3. državno prvenstvo reševalnih psov - Mozirje 2011

Trdonja · 18078

Trdonja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Ta teden bo od četrtka 31.3.2011 do nedelje 3.4.2011 v Varpolju pri Mozirju, potekalo 3. državno prvenstvo reševalnih psov.

Prijavljenih je 80 tekmovalcev iz osmih držav  :o.

Delo se bo pričelo vsak dan ob 7h (na poligonu ob 8h), ter trajalo vse tja do 18:30.
Uradni zaključek z razglasitvijo rezultatov bo v nedeljo predvidoma ob 15h.

Vabljeni k ogledu!

LP M



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #1 : 06 April 2011, 09:02:48
Državno prvenstvo 2011 je zaključeno. Nekoliko z grenkim priokusom, zaradi katastrofalne organizacije. Za piko na i brez uradne razglasitve državnih prvakov... :-X Mogoče zato (moje ugibanje), ker tekmovalki prihajata iz napačne organizacije-torej ne tekmujeta pod KZS (podobno kot tudi vsi ostali pozitivni na tem DP)...

Pohvala sodnikom, posebej Daniel Sedlaku na IPO, ki je po svoji presoji vsakič drugam postavil markerje in s tem vsem tekmovalcem omogočil enake pogoje za delo (nihče ni mogel vnaprej vedet, kje so skriti markerji, niti organizator ne :P).

Iskrene čestitke vsem pozitivnim tekmovalcem, še posebej Katji Rant in njeni Enyi, ki sta dosegli 2. mesto v iskanju pogrešanih v naravi in postali tudi državni prvakinji v tej disciplini!

Rezultati:

Iskanje pogrešanih v naravi:

1.Lenka Navratilova in Hard (Češka)
2. Katja Rant in Enya (KVRP Kranj), državni prvakinji po IPO za 2011
3. Gabor Szalanczi in Roger (Madžarska)
4. Vedran Vukmanovič in Buks (Hrvaška)
5. Roman Starman in Kana (DPRB)
6. Davorin Bastjančič in Zona (DPRB)
7. Stane Sirc in Tisa (KVRP Kranj)
8. Borut Modic in Isha (DVRPS)
...

Ruševina:

1. Andrezej Gorovski in Baster (Poljska)
Edini pozitivni tekmovalec in če smo iskreni je tudi njegova uvrstitev vprašljiva (vedel je kje je grob, psa usmeril natančno nanj in velel naj koplje). Vseh ostalih 33 tekmovalcev je večinoma pogrnilo na istem grobu-iz katerega ni prihajalo prav nobenega vonja-očitno organizator ni imel na voljo psa, s katerim bi pred začetkom tekmovanja lahko preveril regularnost... :-X

Nekaj slik:

razglasitev IPO


Stane in Katja (KVRP Kranj)


slavna ruševina


Čestitke vsem še enkrat... 8)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2 : 06 April 2011, 09:29:48
Cestitke itak vsem, predvsem pa Katji in Enyi.

Blumina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3 : 06 April 2011, 09:33:06
Čestitke!  :D

Mi smo se meli prav luštno :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 06 April 2011, 10:13:25
Apollo - ja  :( :( :( ???

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #5 : 06 April 2011, 10:20:28
Ja, cestitke vsem uspesnim (katerih na zalost res ni bilo veliko), posebne cestitke pa seveda Katji in Enyi :o Bravo bravo :)


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #6 : 06 April 2011, 10:40:31
Čestitke!  :D

Mi smo se meli prav luštno :)
Tudi mi smo se imeli zelooooo luštno :) :D, žal pa to nima veze z organizacijo in ne spremeni naštetih dejstev ::)!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 06 April 2011, 10:43:27
 ::)
Vsak ima pravico do svojega menja. Mislim, da ti nihče ni oporekal. Kregaš se pa lahko s kom drugim.  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #8 : 06 April 2011, 10:45:41
::)
Vsak ima pravico do svojega menja. Mislim, da ti nihče ni oporekal. Kregaš se pa lahko s kom drugim.  :)
Hahahaha, LOL, hvala :o. Mislim, da se z nikomer ne kregam-no vsaj namen ni bil tak. Mnenje pa ima vedno vsak svoje-torej zelo dobrodošla da tudi ti podaš svojega, zato pa je ta tema 8)!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 06 April 2011, 15:58:24
Jst ne morem ocenjevati, ker me ni bilo tam, lahko pa čestitam vsem uspešnim, predvsem Katji in Enyi :D :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Trdonja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 11 April 2011, 10:34:51
Vse kar je prav  >:(

Katja in Enya sta bili 2.!!! Iskreno jima privoščim še več tekmovalnih uspehov, tu pa žal zmagali nista.

