Ni ga več

Himiko · 10384

Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
: 27 Marec 2011, 22:13:54
Ni ga več. Mojega zvestega zaupnika.
Gledam, kje si, a te ni. Ni in ni.
Minil je že skoraj teden dni. A še vedno se zdi, kot da sanjam; le, da se sanje pomikajo brez tebe.
Izginil je tvoj vonj, ostale so le še tvoje igrače in nekaj dlak. Posesala sem jih včeraj.

Oprosti mi, a nisem več zmogla čutiti tvoje bolečine. Skrival si svoj pogled, kot da me ne bi želel obremenjevati. Moj večni nevsiljivi tolažnik. Neskončno hvaležni veselko miliega pogleda, v katerem smo se vsi topili in stopili. Delilec brezpogojne radosti.

Zapustil si me z utrujenimi očmi, sprijaznjen - tega poprej še nisem občutila pri tebi.
Nisem želela videti, čeprav me zjutraj nisi zmogel več pozdravljati. Le nežno si pritrkaval z repkom ob tla.

Objela sem te, preden si odtekel, tja nekam, kjer vem, da ti je lepo. Kjer te ne požira bolečina, kjer skakljaš in plavaš, se igraš, ugajaš norčije.
Zaspal si na moji dlani. Pogledujem jo, dlan tvojega odhoda. Ostaja ista. Le tebe ni več.

Prevzela me je žalost, ki sem jo v najtemnejših kotičkih le slutila, jo zasuvala z zemljo pozabe, jo odrivala v desetletje naprej in še malo. Odšel si tako zelo nepričakovano. V mojih letih. Zakaj?

Vem, da se nekoč srečava spet. Počakal me boš pred vrati, kot si me vselej, poplesujoč z repkom, ki ti je utiral pot po morski gladini, ko si plaval ob meni, me čuval.

Tako zelo te pogrešam, ti moj pajacek. Želim si, da se izgubim v teh sanjah. Niso mi všeč. Se zbudim v tiste, kjer si ti.

Pokopali smo te z dvema od tvojih igrač. A tvoj frizbi je ostal nedotaknjen. Pomaknjen je v kot okenske police. Še vedno je tam, kjer je bil, ko si odšel - 
in Tam bo ostal.



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 27 Marec 2011, 22:43:42
Himiko, vem, da boli.... Prekleto dobro vem...
Še vedno ga iščeš...  Pa ga ne najdeš...

Danes je 22 dni  odkar  mojega Mistra ni več.... Pa me je skoraj "pobralo"... Iskala sem ga... Iskala... "Mešalo" se mi je od groze... Nikjer ga nisem našla...
 
Pa me je Kalsang "potolažila"... Napisala mi je tole.

 Citiram: "Poglej vase..., tam je, na toplem, varnem...., ne  more se izgubiti..!".  Imela je prav....

Pa vendar... Zunaj je pomlad. Moj Mister pa je ni dočakal... Jaz pa še vedno ponoči zunaj puščam  luč... Za vsak slučaj...


Iskreno sožalje...



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2 : 27 Marec 2011, 22:46:49
Himiko, zelo lepo napisano  :'( In tvoj zaupnik je še tu, zdaj je zvezdica na nebu, ki ti bo svetila vse dni in pazila nate od zgoraj  :-*  



Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 28 Marec 2011, 11:58:28
Hvala Gulu, Hvala Diva 1 ---@.

Diva 1, drzi se! Posiljam ti velik objem!!!

Gulu, hvala za lepo misel!!

Himiko



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4 : 28 Marec 2011, 12:01:24
Iskreno sozalje... :'( Tudi mi smo se vceraj morali posloviti od nase Rine in vem kako se pocutis... :'( Tezko je, zelo tezko.... :( :'(

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 28 Marec 2011, 12:20:37
Iskreno sožalje. Nimam pojma kako je, si pa predstavljam, da ni lahko. So se mi orosile oči že ob branju teksta kaj šele... :'(

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 28 Marec 2011, 13:43:00
Sožalje... :'(

Tudi meni je pred točno enim letom zaspal kuža... Z nami je bil od mojega osmega leta in je bil vedno center družine. Življenja brez njega sploh nisem poznala. Še zdaj ne morem o njem govoriti brez da bi mi šlo na jok.

