Čipiranje mladičev

Lojze · 51532

nata

  • Gost
Odgovori #60 : 04 Marec 2011, 16:48:24
oh ne bodi presenečena, kje vse določeni "šparajo", pa ne glede na to koliko so dali za mladiča. pa ne ciljam zdaj točno na te mladiče, da me ne bo kdo narobe razumel. ampak se bo dogajalo tudi to verjemite. mislim, da bi morali veterinarji avtomatsko prenesti lastništvo na novega lastnika, če je le ta vpisan v pasjem potnem listu pa do tega ne bi prihajalo. no ja bi ... v manjšem obsegu   :)



xylonaelfs

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 05 April 2011, 14:00:30
copija obvestila:Po direktivi Evropske unije bodo na Kinološki Zvezi Slovenije prešli na mikročipiranje psov s 3. 7. 2011. Od tega datuma naprej MORAJO biti mikročipirani VSI mladiči pred oddajo novim lastnikom. Vzreditelji se lahko že od 1. 1. 2011 odločajo za mikročipiranje in v tem primeru mladičev ne bo treba tetovirati.

Komisija za strokovna vprašanja pri KZS je na svoji 12. seji sprejela naslednja sklepa, ki ju je potrdil tudi UO KZS:

- V Kinološki zvezi Slovenije bomo na mikročipiranje pasemskih psov prešli s 3. julijem 2011, kar je tudi zahteva, zapisana v direktivi Evropske unije. Od tega datuma naprej bodo morali biti mikročipirani vsi mladiči še pred oddajo novim lastnikom. Mikročipiranje bodo izvajali v ambulantah oziroma na klinikah za male živali, ki imajo ustrezno koncesijo - to bo seveda lahko opravil tudi vzrejni referent, če je zaposlen v takšni veterinarski ustanovi. S pristojnimi veterinarskimi organizacijami se bomo dogovorili, da bodo veterinarji mikročipiranje opravljali pri vzreditelju doma in ne v ambulanti oziroma na kliniki - zaradi zaščite mladičev pred morebitnimi okužbami. Vsak vzreditelj bo dolžan poskrbeti, da bomo na KZS pravočasno dobili številko mikročipa, ki jo bomo vpisali tudi na rodovnik.

- Vzreditelji se bodo lahko že od 1. januarja 2011 odločali za mikročipiranje, kot je opisano v prvem delu sklepa in v tem primeru mladičev ne bo treba tetovirati. Sicer pa bomo za zdaj nedoločeno prehodno obdobje dopuščali dvojno označevanje, se pravi, mikročipiranje in tetoviranje. V tem primeru bo na rodovniku vsakega psa vpisana tetovirna številka in tudi številka mikročipa.

Vir: Slovenski klub za hrte



trenutno imam 3 tedne stare mladičke, in ker meni osebno tetovaža ni všeč(zame namreč je kot da bi krave označeval) bi seveda čipirala vse mladičke!
je pa res bedarija spet tudi tukaj! saj je tetovaža zastonj, ampak čip je le v tem primeru zastonj, če pes ni bil čipiran do 3 meseca in se ga dobi ob cepitvi stekline, če pa je vzreditelj tako zelo spoštujoč novega zakonika, ter se seveda strinja z temi določili in mu je hkrati kot v moje primeru to všeč da do mladički čipirani, pa mora vzreditelj PLAČATI!
vedno služijo samo na nas, ko vse tako zelo lepo spoštujemo, namesto, da bi že sedaj dali opcijo tudi nam, da čipiramo zastonj, saj je skupni cilj da so vsi psi čipirani ne pa tetovirani!

lep pozdrav za KZS in hvala!  :P



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #62 : 05 April 2011, 14:35:37
če bodo uvedli čipiranje namesto tetoviranja, bi moral biti cena čipa že v zasoljeni ceni rodovnika... ali kaj se bodo zdaj spet šli, spet bomo dvojno vse plačevali... mah kar nekaj...