Organiziralo se je ODPRTO državno prvenstvo, žal se je tako izšlo da sta zmagala Slovakinja in Poljak in tako tudi pobrala naslove za to leto.
Verjemi da pripadnost organizaciji ni imela prav nobene veze in da sem se prej posvetovala še s kom ne sam zganjala fovšije!
Ta isti par je pobral tudi naslove Avstrijskega DP in tudi oni niso razgalšali najuspešnejšega avstrijca za državnega prvaka.

Z reševanjem se ukvarjam več kot 10 let in res bi bilo super če bi se vsi zavedali, da je to v prvi vrsti humanitarna dejavnost ne pa tekma! Tekme so za popestritev in iziv, naše resnično delo pa so iskalne akcije. Le te so očitno tudi tradicija DP, tokrat je bila v času DP akcija na Kofcah.

DP je lani organiziral tvoj klub in pri otvoritvi se bile prav tako napake, kot kje drugje. Vsak se česa loti prvič in najlažje je pljuvati in kritizirati, sploh če si bil prisoten eno popoldne!

Še enkrat, ker me res jezi tak pristop. Vsi skupaj smo reševalci, ki se srečujemo na iskalnih akcijah in upam da imamo tam skupen cilj.
Na tekmah pač pripadamo različnim organizacijam. Vsak pa, ki se je kdaj lotil tega hobija se zaveda koliko dela je vloženega v uspešnega reševalnega psa, zato mi na kraj pameti ne pade da bi nekoga zaradi klubske pripadnosti poizkušala opehariti.

LP M



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #11 : 11 April 2011, 11:35:00
...je škoda besed...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #12 : 11 April 2011, 11:50:05
Bom rajši modro tiho, tako kot ostali :o :o :o :D :D :D :o :o :o :o. Imaš prav Andreja-res je škoda besed >:D.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Trdonja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 11 April 2011, 12:22:28
Bom rajši modro tiho, tako kot ostali :o :o :o :D :D :D :o :o :o :o. Imaš prav Andreja-res je škoda besed >:D.

Modro tiho bi lahko bila od začetka, pa si začela obtoževati  :'(



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #14 : 11 April 2011, 12:31:21
Jaz sem pa vesela vseh konstruktivnih kritik (da clovek dejansko pove, kaj ni bilo kul oz. kako bi bilo bolje - in dejansko se je dalo prebrati, da bi ljudje radi slisali, kdo med Slovenci je bil najboljsi... skratka stavek ali dva vec... brez smrtnih zrtev), ker le tako sem lahko se boljsa...

PS. Nimam nobene veze s to tekmo, tudi tam me ni bilo. Pa ne bit uzaljeni nad kritiko, drugic ste lahko zaradi le-te boljsi!


Trdonja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 11 April 2011, 12:42:25
Eno je konstruktivna kritika, drugo pa je obtožba. Če jaz kaj razumem  ???




Tamagoči

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 11 April 2011, 22:37:22
No če iščemo najboljše Slovence na DP postem sta pa to gotovo Katja Rant(KVRPK) in Uroš Gregorčič(ERPS). Pes slednjega je edini od vseh nastopajočih Slovencev našel vse skrite, žal pa je sodnica ocenila, da se je pes na grobu, kjer so vsi ostali Slovenci pocepali, ker sodnica prvi dan ni preverila težavnosti, po domače povedano "zajebaval" in je njegovo delo ocenila kot nezadostno. Sicer so na ruševini skupno našli štirje reševalni pari, od katerih je bil zgolj eden pozitiven na vseh disciplinah.

