Kaj je narobe z mački?

Dina · 18480

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
: 31 Marec 2011, 17:03:54
Imam eno vprašanje. Pri mojmu imajo nekaj mačkov, vsi so zunanji mački, torej več ali manj okrog hiše...

Prejle sem opazila, da so nekaj čudni... Vsi so nenormalno leni, brez volje... Drugače so vsi pred vrati, samo, da slišijo, da jih nekdo odpre, danes pa nič. Tudi ne zadržujejo se okrog hiše, ampak so se kar nekam poskrili.

Vse izgleda, kot bi bili prehlajeni oz. imajo prehlajene oči, eden ima tudi izcedek iz oči in nosa. Za ostale ne vem pri enem sem prejle opazila da mu tudi nekaj teče iz gobčka, ne vem če je to slina, ker se je kar tako obesilo z njegovega gobčka, zgleda mi kot nekaj med slino in sluzjo...

Ima kdo kakšen nasvet, kaj lahko naredimo oz. kakšno idejo, kaj je narobe z njimi? Prehlad, zastrupitev, kaj drugega? ...sama izkušenj z mačkami nimam ravno veliko, zato res ne vem, za kaj bi šlo.

...sledi svojim sanjam


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 31 Marec 2011, 17:09:32
Imam eno vprašanje. Pri mojmu imajo nekaj mačkov, vsi so zunanji mački, torej več ali manj okrog hiše...

Prejle sem opazila, da so nekaj čudni... Vsi so nenormalno leni, brez volje... Drugače so vsi pred vrati, samo, da slišijo, da jih nekdo odpre, danes pa nič. Tudi ne zadržujejo se okrog hiše, ampak so se kar nekam poskrili.

Vse izgleda, kot bi bili prehlajeni oz. imajo prehlajene oči, eden ima tudi izcedek iz oči in nosa. Za ostale ne vem pri enem sem prejle opazila da mu tudi nekaj teče iz gobčka, ne vem če je to slina, ker se je kar tako obesilo z njegovega gobčka, zgleda mi kot nekaj med slino in sluzjo...

Ima kdo kakšen nasvet, kaj lahko naredimo oz. kakšno idejo, kaj je narobe z njimi? Prehlad, zastrupitev, kaj drugega? ...sama izkušenj z mačkami nimam ravno veliko, zato res ne vem, za kaj bi šlo.

Jaz bi jih peljala k vet. Ali so cepljeni?



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 31 Marec 2011, 17:16:19
Ne, niso cepljeni. Gre za domače, zunanje mačke, za katere je vprašanje če so tukaj že kdaj slišali, da jih je dobro oz sploh možno cepit. Če štejem še priseljence je na stanovanju 8 mačkov, tako, da če peljem enega h vetu, itak nisem naredila nič, ostalim pa to ni v interesu. Upam, da me ne bo zdaj kdo napadel... Mački niso moji, pomoje tudi niso toliko socializirani, da bi jih dejansko bilo možno kam peljat, nekateri se niti pobožat ne pustijo...Rada bi pa vsaj vedela, kaj jim je oz če se jim da kako pomagat...

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 31 Marec 2011, 17:18:06
Aja, še eno vprašanje - glede na to, da imam tukaj gor še oba psa, me zanima, se mačje bolezni lahko prenesejo na psa in v kakšnem primeru je to možno?

...sledi svojim sanjam


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 31 Marec 2011, 19:15:01
Lahko (ali najverjetneje) jih pestijo zunanji zajedalci (bolhe, klopi, garje...). Pri veterinarju lahko kupiš sredstva za zaščito, (stronghold, ki se dobi v obliki kapusule, ki se jo aplicira mački na vrat, ali npr. ovratnice - ampak bolj priporočam prvo ).

Ali pa imajo notranje zajedalce (gliste), tablete za razglistenje pa prav tako kupite pri veterinarju.

Te "bolezni" se ne prenašajo na pse.

Hitro k veterinarju !



