ZD ZA ŽIVALI LJUBLJANA

m_tejch · 21643

m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
: 21 Marec 2011, 16:56:28
Danes je bil na 24 ur predstavljen zdravstveni dom za male živali Ljubljana, ki se je odprl danes....kdo ve kaj več? Meni ni čisto jasno a zdaj opravljajo tukaj tudi posege ali ne...



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 22 Marec 2011, 09:49:48
A je to ta pri novem Mr. Petu na Celovški?

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #2 : 22 Marec 2011, 11:14:20
To je to ja :) Ekipa od Butinarja bo delala tu ;)



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #3 : 22 Marec 2011, 15:37:48
Ja ampak ne vem, če bodo opravljali konkretne posege, ker v prispevku na 24 ur, ni bilo čisto jasno....



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #4 : 22 Marec 2011, 20:32:58
Seveda, da bodo, to bo nova veterinarska klinika z Butinarjevo ekipo ;)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 22 Marec 2011, 20:40:59
Kolikor sem jaz razumela pred časom, bo tu samo ambulantna dejavnost.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #6 : 22 Marec 2011, 22:00:21
Ja tudi na tv  je bilo razbrati da bo samo ambulantna...ker ko je novinar vprašal veterinarja ali bodo opravljali tudi konkretne posege se je začel izmikati in govoriti da kolikor bo tehnična oprema omogočala...jaz sem se pa že veselila da bi ga lahko k dr rejec peljala v Lj ampak  bo treba očitno vseeno v postojno....



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #7 : 23 Marec 2011, 15:15:28
Če je tako, je potem prodajalkina informacija v Mr.Petu, napačna. Bomo videli.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8 : 25 Marec 2011, 13:23:07
Kopiram s FBja: "V ponedeljek je odprl vrata nov Zdravstveni dom za živali v Ljubljani. Poleg visoko strokovnih veterinarskih storitev ponuja tudi širšo ponudbo storitev za hišne ljubljence, fizioterapijo in hidroterapijo v bazenu, welness center, frizerski salon za pse in dnevno varstvo.

Direktor ZD doc. dr. Jani Pečar je zasnoval delo ob nudenju temeljnih veterinarskih storitev, seveda pa se bo ZD za živali povezoval z vsemi najboljšimi veterinarskimi strokovnjaki v državi in seveda tudi izven nje.

V ZD za živali bodo delali izkušeni in ugledni slovenski veterinarji." 



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #9 : 28 Marec 2011, 09:23:56
oo hvala za odgovor....je pa zelo težko prit do kakšnih info. jaz sem jim poslala mail pa še ni odgovora....jih grem dodati še na fb...



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #10 : 28 Marec 2011, 09:27:29
jaz jih tudi na fb ne najdem....mi pa ni jasno kako ljudje sploh pridejo do njih če ni nikjer nobenih info....mogoče sem pa jaz slepa... ::)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #11 : 28 Marec 2011, 10:14:51
Mislim, da sem našla med eno drugo objavo (Pes moj prijatelj al neki podobnega). Maš pa Mr. Pet na fbju.



invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #12 : 28 Marec 2011, 10:17:55
m_tejch pomoje najboljše, da kar direkt tja pokličeš

ZD ZA ŽIVALI d.o.o.
CELOVŠKA CESTA 258
1000 LJUBLJANA
Tel: 01 5007224

Nina


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #13 : 28 Marec 2011, 16:38:58
Zdaj pa res ne vem kako lahko človek sploh pride do njih ::), na tej tel.št 2krat zazvoni potem je pa samo signal za faks....je pa samo ta številka na netu....ima kdo še kako drugo?



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 29 Marec 2011, 14:35:31
Js grem dans tja v Mr. Pet pa lahko vprašam, če imajo slučajn pravo številko. Samo upam, da se bom spomnila. :-[

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #15 : 29 Marec 2011, 18:10:06
No to bi bilo super  ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #16 : 29 Marec 2011, 21:45:16
Ob obisku v ZD za živali sem govorila z dr. Butinarjem, ki mi je pojasnil, da bodo tam delali izkušeni veterinarji - dr. Pečar, Dr. Firm, Dr. Roškar, Dr. Rejec in dr. Butinar, na voljo bodo imeli najnovejši digitalni rentgen, ultrazvok, laboratorij in kirurško dvorano. Vse težje primere, ki potrebujejo zahtevnejšo diagnostiko, npr. CT, težje operacije, zdravljenje tumorjev, ortopedske operacije ipd. pa bodo pošiljali v Bolnico za živali Postojno, ki je njihova nadgradnja.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #17 : 29 Marec 2011, 22:58:00
hvala za info, ampak jaz pa še kar ne vem kako naj stopim v kontakt z njimi....preden grem v zd se morem verjetno naročiti... ::)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #18 : 29 Marec 2011, 23:02:55
hvala za info, ampak jaz pa še kar ne vem kako naj stopim v kontakt z njimi....preden grem v zd se morem verjetno naročiti... ::)
Bom vprasala se to. Sporocim.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 29 Marec 2011, 23:11:06
V Mr. Petu dobila letak, na kterem je telefonska za veterinarske storitve: 08 205 35 00. Upam, da je prava.