Zakaj poudarjeno sodnica? Organizator na prireditvah, ki potekajo pod okriljem IRO, poskrbi za delovišča in delovno osebje, ostalo, se pravi število skritih, njihova lokacija, način skrivanja itd je v domeni sodnika; tako kot je Apollo že sama ugotovila pri IPO, kjer je Sedlak skrival kakor je pač skrival. Sicer pa je sodnica drugi dan ugotovila, da je zadeva vseeno malo preveč zahtevna, ko je poskusila tudi s svojim psom, kar bi res lahko storila kak dan prej, in vodnikom res pustila malo več manevrskega prostora pri delu s psom, vendar verjetno tudi zaradi korektnosti groba ni opustila. Če je pa pes tako vodljiv da ga vodnik lahko pripelje direktno na grob, za katerega so vsi vodniki, iz pravih in nepravih organizacij vedeli kje je, pa sva čast. In če pes nakaže pač nakaže. Ne poznam pa VRP-ja, ki bi psa učil kopati na komando, čeprav bi se verjetno dalo, vendar .... ZAKAJ? ??? Je pa verjetno marsikdo, ker so pač vsi, tudi tisti ki smo tekmovali po IPO, vedeli kje je grob, 15 minut pošiljal na pravi kup, pa ni bilo uspeha...  >:D Škoda, ker bi sicer bil lahko državni prvak :P

Ko hvalimo sodnike torej malo s premislekom  ;D. Sicer se pa načeloma strinjam, da je delo sodnikov za pohvalit. Mogoče je bil sodnik na poslušnosti malo preveč ambivalenten v smislu dajanja ocen, ali je bilo super ali pa potop, vmes pa bore malo. Ovire so bile korektno odsojene vse kar sem jih spremljal, Sedlak je pa res dobro sodil, vsaj glede na njegov klavski sloves, je mene in mojo počasnelo pustil delati do konca, česar pravzaprav nisem pričakoval, no po drugi strani pa tudi on bogvečesa od naju ni pričakoval :o :o :P ;D... je pa le za tistega na koncu malo zmanjkalo časa.

Če zaključim s tem kar sem se sam naučil; kaj več od naju s psom, glede na vložen trening, niti ni bilo pričakovati, po drugi strani, pa sva na iskanju veliko bolj natreniranim povsem dostojno parirala, še posebej če pogledem na to, da midva, za razliko od večine natreniranih, zgrešila nisva, samo do zadnjega nisva prišla ;)

P.S.  Pa pol manj zadihana sva bila na koncu >:D



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 11 April 2011, 22:40:23
Jp, čestitke vsem, predvsem Slovakinji, Katji iz Kranja, Madžaru in Poljaku!
Andrzej je tako kot večina ostalih, ki so iskali na ruševini, vedel, kje je grob, ker ga cel dan niso zamenjali. Psu pa ni rekel, naj koplje, ampak, naj išče ('suhaj' je bil njegov ukaz, vedno, ko je bil Baster na vrhu kupa). Markerja v gnijoči xy-masi (ker ni bila ravno samo bioimasa) so našli še trije drugi psi, nobenemu ni vodnik rekel, naj 'koplje', vsi so 'iskali' (sta pa od teh treh dva padla na poslušnosti, eden pa ni našel rugega od dveh markerjev v kupu ostankov lesenih palet in gradbenega lesa).
To sicer ne pomeni, da je bila ruševina ok, ker kupi take xy-mase itak niso ruševina, smrad (sicer nisem prepričana, da po amoniaku, kot so ga posamezniki določili), ki je udaril v nos, ko je pes malo pokopal, pa tudi ni ravno neka super simulacija 'prave situacije'. In ker je ruševino ponudil organizator, je neprimerno delovišče napaka organizatorja.
IPO je bil super, težek, kot se za DP spodobi. Pač nismo vsi vseh našli.
Sodniki so bili super (sodnica na 'ruševini' je itak zamudila in grobove so ji pripravili drugi), vodje delovišč tudi.
Otvoritev in zaključek, spreminjajoča se časovnica (sploh na ruševini), neažurna objava rezultatov (1x vmes, 1x na koncu), ne-priprava domače strani, ne-organizacija neke skupne prireditve za vse nastopajoče, .... ... ... o tem pa mogoče res ne bi izgubljali besed?

lp ž & l & h


Tamagoči

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 12 April 2011, 08:48:57
No to je pa že v smislu bolj konstruktivne kritike, ne pa kritika zaradi kritike! :)

