Kako shujšati psa?

Taj · 122855

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #30 : 01 Marec 2011, 10:46:31
sem zdolgovezila...priznam...
 glede kilaže me zanima tole


 me pa zanima koliko je to v primerjavi s človekom 2-3 kg preveč... kot npr človek 10 kg..15kg...20kg?
 giblje se še vedno dovolj...pa odriv in pospeške ima tud še vedno kar hitre...

Sedaj če je ta kilaža bolj kot ne estetsko... potem me briga...
 če je pa to tako kot pri ljudeh ( unih res bajsijih) cuker, holesterol, srce...


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 01 Marec 2011, 11:12:26
Mah jaz tudi ne vem..  ::) ..včasih je preprosto taka presnova pri posameznem psu. Moja, nesterilizirana, ima sicer kilažo pod tisto, ki je za pasmo določena kot najnižja in zaradi konstitucije izgleda celo malo glistasta, pa vendar ima zašpehana rebra in čeprav bi jo dejansko morala shujšati zaradi agilnosti pri treningih in jo imam že dva meseca na polovičnem obroku (sestava s 60% mesa + 40% ...) in trening priboljških (hrenovke - 1/dan), jo preprosto ne morem shujšat samo tako. Dodatni problem je, da ima občutljiv želodec in jo stradat ne smem, ker se ji dvigne želodčna kislina in potem bruha, kar se mi itak zgodi vedno, kadar gre samoiniciativno na shujševalno in par dni ne je nič.

Aktivnosti ima več kot en povprečen pes, povprečnih lastnikov (govorim o tistih, ki imajo kavč psa in ga 2x dnevno peljejo na krajši sprehod, da opravi potrebo), ki ni tako zašpehan kot je ona; trening poslušnosti 2-3x tedensko, trening obrambe 2x tedensko, dnevni sprehodi v hitrem tempu najmanj 2uri dnevno (skupaj cca. 15 km) in še kakšen šprint za žogico sem in tja (več ne gre, ker se njej potem ne ljubi več nazaj prinašat - niti za drugo žogico ne, razen če menjam za hrenovke, ampak s tem spet nič ne naredim).

Edino kar bi še lahko naredila je to, da jo dam ob kolo, kar si ne upam, ker imam možnost del poti it samo ob zelo prometni cesti, ali da pač tečem z njo, kar se mi pa zdi do konca neumno, da bi jaz, netekač sedaj začela s tekom, do katerega imam odpor, samo za to da spravim dol tisti 2kg viška pri psu (nekje pač vsak potegne svoje meje).






andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 01 Marec 2011, 11:24:52
Ma po moje, če bi mela Dina kot osnovno težo 10 kil in bila pretežka za 2-3 kile, bi bila že malo krizica, ampak na osnovno težo 25-30 kil  pa ne več toliko, oz. je to odvisno za kaj se psa uporablja. Za aktivne treninge je vsaka kilca lahko odveč, ker dodatno obremenjuje.

PS: Meni se po slikah Dina ne zdi debela... :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #33 : 01 Marec 2011, 11:42:53
No saj ravno zaradi teh mej pa mene zanima koliko dejansko je to nevarno za psa, da ima 2 kg preveč..zdravstveno
Ker jaz pač gledam  na to zadevo  nekako takole;
naš vrt je  delno ograjen- in je namenjen nam..niti pod razno ne mislim imet lastnega psa na ograjenem vrtu na štriku- konstantno ( razen enkrat letno par dni  ko se goni)
 Našedva psa iz vrta ne gresta- torej  jaz imam za svoje poskrbljeno.
Če pride kakšen sosedov "prjateljček" pasji , me ne niti moti , razen takrat ko se Dina goni, pa ajde...zudi približno ni toliko moteče kot potepuški mački.
V primeru teh mi je bistvo , da dosežem , da sploh ne pride v konkreten stik z njimi....( ker dosežt to, da ne bodo lazili po našem - se ne da/ preplezajo vse živo)
Psi so cepljeni, normalno so ti potepuhci znani, in sem 99,8% da niso okuženi... za potepuške mačke to ne velja( mikrosporija, levkemija, garje zajedalci-paraziti itd.)
In če pretehtam to možnost- kaj vse lahko pobere od nekega potepuškega mačka-  napram  2-3kg preveč telesne teže...
zato me zanima koliko dejansko je pri psu to ( Vs človek) 2-3 kg preveč... kot pri človeku 5kg 10kg..15kg 20kg?

