Vzreditelji-kupci-cena

Tempera · 39826

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #90 : 25 Marec 2011, 12:29:52
Iz tistega, kar imenujete "zlat" ni noben problem v fotošopu dobit "rdeč"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #91 : 25 Marec 2011, 14:34:01
Res ni problema to narest. Ali pa je tale spodaj mešan s kravo, ki dela čokolado ;D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 20 Maj 2011, 12:18:47
Pa da spet preidemo nazaj na naslov teme.

Naj povem, da sem novopečen lastnik rodovniške psičke, pa naj povem kako sem se jaz lotil zadeve z iskanjem in preverjanjem cene.

Prvo seveda je bila izbira pasme in to najprej izbira po slikah, v ožji izbor je recimo prišlo 8 različnih pasem, nato je sledilo izločanje na sistem kaj lahko psu nudimo in kakšnje so njegove potrebe, nato sledi ocena obnašanja psa v mojem okolju, njegovo obnašanje do okolice, članov družine itd.. Po vsakem preverjanju pač odpadejo nekatere pasme. In na koncu mogoče ostaneta dve ali največ tri pasme v ožjem izboru.
Ko je bila pasma glede na naše želje, zahteve in pa seveda zmožnosti določena sledi postavitev cene oziroma koliko smo sami pripravljeni odšteti za psa te pasme seveda glede na nek vzorec cen na trgu.
Ko vem kaj želim in kolikšne so moje finančne zmožnosti sledi kontaktiranje kompetentnih vzrediteljev (nikakor ne preprodajalcev) tako  doma kot v tujini. Sledilo je analiziranje rodovnikov in podobnega ter seveda značajskih in vizuelnih karakteristik morebitnih najavljenih legel. Od vzrditelja do vzreditelja smo dobivali različne povratne informacije ene dobre druge zanimive, tretje so se pokazale za nekoliko preveč ''šteparske''. Na koncu si ustvarim sliko kaj in kako je s kakim vzrediteljem, kvaliteto in pa seveda odnosom do psa in seveda morebitnega kupca (mene), sledi še debata okrog cene. Vendar pa če smo realni in vemo kaj želimo znamo tudi nekako oceniti vrednost mladička in preprosto ocenimo ali je mladiček resnično toliko vreden kot vzreditelj zanj želi iztržiti.  Običajno sem v kontaktu z vzreditelji povedal kolikšen je mon ciljni proračun za psa in kje je moja finančna meja, tako, da če pač nismo prišli tudi s ceno do kompromisa je pač zadeva seveda na prijateljski način zaključena, brez kakih nepotrebnih negodovanj.
No ob tej priliki naj pohvalim ta forum in pa njegove uporabnike, ki so mi res veliko pomagali z nasveti o tam kje, pri kom in kako naj poizvedujem pri vzrediteljih in seveda na kaj moram paziti.
Pa smo z malo truda in veliko napisanih mailov je dobili kar smo iskali, moram pa priznati, da smo z nketerimi vzreditelji pri katerih sem poizvedoval in se zanimal za njihova legla ostali nekako v stiku in v dobrih odnosih kljub temu, da psa nisem nabavil pri njih. Isto mi še vedno dajo kak nasvet, ki je vedno dobrodošel in pomaga pri začetniških problemih. Sam pa sem dobil nekako sliko, da vzreditelj, ki mi je pred opisom psa oziroma, njegovi predstavitvi rodovnika in podobnim najprej ustrelil ceno za mladička tak zagotovo ne misli v dobrobit psa in kasnejšega lastnika ampak misli samo kako se bo denar zavrtel. (Primer: Prijatelj ima mladička,točno takega kot ga iščete cena pa je 600€ je pa zelo lep, črne barve....) Takim nisem več preveč zaupal in na koncu se mi je dobro izšlo.