Amali

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 05 April 2011, 20:03:34
ker meni osebno tetovaža ni všeč(zame namreč je kot da bi krave označeval) bi seveda čipirala vse mladičke!
Dobro, saj krave tudi niso tetovirane, dobijo samo tisto značko s številko v uho ;)  Je pa bedarija, da se čip plačuje, če bo obvezen.



nata

  • Gost
Odgovori #64 : 05 April 2011, 22:21:20
xylonaelfs

ob pregledu legla si se odločila in vzrejnotetovirnemu referentu povedala ali bodo mladiči čipirani ali tetovirani (imaš napisano na prijavi). ko boš peljala mladiče prvič cepit, ti jih bo veterinar tudi čipiral. sedaj se ne bo čakalo na čipiranje ob steklini. dobila boš nalepke in eno boš nalepila na rodovnik (oz. javila na KZS). jaz osebno si bom "za svaki slučaj" spravila eno nalepko od vsakega mladiča in zadaj napisala rodovniško ime. ostale bodo dobili novi lastniki ... do sedaj so ostale v kartoteki pri vet-u, ko si šel cepit kot nov lastnik steklino.

tisti sklep je malo butasto napisan o čipiranju  ;)





Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #65 : 06 April 2011, 07:46:36
botticelli,čipiranje mladičev se ne zaračunava.Plačala boš samo vakcinacijo proti kužnim boleznim,knjižice in čipiranja pa ne.To je že všteto pri ceni vakcinacije proti steklini.Na ta način je potekalo tudi sedaj čipiranje pri prvem cepljenju proti steklini.drugače bi morali obstajati dve ceni,ena za prvič cepljene in druga za vse ostale.
Tjaša



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #66 : 06 April 2011, 08:25:30
botticelli,čipiranje mladičev se ne zaračunava.Plačala boš samo vakcinacijo proti kužnim boleznim,knjižice in čipiranja pa ne.To je že všteto pri ceni vakcinacije proti steklini.Na ta način je potekalo tudi sedaj čipiranje pri prvem cepljenju proti steklini.drugače bi morali obstajati dve ceni,ena za prvič cepljene in druga za vse ostale.
Tjaša
Dvomim da bo tole res... :P Je všteto pri vakcinaciji stekline-ampak kakšno garancijo ima veterinar, da bo dotični mladič prišel prav k njemu na cepljenje stekline (če je bil mladič prodan v drug kraj ali v tujino verjetno prav nobene ::)). Bomo videli kaj bo pokazala praksa, jaz sem skoraj 100% da bodo to posebej zaračunavali, saj ti stroški niso zajeti v ceno cepljenja proti kužnim boleznim...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #67 : 06 April 2011, 08:38:11
tudi meni se zdi, da je pogoj za to, cepljenje stekline pri vetu,ki je čipiral. Tako sem tudi jaz naredila...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 06 April 2011, 09:24:00
Postopek je natanko tak, kot g aje  napisal Lojze or. Tjaša. Imam 9 tednov staro TTjko, ki je k meni prišla čipirana, saj vzreditelji niso želeli tetovirat. So ji pa dali le kartonček in ne knjižice, ker bajke nekaj še ni usklajenoi z VURSOM. Ko jo grem drugič cepit se lahko natančno pozanimam kaj.

Jasi


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #69 : 06 April 2011, 09:49:48
Ja,Apollo bo kar držalo,ker smo dobili izrecno navodilo od Veterinarske zbornice,da se čipiranje mladičev ne zaračunava!Kar se pa tiče tega,da bo šel mladič v drug kraj-tudi v drugem kraju v Sloveniji je cena cepljenja proti steklini ista. ;)
Poleg tega si malo poglej na račun od cepljenja proti steklini-v postavki Veterinarska storitev in material je zajeta cena čipiranja,dehelmintizacije,vpisa v CRPsi,pregleda,igl,brizg,kilometrine in dnevnic,pa še bi se kaj našlo.Vsi plačajo isto ceno,že čipirani in tisti ki šele bodo-obračunan je pavšal.
Jasi,ne razumem zakaj ima tvoja psica samo kartonček in ne EU potnega lista.Ko so jo čipirali,so jo morali tudi že zavesti v CRPsi in ji obenem tudi že izdati potni list,ker je le-tega treba obvezno vpisati v register.Sicer je pa program prirejen tako,da te ne spusti naprej,če ni vseh podatkov.Če je lastnik mladiča znan že ob čipiranju psa se lahko mladiča pred odhodom iz legla prijavi že na novega lastnika,drugače se ga prijavi na vzreditelja in po odhodu iz legla se v osmih dneh naredi sprememba lastništva na novega lastnika.Obrazec za spremembo lastništva sem že dala v temi.Prepis lastništva pri veterinarju stane 16,32 Eur.
Tjaša



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #70 : 06 April 2011, 10:07:19
stvar je preprosta - kot pravi Lojze in  - dovolimo, da to uredijo vzreditelji v povezavi s KZS in veterinarji ( btw VURS).
Kaj je bilo prej in..... sploh ni pomembno, da se piše te zgodbice.. sploh kaj je lastnik napravil - psi, poleženi v SLO imajo jasen protokol in so ga vedno imeli, prav tako uvoženi.