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 31 Marec 2011, 19:19:08
Hm, če gre res za kakšne takšne zajedalce, bi tok že reskirala, da grem po tablete in ampule. Na svoje stroške pa žal ne morem pelat tropa mačkov h vetu...

...sledi svojim sanjam


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 31 Marec 2011, 19:25:39
http://klinikaloka.com/macji-prehlad.html
http://klinikaloka.com/macja-levkoza.html
http://klinikaloka.com/macja-kuga.html

nočem te strašit... samo da kar naenkrat vse ratajo take kot si opisala :-\

Vsaj eno bi morala poizkusit odlovit in k enemu vetu  peljat... ker  če gre za kugo ali pa prehlad...potem boš vsaj vedela pri čem si

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 31 Marec 2011, 19:28:04
Verjamem, lahko kupiš ampule (kapsule) brez njih. Sem 99 % da gre za zajedalce. Za tablete za razglistenje pa nisem 100%, da jih dobiš brez pregleda. Prvo poskusi z ampulami,še najboljše bi pa seveda bilo, da vsaj eno od nih pelješ na pregled.

A ni nobenih "mačkaric" na tem forumu, ki bi znale svetovati ?

P.S., se pa strinjam z damayanti.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 31 Marec 2011, 19:49:13
Tablete za razglistenje dobiš v lekarni :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 31 Marec 2011, 20:19:29
Za zdravila za vnete oči pa jih boš morala obvezno peljati k veterinarju. Uboge mačke bolne... lahko so resno bolne. Morate jim pomagati.



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 31 Marec 2011, 20:27:49
Sploh se mi pa v nadaljevanju porodi naslednje vprašanje: A bodo te mačke S / k, ali bodo čez pol leta novi mladiči ?



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 31 Marec 2011, 21:10:30
Ne vem, najverjetneje ne bojo, glede na to da gre za domače mačke na kmetiji in verjetno veš, kaj to pomeni. Na žalost so taki časi, da si sama dodatnih stroškov ne morem privoščiti. Ostali pa nimajo ravno posluha za to, drugače bi že ugotovili, da z mački nekaj ni ok. Meni se prav tako smilijo, ampak kaj več od tega da jim kupim tablete žal ne gre. In ne rabim sedaj obsojanja, pač pa pomoč, za reveže, ki si jih nisem jaz omislila. Za živali, ki jih imam sama skrbim jaz, ker so moja odgovornost. Tako pač je.

...sledi svojim sanjam


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 01 April 2011, 08:36:27
Meni popolnoma jasno in  razumljivo ;)...  tako je pač mišljenje na kmetijah( po večini)... v kakšno S/K pa dvomim , da jih boš prepričala.. ni subvencije za take stvari >:D
Glede mačk samih:  ne vem kako bi jim z razglistenjem pomagala, ker dejansko bi jim morala tableto ali pasto dozirat v gobček... če so divje in se ne pustijo ujet...potem ti bo to Mission Impossible.
Da sploh ugotoviš kaj jim je .. kot sem že rekla.. eno ulovit in peljat k enemu veterinarju, da ti pove ( če je kaj izmed takih kritičnih bolezni ...potem verjetno predvidevaš kaj sledi  ;) )