Pa še nekaj, vse se začne in konča pri denarju in kdor si misli, da je cena za rodovniškega mladička (seveda po realnih kriterijih in vrednosti za psa take pasme na trgu) zanj previsoka in pa, da toliko ni pripravljen dati za psa naj se raje odpravi v zavetišče in si tam izbere kožka, saj bo s tem naredil veliko dobro delo. S tem želim samo povedati, da se je trditev, ki sem jo zasledil na tem forumu izkazala za resnično in sicer, da je sama cena mladička še najmanjši strošek, pravi stroški sledijo ko je pes pri nas doma, seveda če imamo novega člana radi in se bomo zanj ustrezno potrudili. Sam sem še prej kot v enem mesecu od kar imam psičko doma zanjo zapravil že več kot polovico kupnine, ki sem jo odštel vzreditelju.( pa da ne bo pomote s psičko nimamo kakih zdravstvenih težav ki bi stroške sicer dvignili še više, ampak so sešteti stroški osnovnih potreb od hrane do pripomočkov, igrač, zaščite, časa....). S tega vidika kdor se odloča za nakup psa naj ve, da stroški vzdrževanja, šolanja, nege... zelo hitro presežejo nakupno vrednost kosmatinca. Tako, da gledano skozi stroške in ceno glejte tudi in predvsem na to, da boste kosmatincu lahko tudi s finančnega vidika nudili vse najboljše, predvsem po prihodu v novi dom, sicer se zanj raje ne odločajte saj bo to sicer veliko breme za vas in še večja muka za nesrečnega psa.

Toliko o mojem videnju in mojih svežih izkušnjah na temo Vzreditelji-kupci-cena.

Lep pozdrav in veliko užitkov z vašimi kosmatinci.

Tomaž



nata

  • Gost
Odgovori #93 : 20 Maj 2011, 23:30:21
Izbrisano na zahtevo uporabnika



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 23 Maj 2011, 10:50:53
Pozdrav.

No tudi sam opažam da se kultura lastnikov oziroma bodočih lastnikov hišnih ljubljenčkov še vedno ni bistveno popravila sicer moram priznati da se vseeno počasi popravlja. Je pa nekako jasno, da kdor se pojavi na kakem forumu in sprašuje in debatira o dotični pasmi, v tem primeru psa je naredil že nekaj v smislu pravega pristopa in odgovornosti saj že s prebiranjem lahko pride do koristnih informacij in  podatkov. Še vedno pa je večina takih, ki jim je za žival vseeno in jim te predstavljajo mogoče le statusni simbol oziroma modno muho, tako da takim pa žal ni pomoči in taki gotovo sodijo v tisto neželeno skupino, ki jim je na prvem mestu le cena oziroma stroški nakupa ( iskanje po Salamoncu ali podobnih oglasnikih), ostalo pa, kako bo z razvojem in nego mladička pa se njih povečini ne tiče.

Čim manj takih kupcev pri vzrediteljih  in pa seveda polagam tudi določen del odgovornosti na vsaj prave VZREDITELJE , ki naj za svoja dobra legla dobijo tudi enakovredne oziroma boljše lastnike.

L.P.

Tomaž



Tempera

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 23 Maj 2011, 11:11:24

No, jaz nisem pisala ne o nevestnih kupcih, ki kupujejo pesjančka za otroško družbo, modno muho ali statusni simbol, ampak sem pisala u kupcih, ki vedo, kaj hočejo, se informirajo, kje bi željeno lahko dobili, kontaktirajo vzreditelje in se odločijo. Nikakor nisem preferirala nakup glede na ceno (najnižjo), sem pa napisala, da je s ceno potrebno biti seznanjen, ker je treba mladička plačat.

Sama ustrezne vzreditelje iščem že nekaj časa, sem napisala tudi nekaj mailov, nikjer nisem spraševala za ceno, pogledala sem si linije, izgled staršev o negi vem veliko, kaj bom s psom počela tudi vem in tega nisem spraševala, sem se predstavila, vprašala kakšne mladičke pričakujejo v leglu (temperament, plašnost, pripravljenost za delo) pa sem dobila le dva odziva. Sicer je bila v enem mailu omenjena tudi cena, ampak ostalih podatkov za katere sem spraševala pa ni bilo.

