Stafford brez rodovnika na Hrvaško

4nit4 · 15066

4nit4

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 13 Marec 2011, 20:07:45
Lep pozdrav,

jasno mi je, da bom deležna par kritik, pa vendar kakšen so izkušnje lastnikov AST brez rodovnka pri potovanju na Hrvaško?

Rodovnika nismo uredili, ker ga tudi psica ni imela, čeprav je imela za to vse pogoje, zato ga tudi ni moremo dobiti, zdaj pa smo seveda izvedeli, da z njo ne moremo na Hrvaško.

Ja, saj je jasno, da ne smemo, pa tudi, kdo bi tvegal potovanje?

Ampak, kaj pa druge države- recimo Italija?

Hvala.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 13 Marec 2011, 20:43:21
Verjetno mislite potni list in predvidevam, da to imate? Na Hrvaško lahko namreč potujejo tako rodovniški psi in mešanci  :)

Bulldogs... And nothing else...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 13 Marec 2011, 20:56:01
Vem, da je bila enkrat debata, da na hrvaško ne bodo smeli psi pasme bul +. Ne vem pa kako so se potem hrvati to dogovorili. Mogoče bo znal kdo drug odgovorit.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 13 Marec 2011, 20:57:20
Rodovnika nismo uredili, ker ga tudi psica ni imela, čeprav je imela za to vse pogoje, zato ga tudi ni moremo dobiti, zdaj pa smo seveda izvedeli, da z njo ne moremo na Hrvaško.

Rodovnika ni mogoče "urediti". Razen, če ste nameravali nekje kupiti ponarejenega? Kakorkoli, pristnega rodovnika se ne more urediti naknadno. Dobijo ga vsi mladiči rodovniških staršev z vzrejnim dovoljenjem in iz legla z urejenimi vsemi papirji (prijava paritve, prijava legla itd.). Prav tako mama vaše psičke ne bi mogla dobiti rodovnika, ker če ga že v štartu ni imela, pomeni, da ni imela "pogojev" za to, oziroma, da je bila tudi sama iz legla z neurejenimi papirji oziroma, da so bili njeni starši nerodovniški in/ali brez vzrejnega dovoljenja. Tako to je, vse ostalo je mit ali goljufija.

Glede potovanja na Hrvaško - če se prav spomnim so Hrvati prepovedali vstop v državo nerodovniškim psom, mešancem z določenimi pasmami. Če vaša nima rodovnika, pač pomeni, da ne bo šla na morje.

Me bodo drugi popravili, če se motim in te prepovedi potem niso uvedli.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 13 Marec 2011, 21:07:38
Na hrvaško naj ne bi pustili psov tipa bull brez rodovnika, ampak je ta zakon večinoma samo na papirju, izvaja se ga pa ne. Jih poznam mnogo, ki so šli nemoteno na morje s svojimi pitbulli in amstaffi brez rodovnika in jim na meji niso komplicirali. Ker je pes uradno mešanec lahko brez problema v potni list to tudi napišeš pod "pasma psa" za primer, če se jim bo na meji glih ljubilo pogledati not. Drugače pa načeloma niti ne preverjajo. Jaz na vašem mestu ne bi komplicirala in bi psa vzela s sabo.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 13 Marec 2011, 21:56:10
meni niso še skoraj nikoli psov pogedali, samo potne liste. Lahko bi tud vola peljala v boksu, ne bi opazili  ;). Če so že poškili na pse je bilo io bolj zaradi števila, precej šlampasto. Svetujem torej da imate potni list brez slike, ali s sliko pod takim kotom , ki ne kaže  bull lastnosti in pod  pasmo napišite mešanec  ali pa mešanec z labradorcem  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


4nit4

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 14 Marec 2011, 07:15:07
 ;Dlabradorca bi pa nasi tezko pripisali

no, je bilo pa razocaranje veliko,ko smo izvedeli za ta cudovit zakon o 'nevarnih" psih. Clovek gre tezko na dopust v upanju, da ga bodo spustili. Po mojem bi lahko napisala v potni list tudi kitajski goli pes, pa bi se vseeno lahko nasel kak policist v prepricanju,da je to kitajjc, tipa bull;) Morda bo pa s sprejemom hrvaske v eu potem drugace (upanje umre zadnje)

