Kvaliteta "poceni" izdelkov iz tujine

Bossek · 5022

Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
: 01 Marec 2011, 18:15:47
Ima kdo kaj izkušenj z izdelki iz tujine, ki so nekako precej cenejši kot pri nas.

Recimo box za psa:
V tujini 24,99 EUR (http://skrci.me/Gwb4K) pri nas v večini trgovin okoli 60 EUR.

Posteljice:
V tujini 16,90 EUR(http://skrci.me/kAy0p) pri nas v večini tam nad 50 EUR.

Ali je to res toliko manj kvalitetna roba oz. je to kar imamo pri nas res toliko boljše? Ker razlika v ceni je ogromna (tudi če vračunaš cca. 20 EUR poštnine).


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 01 Marec 2011, 18:27:11
mi npr. kupujemo vecinoma v tujini..in kar se tice kvalitete pogledas pac kaj ti je vsec pri nas in poisces to na netu v tujini in verjetno bo tam ceneje..zakaj..verjetno marze pri nas..saj drugace si tega ne znam predstavljat..sploh ko pa najdes slovensko stvar v tujini ceneje kot pri nas :'(  kvaliteta..ponavadi ista



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 Marec 2011, 19:27:02
Mi smo vse bokse kupili v tujini - kvaliteta ni nič slabša.
Posteljice so bile tudi zelo dobro narejene..če psi ne bi imeli zob.  ;D

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 01 Marec 2011, 20:20:45
Kje pa ste kaj kupovali?   ???

Jaz sem daleč najbol domač na ebayu.
Trenutno je največji problem ker so ratali nekam počasni z odgovori (predvsem glede poštnine v Slovenijo).


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 01 Marec 2011, 20:49:56

Bulldogs... And nothing else...


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 01 Marec 2011, 20:51:09
Prehitro poslala - super cene, dostava že tretji dan od naročila... (sama sem naročila v torek popoldan, dobila v četrtek ob 9 zjutraj)

Bulldogs... And nothing else...


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 01 Marec 2011, 21:27:55
Prehitro poslala - super cene, dostava že tretji dan od naročila... (sama sem naročila v torek popoldan, dobila v četrtek ob 9 zjutraj)

Fajn komunijacijo imajo.

Bossek, mi smo tudi naročali iz Zooplusa.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #7 : 02 Marec 2011, 18:29:07
Kakšna pa je poština (iz ebaya) v slo.?

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 02 Marec 2011, 18:54:25
Kakšna pa je poština (iz ebaya) v slo.?

Odvisno od kod in od koga kupiš  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 02 Marec 2011, 18:55:00
Kakšna pa je poština (iz ebaya) v slo.?
Odvisno kje, zdaj sem eno posteljico naročil pa je blo 16€ (se pravi vse skupaj malo več kot 30)

Je pa tko, da ponavadi je potrebno prašat (v redkih primerih piše).

Pa še zanimivost:
Z eBaya kar veliko naročam in vedno je poštnina med 10-20 EUR (za vsako stvar ne glede na velikost - so seveda ekstremi). Potem pa dam nekaj na eBay prodajat. In seveda dam poštnino 10 EUR. Zadevo prodam, grem na pošto kupim oblazinjeno kuverto dam not rečem pošiljam v tujino in gospa tko....ja to bo pa 1,10 EUR  :o

To poštnino znajo malo nategovat (je pa poterbno vedet, da ob prodanem izdelku ti ebay (in tudi paypal) pobereta določene % in ti jih dobiš notri tako, da daš večjo poštnino.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 04 Marec 2011, 07:48:47
glede poštnine se čisto strinjam, je lahko ful razlika ko naročaš iz iste države, samo drug prodajalec je
pa pri e-bayu je še ta problem, da pogosto prodajalci ne pošiljajo v slovenijo ... potem si pa hočeš/nočeš moraš kupiti dražji izdelek pri nas ...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 04 Marec 2011, 10:42:18
Nekateri nimajo nič napisano kam sploh pošiljajo. Pošlješ mail, izraziš zanimanje in ponavadi odgovorijo. Meni so večinoma potem vseeno poslali, še prej pa posredovali ceno poštnine, če se strinjam. Aja, imajo pa ZELO različne cene. Če je večji znesek, je pogosto celo zastonj poštnina. Lahko pa je dražja od samega artikla ::) Ampak sem ponavadi z drago poštnino vred precej ceneje prišla skozi, kot, če bi tu kupila.