Vem, da je v SLO veliko lažje kupiti mladička, kot v tujini, ampak pri nas na žalost ni ustreznega legla. Poleg tega pa predvidevam, da tujina, vsaj resni vzreditelji težko dajo mladička malo dlje od doma, ker ga nimajo tako pod nadzorom, kot nekje v bližini. Še najbolj bi bila vesela, če bi mi uspelo kupiti tam, kjer bi ga najtežje dobila, pa pričakujem na ta račun tudi malce višjo ceno.



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 23 Maj 2011, 11:47:10
Pozdrav.

Ja iskanje ustreznega nam všečnega mladička še posebej če imamo svoje ''posebne'' želje nikakor ni enostavno. Še posebej v primerih ko sama pasma ni tako zelo razširjena in je na Slo. ozemlju psov bolj malo oziroma malo tistih s pravimi odlikami. Tudi sam sem bil primoran iskati v tujini, pa ne zato ker pri nas nebi bilo kvalitetnih legel, pač se mi časovno ni izšlo saj sem mladička želel v zgodnjih pomladanskih mesecih (predvsem zaradi druženja v daljših dneh in pa seveda samega razvoja pred zimskim obdobjem).
Pri nakupu legla iz tujine, pa je potrebno malce več vztrajnosti, saj je potrebno vzreditelju dokazati, da bo mladiček šel v prave in predvsem odgovorne roke in da bomo seveda v največji možni meri upoštevali njihove želje. Seveda so nekje tudi jezikovne in ostale razlike ali pogoji ki jih je včasih težko premostiti a vse se da. Tako, da kar pridno vztrajati in ni bojazni, da nebi dobili tistega kar si želimo. Pogajanja oziroma povpraševanje o ceni, pa v takih primerih prepustiti čisto za konec ker to samo pokaže na to, da nam ni toliko v ospredju kvaliteta mladiča ampak tudi cena.

Pa veliko sreče in seveda uspeha pri izkanju tistega kar želite.

L.P.

Tomaž 



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #97 : 23 Maj 2011, 13:33:54
Pozdrav.

Ja iskanje ustreznega nam všečnega mladička še posebej če imamo svoje ''posebne'' želje nikakor ni enostavno. Še posebej v primerih ko sama pasma ni tako zelo razširjena in je na Slo. ozemlju psov bolj malo oziroma malo tistih s pravimi odlikami. Tudi sam sem bil primoran iskati v tujini, pa ne zato ker pri nas nebi bilo kvalitetnih legel, pač se mi časovno ni izšlo saj sem mladička želel v zgodnjih pomladanskih mesecih (predvsem zaradi druženja v daljših dneh in pa seveda samega razvoja pred zimskim obdobjem).
Pri nakupu legla iz tujine, pa je potrebno malce več vztrajnosti, saj je potrebno vzreditelju dokazati, da bo mladiček šel v prave in predvsem odgovorne roke in da bomo seveda v največji možni meri upoštevali njihove želje. Seveda so nekje tudi jezikovne in ostale razlike ali pogoji ki jih je včasih težko premostiti a vse se da. Tako, da kar pridno vztrajati in ni bojazni, da nebi dobili tistega kar si želimo. Pogajanja oziroma povpraševanje o ceni, pa v takih primerih prepustiti čisto za konec ker to samo pokaže na to, da nam ni toliko v ospredju kvaliteta mladiča ampak tudi cena.

Pa veliko sreče in seveda uspeha pri izkanju tistega kar želite.

L.P.

