Kako shujšati psa?

Taj · 122860

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #60 : 08 Marec 2011, 13:11:20
vedno v teh nasvetih za hujšanje  se samo zelenjavo promovira .. .. ???

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 08 Marec 2011, 13:17:33
Ne, samo, če zelja ne maraš, je tudi cvetaka primerna...več kalorij gre za prebavo kot jih pa cvetača vsebuje.
Kar se mene tiče deluje klasika - manj jej, več gibaj. Brez prvega tudi veliko gibanja ne deluje, sicer se telo oblikuje in vse, ampak teža ostaja ali je celo večja, ker so mišice pač težje od špeha. Pri psu pa sploh nisem komplicirala kadar se je zdelo, da ga je malce preveč. Malo manj je dobil za jest, gibal se je ponavadi dovolj  :)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #62 : 08 Marec 2011, 13:42:20
sej maram zelje, pa cvetačo tudi... ampak v mejah normale... kot prilogo zraven kakšnega meska

Mene bolj kakšni priboljški, nesejo...pa ugotavljam da mojo "štruklo" tudi

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 08 Marec 2011, 13:45:19
sej maram zelje, pa cvetačo tudi... ampak v mejah normale... kot prilogo zraven kakšnega meska

Mene bolj kakšni priboljški, nesejo...pa ugotavljam da mojo "štruklo" tudi
Kakršen lastnik, takšen pes...pravijo :o ;) Mislim, da ni panike pri vama, vsaj sodeč po Dini ;)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 08 Marec 2011, 14:09:57
Aha Čara, potem bi ji morala v bistvu dat samo 150g obrok, ker dobi zraven še dve hrenovki, pa kakšno bikovko ali posušen vamp obvezno.

Huh.. to pa ne vem če bom preživela (ja, jaz, ne ona)  :D .. bom rajši najprej s kolesom probala  ;)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #65 : 08 Marec 2011, 14:26:24
jaz sem lani hotela to poenostaviti... oz nekaj v tem smislu kot meni paše, jaz na skuter onadva pa laufat zraven :o... samo se mi je načrt izjalovil, sta ugotovila da lahko sedita spredaj in se vozita na skuterju  ::)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 08 Marec 2011, 14:30:41
jaz sem lani hotela to poenostaviti... oz nekaj v tem smislu kot meni paše, jaz na skuter onadva pa laufat zraven :o... samo se mi je načrt izjalovil, sta ugotovila da lahko sedita spredaj in se vozita na skuterju  ::)
:o :o Hahahaha, brihte 8)
Bo kar treba na kolo...jaz že čakam, da pes, ki ga sploh še nimam, zraste, da greva s kolesom naokrog. Kot v dobrih starih časih, po vseh gozdovih tu okrog :D
Tibiq, težko je gledat psa, ki je lačen...ali pa misli, da je lačen... ::) ;D


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 08 Marec 2011, 14:34:12
Ma ja, jaz na to gledam tko, da jaz ob tem, kar moj pes poje, definitivno ne bi preživela, pa jaz nimam glih nekih težav s svojo težo v smislu, da bi morala hujšat - hočem rečt, da pojem mogoče malenkost preveč... No ja.. bo že držalo.. kakršen lastnik, takšen pes  :-[  :o :D .. ampak ja.. ob njenih obrokih bi jaz res shirala  ::)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 08 Marec 2011, 14:39:30
Ma ja, jaz na to gledam tko, da jaz ob tem, kar moj pes poje, definitivno ne bi preživela, pa jaz nimam glih nekih težav s svojo težo v smislu, da bi morala hujšat - hočem rečt, da pojem mogoče malenkost preveč... No ja.. bo že držalo.. kakršen lastnik, takšen pes  :-[  :o :D .. ampak ja.. ob njenih obrokih bi jaz res shirala  ::)
Upam, da imaš vsaj več kot 35kg, če se že primerjaš z njo :o ;)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 08 Marec 2011, 14:43:08
Haha.. ja no.. seveda, saj imaš prav  :D .. to vedno pozabljam, da ima xy manj kg in je temu primerno prav, da tudi xy manjše obroke.. Pozabljam tudi to, da cca. 10 ur čez dan, ko sem jaz v službi,.. prespi.. + odleži vse ostalo, kadar se jaz pač ne ukvarjam z njo. Vedno si mislim, da bi ubogi pes moral pojest toliko kot jaz  ::) ;D



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 08 Marec 2011, 14:48:04
vedno v teh nasvetih za hujšanje  se samo zelenjavo promovira .. .. ???