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #20 : 30 Marec 2011, 10:40:22
Zdravstveni dom za živali, Celovška 258, 1000 Ljubljana, telefonska številka je kot mobitel in ima naslednjo št. 082053500, za nujne primere so dosegljivi na  040 22 33 19. Zaenkrat obratujejo od ponedeljka do petka od 12.00 do 20.00 in v soboto od 9.00 do 13.00. Spletna stran (ki je sicer se v izdelavi): http://www.zd-zazivali.si/

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #21 : 02 April 2011, 19:03:43
Rinchy hvala za podatke....te so pa le pravi :)...
Torej včeraj smo šli na pregled v ZD in morem reči, da prvi vtis je preprosto SUPER :), toliko prijaznosti in pozornosti nismo bili deležni še nikjer....pa smo v dobrih 8 letih obiskali kar veliko različnih veterinarjev.... teli enostavno zmagajo ;)...smo pa sedaj naročeni na poseg v postojno, ker tukaj opravljajo bolj ambulantno dejavnost in nege...čeprav kompletno krvno sliko smo opravili že včeraj, tako, da se je potrebno pozanimati kaj lahko opravijo v lj in kaj ne...



Harlekin

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 19 April 2011, 17:28:00
V zd bodo delali tudi lažje posege. Predvsem pa dajejo poudarek na vodno fizioterapijo. Poglejte si tale prispevek; http://www.n-tv.si/pasja-fizioterapija-capi-in-vodna-terapija



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 09 Maj 2011, 22:29:37

  Lp :)
       Kaj pa cene a so zmerne sem šlišal da so v Postojni kar visoke.



ZD za zivali

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 13 Maj 2011, 15:31:26
Zdravstveni dom za živali pripravlja več akcij, namen katerih je približati našo ponudbo širšemu krogu ljubiteljev živali.

Nudimo Vam cepljenja in ostale veterinarske storitve na vrhunskem nivoju (na voljo je najsodobnejša oprema, laboratorij, digitalni rentgen, operacijska dvorana z vso potrebno opremo za monitoring pacientov med operacijami, aparature za stomatološke posege, itd.).

V okviru Zdravstvenega doma za živali deluje center dobrega počutja (welness center) za pse in mačke. Na voljo imamo bazen s podvodnim tekočim trakom, ki se uporablja pri rehabilitaciji naših pacientov po operacijah in poškodbah kot del fizioterapije. Hidroterapija je že dolga leta poznana kot učinkovita pomoč pri rehabilitaciji ljudi. Že kar nekaj let pa se hidroterapija učinkovito uporablja tudi pri živalih. Trenutno smo edini v Sloveniji, ki lahko to obliko vadbe  ponudimo tudi vašim kosmatincem, in sicer tudi zdravim aktivnim psom, mladičem velikih pasem v času rasti, tekmovalnim psom, predebelim psom, ostarelim psom in psom, ki imajo kronične težave s sklepi.

Zakaj je vadba v vodi koristna?

Omogoča razbremenitev telesne mase in s tem manjšo obremenitev na sklepe (idealno za pse, ki imajo težave s sklepi, predebele pse, rastoče pse velikih pasem, pa tudi za tekmovalne pse - dvig fizične pripravljenosti z minimalnimi obremenitvami na lokomotorni sistem).

Nudi upor, kar je odlično za dodatno krepitev mišic, poleg tega pa pripomore k podaljšanju izkoraka pri živalih s poškodbami sklepov.

Starejše živali lahko v vodi trenirajo bolj efektivno in v kontrolirani atmosferi (posebej poleti, ko so zunaj visoke temperature).

Poveča učinek vadbe ob minimalni bolečini (pri živalih s kroničnimi artritisi).

Zaradi blagodejnega učinka vode se izboljša prekrvavitev.

Cena vadbe na podvodnem tekočem traku znaša v času trajanja akcije 24 evrov.
Zakup 10-ih vadb  stane 199 evrov.

Po vadbi je možno sušenje psa v posebnem fenboksu.


Število prostih mest je omejeno do zasedbe terminov.

Za vse dodatne informacije pokličite na: 082 053 500



ZD za zivali

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 13 Maj 2011, 15:38:01
Zdravstveni dom za živali - nega in striženje psov v našem salonu

Živimo v  času, ko se tako mi kot tudi naši hišni ljubljenčki na vsakem koraku srečujemo s stresom. Obisk pasjega salona je, razen za redke izjeme, za pse ponavadi kar zahteven dogodek: neznano okolje, tuji ljudje, veliko novih vonjev, predvsem pa čudni stroji in naprave – nekateri ropotajo tako, drugi drugače. Povrh vsega tega pa se z našim psom ukvarja zanj povsem neznana oseba, ki od njega pričakuje resno delo: stati pri miru več kot eno uro, pustiti striči po tačkah, po gobčku, ušesih ...

Prav zato smo se v našem salonu odločili, da bo naš pristop k negi in striženju psov drugačen.

