Kako shujšati psa?

Taj · 122921

Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 22 Maj 2013, 20:45:39
sej priboljški niso problem, ker jih praktično ni. Edino pri moji mami, kar pa tudi ne bo problem ukinit. Od otrok dobita bolj drobtinice, saj gre za 8mesečno dete in skoraj triletnico. Tko da tudi sama zaposlitev z njune strani je bolj nična - če odštejemo umikanje in skrivanje pred cukanjem.  ;) :-X

Glede na to, da smo ravnokar odprli 15kg žakelj, bomo to hrano ponucali (z manjšimi obroki), potem pa dietna. In upam, da nam bo uspelo. Ko bi le še jaz imela nekoga, da bi mene tkole shujšal.   >:D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #181 : 22 Maj 2013, 22:12:57
Lahko jo tudi probate prodat...Sicer pa kamot ponucate, sam zmanjšate obrok.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


katja_sorli

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 28 Maj 2013, 22:24:16
Dober večer,
imam en kar velik problem... naša mala papillonka ima preveč kil in se s tem že ukvarjamo kar en lep čas (približno leto dni).  Ni stelirizirana, sprehajamo se naj manj 3x na dan in ni učinka.... z dijetno hrano ne puskušava saj je alergična na pršice v briketih in je kuhano hrano. Kot sem že prej omenla ima probleme z alergijami :s na skoraj vse kar je možno, vrjetno je debelost tudi vzrok tablet in podobnih stvari povezanih z njenimi alergijam. Mene zelo skrbi saj je začela občasno šepat na zadnjo desno šapico :(( .



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 29 Maj 2013, 08:51:55
En temeljit pregled na veterini, ki bi vključeval pregled ščitnice in testiranje na klopne bolezni. Morda tudi menjava veta. Poleg tega pa dietno hrano (zaradi alergij) prilagodit še v vseh ostalih smereh. Če je pes alergičen samo na pršico, pa da zato dajate kuhano hkrati pa še tablete očitno niste rešili težave oz. odkrili pravi srž problemov. Ob dajanju tablet samo pacate simptomen razlog pa je očitno še tam. Alergik, ki se mu odkrije alergene, pa da se jim ogneš ne potrebuje tablet proti alergiji, ker alergije brez alergenov ni  ;) Seveda psi s težavami imajo tudi radi težave s težo (moja prejšnja je bila vedno na zgornji meji-alergična na ''ni da ni'', zdajšnji vedno rahlo presuh -alergik na žita). Ampak se ob primerni kombinaciji diet, da shajati na zdravi meji. Ob prisotnosti alergije se najprej temu posvetite. Takoj po uravnovešeni dieti za nadzor tega pa se koncentrirajte na razmerje v dieti primerno hujšanju.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


katja_sorli

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 29 Maj 2013, 15:35:51
Hvala, Lunette se bom odločila za preglet ščitnice(, ker pregled na alergene oz. na vse kaj je alergična smo že opravli in izvidi so bili sledeči alergična na pršice, travo, pišcanca, zajca,... :( Tako, da smo se odločli za senzibilizacijo in sva hodile po enekcije najprej na teden dni in proti koncu na 6 tednov). Veterinar je tudi rekel, da bi za debelost lahko bila vzrok ščitnica (nekaj ji je sicer poslušal okrok trebuščka...). Tako, da zagotovo bova opravili pregled ščitnice pri veterinarju :)



AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 09 Junij 2013, 11:10:21
Beagli naj bi imeli od 10-15kg, Dona jih pa je imela nazadnje 14  ???
Ampak se mi zdi bolj buckasta  :-\
Rebra se težko čutijo.. Jaz bi jo najraje hujšala - ne z hrano ampak z gibanjem. Pa kaj najbolj priporočate? Je tek ob kolesu zdrav ? Ali bolj daljši sprehodi v hribe?