Jaz ne maram zelenjave (razen redkih izjem).
Meni gre bolj pašta, torte, čokolade,.....pravkar sem pojedla tri krofe namesto kosila  :-[
Pol bom pa zvečer vago postrani gledala, zakaj kaže tako čudno številko 



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 08 Marec 2011, 14:57:51
Jaz sem imela za zajtrk rogljičke, potem za malico pico, za povrhu vsega pa smo dobili še krofe ::) :o Zdaj sem pa pojedla eno pomarančo za ravnovesje :P :D Najboljš, d ami en posodi psa, da greva tečt popoldne. Sama sem nesposobna... ::)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #72 : 08 Marec 2011, 15:03:17
Gmajnice ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 08 Marec 2011, 15:24:01
Najboljš, d ami en posodi psa, da greva tečt popoldne. Sama sem nesposobna... ::)
Če bi bila kje blizu in če bi bile midve z Jazz med tednom kaj doma, bi ti jo jaz z veseljem.  :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 08 Marec 2011, 15:29:21
Če bi bila kje blizu in če bi bile midve z Jazz med tednom kaj doma, bi ti jo jaz z veseljem.  :)
Pa če bi sploh smela tečt ::) Imam prepoved >:(
Idealna sem za mladiča trenutno...istih stvari ne smeva oz. jih lahko  ;D
Pol naj pa kdo shujša...na kavču... :o


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #75 : 22 Marec 2011, 14:00:09
Hvalabogu, da je poleg mene glede kg zatežila še inštruktorca agilitya-kar mi je mama elegantno pozabila omenit. Pa sem v petek šla zraven na trening in je spet rekla-juhej. Sem se ji kar zahvalila. ;D  Zdaj pa je resnično na dieti.

Do petka je dobivala 1.5 merice + priboljške čez teden  :o, gibanja pa manj, kot ga ima čez vikend.....No smo zreducirali na eno merico kadar ni treninga in maximum pest briketov za vajo zvečer.

Ko so treningi in pa čez vikend, ko jaz z njo več povadim pa dobi polovico merice kot obrok (pred tem je za vikend dobivala 3/4 merice. Za vikend ima tudi več gibanja kot čez teden. Čeprav sem jim naročla, da naj magari v dveh rundah ampak vsaj 1.5 ure sprehoda čez dan + da se jo na 10 m štriku zlaufa (moreš pa ti zravn laufat hehe).
Žal so moji kupli pred kratkim 15kg navadne adult hrane...ko to porabi, gremo pa na Light. RC ali pa Acana.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 22 Marec 2011, 23:05:16
Evo, da bom še tukaj napisala moj "problem"....Imam 10 mesečnega labradorca, za katerega nekateri pravijo, da je predebel in glede na to, da to ni moj prvi labi vem kakšna naj bi bila postava labradorca....hranim ga 2x dnevno + priboljški, brikete ima Acano Pacifico in moram reči, da sva dnevno tudi zelo aktivna, seveda, kar dobi od priboljškov, mu odštejem od obrokov...bom pa pripopala slikco, da vidim še kakšni bodo pesjanarski komentarji  :)...