Tukaj v moji okolici je ena  ženska ki jih dobesedno zbira, in je imela pred kakšnimi dvemi  leti podoben primer... vse na enkrat so čudne ratale. Kaj točno je bilo ne vem( ne govorim ravno z njo- pa dvomim, da se je sploh pozanimala ) vem samo ,da so se takrat  mačke  hudo zdesetkale...  če ne kar vse šle..( sicer ima sedaj spet novo hordo ::)... ampak)
Takrat   so , tisti njeni najbližji sosedje penili in robantili , ker  mačke so se zavlekle na en star visok toplar... in  ta"stara", ravno ne more gor plezat, in je tam okoli  smrdelo po crkovini...in to obupno smrdelo..
Sploh se mi pa v nadaljevanju porodi naslednje vprašanje: A bodo te mačke S / k, ali bodo čez pol leta novi mladiči ?
Če je najhujši scenarij ne bo ne mladičev ne teh...
Kar se tiče reševanja... rešuješ svojo žival, tujo pa tisti ki je lastnik( v tem primeru so lastniške)... če jih ne ( po kmetijah jih ponavadi ne) tako stvar vzameš kot "naravna selekcija"  lepo ali grdo- smilijo ali ne smilijo...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 01 April 2011, 09:58:27
...upam, da najhujš ne bo... ampak, če pa slučajno pride do tega bom sigurno z vsemi štirimi proti, da še kdaj prvlečejo kakšno mačko. Ves čas jim namreč dopovedujem, da mačkov ne bo nikol zmanjkalo in da zaradi tega ne rabijo imet dve mački...saj danes lahko na vsakem vogalu posvojiš mačka, še več celo starost in barvo lahko zbiraš, tolk jih je...ampak ne, kot bi steni govoril :S

...sledi svojim sanjam


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 01 April 2011, 10:33:21
Sej z eno se začne ;D... čez eno leto jih je pa 10 po tamalem ;). Če jih boš prepričala da posvojijo tako ki je že S/K... boš že  veliko dosegla...ponavadi si jih tako med seboj malo potalajo.. ali pa preprosto pridejo in ostanejo. ::)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 01 April 2011, 12:35:29
Kakšni paraziti. če ima mačka vnete oči in izcedek, gre za eno od respiratornih infekcij. Ker jih je težko ločiti jih označijo s skupno kratico FRC. Zelo nalezljivo, niso pa vse oblike enako hude. Treba jih je zdraviti z antibiotiki. Lahko bi eno peljala pokazat in dobila zdravila za vse, vendar bi jih morala dajati redno, vsem in po vsej verjetnosti na silo v gobec vsaj dvakrat dnevno, kar je pri zunanjih takorekoč nemogoče. Poleg tega večina takih mačkov rabi posebno nego medtem ko okrevajo. Če pustiš tako kot je, se bo vleklo, kakšen se bo izmazal, večina jih bo počasi shirala, pa še novi se bodo okužili.
Tako se pač  po naravni poti  rešuje problem preštevilnih živali, če lastniki ne poskrbijo zanje kot je treba.


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 01 April 2011, 13:24:50
Zdajle zdravim 4 taksne "divje" macke. Antibiotik za vse 4 za priblizno 3 tedne me je prisel 40 evrov. Pratel ali zantel je tudi poceni, kaksen stronghold bi znal biti drazji. Mislim, da sem za taveliko ampulo (za 4 precej velike macke) dala 12 evrov. Se ne da zmenit, da bi krili vsaj del stroskov, pa katero od samic sterilizirali? Ne vem no, jaz ne bi gledala bolnih mack in bi napela vse sile (in sem ze veckrat jih), da bi se na lepo pomenila in razlozila, da je treba za macke poskrbet. lp



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 02 April 2011, 20:34:56
damayanti, blagor tebi, da tako razmišljaš " naravna selekcija pač"



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 03 April 2011, 16:23:20
Meni pa ni ravno jasno zakaj hočejo mačke imet a ne bi skrbeli za njih? :-\

Lepo, da se vsaj ti trudiš, da bi mačke malo porihtala, vendar bo tole vedno večji problem in bo tam vedno več mačkov, če jih vsaj s/k ne.  In ravno zaradi takih (tukaj ne obsojam tebe) mačkov ne zmanjka, kot si sama napisala.