Ima morda kdo kaksno priporocilo za italijo, kaksen apartma na samem?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 14 Marec 2011, 08:40:54
Psa imaš lepo v boksu v prtljažniku, noben na meji ti ne bo rekel da ga daj ven, da bo videl kako izgleda. Važno da nekaj laja zadaj pa so srečni :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8 : 14 Marec 2011, 09:11:05
Nam so že pregledali pse na meji. Sem pa tudi že slišala primer, ko so preverjali čipe. Čeprav glede na to, kolikokrat gremo mi čez mejo, je to bolj izjema kot pravilo.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 14 Marec 2011, 11:36:16
Nam so že pregledali pse na meji. Sem pa tudi že slišala primer, ko so preverjali čipe. Čeprav glede na to, kolikokrat gremo mi čez mejo, je to bolj izjema kot pravilo.
greš pa na drug prehod  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10 : 14 Marec 2011, 11:41:42
 :D :D

Ali pa počakaš na izmeno.  :)


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 14 Marec 2011, 12:47:21
Ko smo šli mi čez mejni prehod s Hrvaško niso spoznali niti hrvaškega ovčarja  ::)
Sicer pa potem, če imaš psa tipa bull moraš s seboj nositi še rodovnik oni pa morajo potem preveriti čip od psa, če se ujema s št. čipa v rodovniku? Močno dvomim, da si bo dal kdo toliko dela, da bo identificiral psa...

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 14 Marec 2011, 12:49:52
Ma , ta zakon so itak sprejel samo za politične točke nabijat, ne za izvrševat

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #13 : 14 Marec 2011, 13:20:15
Mani nikoli niso pogledali Albe, še njenega potnega lista mislim, da ni nihče odpru.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14 : 14 Marec 2011, 16:45:03
Večkrat že doživela preverjanje in to na različnih mejah z različnimi vozili in številom psov... Tudi že težili za brezveze kot za upravičeno...

Če pa slučajno na meji opazite kakšnega v malo bolj fensi-šmensi oblačilih in je po možnosti še ženska, pol pa bo sploh temeljita  ::) >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 14 Marec 2011, 17:32:30
Mi stalno hodimo čez... pogleda če je cepljeno( če) ... tud v prtljažnik ne poškili.
enkrat edinkrat je carinica rekla ... da bo čip preverila... pa še to zato ker je bila tudi sama lastnica gordona, da sva v uni gužvi lahko malo poklepetali ;D

 več komplikacij naredijo zarad kakšne motorne žage... to nam je enkrat na Metliki zagnojil..  ne vem kaj je mislil... da jo gremo dol preprodat  ???... pa polhen prtlažnik grabel in vse žive a krame  za delat..
ko je začel  kokodajsati samo  - čao- smo se obrnili , šli na na drug prehod, tam pa še pogledal ni.... :-9

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 14 Marec 2011, 18:14:48
Jaz še od nobenega lastnika psa tipa bull brez rodovnika nisem slišala, da bi jim kdo kompliciral na meji tudi, če so preverjali bolj podrobno. Lahko se zgodi, valda, ampak pomoje večina carinikov sploh ne ve za ta zakon.  ::)  Itak si bolj glupega zakona ne morajo izmislit. Kaj pa je razlika med mojim posvojenim wannabe staffordom brez rodovnika in rodovniškim staffordom? Mislim kakšna je bistvena razlika med njima, da moj ne bi smel iti na Hrvaško, rodovniški gre pa lahko? Ne štekam kje so dobili to briljantno idejo  ::)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 15 Marec 2011, 12:42:12
Še vedno mi ni jasno, kako za mešanca lahko sploh dokažejo da je "bull".  ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #18 : 15 Marec 2011, 13:15:14
Kaj pa je razlika med mojim posvojenim wannabe staffordom brez rodovnika in rodovniškim staffordom? Mislim kakšna je bistvena razlika med njima, da moj ne bi smel iti na Hrvaško, rodovniški gre pa lahko? Ne štekam kje so dobili to briljantno idejo  ::)
Razlika je da staford z FCI rodovnikom zagotovo ni pibull  :P, pa da naj bi se pri rodovniški vreji izločalo popadljive primerke. Pri nerodovniški pa nikol ne veš , če niso bili za boje selekcionirani  :D
Sicer pa- če bi bile povsod omejitve za nerodovniške pse , bi to mal šteparjem krilca pristriglo  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 15 Marec 2011, 13:34:31
Sicer pa- če bi bile povsod omejitve za nerodovniške pse , bi to mal šteparjem krilca pristriglo  ;).
Ok, kaj pa mi, ki nismo podpirali šteparjev z nakupom pač pa smo psa posvojili iz zavetišča/društva za zaščito živali? S takimi zakoni vedno nekomu storiš krivico. Mi je pa smešno, ko neka država prepove Pitbulle, Staffordov pa ne. Glede na to, da sta si pasmi tako blizu, to res nima nekega smisla (no pa saj nasploh kakršnekoli prepovedi pasem tipa bull nimajo smisla).