še nekaj podatkov
- tetoviranje se je plačalo
- številko čipa mora vedeti tudi KZS PRED izdajo rodovnika, ker gre  v rodovnik POLEG številke SLR +pasma( kar se je prej tetoviralo)
- čipira se brezplačno pri prvem cepljenju
- če lastnik ni znan se ga pač prepiše z vzreditelja kasneje - proti plačilu - pa kaj potem. če se to plača
- zadeva je OBVEZNA od julij/2011 in se UPORABLJA že od jan/2011

nisem hotela se vmešavat, ker smo vse dorekli z vzrediteljicami - ampak .. bistvo se bo spet izgubilo

gre za sledenje EU predpisom in vsakemu zainteresiranemu bom z veseljem poslala link -

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


metha

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 06 April 2011, 10:25:39
Martina.o je vse lepo povzela. Sama sem imela leglo, skoteno 21. 1. 2011. Mladičev nisem tetovirala, bili pa so vsi čipirani in to brezplačno (plačala sem le cepljenje)...vseh 6 je dobilo EU potni list. Eno številko smo nalepili na obvestila o lastništvu, ki so se poslala na KZS za izdajo rodovnika, eno številko pa na obrazec o spremembi lastništva, s katerim novi lastnik poskrbi za spremembo.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #72 : 06 April 2011, 10:33:49
Apollo sem pozabila še nekaj napisati.Tisti mladički,ki bodo čipirani in avtomatsko zavedeni v CRPsi-podatek o vakcinaciji se prenese šele ko je le-ta opravljena.Mislim,da bodo začeli inšpektorji opozarjat,kot je to opisal Schnappi,ko mu je inšpektor non stop težil zaradi tega.
Tjaša



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #73 : 06 April 2011, 10:57:29
Kar se pa tiče tega,da bo šel mladič v drug kraj-tudi v drugem kraju v Sloveniji je cena cepljenja proti steklini ista. ;)
Seveda je ista, samo pokasira jo nekdo drug in ne tisti ki je čip vstavil (imel stroške)... :) Bomo videli, močno upam da bo to kar pravite res... 8)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 06 April 2011, 13:26:54
Tjasa in Metha, se bom pozanimala zakaj je moja dobila le kartoncek. Sicer mi je adnjic pri Trstenjaku sestra razlagala zakaj, predvsem ker so tudi ostali moji pesjani vpisani tam in so imeli vse moje podatke... ampak se mi je tako mudilo, da sem "preslisala". Dokaj sramotno  :-[, in vsekakor javim po naslednjem ceplenju  :)

Jasi


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 06 April 2011, 18:28:24
Lep pozdrav!

Jaz bi vljudno prosila za obrazložitev čipiranja  psov pri vzreditelju oz. stroškov, ki pri tem nastanejo.

Če prav razumem, imam "pravico" odločanja o čipu že v leglu do konca junija 2011. Potem je čipiranje obvezno. Tetoviranje pa po želji.

Nisem ravno prepričana, da je čipiranje  mladičev v leglu brezplačno (da je zajeto v ceni cepljenja)..
Razlaga:
Hipotetično: imam leglo s 6 mladički.  Do nedavnega se je obračunavalo cepljenje tako: prvi mladič - cena 32,00 Eur, vsak naslednji pa polovična cena. Se pravi, da me je cepljenje stalo 112,00 EUR  (še danes sem to preverila na vet. kliniki in so mi to "hipotezo" potrdili). Se pravi: CEPLJENJE - PRVI MLADIČ POLNA CENA, VSAK NASLEDNJI POLOVIČNA CENA.

Zdaj pa "novem" - govorim samo o prehodnem obdobju do konca junija 2011 -  (v kolikor se seveda odločim POLEG OBVEZNEGA CEPLJENJA še za ČIPIRANJE MLADIČEV V LEGLU )  - pa plačam "polno" ceno za vsakega mladiča ; to je 6x 32,00 EUR, kar predstavlja znesek  192,00 EUR.  Razlika je kar občutna - če pravilno računam je to 80,00 EUR.    Torej trditev, da imamo vzreditelji uslugo čipiranja zastonj, NE DRŽI.