Upam, da ti rata kaj uredit. Jaz ne bi mogla gledat živega bitja, ki si samo ne mora pomagati, kako umira na obroke, če jaz vem, da rešitve obstajajo.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 04 April 2011, 19:02:30
Ja, saj meni tudi ni interes, da žival trpi, pa čeprav nisem ravno nevem kakšna ljubiteljica mačk. Tako pač je, eni so za mačke, drugi smo pač za pse. Vseeno mi pa vsekakor ni. Že nekaj časa nazaj sem hotla sama peljat mački na sterilizacijo, pa pač niso bili za to. Trenutno mi moje finance žal tega ne dopuščajo. Že sama moram včasih ornk potuhtat kaj je nujno in kaj ne, zato se zdravljenja pri vetu enih 7ih mačk, ki niso moje ne morem it. Žal je tako. Če bi vsaj pokazali kak interes, bi že nekako dali vsak nekaj. Na svoje stroške se tega v trenutni situaciji ne morem it. Imam sicer pratel, vendar je treba te mačke ujet in jim nekak vsilit tablet, kar tudi ni najbolj lahko in tega tudi noben nebi počel.... Saj sem že rekla, če bi bilo po moje mačk ne bi imeli. Razen s/k pa še to enega, ne pa cel bataljon. Pač miselnost je taka, da je treba mačke met, da bojo miši lovile, čeprav je resnica daleč od tega, saj lovijo le brikete not po skledicah  :-\

...sledi svojim sanjam


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 08 April 2011, 12:35:50
damayanti, blagor tebi, da tako razmišljaš " naravna selekcija pač"

Nihče ni večen ;)... tudi mi ljudje ne... danes si .. jutri te lahko več ni. :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 09 April 2011, 11:31:34
Ja, saj meni tudi ni interes, da žival trpi, pa čeprav nisem ravno nevem kakšna ljubiteljica mačk. Tako pač je, eni so za mačke, drugi smo pač za pse.

Oprosti, samo zame to ni debata v stilu "mačji človek, pasji človek". Tudi, če imaš raje pse, imaš očitno še vedno rada živali? A če bi bilo pa tam 7 psičkov, bolnih, pa da bi bile samice konstantno breje, bi pa kako drugače ukrepala?

Če imajo mačke 2x na leto mladiče, lahko to dokumentiraš in prijaviš. Če te pač motijo, pa financ nimaš in sama ne moraš zrihtat vsega. Ali pa jih pač glej kako umirajo na obroke. Ker vedi, da ne bodo kar vsi iz danes na jutri umrli in da se bo skupaj z brejimi samicami populacija vsaj ohranjala, če ne povečevala.


Vsi tukaj potem omenjate naravno selekcijo, kar mi ne gre v glavo. Resno, če bi bili tam psi in ne mačke, bi kako drugače razmišljali? A ni zanemarjena žival samo zanemarjena žival, ne glede na vrsto?

 :(



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 09 April 2011, 11:54:25
Vsi tukaj potem omenjate naravno selekcijo, kar mi ne gre v glavo. Resno, če bi bili tam psi in ne mačke, bi kako drugače razmišljali? A ni zanemarjena žival samo zanemarjena žival, ne glede na vrsto?

Saj je jasno, da če bi bila ista situacija s psi, bi vsi v luft skakali. Za mačke narod boli .......  >:(.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #23 : 09 April 2011, 12:06:53
Dina kako pa so macki? Se zivi? :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 24 April 2011, 11:23:55
Nekateri očitno ne poznate situacije na vaseh, še posebno, če gre za bližnje ljudi ali sorodnike. Eni ji predlagate, naj jih prijavi: družino svojega fanta bo prijavila? In to bo kao anonimno ostalo? Dejte no mer, to se vse razve. Teorija je eno, praksa pa drugo. Ni vse tako preprosto, kot skušate eni tu prikazat.

Probaš pač nardit, kar lahko: jim daš ampulce za notranje/zunanje zajedalce, skušat osveščat, kaj več pa samo, če imaš močne živce.

Pri nas smo imeli v vasi enega kmeta, ki je imel za postranski poklic ubijanje novorojenih mladičev. Drugi, ki niso imeli te sreče", so bili živi zakopani al vrženi v potok. Še dobro, da nisem tega videla, že tako se mi obrača želodec. Najboljš da kar celo vas prijavim? In priupam, da to ne bo vplivalo na odnose moje družine z ostalimi vaščani? Bučke!