LP, Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #186 : 09 Junij 2013, 15:45:17
Tek s tabo, ob rolerjih, kolesu. Razen če je pa oreng debela, potem začneš s več sprohodi, plavanjem in postopno na teku, da se navadi in pride v formo. Jaz sem mojo bucko začela s 5 minut teka ob kolesu-straaaaan od prometa, ker še ni navajena, zdaj kar lepo gre. In pol postopno podaljšuješ minutažo teka.

Hoja v hribe je isto super, še posebno če ti rada hodiš po gorah. Je pa oboje enako zdravo in škodljivo. Nesreče in poškodbe so možne povsod. ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 09 Junij 2013, 18:38:33
Hvala  :)
Ob kolesu teče brez problema kr nekaj časa, hodim z njo z kolesom do reke tukaj pri nas (enih  slabih 10min) pa greva ob prometni cesti in je super pridna (:
Potem pa gre malo plavat v reko, to sma zdaj vsak drugi vikend delali, ker sem mela toliko z šolo zabasano  >:(
Zdaj ko bojo počitnice boma hodili vsako jutro  ;D
Jutri jo slikam pa prilepim pa povejte kako se vam zdi (če je preveč debela oz. buckasta :P)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #188 : 09 Junij 2013, 18:57:02
Ce se ji tezko cuti rebra je stoposto predebela.. Jaz bi poleg povecane aktivnosti se vseeno malo omejila hrano.. Pac dajes malo manj, omejis priboljske ali namesto priboljskov sfutras obrok.. Ker samo z rekreacijo ne bo slo kaj prevec hitro dol..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 09 Junij 2013, 19:11:33
Pri meni se glede vzdrževanja teže najbolj obnese, da ne dajem priboljškov, ampak za nagrade sfutram del obroka. Druga praktično ne delam več, pa ful lepo vzdržuje težo :) . Sicer mi nekateri govorijo, če je breja in da je debela, ker ima kar velik trebuh, ampak rebra se komot zatipajo tako, da se z tem ne obremenjujem  ;) . Drugače je pa tek ob kolesu super. Ali pa tek poleg tebe. Moja je predvsem pri prvem potem čisto hin, ampak moram pazit, da se ne vozim po asfaltu, ker takrat začne šepat, se moram vozit po travniku, takrat je pa vse ok ;)



AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 10 Junij 2013, 06:55:34
Priboljškov itak ne dajem, ker je recvica na vse alergična  :-\

Ima eukanubo dermatozis od veterinarja hrano.. Sem ji že malo zmanjšala obrok ampak ona sigurno nima podna v želodcu, skoz fehta in krade iz shrambe  >:D


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 10 Junij 2013, 08:35:58
Ok pol pa omejite kraje iz shrambe  :P hehehehe
Kakor koli za uspešno hujšanje je potreben nadzor nad vnešenimi in porabljenimi kalorijami primerno metabolizmu psa. Metabolizem pa se med drugim da tudi z vadbo malce popravit. Jaz sem pri eni ki je v ''krizni skupini'' (beri mix pasme, ki rada ''kipne'' +vreča brez dna + nekdaj skupno gospodinjstvo) od začetka selitve uporabila nekaj malega light hrane, da je prešla na nov način življenja. Danes, ker smo pridni in ne dajamo viška hrane pa ker se giba temu primerno dovolj psica je hrano za normalno aktvine pse.
Je pa tudi nekaj treba bit pozoren - bigl (labimix pri meni) nikoli ne bo tok šlank kot en ptičar ala vižla. Upoštevajte to pri tipanju/gledanju reber.  ;) Pri suhih labijih/biglih se rebra natipajo na povsem drugačen način kot pri drugih suhcih. Ravno tako lahko imajo eni psi ''mal'' bušija ker ga drugače ne morejo nosit (niso vsi v pasu preščipnjeni). Mal je treba konstrukcijo pasme v zakup vzet.
Vsekakor pa mora bit pes pasmi/mixu primerno suh. V splošnem so to še vedno lahko otipljiva rebra v kombinaciji z zdravo mišično maso. Jaz poleg reber tipam še zadnje tace (bedra). Da so le ta sorazmerno nabildana (ne mlahava in ne koščena ter ne tolsta).