In drugo vprašanje:  ali se lahko odločim samo za cepljenje "po starih pogojih",  ali ne?  Danes sem namreč na vet. kliniki dobila "informacijo", da se ne morem več odločati samo za ceplljenje, da  gre samo še v "paketu - cepljenje + čipiranje.   Ali je to dejansko verodostojna informacija?
 

Hvala za odgovor, pa lep dan vsem vzrediteljem še naprej.  In ohranite mirno kri.  Očitno smo vzreditelji zopet "opeharjeni".



nata

  • Gost
Odgovori #76 : 06 April 2011, 22:59:17
kako ti določen vet obračuna popust je odvisno od vsakega posameznika. ni to neka praksa, da vsi delajo enako. uradno je cena kakršna je in plačaš polno ceno ... uradno. kako pa dela tvoj vet ..... meni konkretno bo pri mojem obračunano drugače. čipiranje je po infotih mojega vet-a vključeno v ceno čipiranja ... prej stekline zdaj pač prvega ki ga cepi vzreditelj. tako kot so ti napisale že predhodnice. čipirala bom naslednji teden in ti bom lahko iz prve roke povedala koliko me bo koštalo.

tako kot je že večkrat napisano ... če veš novega lastnika že, ko cepiš prvič, se poda podatke z EMŠO in ti vpišejo že na novega lastnika drugače je nekaj nad 16€ za prenos lastništva. bojim se, da bomo vzreditelji čez kakšno leto "lastniki" ducat psov, ker novi lastniki ne bodo uredili lastništva.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #77 : 06 April 2011, 23:54:03
bojim se, da bomo vzreditelji čez kakšno leto "lastniki" ducat psov, ker novi lastniki ne bodo uredili lastništva.
Pa a vi prodate psa prvemu, ki pride mimo z dovolj keša v žepu???  :o Ne, resno... Če se to meni ne dogaja pa samo iščem nove domove mešancem...  ::)  Vsi uredijo prepis na novega lastnika prve dni po posvojitvi, pa je bilo na mene napisanih že en kup začasnikov... ::) Ne mi rečt, da niste sposobni najti normalnih lastnikov, ki sem jim bo prepis na novega lastnika zdel nekaj samoumevnega, no...  :-\



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #78 : 07 April 2011, 07:34:53
Še nekaj, 32€ ni fixna cena cepljenja proti kužnim, se kar lahko občutno razlikuje med vet ambulantami. recimo v istem letu sem za cepljenje v ljubljani dala 31 €, doma v Lendavi pa 21€ - za isto cepljenje!!!

in tudi ko smo imeli leglo, je bilo celjenje v ljubljani pri˝domačem vetu˝in ne na fancy kliniki 25€ za vsakega mladiča. Nikoli pa nisem slišala da bi davali popuste za več psov, pa sem bila že na ogromno klinikah. No akmapk tudi če dobiš popust, seveda si ga lahko privoščijo :) Ker če je isto cepivo in če je lahko cena recimo 24€ potem si lahko zamisliš kakšne marže ima nekdo ki da pa to isto zadevo za 32€ :) no samo toliko v razmislek glede cepljenj in cen.

Aja edina fixna cena za cepljenje se samo za steklino, ki kolikor vem je ista vsepovsod ker je to edino zakonsko obvezno.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 07 April 2011, 07:39:02
Šapa, dobro jutro,

brez skrbi. Kužkov ne prodamo prvemu, ki ima denar, včasih niti drugemu..

Skrbno izberemo nove lastnike. Saj veš, kar je naše, imamo radi...  
In kužki so naši... In želimo jim  najboljše..

Jaz sem se oglasila na temo čipiranje zgolj zato, ker sem trdno prepričana, da čip ni "zastonj". Ker sem dovolj stara in vem, da nič ni zastonj...

...da je "skrit" v ceni prvega cepljenja....

Ampak, da ne bo pomote -  pišem iz VIDIKA VZREDITELJA , v mislih imam leglo, (ne  enega posameznega kužka in ceno na enoto)  . Včeraj sem podala  "primerjavo".  Razlika v mojem  primeru je 80,00 EUR. De sedaj so mladički od nas odšli cepljeni in tetovirani (čipirani pa še ne..)  Steklino in čipiranje so urejali novi lastniki.
Torej -  imam upravičene "pomisleke" in da  se samo potrjuje moja teza, da na žalost (ali pa na srečo) nič ni zastonj...