Sploh pa.. Take zakone pisat za pasme tipa bull, pri katerih je dosti manj do ljudi nestabilnih/popadljivih primerkov (rodovniških IN nerodovniških), kot pri marsikateri drugi pasmi je malo neumno, a ni...? Pa zakaj bi se potem omejili na nerodovniške pse tipa bull? Naj prepovejo vstop VSEM mešancem in nerodovniškim psom, če že hočejo kao šteparjem "krilca pristrižt". Samo to je pa še večja neumnost, a ni..?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #20 : 15 Marec 2011, 13:37:57
Ok, kaj pa mi, ki nismo podpirali šteparjev z nakupom pač pa smo psa posvojili iz zavetišča/društva za zaščito živali?
Ja sej za vse nerodovniške sem mislila. Bulčki so itak v manjšini. Posvojitelji bi morali pa dobit nek dokument o izvoru s strani zavetišča , npr  ;)
In ne, ne ustvarjam nobenega zakonskega predloga  ;) Samo nenačrtovani stranski efekt predpisa se mi je zabliskal :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 15 Marec 2011, 14:03:14
Hehe vem, da ne pišeš zakonov, mene razjezijo tisti, ki dejansko pišejo take nesmiselne zakone. Drugače je pa dokument lahko tudi posvojitvena pogodba katero vsak podpiše ob posvojitvi, ampak kaj mi to pomaga, če mi bo kdo hotel zatežit in prepovedat vstop v državo mi pač bo pa ne glede na to, da je pes posvojen in je dejansko zelo stabilnega in neagresivnega karakterja. Pač ima široko glavo, mišičasto telo in kratko dlako, revež, pa še papirjev nima.  :-X

TibiQ po videzu določijo. Tako, da imaš lahko tudi mešanca labradorecXbulldog pa če ti ga bo nekdo označil za pitbulla ti lahko delajo probleme.. ::)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #22 : 15 Marec 2011, 14:37:28
Ja in ;D
 ti rečeš , da ni... kaj a ti bo analizo DNK naredu na mejnem prehodu...  ???
ni ! bull pa fertik - ti veš da ni in imaš dokaz :P... če pa on ne pozna pasem pa njegov problem... lahko rečeš ,da je mešanc med barvarjem in labradorcem.. zdej pa naj dokazuje  da ni..
 v vsakem primeru pa ... če bi že ravno( kar dvomim- še za kaj drugega se ne spravijo komplicirat sploh ne takrat ,ko so trume turistov na mejah) se obrneš greš nazaj , takoj na naslednji prehod in adijo... njemu pa rečeš ti in tvoja pamet serjeta v vašo državno blagajno...  da gremo čez bi ti imel  za plačo- ker gre iz proračuna za tvojo plačo  , zdej bo imel pa italjansk carinik- gremo v Italijo na dopust...
 in kaj ti bo?...nič ti ne more...
 ne vem kaj tolk komplicirate okol teh hrvatarskih carinikov... ponavad naši težjo ko greš nazaj- pa rrav pregleduje une knjižice kot da je življenskega pomena- njega zanima samo cepljenje in nič drugega. ... uni  cariniki za dol najmanjkrat težijo- v času dopustov pa sploh ne

