psu da ukaz sedi, tačko, išči...in briketek, ki psu ustreza. Tako psi lahko jedo praktično čez cel dan, ko imam otroke v varstvu. Gibajo se skupaj z otroci pa še kršk ni.  8) Zabavno tako za ene kot za druge.
Drugače pa ja deita je lahko uspešna izključno in samo če se je držijo vsi prisotni. Hrana se izbere primerna psu, doza se prilagodi potrebam, poveča se gibanje in to je to. So seveda tudi razlike od psa do psa glede na njegov metabolizem, ampak nobena od teh stvari naj ne bo potuha ''sej se ne da''. Se da, se da, vsaj vzdrževat optimalno.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.