In mi je tudi jasno, da bodo "na začetku" manjše težave" glede prepisa lastništva....  Ker ljudje smo pač taki, da "papirologije" ne maramo preveč....
Jaz že 3 mesece hodim na občino  uredit neke papirje, pa še nisem prišla do tja...  In tukaj bo tudi podobno... Bomo že porihtali... Brez skrbi... Pa bomo šli skupaj z novim lastnikom na veterino...

Resnično bi rada "slišala" tudi ostale vzreditelje in njihove "primerjave"...  

Šapa, zgodba o Gucciju me je očarala....Neverjetna si....  Hvala, da imaš "posluh" za te "brezupne" primere in da dokazuješ, da nič ni "brezupno".  Samo gledati je treba s "srcem"... Tako, kot je rekel že Mali princ: "Gledati je treba s srcem , bistvo je očem nevidno...In ti gledaš s srcem... Bravo!!!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #80 : 07 April 2011, 08:02:03
Če se grejo že to, potem bi moral biti čip v ceni rodovnika, ker če ni tetoviranja je to edino označevanje psov ki se navede tudi na rodovniku. Vse ostalo pa kar veterinar naredi pa itak zaračuna posebej...
recimo madžari imajo tako, če sem prav razumela, da njihova kinološka izda rodovnke veterinarju, se pravi jih tja pošlje in veterinar preda rodovnik lastniku šele ko ta pripelje mladiče in so istočasno čipirani, ..tetoviranje so ukinili že kar nekaj let nazaj.

No me prav zanima kako se bo ta sistem obnesel, kot mi do sedaj izgleda tako kot vsaka KZS noviteta - nedodelano in nepremišljeno in znajdi se sam :)


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 07 April 2011, 08:11:41
Ja, Botticelli, res je, cepljenje proti steklini - je res fiksna cena  - povsod enaka...  "
"Državna regulativa"...  

Različne cene veterinarskih uslug...  Že razumem...  "Trg je "odprt"... Ponudnikov istih storitev več... Izbira po svobodna...

Meni osebno so  "količinski popusti" všeč.  Vedno "palilm" na one akcije po trgovinah  2+1 gratis....
 
Veterinarja pa ne menjam... Že 15 let " zaupanja vredni prijatelji". In tako bo tudi ostalo... Pa nekaj evrov gor ali dol....

In retorično vprašanje: ali bo "strošek" cepljenja stekline po juliju 2011 kaj "manjši"  (glede na dejstvo, da smo čipe "kupili" že vzreditelji)?

Najbrž ne...

Vsem "pesjanarjem" lep dan še naprej.








nata

  • Gost
Odgovori #82 : 07 April 2011, 08:31:16
Pa a vi prodate psa prvemu, ki pride mimo z dovolj keša v žepu???  :o Ne, resno... Če se to meni ne dogaja pa samo iščem nove domove mešancem...  ::)  Vsi uredijo prepis na novega lastnika prve dni po posvojitvi, pa je bilo na mene napisanih že en kup začasnikov... ::) Ne mi rečt, da niste sposobni najti normalnih lastnikov, ki sem jim bo prepis na novega lastnika zdel nekaj samoumevnega, no...  :-\

definitivno ne prodam prvemu  :)

če mene prašaš, bo vse odvisno od vet-a ... če bo vet novim lastnikom rekel ... treba je spremenit lastništvo, se bo to naredilo, drugače .... pozabi  ;D



nata

  • Gost
Odgovori #83 : 07 April 2011, 08:33:07

.....

In retorično vprašanje: ali bo "strošek" cepljenja stekline po juliju 2011 kaj "manjši"  (glede na dejstvo, da smo čipe "kupili" že vzreditelji)?

......


 .... dvomim  :D :D :D



nata

  • Gost
Odgovori #84 : 07 April 2011, 08:36:24
....

recimo madžari imajo tako, če sem prav razumela, da njihova kinološka izda rodovnke veterinarju, se pravi jih tja pošlje in veterinar preda rodovnik lastniku šele ko ta pripelje mladiče in so istočasno čipirani, ..tetoviranje so ukinili že kar nekaj let nazaj.