Ma po moje, če bi mela Dina kot osnovno težo 10 kil in bila pretežka za 2-3 kile, bi bila že malo krizica, ampak na osnovno težo 25-30 kil  pa ne več toliko, oz. je to odvisno za kaj se psa uporablja. Za aktivne treninge je vsaka kilca lahko odveč, ker dodatno obremenjuje.

PS: Meni se po slikah Dina ne zdi debela... :-*

O hvala ;D... kilažo normalno ima  tam 26-27... ko se poredi pa pride na 28-29...  ( na plečno 63)
Pri samem delu in ostalih aktivnostih je niti ne ovira...  Upočasni jo samo v tem primeru ;) odriv in skok v višino ji zmanjša..( sila težnosti >:D- naredi tasvoje )
Sedaj če to res ni nek hud problem... ne bi rada potem kasneje imela kakšnih problemov z zdravjem ( v nobenem primeru) bodisi zaradi tujih dejavnikov , bodisi zaradi  kilaže...

Zgolj razmišljam.... za enkrat na vse pomisleke in če res nima neke hude obremenitve za telo tistih par kg... raje vidim oz mi zmaga to da je" šunka"


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #34 : 01 Marec 2011, 11:49:33
Heh. Pri psu ki mu je ideal 30 kg, 33 kg ni tragedija. Je malo bolj zaobljen (rebra), še vedno pa je fit.

Pri čivavi  ;D Je pa to že pujs od psa,če ima 3kg preveč huhu. Odvisno od teže, ki je optimum, sicer pa tudi na oko vidiš kaj je še OK in kaj deenitivno ni.

Če si pa tak "picajzl" kot jaz glede kilaže in bi najraje videl, da ima pes konstantno enako težo, je pa drugače. Čeprav pri nas je 32 kg optimum, za njo in zame, pri dvigovanju, zadržnju ko vidi kako žvad ali pa se hoče gostit na kompostu, dreku...Jo bom v petek zvagala kar na veterini, imam občutek da ima več kot 35 kg.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 01 Marec 2011, 11:56:46
koliko je pa to škodljivo če ima 3 kg preveč( a jo lahko kap...)
Za malega psa je 3kg ogromno, naša Kimica ima trenutno 6kg, ko je bila debela je imela pa 9kg in vidiš na slikah kakšna razlika je. Večjemu psu se pa 2-3kg skoraj, da ne poznajo. Na slikah Dina niti ne izgleda predebela, vsekakor pa od 2-3kg viška večjemu psu ne bo nič. Če bi jih imela 8-10kg viška bi te pa že moralo skrbeti. Drugače pa ja, isto kot pri ljudeh ima tudi pri psih debelost hude posledice:



http://www.canineobesity.info/index.html

http://www.petobesityprevention.com/pet-obesity-fact-risks/



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 01 Marec 2011, 12:04:48
Da se, samo traja kake pol leta. Kot so že napisali prej - hrana z čimmanj hidrati in maščobami in čimveč beljakovinami. Priporčljivo količino s tabele zmanjšaš za 20%, hraniš 10 dni in psa stehtaš. Če gre dol nadaljuješ, če zmanjšaš še za 10%. Fora je samo da bo šlo zlo počasi - pol kile, kilo na mesec.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 01 Marec 2011, 12:09:03
no tale na sliki je pa že orenk brđola... ni več šunka :-[

sicer normalno mene res ne skrbi kako ji kile dol spravit...  niti hrane ji ne rabim zamenjat...zgolj malo bolj aktivne sva( obe- tud jaz )
Isti princip- manj žret( snackije pred TV  :-[ ) pa malo bolj migat

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #38 : 01 Marec 2011, 12:34:56
Ko smo mi posvojili našega Arota je imel 10 kil preveč na osnovno težo 20 kil!!!  :o

Si predstavljate psa pri cca. osmih letih, ki ne zmore v enem šusu v 4. nadstropje brez da bi počival v tretjem? Tako turo s počivanjem je mala moja 92 let stara babica.  ::)

No, v pol leta in je bil v taki formi, da je lahko brez problema ob kolesu teku kas 2 uri. Ko smo pri cca. 12 letih celega preslikali, že ko je bil na mizi zaradi ušes in zob, je imel super srce. Očitno je svojo debelost pridelal v treh ali štirih mesecih v zavetišču in ni pustilo posledic.