Pri naši bajti smo rabli 4 leta, da smo hišne muce polovili in jih dali s/k. Seveda je naša bajta zdaj le osveščena, kar pa ne vpliva ravno na druge mačke na vasi oz,. na odnos kmetov do teh živali. Največ, kar ljudje naredijo je, da jim kupijo briketke oz. največkrat dajo ostanke hrane in mleko. Evo, sem se spomnila enga samskega ostarelega kmeta, kateremu ljudje množično nosijo mladiče (ala kinder surpirse na dvorišču  >:( ) in jih on sam na svoje stroške s/k ter jih tudi hrani.

Tako to je na vasi: posamezni ozaveščeni otočki, okoli pa cel kup bukovih ljudi.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 24 April 2011, 11:51:42
Tukaj ravno kažeš na to tipično slovensko miselnost: bohnedaj da bi se zameril sosedu! Raje mu ližem rit leta in leta, samo da se mu ne bi zameril. In potem raje gledam mačke kako umirajo, samo da se mu ne bi zameril! In sem raje tiho, ker drugače bo vedel da sem bil jaz in se mu bom zameril!

Pa dajte no, a živite za sosede?

V tej situaciji, o kateri je tukaj debata, je glaven problem število mačkov, ki jih bo vedno več ker niso s/k. Poleg tega je problem tudi to, da so nekateri očitno bolni. In četudi dobijo ampule in tablete bo potem kaj? Bo čez pol leta kupila še več ampul in tablet za vse nove mačke?

Ampak raje naj ostanejo taki ane, samo da ne bo sosed jezen. V moji širši družini noben nima pojma o mačkih, pa sem potem jaz tista, ki jih uči to in ono. Na srečo sami nimajo nobenega mačka, če pa bi ga imeli, pa ne bi tolerirala takega blesavega obnašanja.

Žalostno je življenje, če je vse kar te skrbi to komu se boš zameril.





Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 01 Maj 2011, 11:13:34
Štekam all, kaj hočeš povedat, samo punca ne more hodit na farmo svojega fanta in tam vzet stvari v svoje roke: nima pravice hodit po tujih ozemljih, lovit mačke, če se lastnik s tem ne strinja (s čimer se ne), če že zanemariš poslabšanje osebnih odnosov. Mačkov je zapuščenih in shiranih na kupe, rešuješ tam, kjer lahko. Mačjelovke lovijo na javnih površinah, na zasebnih pa vprašajo lastnike - tak je zakon in če nočeš kazni za motenje posesti, se moraš tega pač držat.

Morda je tebi vseeno, kako potekajo stvari na vasi, ampak v naši vasi oz. vasi moje babice je pretežno staro prebivalstvo - če se zameriš sosedom, potem ne moreš računat več na njihovo pomoč,in v tem primeru pač ne greš na nož, sicer sem pa napisala, da smo naše mačke porihtali - sosedovih pač ne moremo, dokler ne pridejo na naše dvorišče oz. na javno površino. Ne moreš lovit mačk na tujem zasebnem zemljišču! Če ne drugega, gre tud za spoštovanje drugega: če se sosedu ne zdi vredno svojo mačko cepit, s/k, in jo futra z ostanki hrane, imaš pač zvezane roke. In v tem primeru niti ne gre za nemarnost.

Ukrepaš pa v primeru, kadar gre za mučenje (odstrel mačk, psi na verigah ipd.)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 01 Maj 2011, 12:24:18
Ukrepaš lahko tudi, ko gre za preobremenjevanje mačje samice. Se pravi če ima 2x letno mladiče, je to razlog za prijavo.

11. člen zakona o zaščiti živali:

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.

11. člen pravilnika o zaščiti hišnih živali:

(1) Psice in mačke je dovoljeno pariti tako, da obdobje med dvema zaporednima kotitvama pri isti samici ni krajše od 290 dni, v nasprotnem primeru se šteje, da gre za preobremenjevanje živali v skladu z zakonom, ki ureja zaščito živali. Krajše obdobje med kotitvama je dovoljeno le, če so imele samice le enega ali dva mladiča.

