Prijava! Pomoč!

ABBY LABRADOR · 14999

bambi01

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 31 Marec 2011, 12:47:26
Kaj delamo

DZZŽ  sprejme svoj načrt dela na vsakoletnem občnem zboru. Poslanstvo in stalne naloge društva pa so:

    * Seznanjanje ožje in širše javnosti s področjem zaščite živali, vzgajanje in spreminjanje odnosa do živali. Objavljamo posterje, plakate, zloženke, pišemo članke v razne časopise, pojavljamo se tudi na lokalnih radijskih postajah in lokalni TV. Javnost obveščamo o pravilni oskrbi živali v vročini, mrazu, ob novoletnem veseljačenju. Pozivamo lastnike na odgovornost do živali in tudi do njenih mladičev – pravočasne sterilizacije in kastracije.
    * Pridobivanje novih članov, posebej med mladino
    * Skrb za zagotovitev finančnih sredstev za delovanje društva
    * Sprejemanje pisnih in ustnih prijav o mučenju ali zanemarjanju živali, evidentiranje, preverjanje le-teh na terenu
    * Seznanjanje javnosti s svojim delom
    * Skrb za nemoteno delovanje zavetišča (lokalnega) za zapuščene živali in pomoč pri iskanju novih skrbnikov za te zapuščene živali. Z zbranimi finančnimi sredstvi financiramo nekatere operacije, zdravljenja in sterilizacije psic. Hrano, ki jo zberemo po trgovinah, namenimo v glavnem živalim v zavetišču. S pojavljanjem na internetu in v časopisih pomagamo pri oddajanju nastanjenih živali
    * Navezovanje in vzdrževanje stikov s sorodnimi organizacijami in društvi doma in v tujini.
    * Prirejanje prireditev v korist zapuščenih živali.
    * In druge naloge, določene na občnem zboru.






Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 31 Marec 2011, 13:05:52
Lahko da je tisto rdeče vaše poslanstvo, vendar ste pri preverjanju na terenu precej omejeni - nimatew nobenih pooblastil. Če vas lastnik sam ne spusti na dvorišče ali celo v stanovanje, tja ne smete. torej - naredite lahko samo to, kar lahko naredi vsak drug občan. S to razliko, da dobro poznate zakone (oz vsaj bi jih morali, glede na napisano jih ne) in ločite upravičeno prijavo od neupravičene. Ne glede na to, kaj je vam všeč in kaj ne ampak glede na to, kaj ustreza minimalnim pogojem in kaj ne. Če je v opisanem primeru tako kot je napisano, so minimalni pogoji izpolnjeni, s prijavo se ne bi rešilo nič, bi se pa dalo kaj izboljšati s pametnim in taktnim pogovorom z lastnikom.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 31 Marec 2011, 17:19:07
Danes se je šla mami pogovorit s to žensko in ji je rekla, da je pes moten? Da so ga imeli že na šolanju in vse pa da jim je notri vse zgrizel in ne vem kaj še vse...Pa, da ga nočejo vrnit v zavetišče, ker bi ga potem uspavali tam...



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 31 Marec 2011, 18:15:35
Prej so lastniki moteni! Kaj ima pa uničevanje stanovanja veze s šolanjem? Plus tega se v pasji šoli bolj šolajo lastniki kot pa pes!  >:( Jaz ne vem zakaj lahko res vsak, ki ima 5 minut časa dobi psa.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 31 Marec 2011, 18:51:59
Se strinjam...
Poleg tega pa kolikor imam jaz stikov s psičko je prijazna, zna tudi nekaj trikcev tako, da je bolj težko motena...
Pa tudi nevem, kako jim lahko uniči stanovanje, če imajo pa v hiši itak kletko(box), pa sem jo že ene par krat videla notri spat...



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #35 : 31 Marec 2011, 19:12:27
sory samo jaz še sedaj ne vem iz vsega tega kaj bi ti sploh rada ???
 enkrat praviš , da  je zunaj na ketni in se trese kot šiba na vodi... drugič da je notri...potem praviš ,da so jo vozili v šolo... pa spet praviš da je prijazna in zna nekaj trikcov...oni pravijo da je motena, da uničuje, tebe moti ker se dere, potem nazaj v zavetišče je ne dajo ,da je ne bodo ubili  ???

Če imaš občutek ,da bi se je radi znebili-  se zmeni da jim boš pomagala najti drugega lastnika poslikaj daj oglas, da rabi drugega lastnika( če je to njihova želja ) in stvar rešena..