Kako? Izkjučno z dieto "manjžri" pa kake vitaminčke pa mienralčke pa domačega oljčka zraven. Vzdrževali smo pa s hrano homeopata z nizko vsebnostjo mesa s katero je celo njegova alergija, ki je bila pogojena na letni čas, zginla.

Pri naših aktivnih treningih pa so za 20 kil težkega psa ali tudi 30, že 3 kile viška lahko preveč. Pa ne za srce, ampak gibalni aparat. V letih hitrega gibanja po razgibanem terenu levo in desno pa gor pa dol po hribu - se lahko pozna, sploh pri težjih (konstitucijsko) pasmah in posameznih psih. Displazija, spondilioza, kake poškodbe in podobno. Pri IPO športu je verjetno ista pašta, agiliti tudi...
Sicer smo zavrnili zaradi debelosti le enega psa, ampak tale je bil bogi tako zamaščen, da bi ga poleti na trengu pobralo. Kraški ovčar s kakimi 15 kilami viška minimalno. Na žalost smo zvedli, da je pri samo treh letih (tam nekje) res poginil. Ne vem pa od česa. Bil je pa sicer res krasen pes, ki bi bil karakterno primeren za delo reševalca, fizično pa ne.
Rečeno je bilo, da lahko pridejo, ko shujša vsaj 5 kil (da pokažejo namen), dokončno pa mora biti fit pa se je obrnilo drugače :(
Pa takrat je bil še zelo mlad, tako da vprašanje, če niso tudi sicer že pridelali kakih poškodb na okostju zaradi te teže v fazi rasti...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 01 Marec 2011, 13:03:10
Heh. Pri psu ki mu je ideal 30 kg, 33 kg ni tragedija. Je malo bolj zaobljen (rebra), še vedno pa je fit.

Čeprav pri nas je 32 kg optimum, za njo in zame, pri dvigovanju, zadržnju ko vidi kako žvad ali pa se hoče gostit na kompostu, dreku...Jo bom v petek zvagala kar na veterini, imam občutek da ima več kot 35 kg.
Jaz hočem pa ravno to opozorit, da ni vse v sami kilaži.

Pri VŠ je teža po standardu 35 - 47kg. Jazz jih ima 32 (66 cm višine - za psico je kar visoka), ne izgleda sodček, ampak vseeno ima skoraj "neotipljiva" rebra.

Pomembno je tudi kako težke kosti ima pes,...

Čara, čisto tako me pa vseeno zanima kako visoka je tvoja psica.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 01 Marec 2011, 13:21:26
Jaz hočem pa ravno to opozorit, da ni vse v sami kilaži.

Pri VŠ je teža po standardu 35 - 47kg. Jazz jih ima 32 (66 cm višine - za psico je kar visoka), ne izgleda sodček, ampak vseeno ima skoraj "neotipljiva" rebra.

Pomembno je tudi kako težke kosti ima pes,...
Se strinjam s tabo. Moj je imel 59-60cm plečne in v najboljših časih okoli 37,38kg, ravno pravšnji je bil (malo reber se je videlo in čutilo, linija od zgoraj in od strani, pa mišice). "labradorec" sicer
Damayanti, meni se tvoja zdi prav luštna, vsaj na sliki ni videti preveč knedl ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #41 : 01 Marec 2011, 13:28:03
Ko bo z giljotinco zmerjena bom lahko 100%. Zdaj pa je po moji meritvi okoli 64CM.

In seveda je razlika al pes pridela mišice, al je čokate postave, al pa debeluškast. Zato moreš psa tudi potipat, pa pogledat gibanje, galop.

Ob posvojitvi je mel 30.5 kg in precej švoh kondicijo, pred sterelizacijo je imela 32kg. Lansko zimo je bila nekaj čez 34kg in je čez pomlad dol spravla. Zdaj pa imam občutek v rokah, da so doma preveč spitali in premalo gibali, pa ime več.