No me prav zanima kako se bo ta sistem obnesel, kot mi do sedaj izgleda tako kot vsaka KZS noviteta - nedodelano in nepremišljeno in znajdi se sam :)

tole pa meni ni logično .... ker po tem kar si napisala, pošlje določenemu vet-u ... ok kaj pa če jaz prodam psa v tujino???? kaj pa npr. sem jaz iz murske sobote novi lastniki pa iz portoroža???? meni je bolj logično, da dobi rodovnike vzreditelj in potem on poskrbi, da gredo v prave roke.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #85 : 07 April 2011, 09:41:38
Aja edina fixna cena za cepljenje se samo za steklino, ki kolikor vem je ista vsepovsod ker je to edino zakonsko obvezno.

Pa ocitno ni, ker zadnjic sem slisala, da je nekdo dobil kolicinski popust na cepljenje stekline... zdej pa ne vem, ali je imel tisti vet v startu visjo ceno od predpisane... ali kako bi drugace lahko nizal...

battito animale


metha

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 07 April 2011, 10:31:30
Jaz sem leglo 6 mladičkov cepila in čipirala v Lj (ker vsi vemo, da se cene veterinarskih storitev po Slo razlikujejo...smo bili zadnjič vsi presenečeni, kakšna je razlika v ceni za slikanje kolkov za vzrejno med Lj in Mb, a to je že druga zgodba  ;) 15. 3. 2011...po računu, ki ga imam pred sabo, sem za to in še cepljenje stekline za eno od starejših psic, plačala 137,00 EUR (bila prijetno presenečena)...res pa je, da so omenjali "popust" za cepljenje legla s 6 mladiči ali več. Sama sem bila s strani vzrejnega referenta poučena, da je čipiranje brezplačno in sem to takoj na kliniki tudi povedala, da tega ne mislim plačati in niso nič komplicirali.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #87 : 07 April 2011, 11:36:50
Čipiranje na madžarskem mora opraviti veterinar, logično je ker velja isto kot pri nas predvidevam, da vzreditelj ne sme prodati psa dokler ni čipiran. Tako da pošljejo rodovnike veterinarju ki ga ima vzreditelj - ko rodovnike dobijo gre vzreditelj z mladički, jim vstavijo čipe in šele pol jih lahko proda. Verjetno so mislili da je tako manj špekulacij, ker veterinar stisne not čip in takoj da na rodovnik isto številko čipa.
Pri nas pa če prav razumem pošljejo rodovnike tebi domov, in šele pol gre vzreditelj z rodovniki na čipiranje k veterianrju... edino problem nastane, če zamujajo z izdajo rodovnikom, ker praktično psa ne moramš prodati prej...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #88 : 07 April 2011, 12:09:38
OMG
a niste še nikoli dobili potrdila od KZS s številkami rodovnikov, ki ga je prinesel vzrejni referent, ko je tetoviral.
Enako je sedaj, vzrejni itak pride pogledat leglo še enkrat pri cca 7 tednih - na to potrdilo se da nalepka od čipa  ob čipiranj/cepljenjuin pošlje na KZS POTEM SE IZDA RODOVNIK.. Kamor se vpiše tudi čip POLEG številke rodovnika SLR....

Oprostite ampak ne vem, a  smo na dveh planetih ali kaj...

Če je komu to pretežko, naj nima legla ::)  ali preveč stroškov..takih in drugačnih

Imam 8 let starega psa iz Nemčije, ki je bil že takrat SAMO čipiran in IMA VDH rodovniško številko Brez cirkusa vzrediteljev in lastnikov.

Čip in rodovniška številka sta dve različni zadevi OBE v rodovniku.
Ne vem a gre tukaj za to, da se dobi neka informacija ali da se kar nekaj piše.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #89 : 07 April 2011, 13:02:36
Recimo primer, jaz mojih ne cepim pred 10 tednom, se pravi cepim jih takrat in čipiram, potem pošljem vse na KZS kjer šele pol začnejo z izdelavo rodovnika. Če imam srečo dobim rodovnike v 2 tednih, ali pa tudi ne... no saj v končni fazi vseeno, še vedno jih lahko kasneje pošlješ novim lastnikom..

Jaz sem imela samo 1 leglo, pa še to v starem sistemu, tako da ko bo čas za novo leglo se bom pa tudi uradno vse pozanimala :) Je pa vseeno fajn prej vedeti kaj se dogaja :)