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 31 Marec 2011, 21:45:24
zjutraj je zunaj na ketni in pozimi se trese, ker jo zebe. ko pridejo iz šole jo dajo notri, ja so jo vozili v šolo, ampak jaz si nekako tako razlagam, da je to za njih nek "brezupen" primer in se jim niti ne da ukvarjat z njo. do mene je čisto prijazna od kar jo poznam.zna dat tačko eno in drugo in podobne zadeve... lastniki so danes izjavili, da je pes moten in da jim takrat ko je v stanovanju vse uničuje. celo ulico moti, ker se dere. oni je v zavetišče ne bi dali nazaj, ker se jim nevem smili in nočejo, da bi se jo uspavalo, če nebi našla drugega lastnika.
(enkrat so imeli tudi 2mački-mladi, pa so ugotovili, da ne morejo skrbeti zanje pa so jih dali nevem kam.)
Glede tega, da če bi si jo želeli dati stran naj pa sami poskrbijo kam jo bodo dali in vse stvari povezane s tem, ker trenutno zaradi šole nimam časa, še skrbeti za to kam bo šel sosedov pes... če sem jaz prav seznanjena itak psi z zavetišč ne morajo kar k nekomu ampak je treba najprej zavetišče obvestiti, da bi se psa dalo stran...



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 05 April 2011, 20:49:04
No psa nimajo več uzuni od takrat...
Me pa prav zanima, če ga niso slučajno kam dali... glede na to, da ga nikoli ven ne peljejo, ne moram vedeti če je še sploh tukaj...



po.rogina

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 18 April 2011, 16:56:58
prosim za pomočć!!


mojega psička je danes zjutraj v usta pičila čebela!!  ali mislite da ga moram peljat k veterinarju??!!!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #39 : 18 April 2011, 17:09:52
Če je z njim vse ok, ni treba.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 07 Junij 2011, 16:58:01
Sicer vprašanje čisto drugo od te teme, pa dobro naslov je primeren.

Pri sošolcu imajo "sosedi" dve psički tipa bull na vrtu, za psički kolikor sem zvedela nihče ne skrbi oziroma skrbijo za nju bolj sosedi kot kdo drug...
Danes sem šla prvič mimo brez svoje psičke, pa da sta bili pri ograji. Res takoooj sta pritekli do ograje in molili tačke in glavo čez ograjo... Najprej sem mislila, da sta pač bolj popadljive sorte zato sem bila malo ne sigurna, ampak sem kasneje prišla do nju jima dala roko za povohat in sta mi jo totalno polupčkali. Res cortija, škoda. Res bi si zaslužili boljši dom... Vodo, hrano, zavetje ne vem kako je s tem... Bom povprašala sošolca.  Sicer je pa ta hiša bolj taka zapuščena po moje na vsake toliko časa kakšni "đankiji" pridejo tja... Ker človeka tam okoli osebno še nisem videla. Me pa zanima v primeru, da za psički nihče ne skrbi, kaj bi bilo potrebno narediti? Okej prijaviti kakšnemu društvu... Pa bo to pomagalo, glede na to, da bi bilo kakšno osebo tam bolj težko dobit in se pogovorit z njo.? Se pse lahko brez vednosti "lastnika" odvzame?
Prosim za čim več odgovorov, bom pa še poslikala situacijo, pa še kaj poizvedela...
Aja pa ena psička je imela eno ranici no nosku danes... Si ju pa nisem kaj preveč ogledala, mogoče imata še kje kakšne posledice kakšni bojev ali česa podobnega, sta pa pomoje obedvi že imeli kakšno leglo, ker sta imeli seske povešene...



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 07 Junij 2011, 18:47:58
Okej prijaviti kakšnemu društvu...

Društvom se ne prijavlja, oni niso pravi naslov za to. Društvo je skupek posameznikom (ti, jaz, pa še par kolegov), ki v prostem času radi pomagamo živalim na različne načine. Kršitve pa se prijavlja pristojnim organom, ki so usposobljeni in plačani za to, da preverjajo stanje živali in ustrezno ukrepajo, v kolikor ugotovijo kršitve.

Naredi nekaj fotk psov, nastanitve...  in se mi javi na zs, da vidim, kaj bi lahko prijavili.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 07 Junij 2011, 21:31:16
Zdajle sem bila tam, pa je preveč deževalo pa sta se verjetno v utico skrili...
Drugega kot tiste ute pa že nisem videla, razen visoke trave...
Bom šla jutri če ne bo deževalo...
Sem si pa tudi zapisala hišno št. pa sem po guglala pa dobila ime pa priimek pa telefon. Ampak bi bilo možno, da sploh ne živijo več tam...