Žal se moram mišljenju glede ruševine načelno pridružit, verjetno lesni ostruški res ne bodo ravno leteli na ljudi, časovnice so malo svoja zgodba, ki je včasih pod Murphijem včasih pa temu (izdatno) pomaga človeški faktor, določenega se verjetno zaveda tudi organizator, o čem pa bo beseda tekla še naprej... Vendar je bistveno, gledano pod črto, da je bila tekma fer, da so naredili in zmagali tisti, ki so si to zaslužili in tu so organizatorji  uspeli. Res pa smo navajeni iz prvih dveh prvenstev, da so se organizatorji zelo zelo potrudili, tako da v primerjavi s tistim je resda vse skupaj morebiti zgleda malo bolj žalostno, po drugi strani pa se je meni zdelo malo bolj pristno, nekako tako kot so mi punce brez šminke bolj všeč (čeprav to ne pomeni, da ta na lišpanih ne pogledam  ;D ;D)




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #19 : 12 April 2011, 09:24:48
No, to je pa že konstruktivnar debata!  ;D

Če bi bila internetna stran bi bilo super. Pa če bi bil kakšen govor v naprej pripravljen in preveden, bi bilo voditeljem tudi dosti lažje nastopati, pa škoda, ker ni bilo himen zmagovalcev.

Če pa primerjam s kakim državnim prvenstvom iz jadranja, je bilo DP v Varpolju dosti bolj svečano pa je jadranje čisti šport ne pa humanitarna dejavnost in nikoli ni dobil naziv džavnega prvaka prvi slovenec, ampak tisti, ki je bil prvi na odprtem državnem prvenstvu.

Nova izkušnja za organizatorja iz katere smo se sigurno vsi kaj naučili. Z ruševinami je pa tako, da imamo vedno večje probleme z njimi, ker jih je čedalje manj. Kakšna zgine tudi skoraj čez noč. Med letnimi tabori, ki so bili največkrat ravno v Varpolju, je bilo vsaj eno delovišče vedno na tej lokaciji in nikoli ni bilo takih problemov. Napaka, da groba niso preverli. Sicer pa se nikoli ne ve na kaj vse se lahko naleti na pravih ruševinah. Kaj pa, če bi na naslednjem naredili iskanje v rudniku na spomin na začetke reševnaja s psom pri nas  ;) :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tamagoči

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 12 April 2011, 11:36:42
Veš da sem ravno o tem študiral, kakšni bi bili šele na to odzivi  :o ;D



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #21 : 14 April 2011, 17:36:52
Odgovor olimpijskega komiteja Slovenije, glede državnega prvaka. Citiram le del...

Citiraj
Na državnih prvenstvih-DP načeloma ne nastopajo tujci, saj to potem ni DP. Če pa vseeno nastopajo je to odprto DP, vendar je državni prvak prvo uvrščeni Slovenec, čeprav v absolutni razvrstiti ni zmagovalec. Absolutni zmagovalec pa je zmagovalec tekme odprtega državnega prvenstva. Drugače pa te zadeve običajno natančneje opredeljujejo pravilniki posameznih NPŠZ.
::) ;) 8)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 14 April 2011, 18:32:00
Odgovor olimpijskega komiteja Slovenije, glede državnega prvaka. Citiram le del...
Citiraj
Na državnih prvenstvih-DP načeloma ne nastopajo tujci, saj to potem ni DP. Če pa vseeno nastopajo je to odprto DP, vendar je državni prvak prvo uvrščeni Slovenec, čeprav v absolutni razvrstiti ni zmagovalec. Absolutni zmagovalec pa je zmagovalec tekme odprtega državnega prvenstva. Drugače pa te zadeve običajno natančneje opredeljujejo pravilniki posameznih NPŠZ.
V atletiki vsekakor je tako. A reševanje je pod okriljem OKS (nisem našla tega na seznamih)?



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #23 : 14 April 2011, 23:43:11
Maja tega pa ne vem :-[. To je bil odgovor na naše dotično vprašanje glede naslova državnega prvaka. Ostalo se bo reševalo uradno in upam da se bo sprejel tudi pravilnik ki bo to povsem natančno določal, da v prihodnje ne bo več nesporazumov... :P Če je državno prvenstvo je to za moje pojme edino logično, drugače se lahko organizira navadna tekma ::).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Trdonja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 15 April 2011, 00:13:59

V atletiki vsekakor je tako. A reševanje je pod okriljem OKS (nisem našla tega na seznamih)?