Koncepti hujšanja bolj z vadbo kot hrano pa so praktično enaka kot pri ljudeh. Aerobna v kombinaciji anaerobne vadbe. Tako npr. samo tek ob kolesu + plavanje ni enako učinkovit kot kombinacija teka/plavanja z vajami za moč. Metabolizem pospešujejo bolj eksplozivne vaje v kombinaciji s kondicijskimi vajami. Mojim sede eksploziven tek za žogo s ''predukazom''. Torej iz ''slow->full''. Pa počepi na 100 načinov (npr. sedi-stoj-dol-random+šus za igračo). Prijetno s koristnim al kako že  8)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 10 Junij 2013, 08:41:11
Aja pa bigl-stil psa potrebuje dosti več šusa kot 10 min s kolesom pa čofanje po vodi. To je mojim ravno malo podlage za ogrevanje  :D Moji so prijetno utrujeni po cca 1 uri normalnega sprehoda + 1 ura intenzivnega dela. Če jih rabim pa na hitro zgonit pa 30 min aktivnega ''žoganja'' (v to vedno vključimo nekaj ukazov) pri čemer si moram pomagat z metalcem žogic. Res pa da so zdaj ravno prav odrasli in so že osvojili osnove pa je njihovo gibanje/matranje povezano z vsakdanjimi opravili (če se le da jih ''ponucam'' pri delu).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #193 : 10 Junij 2013, 10:30:52
Šprintanje v hrib je super za gradnjo mišic. (včasih jo z žogo teram v hrib...včasih imam pa pomagača in jo kličema vsak na eno stran).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Anjica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 11 Julij 2013, 15:59:42
Beagli naj bi imeli od 10-15kg, Dona jih pa je imela nazadnje 14  ???
Ampak se mi zdi bolj buckasta  :-\
Rebra se težko čutijo.. Jaz bi jo najraje hujšala - ne z hrano ampak z gibanjem. Pa kaj najbolj priporočate? Je tek ob kolesu zdrav ? Ali bolj daljši sprehodi v hribe?

LP, Anja

da te šokiram, tudi mi imamo biglico, ki ima 18kg (ja šok, 3 smo že shujšali- prej jih je mela 21). Pač problem je mami, ker kuža takooo žalostno gleda ker je 100% lačen  ::)
mamo pa še to srečo da smo alergični na piščanca in vse povezano z njim zato dietne hrane odpadejo ker vse temeljijo na piščetu. (Trenutno smo na Acana Lamb&apple).
No sedaj sem psico jaz vzela v roke, iz 3 majhnih sprehodov na dan sva prišle na to da prehodiva okoli 15km na dan. Samo problem je da sedaj sem že jaz shujšala, psici se je pa kar ustavilo. Ščitnica je ok in vse ostalo tudi, sem pa razmišlala mogoče o kakšnih prehranskih dodatkih? (nisem pristaš tega, vendar če brez tega ne gre.. :-\). sem ji tudi zmanjšala obroke, vendar je možno da če ima tako zmanjšan obrok da ne dobi vseh hranil ki jih potrebuje? ali samo kompliceram  ???
Koliko so pa vaši psi aktivni? saj v dobi hujšanja?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #195 : 11 Julij 2013, 16:05:52
Koliko pa poje Acane na dan?