Par dni po tem sem se vsedla za mizo in v majhen zvezek napisala prav vse kar mi je padlo na pamet o njem. Kako je okrog nosil svojega plišastega svizca, kako se je zvil v klobčič na svojem kavču, kakšna je bila njegova črna pika na jeziku... Dolgo časa sem pisala in bilo je težko, zelo težko. Ko sem končala, pa sem se počutila lažje, bila sem celo vesela, ker sem vedela, da je imel lepo življenje in da smo ga imeli najrajši na svetu. Več pa si noben kuža ne more želeti  :)

Naši kužki se imajo lepo in nas čakajo tam čez mavrico  :-*



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7 : 28 Marec 2011, 14:52:44
Sožalje. Sama niti nočem pomisliti na dan, ko se bom jaz takole morala posvoliti od svoje zveste prijateljice. Upam, da še zelo dolgo ne. Naj te tolaži misel, da teka z mnogimi kužki tam preko..

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 29 Marec 2011, 15:34:37
Rinchy, Andie, Diva 1 iskreno sozalje vsem. Posiljam vam velik objem, drzite se!!!

Upam, da se vaša bolečina čim prej umakne spominom. Meni spominjanje veselih skupnih dozivljajev nekako preganja žalost in občutke pogrešanja.
Četudi bi dala vse, da bi ga imela tukaj - v pomladi, poletju, zimi....

Nikoli si nisem predstavljala, da je vez med hišnim ljubljencem in človekom lahko tako zelo močna.
Moj kuža me je naučil mnogo več kot premnoge filozofije in modrosti.
Naučil me je pomena majnih, drobnih odentkov vsakdana, ki jih poprej nisem niti opazila; predvsem pa me je naučil vzpostavitve nekega elementarnega stika; vezi med naravo in življenjem, ki ti da lahko toliko lepega.

Hvala vam,

Himiko



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 29 Marec 2011, 17:15:31
 :'( :'( :'(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 Marec 2011, 07:57:27
Sožalje :(
Vaši kosmatinci vam svetijo vsako noč tam nekje med zvezdami, na nebu!



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 Marec 2011, 08:10:15
Tudi najino sožalje in velik objem  :'( :'(

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 01 April 2011, 11:39:16
Hvala vam.

Himiko



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #13 : 01 April 2011, 18:51:18
Iskreno sožalje.  :'(   :'(
Januarja je bilo 1 leto od kar ni več naše Nare, in še vedno zelo boli.  :'( Vem kako se počutiš, ampak vedno pa ostanejo lepi spomini.



delfinčika

  • Gost
Odgovori #14 : 01 April 2011, 21:49:10
Lepo, lepo napisano...
Vem, kaj čutiš. 14.10.10, dneva, ki se ga še zmerja dobro spominjam, z žalostjo v srcu nas je zapustil naš mačkonček.
Ne morem predstavljati kaj bo, ko Mace ne bo več. In težko mi je, ko vem, da je lahko vsak naslednji an zadnji...



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #15 : 02 April 2011, 07:46:47
Sozalje tudi z moje strani! In zelo lepo napisano pisemce za tvojega zvestega kuzka. Cuvajmo nase stirinozce, res so zlati.  :-[



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 02 April 2011, 09:35:42
Himiko, moje iskreno sožalje. Žal mi je. Se že po tvojem pisanju da razbrati, da je bil čudovit pes. Sedaj je zvezdica na nebu.

15.02.2011 je tudi nas zapustil naš zvesti prijatelj, ki je bil z nami od mojega 15 leta, v starosti 16 let. In vem, kako to boli. Tudi Bobi je sedaj zvezdica. Tista, ki zame sveti najsvetlejše. Zlati naši prijatelji.



Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 04 April 2011, 22:32:30
Sožalje vsem, ki ste izgubili vaše zveste prijatelje ---@


Resnicno iskrena vam hvala za vaše tolažbe, razumevanje.

Himiko





KanKan

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 24 Avgust 2011, 13:13:55
 :'( :'( :'(

:)


momokika

  • Gost
Odgovori #19 : 22 Oktober 2011, 12:36:52
najprej sožalje vsem ki vam je poginil pes vaš zvesti prijatelj saj vem kako vam je :'( :'( :'(. Meni je pred tremi leti poginil mešanček med nemškim in kraškim ovčarjem bila sem čist šokirana ko mi je vetrinar povedal to strašno novico nisem hotela verjeti a je življenje pač tako da se ne more ustaviti ampak mora teči naprej vem da je imel lepo in dolgo življenje saj je dopolnil 15 let kar ne uspe vsakemu kužku zato dragi Timi kjer koli si upam da si srečen moja mala "muca". :'(