Reševanje seveda ni pod okriljem OKS, saj je vendar humanitarna dejavnost, z namenom pomoči ob naravnih katastrofah.... naše enote (ne glede na klubsko pripadnost) spadajo pod okrilje ministrstva za obrambo  ::)
Reševanje v prvi vrsti ni šport!
Kar pa ne pomeni da reševalni par (vodnik in pes) ni odlično fizično pripravljen, tudi za prireditev ki ima tekmovalno naravo.

idefix, andreja in Tamagoči hvala za konstruktivne kritike in vsaj kanček razumevanja   :-[.

@Apollo: preveri kakšna so pravila IRO in zakaj se organizira DP (oziroma IRO izpiti poimenovani državno prvenstvo) .... morda bo potem kaj bolj jasno  ;)


LP M



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #25 : 15 April 2011, 08:35:52
"Na državnih prvenstvih-DP načeloma ne nastopajo tujci, saj to potem ni DP. Če pa vseeno nastopajo je to odprto DP, vendar je državni prvak prvo uvrščeni Slovenec, čeprav v absolutni razvrstiti ni zmagovalec. Absolutni zmagovalec pa je zmagovalec tekme odprtega državnega prvenstva."
Tudi v drugih kinoloških športih je tako. Državna prvenstva so odprta, državni prvak pa je Slovenec s slovenskim psom.
Potem pa imaš še tekme ali serije tekem za pokale ( po sponzorju ali slovenki pokal imenovane) tam pa je prvek zmagovalec kdorkoli pač pride, ne glede na nacionalnost.
Razumam stališče da je reševanje izključno humaniratna dejavnost. Ampak zakaj pa potem sploh organizirate tekme oz prvestva bilo kakšna ?   Če so tekme, potem se na njih tekmuje. Tudi orači in gozdarji imajo tekme, čeprav je sicer njihova dejavnost namenjena praktični uporabi ne športu  :P. Če pa vztrajate, da je  za humanitarnio dejavnost tekmovanje neprimerno, potem pa organiziraje samo vaje NNNP ( nič nas ne sme presenetiti ) in sploh ne oblikujte in ne izračunavajte in ne ocenjujte dela udeležencev in ne podeljujte nobenih nazivov in nagrad za uvrstitve. Takoj, ko razporedite ljudi po vrstnem redu dosežka pa je smešno trditi, da pripreditev ni tekmovalne narave.
pa še to:
Za humanitarno dejavnost so vse ostale discipline, razen samega iskanja in ugotovitve, da pes najde al pa ne najde, čist brez veze.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 15 April 2011, 09:16:09
"Na državnih prvenstvih-DP načeloma ne nastopajo tujci, saj to potem ni DP. Če pa vseeno nastopajo je to odprto DP, vendar je državni prvak prvo uvrščeni Slovenec, čeprav v absolutni razvrstiti ni zmagovalec. Absolutni zmagovalec pa je zmagovalec tekme odprtega državnega prvenstva."
Tudi v drugih kinoloških športih je tako. Državna prvenstva so odprta, državni prvak pa je Slovenec s slovenskim psom.
Potem pa imaš še tekme ali serije tekem za pokale ( po sponzorju ali slovenki pokal imenovane) tam pa je prvek zmagovalec kdorkoli pač pride, ne glede na nacionalnost.
Razumam stališče da je reševanje izključno humaniratna dejavnost. Ampak zakaj pa potem sploh organizirate tekme oz prvestva bilo kakšna ?   Če so tekme, potem se na njih tekmuje. Tudi orači in gozdarji imajo tekme, čeprav je sicer njihova dejavnost namenjena praktični uporabi ne športu  :P. Če pa vztrajate, da je  za humanitarnio dejavnost tekmovanje neprimerno, potem pa organiziraje samo vaje NNNP ( nič nas ne sme presenetiti ) in sploh ne oblikujte in ne izračunavajte in ne ocenjujte dela udeležencev in ne podeljujte nobenih nazivov in nagrad za uvrstitve. Takoj, ko razporedite ljudi po vrstnem redu dosežka pa je smešno trditi, da pripreditev ni tekmovalne narave.
pa še to:
Za humanitarno dejavnost so vse ostale discipline, razen samega iskanja in ugotovitve, da pes najde al pa ne najde, čist brez veze.