Včerajšnje slikanje  ;)



Pa še ena malo starejša




Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 23 Marec 2011, 08:08:08
Na slikah se meni zdi prav postaven :) Na zgornji slikci je bolj suh kot na spodnji, jaz ga ne bi hujšala. Samo težko je ocenit po slikah, mogoče, če bi imela še sliko od zgoraj navzdol.
Ampak, glede na to, da imaš izkušnje, mislim, da tudi veš kakšen naj bi bil. Če se ti zdi, da se primerno razvija, dobro počuti, se vidijo linije od strani in od zgoraj, se dovolj giba(pa ne preveč za tako mladega)...super, ne sekiraj se ;D
Pa ne primerjaj z razstavnimi modeli ;)
Lepotko :-*


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #78 : 23 Marec 2011, 08:52:27
Meni se tudi ne zdi debel... ampak najbolj ocenis po tem, koliko lahko zatipas rebra in medenico... ce so pokrita s par mm misic/mascobe je uredu, ce jih ne tipas vec je pa ze res kriza ;)

battito animale


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 23 Marec 2011, 09:09:20
Ja drugače se mu občutijo rebra in medenica, ampak saj pravim, vsak ki ima recimo kakšno bolj suho pasmo psov se mu moj zdi debel in itak potem jaz poslušam naj mu manj za jest dajem  :P...ah ja očitno bom morala te opazke sprejeti, glavno da jaz vem da je ok postave  :)...



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #80 : 23 Marec 2011, 09:23:54
lahko pa priložiš še slikico slikano z vrha  ;) :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #81 : 23 Marec 2011, 09:27:10
Meni se zdi po slikah v primerjavi z nekaterimi labiji pravi suhec :-[



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 23 Marec 2011, 09:41:57
Meni se zdi po slikah v primerjavi z nekaterimi labiji pravi suhec :-[
Točno to :)
Ja, ljudje radi rpimerjajo z drugimi pasmami...sploh kakšne lovske ::)


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 23 Marec 2011, 10:10:13
lahko pa priložiš še slikico slikano z vrha  ;) :P


No, ekstra sem ga šla slikat iz vrha samo za tebe  :)  :P  :P  :P




m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #84 : 23 Marec 2011, 10:46:17
Dej nehi, na telih slikah pa res tko suh zgleda....zdej bo še kdo reku, da ga premal hrante :D....v resnic ga je meeejčken več skupi  ;)



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 23 Marec 2011, 10:52:13
A pejt se solit  :D...sej si hotla sliko iz vrha zdej jo pa maš  :P...mogoč se pa sam teb tud zdi debel, k maš suheca doma  :)...



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #86 : 23 Marec 2011, 11:17:28
Kaj pa vem... Meni se tudi zdi rahlo čez idealno težo... Je pa bolj suh od povprečnega razstavnega labradorca, ampak tisti so prav ogabno zavaljeni. Čeprav glede na to, da ima 10 mesecev imaš še dovolj časa, da ga spraviš na idealno težo. Jaz ga niti ne bi hujšala, ampak bi samo povečala aktivnosti, da bo pridobil mišično maso, zdaj bo ravno dovolj star, da lahko začneš s kakšnimi bolj zahtevnimi fizičnimi napori :)  Labradorci ponavadi obožujejo vodo in prinašanje iz vode, to je super aktivnost :) Kaj bi dala, da se moj Jaka ne bi bal vode, kot hudič križa  ::)












Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 23 Marec 2011, 11:30:42
Od vrha se zdaj lepo vidi, da ga je mogoče malenkost preveč skupaj, ker se nič ne zoža za prsnim košem. Glede na to, da je pomlad in bo verjetno še malo več aktivnosti + plavanje...se bo hitro "izboljšalo" stanje. Panike pa sploh ni ;)


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 23 Marec 2011, 12:02:26
Plavanje imamo v planu sedaj ko bo lepše vreme, ker se mu mora prsni koš res še razvit in bo le s tem in s tekom to počasi dobival....jaz bom itak počakala da se mi čisto razvije in bom potem ukrepala, če se mi bo zdelo, da ga je treba res na dieto dati  ;)...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #89 : 23 Marec 2011, 13:40:53
Fajn je za psa, da je v času rasti suh, da se otipajo, rebra, hrbtenica in da ima viden pas, nič trebuha, zaradi sklepov.

Jaz bi pri čokoladnem labiju že sedaj začela pest briketov manj, pa kupla bi kvalitetne priboljške, ki imajo malo maščob, pa "vrgla" bi ga v vodo, saj je že kopalna sezona odprta.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!