Tomaž 


Zelo lepo si to napisal Tomaž in ne bi se mogla bolj strinjati s tabo. Tudi sama sem zelo težko prišla do svoje prve psičke, saj švedskih lapphundov izven Skandinavije skoraj ni, poleg tega pa večina meni zanimivih vzrediteljev ni govorila angleško. Ampak vztrajala sem zelo dolgo in po navezavi stikov na evropski razstavi na Danskem in prek vez moje prijateljice na Švedskem, ki je tudi sama imela takšno psičko in me je priporočila vzrediteljem njene pisčke, sem prišla do svoje črne medvedke. Ker sem želela tipično, zdravo psičko, prijetnega značaja, ki bi bila primerna tudi za razstave, so bili vzreditelji tako prijazni, da so spremljali razvoj mladičkov v treh leglih, ki so jih slučajno takrat imeli zelo blizu skupaj časovno, in zame izbrali mojo črno lepotičko. Ker sem jo vzela že kot mladičko, seveda niso mogli dati garancije, da bo s psičko res vse ok, ker še ni zamenjala zobkov in se v razvoju lahko zgodi še marsikaj, ampak po njihovih več kot 20-letnih izkušnjah s pasmo, so menili, da bo odrasla v tipično predstavnico svoje pasme in ni lepšega kot videti vzreditelje, kako ponosni so na svojo malo Nati. Vedno jim bom zelo hvaležna, saj težko dobiš tako socializiranega kužka tako zelo prijetnega značaja. Res jih vzrejajo iz ljubezni do pasme in stremijo k izboljšanju pasme. Tudi znanje sta mi gospod in gospa nesebično razdajala in vedno sta na voljo za kakršenkoli nasvet in pomoč. Izjemnega gostoljublja, ki smo ga pri njih izkusili že dvakrat in postali pravi prijatelji, nikoli ne bom pozabila.
Majčkeno tudi po moji zaslugi (zaradi mojih priporočil teh družin švedskim vzrediteljem) so v Slovenijo iz Švedske prišli še trije samčki švedski lapphundi. Seveda jih ne bi bilo, če ne bi bilo tako gorečih navdušencev nad pasmo, ki so bili pripravljeni po kužka odpotovati na Švedsko, da so dobili tisto kar so želeli in iskali, čeprav je šlo v vseh treh primerih za prvega psa oziroma prvega psa z rodovnikom. Ena družina do srečanja pri vzrediteljih sploh ni vprašala za ceno, ker so se bali, da mladička sicer ne bodo dobili. Eni mladi punci je vzrediteljica mladička prodala za precej nižjo ceno od običajne, ker je bila dijakinja in si je lapphunda res zelo, zelo želela. Ena družina pa je vprašala za ceno, potem ko so že rezervirali mladička.
Tempera, tebi tudi svetujem, da se obrneš na vzrediteljico svojega prvega kužka, pa ti bo verjetno ona pomagala pri iskanju mladička v tujini oziroma bo zate lahko dala tudi kakšno priporočilo. Drugače ti pa svetujem, da obiščeš kakšno razstavo, kjer bodo razstavljali tvoji želeni vzreditelji, in ko boste navezali osebni kontakt, bo verjetno vse steklo kar samo od sebe. Vso srečo pri iskanju idealnega ljubljenčka ti želim!














[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #98 : 07 Junij 2011, 10:25:12
Jaz tud ne razumem kaj je to takšnega, če za ceno vprašaš. Meni je prav vseeno koliko stane nek pes če si ga želim, ampak vseen me zanima kok je cena, da se lahko pripravim na plačilo in planiram vse za naprej ane  ::) Sej ni problem v tem, da si ga ne bi mogel privoščit, ampak je problem v tem, da nimamo vsi stalno na računu po tisoč in več €, da bi loh kr tko mimgrede šli psa nabavt kot zjutri kruh v štacuno.  ::)  Od takega zadrtga človeka, ki ti noče cene povedat pa jst sploh psa kupoval ne bi.