Anjica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #196 : 11 Julij 2013, 16:17:58
Na razpredelnici piše za aktivne pse (10-20kg) 165-275 in neaktivne 110-185.
Jaz ti dajem 150g.. še si pa neupam zmanjšat, ker se mi že to zdi količinsko malo.. bom probala še hribe uvesti za vikend.. potem mi pa že zmanjka idej.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 11 Julij 2013, 18:28:46
Niso dovolj sprehodi na povodcu, važen je tek. Lahko tečeš z njo, lahko ona teče ob kolesu, lahko mečeš žogice...
Jaz imam psico, ki je vedno tako na meji glede teže. Jaz za vzdrževanje teže vsak dan prakticiram 1,5h sprehod na katerem je večino časa spuščena (torej lahko še sama razsikuje naokoli, laufa... potem jo tudi veliko kličem nazaj k sebi in tukaj mora spet tekat) in taki sprehodi so tudi veliko bolj koristni kot pa samo na povodcu. Približno 1x na teden ali na dva tedna vzamem zraven žogo in jo mečem, navadno v hrib. Včasih grem namesto sprehoda z njo na kolo (za okoli pol ure do max. eno uro), včasih pa grem tudi tekat. Ko je več teka/kolesa se ji točno vidi da shujša, ko pa nekaj časa tega ne delam in ima par dni krajši sprehod se pa tudi takoj vidi da se zredi.
Drugače pa veliko lažje shujša z povečano količino gibanja, kot pa z zmanjšano količino hrane ;) . Najbol se obnese seveda če naredim oboje, ampak ker je požeruh in si hrano najde sama, če ji je ne dam dovolj, tako da raje prakticiram samo večanje gibanja  :)
Pa seveda, ukinit vse priboljške. To najbolj deluje ;)



Anjica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #198 : 11 Julij 2013, 21:03:27
Smo iz Medvod, kjer imamo sprehode po teh večjih travnikih in je ogromno spuščena, imamo 2 psa kar pomeni da ji tudi teka/igre ne manjka. Edino kolo bi pa res lahko še bolj uporabljali.. Bomo tako pač vztrajali, mogoče pa pač rabi več časa da se pokažejo rezultati.
Tejch, hvala za nasvete :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #199 : 11 Julij 2013, 21:37:06
No, itak je povečat gibanje najboljše, ampak tako me je zanimalo. 150 g niti ni tako malo za beagla, vsaj meni se ne zdi, žal je tako, da ti psi, ki so nagnjeni k debelosti vedno lahko pojedo veliko manj kot primerljivi psi, ki so pa bolj živčki. ;)
Je pa res, ja, da pod določeno količino ne moreš, ker verjamem, da potem sama išče.
Koliko časa pa ste zdaj že na takem režimu? Saj počasi pa zagotovo hujšanje je itak najboljše...
Pa plavanje je fajn zdaj poleti, ker tek je malo težje zaradi vročine. Priboljški in hrana od mize so pa itak najhujši sovražnik hujšanja, haha. :D



Anjica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 11 Julij 2013, 22:24:47
imamo želodec brez dna in čim ji dam še manjšo porcijo, imamo nos v vseh smetnjakih v ulici. Glede plavanja smo pa prefini, se namočimo samo do trebuha.. edino s čolna skačemo  :D (nevem kje je logika) bo treba čimprej spet na morje.. 
Sedaj hujšamo 3,4 mesece.. vem da traja da pes shujša zato pravim da počasi bo verjetno že šlo.. samo zanimalo me je vaše mnenje.. če delam prav  :)
[sem pa včeraj na sprehodu srečala labradorko.. ki je bila takooo debela  :'( naša biglca je bila proti njej manekenka.. nisem še vidla tako debelega psa. se mi je res zasmilila  :(]



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #201 : 12 Julij 2013, 00:28:56
En del hrane lahko komot nadomestiš z zelenjavo, je precej manj kalorična, a vseeno daje občutek sitosti.  :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 12 Julij 2013, 08:29:48
Pa delat za hrano.  :) Hrano, ki jo dobi iz ''žepa'' za gibanje seveda (razno razne vaje v vse smeri) se praktično sproti porabi. Pa še pes ima občutek, da čez cel dan je. Tudi razni smetnjaki so potem manj zanimivi za prigrizke iskat ;). Iz prakse se zna porabit manj hrane za bolj sitega psa ob večji porabi kalorij.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #203 : 12 Julij 2013, 10:32:04
Jaz mislim, da če ste jo že za 3 kg shujšali itak deluje, pol je normalno, da se teža malo ustavi, ampak, če se dosti giba in ne je preveč bo itak spet šlo dol, pač lepo počasi, saj tako je super.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #204 : 12 Julij 2013, 10:49:48
Jaz dajem moji psici 300g light briketov dnevno, ima pa (nazadnje 33.4 kg). Cilj je prit na 32kg. Dolg sprehod ali pa plavanje, 20min tek, al pa šprint v hrib na tešče je super za metabolizem. Pol čez kako uro pa šele obrok. Jaz sem obroke manjšala postopno (po cca 10 g manj na teden) ker je tudi požeruh, tudi ona išče po tleh ampak se trudim preprečit žretje svinjarije.