Pa vsakdo mi reče, da je debela.

taka je bila v zavetišču
http://s714.photobucket.com/albums/ww148/anjasanja/Bina/?action=view&current=Movie.flv

Takale na poletje predlani


in to je od letošnjega februarja




jaz ji rečem kar vamplika ;D
Jo bom spravila na 32 kg in tam vztrajala, ker je za njeno velikost in skakanje, pa cone, to najbolje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #42 : 01 Marec 2011, 13:34:25
Kot je šapa poudarila , pri manjšem psu se vsaka kila pozna. Pri mojem psu so tud kile šle gor po sterilizacija, jih ima ene 3 kg preveče sedaj. Res pa je , da je močnejše konstrukcije , sploh prsni koš.
Bo potrebno tole čez poletje dol spravit, nič več priboljškov in vstopa v kuhinjo,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 01 Marec 2011, 14:11:18
Ja Čara, Jazz je nekaj takega, mogoče malenkost manj. Tvoja psička se mi ne zdi predebela, tako kot se mi tudi moja ne zdi predebela, nobeni pa ne bi škodilo izgubiti kakšno kilco, dve, ampak več pa ne.

Drugače, kar se tiče primerjav pri posameznem psu pred in po kastraciji ali pa npr. leto prej in leto kasneje, je primerno tudi opozorilo, da mogoče kakšen od teh psov "prej" še ni bil polno razvit - t.j. odrasel pes.  ;)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #44 : 01 Marec 2011, 14:37:08
No enegrgičnost in okretnost  pa kilaža... se pri mojih dveh spet ne poklapa  :D ... Damč   bi pa lahko imel kakšno kilo ali tri več...
 kar se pa motorike tiče je pa tak štor :-X...
Sploh , ko je bil mlajši in še večji dahauc... ma to so ga noge  prehitele- se je na ravnem zvrnil... kot un Pluto iz risanke ::)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 01 Marec 2011, 14:46:13
..kot un Pluto iz risanke ::)

Jaz pa že skoz gruntam na koga me spominja  :P :D :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #46 : 01 Marec 2011, 16:33:00
Jaz se moram zdaj prav pogajat za tale futer Acana F&L...mama še kar ne razume, da ne bo lačna...isuse.  ::) Morem pa dobit žegn, ker bi dostava bla k njej v službo. ::) Sej sem trmasta in prepričljiva...mogoče bo vžgalo-probat ni greh, pa cena je tudi še razumna.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #47 : 01 Marec 2011, 19:48:56
Zakaj pa dostava k mami v sluzbo?

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #48 : 01 Marec 2011, 20:08:51
Ker dopoldan ni nikogar doma, jaz v LJ pa nimam avta, da bi tak velik žakelj trogala za vikend domov. Pildekov v kaslc pa nočemo, ker se moreš spet vsest v avto in it na pošto (moji niso ravno terenski ljudje, služba-domov in 1x tedensko trgovina).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #49 : 02 Marec 2011, 10:28:57
Ah ja zdaj zvedela razlog, sicer precej logičen zame. Moja mama bi rada delala promet lokalni trgovini.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 08 Marec 2011, 09:47:16
Kopiram sem, ker ne sodi ravno pod trikce;
Koliko mislite da bi morala zmanjšat obrok, če psica v kakšnem dnevnem treningu poje do dve hrenovki, od briketov pa dobi na dan 300g Acane (od priporočene doze, ki je 225 - 440g za 21-40kg težkega psa - Jazz ima cca. 32kg in je srednje aktivna)?



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #51 : 08 Marec 2011, 10:12:56
Sama imam občasno probleme pri psih z povečano težo, to se zgodi predvsem takrat, ko so kje v varstvu in kljub mojim točnim napotkom dobijo več hrane kot bi rabili. Nazadnje, ko sta bila v varstvu sem prišla po psico in mi je mama rekla, da teh briketov sploh noče jest. Kakor hitro sem bila doma sem ugotovila, da briketov ni pojedla v enem, ker jih je dobila preveč in seveda ker po  njihovo nima rada briketov, dobi namesto njih druge priboljške. Ob tem imata v varstvu manj gibanja, ker jih ne spuščajo iz vrvice se ne natekata kot takrat, kosta z mano.

Jaz jim potem enostavno zmanjšam porcijo, mogoče sta dva do tri dni malo lačna, potem se pa želodec navadi na količino in v kakšnem tednu je postava nazaj. Je pa res, da jaz tu govorim o max. 0,5-1 kg. Je pa moj Oscar tudi kastriran in odkar je kastriran je komaj dobil primerno postavo, prej je bil skozi bolj "žgoljavi".