Ko sem se odločil katero pasmo bom kupil, sem vzel v roke telefon in klical po vseh psarnah, če bodo imeli letos še kakšno leglo in sem končno dobil prijazno gospo, ki mi je povedala, da jih pričakujejo ravno naslednji teden. Sem pač povedal, da se zanimam za nakup, malo povprašal o tem in onem, potem sem pa pač še vprašal koliko ponavadi mladiček te pasme stane, čisto tako, da okvirno vem. Prav prijazno in celo z zadrego mi je odgovorila, da jih ona prodaja po toliko in toliko, ker se ji zdi to primerna cena in misli, da je običajna cena, kot jo ima večina precej prevelika za današnje čase...  (cena je res za par stotakov nižja kot pri "monopolnih" dveh psarnah pri nas)

In tukaj sem takoj videl, da gospa to dela zgolj  s srcem in ne zarad denarja, zato sem bil odločen, da bom psa kupil pri njej. Še z aro ni komplicirala in je rekla naj dam toliko, kolikor se pač meni zdi primerno in najlažje.



nata

  • Gost
Odgovori #99 : 07 Junij 2011, 12:02:15
Izbrisano na zahtevo uporabnika



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #100 : 07 Junij 2011, 13:10:35
Jaz se nikoli ne pogajam o ceni. Kolikor recejo, recejo. Hocem pa vedeti ceno v naprej, da denar pripravim (sicer dobim obcutek, da psi niso vredni tiste cene, ki jo bodo postavili, da se kaj skriva (poleg cene)... slab obcutek mi dajo taki prodajalci (ne glede na to, kaj prodajajo... pse, avtomobile, krompir...) in grem raje stran). Je pa res, da prej vedno povem svoje zelje o psu, kaksen naj bi bil (po karakterju) in za kaj bi ga imela (s cim se bova skupaj ukvarjala) - in seveda, kako bi pes zivel, kdo so njegovi cimri (poleg mene) in kaksno znanje imam do sedaj. Ce imajo takega psa, me zanima se njegova cena in to vprasam vse naenkrat. Ce mi odgovorijo na vse, se dogovarjam naprej, sicer iscem dalje. Nikoli ne kleceplazim, nikoli se ne ponizujem, se ne grem skrivalnic in tudi enak odnos pricakujem od vzreditelja do mene v vseh pogledih. Morda imam napacno filozofijo, a se res ustrasim vsakega, ki zacne meckati pri ceni.


[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #101 : 07 Junij 2011, 15:51:13
saj ni problem prašat za ceno.... problem je KAKO prašaš. po drugi strani pa ... okvirne cene mladičev so še kako poznane  ;)

No sej to sem tud mislil. Ne morš kr "halo Franci tuki, za kok date mladiča?"  :D

pri mojem naslednjem leglu te vabim, da se oglašaš na moj "pasji" telefon ... boš spremenil mnenje verjemi  ;D

Ne razumem čisto na kaj ciljaš. Spremenil mnenje glede česa?



nata

  • Gost
Odgovori #102 : 07 Junij 2011, 16:54:02
Izbrisano na zahtevo uporabnika



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 07 Junij 2011, 19:20:46
Hjoj jst sem tudi vse vzreditelje, preklicala, kontaktirala, tja šla.....

Sem najprej cel spis napisala zakaj to pasmo, kaj sem se že vse pozanimala, kaj me je zanimalo, skratka vse in na koncu sem prosila še za okvirno ceno (ker smo se s starši dogovorili da, damo vsak pol) in glede na to da sem študentka sem rabila okvirno ceno da sem vedlat kok keša pršparat oz. si trgat od štipendije/plače. Sem kontaktirala tujino in tu v slo. in sem dobila samo en negativen odgovor v smislu, kaj težiš za ceno če hočeš poceni psa pojdi v zavetišče ponj. In če se nekdo,ki se gre vzreditelja tako pogovarja in ima tak način komuniciranja (ko pa nisem želela nič slabega), je njegov problem in pač psa od tam jaz ne bom kupila.

sicer sem pa že napisala da so meni izkušnje o leglih (da so me napotili kje imajo), pomagali vzreditelji pri nas. Ena vzrediteljica je še celo napisala da lahko psa kupim tudi na obroke (da se da na začetku kolikor lahko) in se rodovnik da v naše roke ko je pes odplačan.

Tako da pomojm je samo problem v komunikaciji in načinu kako se nekdo pozanima za pse.