Dajem dva obroka, na sprehode vedno vzamem iz merice brikete, pa malo povadimo vmes, nagrajujemo lepo vedenje, preprečujemo neželeno, kar ostane, pa dobi zvečer še v skledo ali pa iz roke za kake trikce.

Lačna gor ali dol, red je red. Tudi ljudje ne shujšajo brez zdrave prehrene, količinsko primerne in gibanja. Največji problem je v mami, ker bi ona dala zraven še testenine in polento (mislim, čisto odvečno OH).

150g se sicer tudi meni zdi kar veliko za psa, ki mu je idealna teža okoli 10kg.

Pa probaj z healthy paws zajec in rjavi riž, nima piščančjih beljakovin in dosti psov, ki so na piščanca alergični, so to brez težav jedli. Acana ima kar veliko maščob. Tam do 10% je fajn pri debeluščkih, ki se hitro zredijo (navkljub gibanju!).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #205 : 12 Julij 2013, 11:23:23
En del hrane lahko komot nadomestiš z zelenjavo, je precej manj kalorična, a vseeno daje občutek sitosti.  :)

Točno, to sem pa včeraj pozabila :P se strinjam z zgoraj napisanim :) . Moja je lani shujšala tako, da sem 1/4 hrane nadomestila z zelenjavo in nekaj ovsenih kosmičev (občasno tudi kaka druga žita). Tako sem jo hranila še kake pol leta, potem sem pa šla nazaj na surovo hrano z občasnimi kuhanimi dodatki (to sem hranila tudi pred dieto). Sedaj sem ji količino celotne hrane še malo zmanjšala in je najprej še malo shujšala zdaj pa lepo vzdržuje težo in tudi ni lačna ;) . Se je želodec navadil na manjšo količino hrane  :)


Čara, edini problem, ko imaš požrešnega psa in ti je zaradi zmanjšane količine hrane lačen je ta, da si potem na sprehodu sam nabira hrano. Ja, vem bi ga moral imet pod nadzorom tako, da ne bo jedel, ampak potem mora bit na povodcu, da mu lahko preprečiš. Potem pa itak nič ne narediš, ker se pes majn giba  ::)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 12 Julij 2013, 11:39:21
Čara, edini problem, ko imaš požrešnega psa in ti je zaradi zmanjšane količine hrane lačen je ta, da si potem na sprehodu sam nabira hrano.
Fenomen polnih žepov  ;)
Hrano, ki jo dobi iz ''žepa'' za gibanje seveda (razno razne vaje v vse smeri) se praktično sproti porabi. Pa še pes ima občutek, da čez cel dan je. Tudi razni smetnjaki so potem manj zanimivi za prigrizke iskat ;).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #207 : 12 Julij 2013, 11:47:42
.......
Čara, edini problem, ko imaš požrešnega psa in ti je zaradi zmanjšane količine hrane lačen je ta, da si potem na sprehodu sam nabira hrano. Ja, vem bi ga moral imet pod nadzorom tako, da ne bo jedel, ampak potem mora bit na povodcu, da mu lahko preprečiš. Potem pa itak nič ne narediš, ker se pes majn giba  ::)

Točno tako psico imam. Smet kanta na 4 tacah, so dnevi ko sem prepričana, da namesto psa peljem na sprehod sesalec, ampak potem pretipam, pregledam in vidim, da je kosmato, mehko, da ne brenči, po tihem še vseeno mislim, da mi je nekdo preoblekel sesalec v pasjo podobo.