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 15 Marec 2011, 15:07:21
Ne lej sej če prebereš moje prve poste v tej temi ti bo jasno, da jaz ne kompliciram, ker vem, da je ta zakon samo na papirju, izvaja se ga pa ne  ;) Fora je samo, da mi je cela ideja tega zakona totalno zgrešena  :-\ Drugače pa če se najde kak zatežen carinik se lah ti na glavo postaviš in dokazuješ, da tvoj pes ni bull (moji tega žal ne morajo zatajit) pa vseeno ne boš smel čez. Isto se spomnim nekaj časa nazaj je ena familija iz Anglije pri nas posvojila ciganskega vaškega (z)mešančka, dolgodlakega, na kratkih tacah, malo bolj debelega z malo večjo glavo in jim ga niso pustili uvozit v Anglijo, ker ne morajo dokazat, da pes NI bull (tja je uvoz pitbullov prepovedan)  ::)  A pes ni bil P od pitbulla, niti malo, niti približno podoben bullu.. ::)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #24 : 15 Marec 2011, 15:19:21
A DNK test ne more dokazat da je al ni bul? Mislim, zagotovo je to možno, sej ima vsaka pasma svoje DNK odtise , samo en primerjalni profil bi bilo treba izdelat.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 15 Marec 2011, 15:23:55
sem prebrala... ;)
 ampak tukej govorimo o Hrvaški... 20 prehodov je... se obrneš greš na drug prehod... za v anglijo lih ne moreš... ( pa pustmo zdej angleže)

Ideja je zgrešena ali pa tud ne...( izvajal se je pa ni pa tud dvomim ,da se jo...oni imajo itak en kup blentavih zakonov na papirju )
 če pomisliš , da so med lastniki tud taki pacienti ki vozijo svoje bull na pasje boje/ še čez kakšno mejo kjer tega ne preganjajo  - nadzorujejo .... potem absulutno ZA - tak zakon... na  1. meji mu pokvari celoten namen :)
 če pa vzameš v zakup , da je to ena familija ki gre na morje... pokaže  taplavo knjižico... v času dopustov , nam samo maha... naj se čim prej spokamao in ne delamo gužve...
 med letom stalno hodimo... ponavad pogleda  osebne in odpre knjižico kjer je cepljenje ... na taprvo stran tud gleda ne kaj piše  za eno pasmo ;)
 itak pa napišeš  pod pasmo mešanec  in ... kaj bo... dokazoval da ni? ne more, pa če se na glavo postavi.
A DNK test ne more dokazat da je al ni bul? Mislim, zagotovo je to možno, sej ima vsaka pasma svoje DNK odtise , samo en primerjalni profil bi bilo treba izdelat.
a na mejnem prehodu? carinik ? :D :D

 meni je enkrat hrvat ( to pozimi ker res ni imel nobenega dela) izjavil za damča...ovaj crni mi liči na rotwailerja... Sem se samo zasmejala pa sem rekla zavisi iz kojeg profila ga gledate... meni iz desnog profila lilči na vanzemaljca.... malo smo se smejali in  smo šli dalje

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 15 Marec 2011, 15:58:38
če pomisliš , da so med lastniki tud taki pacienti ki vozijo svoje bull na pasje boje/ še čez kakšno mejo kjer tega ne preganjajo  - nadzorujejo .... potem absulutno ZA - tak zakon... na  1. meji mu pokvari celoten namen :)
Bi rekla, da takim ni problem narediti fake rodovnike za svoje pse, če bi se že ta zakon izvajal  ;)

Nekako takole izgledajo te komercialni DNK testi: http://www.youtube.com/watch?v=4a4CDvK868w  :D



frigga

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 16 Marec 2011, 10:44:11
Meni niso nikoli nič komplicirali, lani na Šolti so pa itak vsi vpili, da sta moji dve zihr ''zlatni i tigrasti bokser''.  :D

Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 16 Marec 2011, 10:52:10
Glavna zvezda Šolte, vsaj Maslinice je itak Muki ( maskota) :D... kaj pa lahko pričakuješ potem, itak da si imela zlatnega boksarja.
Mukija  samo v zobe pogledaš, ... kot buldožer >:D  :D :D,.... za primerjavo z njim je vsak pes fency pasma ;D ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #29 : 16 Marec 2011, 12:02:22
Nekako takole izgledajo te komercialni DNK testi: http://www.youtube.com/watch?v=4a4CDvK868w  :D
pa saj to je super rezultat za čez mejo , a ne  ;D ?
Mogoče so pa goljufali v vzreji  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!