zakaj je kužek prenehal jesti?

lilly24 · 26693

vesny

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 14 Julij 2011, 16:05:45
Pozdravljeni,

doma imam 14 mesecev starega bernskega planšarja, ki je pred kakšnim tednom skoraj nehal jesti. Noče več jesti briketov, ki jih je imel do zdaj najraje, poje samo kuhano hrano pa še to bolj malo in je tudi shujšal. Ne vem več kaj naj naredim. Zdi se mi da bi mogel do te starosti že skoraj zrasti v višino in dolžino, kot so odrasli psi,... visok je dovolj, dolžine pa ni dosegel, pa nič ni prav kosmat, kot bi bernski planšar moral biti. Je še vedno živahen in komaj čaka, da se kdo igra z njim ampak me skrbi, ker vsi pravijo da je majhen in, da to sploh ni pravi berni, čeprav je čistokrven in smo ga kupili od rejcev, ki imajo oba starša na ogled in sta zelo lepa,... res ne  razumem zakaj naš Runo (tako je mojemu kužiju ime) ni tak, kot vsi berniji??

Hvala vam za odgovore,....



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #61 : 14 Julij 2011, 17:22:04
Če ga imate zunaj je to lahko povezano z vročino. Psom zunaj pade apetiti, saj kdo pa bi z veseljem jedel v vročini in ves pregret.
Koliko pa ima plečne pes? Poglej če je v standardu, prečekiraj njegov rodovnik in prednike ter njihove plečne.

Če mu kuhate poskrbite, da bo uravnotežena. Glede dlake-nekaj je uravnotežena prehrana, nekaj geni, letni čas in primerna nega.

S katerimi briketi ga pa hranite?

Psi se prav tako naveličajo okusa-jih je potrebno menjati, dotati kako prikuho...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #62 : 14 Julij 2011, 18:03:11
Glede nejescosti bi ga bilo pametno peljati do veterinarja, da ga pregleda, naredi kaksno krvno sliko. Mogoce je zadaj zdravstveni razlog za to (mogoce mu je pa samo vroce v teh pasjih dneh).

Ali je cistokrven z rodovnikom? Ker ce nima rodovnika potem ne mores vedeti, da sta bila pes in psica, ki ste jih videli pri "rejcu" res njegova starsa. In je bila lahko psica sparjena z bogvekaterim psom, in potem Runo ne more biti podoben berniju, ane? To pac tako je pri psih, kateri predniki niso znani.. Loterija.. 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album