Pomaga povodec na mestih kjer vem, da je svinjarija (kakršnikoli ostanki hrane). Ko je fraj, jo probam čimbolj animirat in opazovat in pravočasno zadret POOOOST. Še vseeno kaj požre, ampak gre nekako. V silnem obupu sem kupila tudi nagobčnik ker so dnevi ko samo išče kje je kaj za požret. Najhuje je bilo ko me je presenetil kup kartonov z ostanki od pice!  >:( je blo pa zame neugodno lezt po grmičevju dol v jamo, sem rajš Bini mali kamen v zadnji del vrgla-ma je pomagalo, ni povezala z mano.

Moja je večinoma žal na povodcu. Pa ravnotak jo zmigam, da pride z jezikom do tal domu. Na nekih mestih jo imam spuščeno, kliker pri roki, žogo pri roki, pa gre.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Walden

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Finders - keepers!
Odgovori #208 : 12 Julij 2013, 12:26:49
Točno tako psico imam. Smet kanta na 4 tacah, so dnevi ko sem prepričana, da namesto psa peljem na sprehod sesalec, ampak potem pretipam, pregledam in vidim, da je kosmato, mehko, da ne brenči, po tihem še vseeno mislim, da mi je nekdo preoblekel sesalec v pasjo podobo.

Pomaga povodec na mestih kjer vem, da je svinjarija (kakršnikoli ostanki hrane). Ko je fraj, jo probam čimbolj animirat in opazovat in pravočasno zadret POOOOST. Še vseeno kaj požre, ampak gre nekako.

Mi sicer nimamo psice, ampak psa. Je pa enakega temperamenta. Požrl bi vse, kar je na tleh. Ravno zadnjič se je kolegica skoraj polulala od smeha, ko sem ga lepo prepričevala, da je on pes, ne krava in naj za božjo voljo pusti regrat med tlakovci pri miru ... >:D

Ugotovila sem tudi, da je človeška rasa polna packov, ki se jim niti ne sanja ne, da se da uporabljen - osmrkan - robec spraviti nazaj v žep. K sreči je zdaj že počasi skapiral, da robci pomenijo dretje in brskanje po goflji  :-\ in se (večinoma  8) ) odšpancira mimo. Me pa pogleda in preveri, če mu slučajno ne bom rekla, da tisti konkreten robec je pa v redu  ::) Sorry, ni šans.

Meh, vsaj na hrani se malo prišpara, ko s sprehoda pripelješ sitega psa  :P  >:( .



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 12 Julij 2013, 17:08:51
čara, tudi moja je živa kanta, ki požre vsako svinjarijo, ki jo vidi, ampak le ko je lačna (ko je bila mladič je jedla tudi, ko ni bila lačna, včasih je bilo tako hudo, da sem šla na sprehod in se predčasno vrnila, ker sem mislila, da se mi bo psica zastrupla, ker je požrla tolko vsega sranja, potem pa je doma bruhala ogromne količine vsega). Ker sem po 2 letih videla, da tako več ne bo šlo naprej sem malo spremenila prehrano in uvedla sem obrok 1 uro pred sprehodom. Psica je nehala žret v roku par dni. Občasno sicer še vedno kaj poje, tudi če ni lačna, ampak redko. Ko pa je lačna (če nisem imela časa dat hrane prej ali pa je ni hotela jest) pa se spet na sprehodu naje.
Ko je bila mladič sem se tudi zelo trudila z tem, da bi jo tega odvadila z vzgojo, pa nažalost ni šlo (sem uporabljala več načinov pa ni nič pomagalo - vsaj pri drekih ne, za ostalo sem nekaj dosegla z pozitivno motivacijo). Potem sem videla, da če jo skregam glede tega, da bo zanalašč šla še več žret (je pač taki pes, da ob kreganju ponavadi dosežeš ravno naspotren učinek). Zato sem potem vse skup raje ignorirala pa je bilo malo boljše.

Mislim, da je pri njej pomagalo vse po malo - ignoriranje vedenja, tudi odraščanje, mala sprememba prehrane, najbol pa to, da ni lačna  :) . Vsekakor se splača poskusit  ;)