Ob prihodu kužka mu pustimo čas, da v sebi lastnem ritmu spozna prostor, osebo, ki ga striže ter da se umiri - božanje, masiranje in mirno prigovarjanje še pred začetkom nege zahtevajo nekaj dodatnih minut, pa vendar so za dobro počutje vašega psa še kako pomembne. Tisti lastniki psov, ki ste mnenja, da bo za vašega kužka bolje, če ste med nego ob njem, ste seveda zelo dobrodošli, še posebej, če ste prvič v našem salonu in si želite videti, kako vse skupaj sploh poteka, ali pa, če ima kuža kakšne posebne zdravstvene težave. Vendar pa je marsikateri kuža veliko bolj miren in bolj pripravljen na sodelovanje, če njegova najljubša oseba v življenju ne stoji pol metra od njega, saj s tem moti njegovo koncentracijo in ves čas zbuja željo po lastnikovem naročju.

V veliki večini pa psi povsem mirno uživajo v topli kopeli s kvalitetnimi šamponi na naravni bazi, ki pripomorejo k temu, da se koža in dlaka očistita drobnega prahu in umazanije, dlaka pa se ponovno sveti.

Sušenje lahko poteka na dva načina: s profesionalnim dvomotornim sušilcem dlake, ki pripomore k hitremu sušenju dlake, predvsem pa odstranjuje manjše vozle, ki se pojavijo predvsem pri dolgodlakih pasmah. Drugi način je sušenje v fenboksu: ta način je primeren predvsem za pse, ki se običajnega profesionalnega sušilca dlake zelo bojijo, saj zrak v fenboksu enakomerno kroži, kuža pa med tem lahko počiva. Sušenje tako sicer traja nekoliko dlje, vendar pa s tem veliko pripomoremo k boljšemu splošnemu počutju psa.

Striženje navadno poteka s škarjami, če pa je lastnikova želja povsem kratka frizura, deloma uporabimo strojček za striženje. Tudi tukaj je pomemben postopek uvajanja, še posebej, če je kuža prvič pri pasjem frizerju:  najprej ga seznanimo z brnenjem in tresljaji, šele potem začnemo s striženjem. 

Trimanje izvajamo pri pasmah, ki so primerne za to, če lastnik tako želi. Če psa ne trimate redno, je potrebno poudariti, da dlaka psa ni vedno v pravi kondiciji za ta postopek, zato je najbolje, da se dogovorite za obisk in naša pasja frizerka bo preverila, če je dlaka že zrela za to.

Celotna nega vključuje tudi:
krajšanje krempljev,
čiščenje ušes z emulzijo, po potrebi se odstranijo dlake iz sluhovoda,
nego blazinic in smrčka: poleti so blazinice na tačkah še posebej občutljive, saj se psi na dolgih sprehodih lahko opraskajo ali odrgnejo. Z nanašanjem kreme, ki vsebuje cinkov oksid, jojoba olje in karitejevo maslo pa pripomoremo k temu, da se praske na blazinicah hitreje celjo, koža pa postane mehkejša in volnejša. Enako je s smrčkom: nekateri psi imajo kožo na smrčku suho in razpokano, zato potrebuje še dodatno nego;
nego zob: pri negi uporabljamo sprej proti nalaganju zobnih oblog. Za kužke, ki potrebujejo bolj zahtevno čiščenje zob, je na voljo naša veterinarska ambulanta, kjer se lahko posvetujete o stanju zob ter se dogovorite za termin čiščenja;
urejanje intimnega predela: še posebej pri dolgodlakih pasmah je zelo pomembno, da je intimni predel čist in urejen, brez odvečnih dlak, saj na ta način poskrbimo za ustrezno higieno, prav tako pa se znebimo tudi neprijetnega vonja.

Za dodatne informacije pokličite na 030 668 214 (Petra).




ZD za zivali

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 13 Maj 2011, 16:23:43
Kopanje psa


Manikura v salonu...


Medtem ko vaš kosmatinec uživa v negi, se lastniki lahko posladkate s kavico in piškotki...


Čakalnica za pse...



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 14 Maj 2011, 09:49:12
 :o  lepo, vse na enem mestu, za bolne, za zdrave ..... :D  ....... najboljša mi je čakalnica ... a so lastniki tud lahko v kočicah  :o



Cremona

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 31 Maj 2011, 11:10:06
:o  lepo, vse na enem mestu, za bolne, za zdrave ..... :D  ....... najboljša mi je čakalnica ... a so lastniki tud lahko v kočicah  :o

Tudi mi smo včeraj bili v ZD za živali v Ljubljani. Bili smo zelo navdušeni kako lepo se tam poskrbi za naše prijatelje. Sodobno urejeno z vsemi potrebnimi ponudbami za sodobno veterinarstvo in nego. Res nekaj kar je bilo potrebno!

Čestitke celotnemu teamu ZD za živali - hvala da ste uredili take prostore za naše prijatelje!

Lp Vaš team CREMONA

www.krematorijzazivali.si
www.cremona.si

P.S. Vedno vprašajte za garancijo da gre za pepel vaše Živali


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 15 Junij 2011, 09:02:44