BRAVO!!! deteljica
Tole sem imela sama napisano - pa sem še nekaj preverjala.
Točno tako - ker še nisem slišala, da bi imeli gorski reševalci državno prvenstvo  ali člani rdečega križa, karitas...ali pa , da se vrnem h kinologiji - da bi imeli DP terapevtskih psov
 kar vse  smatram za humanitarno dejavnost. Za kar btw je treba imeti dobršno mero empatije do ljudi in živali - in vem, kaj pomeni humanitarna dejavnost in fizična sposobnost udeleženih v iskalnih akcijah, ker sem zrasla v družini, kjer je bil moj oče 40 let gorski reševalec.
Ja in kadar se ne upošteva več sposobnost iskanja psa in vodnika ampak je vse drugo bolj pomembno, se zgodi, da nekateri odidejo iz te zgodbe -  kar je velika škoda.
Dovolj dolgo opazujem tole dogajanje, da mi je precej jasno.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #27 : 15 April 2011, 09:20:00
Razumam stališče da je reševanje izključno humaniratna dejavnost. Ampak zakaj pa potem sploh organizirate tekme oz prvestva bilo kakšna ? Če so tekme, potem se na njih tekmuje. Tudi orači in gozdarji imajo tekme, čeprav je sicer njihova dejavnost namenjena praktični uporabi ne športu  :P.

Se podpišem :D. Vzela si mi z jezika!

Trdonja ali po tvojem potem sploh nismo imeli državnega prvenstva??? Sedaj vas pa res ne razumem. Niti mi ni jasno, zakaj potem tak naslov te teme :-[. Morda bi se počasi lahko nehali sprenevedat :-X?

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #28 : 15 April 2011, 09:52:52
pol pa očitno bolj slabo spremljaš.  ::)

primer: tekmovanja iz prve pomoči. Tekmovanja niso sama sebi namen, ampak bolj kot nek motivator in kravžljanje živčkov, da imajo ljudje en kratkoročnejši cilj, ker je tako lažje vzdrževati formo.

Kar se pa odprtih državnih tiče. Če je odprto je odprto. Če se tako zmeni, je pač tako.

Niti na prvem in niti na drugem nimam v spominu, da bi bilo posebej nagrajeno za absolutna mesta in posebej za državnega prvaka. Pa me prosim popravite, če sem se zmotla. Za prvega sem sicer 100%, da tega ni bilo. Samo slučajno se je poklopilo, da smo zmagali na obeh Slovenci. Ampak razvrstitev in pokali so bili samo za absolutno razvrstitev.

Kako je pa bilo recimo na avstrijskem DP? ČE se ne motim sta zmago pobrala ista para...

In če bi koga takooooo zelo motilo tole, bi se lahko zbunu že na 1. državnem ne pa zdaj tole pod nos metat, ko pa ni nič novega.

Zadeva je namreč identitčna.

Stvar dogovora pač. Če se komu zdi to tako huda krivica sploh ni problem zadevo doreč in se zmenit in na naslednjem pripravit dvojno razvrstitev. Prav nič takega. Marsikje je urejeno tako ali drugače. Z dvojno razvrstitvijo ali samo absolutno.

Pa ni treba podtikat neresnic. Očitno pa to nekateri zlo radi počnete, sploh če vas niti zrven ni. Tipično slovenceljsko...

Pa nebi bilo slabo način nagrajevanja opisat že pri razpisu, da se morebitni tekmovalec lahko premisli, če izračuna, da je premala verjetnost za pokal...

Opažam, da tekme očitno škodijo ljudem. Namesto, da bi združevale, razdvajajo in ustvarjajo nezdravo tekmovalnost in celo preganjavico. Kako se vam da...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #29 : 15 April 2011, 10:09:48
Očitno prej niso opazili, ker je zmagal Slovenec in se torej tudi ni dalo opaziti , razen, če je tako pisalo v razpisu tekme. By the way- kaj pa je pisalo v razpisu tekme?  Samo oznaka odprto namreč ne pomeni, da se ne bo razglasilo državnega prvaka (torej prvaka določene države). Vsekakor je meni smešno , da nadržavnem prvenstvu ne iščeš državnega prvaka. Še bolj pa v isti sapi s trditvami, da gre samo z vzdrževanje forme, podatek kdo je zmagal. Pa res nimam nič z reševalci , niti ne poznam scene, niti ne zastopam nobene strani. To je samo videnje problematike neobremenjene osebe "od zunaj".

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!