"Prijava" mačke

invisible · 5634

invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
: 01 Marec 2011, 11:52:26
Živjo!

Zanima me, ali mora kdo od vas, ki živite v bloku ali v večstanovanjski hiši prijaviti svoje mačke?
Pri nas v bloku se prijavi samo pse, kolegica mi pa pravi, da morajo pri njej prijaviti čisto vse.
In potem seveda plačevati dodatne stroške...


Nina


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 01 Marec 2011, 12:11:14
Vse je odvisno od splošnih pogojev v bolku, ki so nekje zapisani. Lastniki stanovanj so se tako dogovorili, zato se morajo stanovalci tega držat.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 01 Marec 2011, 12:31:39
Živjo!

Zanima me, ali mora kdo od vas, ki živite v bloku ali v večstanovanjski hiši prijaviti svoje mačke?
Pri nas v bloku se prijavi samo pse, kolegica mi pa pravi, da morajo pri njej prijaviti čisto vse.
In potem seveda plačevati dodatne stroške...



ZA ? Vodo?...čiščenje stopnišča? ( če je maček notranji)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 01 Marec 2011, 12:55:30
Nekaj me zanima..

V Blokih... to da morate lastniki živali plačevti, kot še za eno osebo za psa( zaradi vode in stroškov čiščenja) ok?
Čeprav mi  že tale voda ne gre v glavo... a nimate po števcu plačila?  Kaj to imate pavšal za cel blok?

 ... kaj pa uni ki imajo en kup enih rož? A morajo uni tudi  kaj dodatno plačat vodo+ čiščenje ?
 jaz imam  eno prijateljico, ki živi v bloku in ima enega majhnega psa...in plačuje nekaj dodatno kot še za eno osebo- čiščenje + ne vem kaj še...  prijavit ga je morala , ker se je neka soseda spravila nanjo, da je tako baje po hišnem redu... Ta ista soseda ima pa cel kup rož.. na balkonu- pred vhodom... in vedno kadar pridem na obisk tja je vse nastlano pred vhodom in v avli ravno od njenih rož...
Ona pa baje nič dodatno ne plačuje.
kako imate pa to drugje ?

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4 : 01 Marec 2011, 13:04:19
Kar ni računano na dejansko porabo, ampak na nek pavšal je v bistvu v nasprotju z zakonom... Tako, da v bistu lahko tudi samo en stanovalec predlaga upravniku, da bo treba zadeve pošlihtat in če se ne more dobiti vseh dovoljenj, se zadeva prednostno obravnava na sodišču. (če se se seveda prijavi)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 01 Marec 2011, 13:09:01
Mi smo edini v bloku, ki imamo pse. 3 majhne. In pri vsakem je soseda zagnala cel cirkus, v bistvu ni bilo niti prilike, da bi jih sami prijavili, ker so nam že dan po prihodu psa zvonili in težili pri vratih. Pri nas je to čisto nagajanje in dolgčas iz strani upokojene sosede. Zdaj, ko je tako blatno, pa še kar naprej dramatizira, da se poznajo tačke na hodniku. Mi prav dol visi, saj plačujem čistilko več kot ona. Grrrr



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 01 Marec 2011, 13:14:09
V prejšnem bloku, ko smo še imeli psa, smo zanj plačevali čistilko. Smo pa imeli enega mega sitnega soseda, ki je enkrat brez naše vednosti prijavil našega psa kot četrto osebo za vodo, kar smo mi opazili šele na položnici. Kako mu je to uspelo naredit mi sploh ni jasno, sem bila šokirana, da lahko kar kdorkoli to dela. No, mi smo psa potem odjavili, ker mi je bila to res bolana fora. Potemtakem bi vsi morali še ribe prijavit pa papagaje... pa mi bi morali še mačko prijavit?!

Tako da ja, vode nismo plačevali, samo čistilko.

V tem bloku, kjer živim zdaj, pa noben ni česa takega omenil. Sicer ne vem koliko jih ve, da imam mačko. Ker psa nimam, tudi nisem spraševala. :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #8 : 01 Marec 2011, 13:50:41
Ne vem kako je s števci v našem bloku, elektriko plačujem posebej, plin tudi, ostalo je pa skupno se mi zdi. Nekaj plačujemo po osebi, nekaj na enoto, nekaj pa na kvadraturo stanovanja.
Meni ni problem plačati za psa, če ne gre za neko enormno vsoto in če vem kaj sploh plačujem.

Takole piše:
Lastnike psov se bremeni s stroški čiščenja skupnih prostorov za vsakega psa v višini polovice stroška, ki odpade na enega uporabnika.

Postavka na računu je Čiščenje, količina 2.5, cena pa 6,1€. Se pravi za psa dodatno plačujem 1,22€.

Ni mi sicer jasno zakaj imamo dvakrat omenjeno elektriko in zraven napisano koliko kvadratov ima stanovanje, pa dvakrat hladno vodo. No zdej, ko gledam položnico,
mi ni vse skupaj nč jasno. Ampak ker sem v najemu, se ne bom sekirala glede tega. Tko pač je :)

Glede kolegice pa, ona je šla na frišno v najem v večstanovanjsko hišo. Lastnika stanovanja je vprašala, če ji pusti imeti mačko, je rekel, da ja, ampak da mora prijavit. Zdej pa čaka odgovor upravnika, kako je s to prijavo...

Nina


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 01 Marec 2011, 14:17:35
To je vedno vzrok za pretirano ukvarjanje z drugimi, ki niso "po normativih".

sej tečne  stare penzičke z miljon rožami tudi niso po normativih... ali kako :D( vidim , da nisem za v blok... hitro bi bil kažin :D )

Ne vem no... sicer živim v bajti. In midva tudi plačujeva pavšal  za vodo ( namerno nimava na števec- ker poleti se ta voda poveča  >:D)
 ampak ko npr  gledam , tam  pri prijateljici... res ima enega mešančka majhnega- še dlake ne pušča ...  pa mora plačevat kot še za eno osebo ???
A una baba zgoraj ima miljon rož... ma živ krst me ne prepriča ,da ona ne potracka več vode za zalivanje tistega svojega šavja kot pa npr en miniaturc popije na dan.
Pa če bi ga vsak dan kopala, še zmerej ne porabi toliko kot una za rože... s tem da poleti- kadar pridem... je res vse nastlano- že na stopnišču..potem se pa še vse notri znosi od unih njenih rož.
Pa oprezanje in "rentgen" na balkonu bi se moral tud zaračunavat takim... ;D
ali pa tako kot v domu za ostarele...  bolj ko so tečni in zahtevni dražji je dom. ( tako je bilo za mojo Nono... ko je težila, je takoj dobila  višjo oskrbnino- potem je pa ni več nobena stvar  pretirano motila ...prej pa non stop ene komplikacije  :-9)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.