 


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #52 : 08 Marec 2011, 11:48:41
Tibiqu- če pes ni predebel je ok, če je predebel vzameš stran eno pest za kak teden, če je še predebel oz če ni nič shujšal,vzameš še eno pest stran- itd.
S hujšanjem psov jaz nikoli nisem imela problemov- čist drugače sama s sabo. Pa ne da bi bila filozofija kaj drugačna, samo samodisciplina je čist nekaj drugega kot da drugemu daš pač manj jest in ga več  teraš :-).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #53 : 08 Marec 2011, 11:54:54
Sama imam enak problem kot deteljica, pri psih mi ni težko, da se držim reda, pri sebi.... Mogoče bi jaz rabila koga, ki bi mi vsak dan odmerjal hrano, hladilnik pa zaklenil. :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #54 : 08 Marec 2011, 11:58:25
Bina je zvagana, ima 35 kg. Se pravi more 3kg shujšat. Danes ima prvi trening-seveda se ne začenja na polnih višinah in vse ovire naenkrat, pa vseeno bi blo fajn pred poletno vročino shujšat.

Ji naj kupim Light futer? Ker februarja je 4tedne dobivala 1/4 manj na dan, pa ni blo nekega efekta. Da ji dam pa sam polovičen obrok so pa sline povsod.
No, moja draga mama ima problem s tem ker, je Bina "lačna".  >:( Pa tudi pri sebi ima isti problem. Zato sem sebe brez problema shujšala, Bino pa težje.  ::)

Punce C vitamin na tešče pospeši presnovo, zelje pa vsebuje manj kalorij, kot jih telo porabi za njegovo predelavo, otrobi pa so itak alfa in omega pri hujšanju, trebušček fajn zafilajo, kalorij imajo pa bolj malo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 08 Marec 2011, 12:14:13
Deteljica ja, se strinjam, ampak Jazz je že sedaj (po moji oceni -  :-\), z briketi na spodnji dozi, pa niti po teži ni predebela, prej pod najnižjo težo, tudi sicer ne izgleda debela, samo rebra ima pa še kar zalita in tudi energetsko se ji pomojem to pozna.

Prav dosti več ji jaz dnevne doze briketov ne bi manjšala, ker imava še drug problem - težave z želodčno kislino, kadar je želodec prazen, me pa vseeno zanima kakšen delež obroka predstavljata dve hrenovki (si niti približno ne predstavljam ali je to pol obroka, četrt, tričetrt..), da ji vsaj v tem smislu prilagodim dnevni vnos.

Sem se sicer opogumila, da se v kratkem spraviva še na kolo, če bo kaj pomagalo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #56 : 08 Marec 2011, 12:47:55
Če ti kaj pomaga...Takrat ko z bino tirkcama,trakcama, ko je v šoli bla...Je imela polovico obroka in tam še eno zrezano hrenovko in polovico druge in mogoče še kako malenkost. Pa zvečer je dobla še kak suhi vamp in blo OK. Je imela več gibanja tudi.

Sedaj ji je mama (hvaljen jezus :D) ukinila krih in testenine in imava zmenjeno da z vsemi priboljški skozi dan ne preseže 3/4 merice na tabeli. Pa bomo videli čez par tednov kaka razlika je na vagi in v energičnosti psice. Sicer, če ji mačko pokažem bo letela, pa četudi jo potem kap zadane. :-\

No zdaj so kupli RC medium Adult.

tibiQ jaz se tudi opogumljam za kolo, sam boma na travniku  začele, bojš da po travi padem, kot asfaltu ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #57 : 08 Marec 2011, 12:51:25

Punce C vitamin na tešče pospeši presnovo,  .

Men jo kofe pa čik  ;D
Citiraj
zelje pa vsebuje manj kalorij, kot jih telo porabi za njegovo predelavo,
brez meska  ???  , je fuj :-*

Citiraj
otrobi pa so itak alfa in omega pri hujšanju, trebušček fajn zafilajo, kalorij imajo pa bolj malo
otrobi.... te mi tud nekako ne grejo po grlu... čudno praskajo :-[

bicikl bo treba v pogon spravit... ni druge :-\

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #58 : 08 Marec 2011, 12:56:20
Otrobi so res ogabni, se strinjam. C vitamin (citrusi, eksotično sadje) pa yummy :P Zelje brez mesa pa tud :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 08 Marec 2011, 12:59:31
Cvetača deluje isto kot zelje... ;)
Kolo je pa zakon, komaj čakam, da bo dovolj toplo. Še dolge kolesarske hlače kupim in akcija :o