(2) Psice in mačke, ki so bile parjene pa se niso obrejile, so zvrgle ali so kotile vse mrtve mladiče, se lahko parijo v naslednjem ciklusu.

(3) Za preobremenjevanje živali se šteje tudi, če psica ali mačka koti pred 14. mesecem starosti.

S tem, da imajo mačke lahko že pri 6 mesecih mladiče!! In imajo pred 14. mesecem ogromno legel! In vem, da ti omenjaš privat posest, na katero noben nima vstopa. Inšpektor lahko pride, če dobi prijavo! In tukaj so vsi razlogi za prijavo. Vem, da se rešuje tam kjer se lahko,njena situacija dejansko je taka da se mora nekaj naredit - glede na število mačk in neukrepanja glede s/k. Lažje je rešiti 7 mačk, kot pa čez nekaj časa 15, pa še 7 je veliko.

Sosedom se velikokrat ne zdi vredno nič delat glede svojih živali. Zato pa ljudje dajejo prijave, če imajo razloge in zato tudi prihaja do odvzemov. Tako da ne moreš rečt "imam zvezane roke" samo zato, ker se kaj dogaja "za zaprtimi vrati". Če se gre za mučenje moraš ukrepat. To, da morajo mačke reve 2x na leto mladiče ven iz sebe "metat" je mučenje. Tako da je v tem konkretnem primeru prijava čisto na mestu.

Itak pa vem, da te prijave ne bo, dokler ne bo mimo prišel kdo, ki ga dobrobit mačk malo bolj zanima.

Upam, da zdaj ti štekaš, da tole je zrelo za prijavo in da ne tečnarim kar tako malo, ker bi se mi dalo. Zakon je jasen.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 03 Maj 2011, 14:50:12
Za prijavo je zrelo še marsikaj drugega. In če inšpektorji ne ukrepajo pri konkretnih primerih zanemarjanja in trpinčenja, močno dvomim da bodo pa zaradi mačk na vasi.

all_ jaz te čisto razumem, ampak življenje na vasi, kjer je v povprečju samo kmečko prebivalstvo je nekaj čisto posebnega. Meni se ne gre za zamere med sosedi, mi je pa brezveze se trudit, pa njihove mačke/pse rihtat, če jih doleti kako nenadno "izginotje", kar se tudi dogaja.

Pri nas imamo sicer tudi zunanje mačke (naš muc in sosedova muca) ampak sta oba cepljena in s/k. Prometa ni veliko pa še potepata se ne.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #29 : 03 Maj 2011, 15:20:07
all_ jaz te čisto razumem, ampak življenje na vasi, kjer je v povprečju samo kmečko prebivalstvo je nekaj čisto posebnega. Meni se ne gre za zamere med sosedi, mi je pa brezveze se trudit, pa njihove mačke/pse rihtat, če jih doleti kako nenadno "izginotje", kar se tudi dogaja.

Men se pa ne zdi brezveze trudit, če to pomeni da bo kak mačk več kastriran in kako leglo razglisteno in cepljeno po protokolu. Drugih, lastniških živali sama res ne mislim rihtat, "zatežim" pa čist vsakemu. Ena familija recimo se je po mojem dolgotrajnem teženju odločila, da od zdaj naprej ne bodo več mačk k hiši vlačili (prinesejo pa jo pofura, prinesejo novo jo pofura itd..).
Najraje povem eno zgodbico - kolega je prišel domov in od domačih zvedel, da se ena muca že dve uri dere spodaj pod hišo. Jo gre pogledat in mačka je bila praktično palačinka prilimana na cesto, sam živa je bila pa še vseeno. Dobra duša kot je, jo hoče odrešit in jo parkrat potamani s kovinsko kolesarnico (uno ku se kolese notr parkira, mislim da je za ene 4 kolesa). Mačka se še naprej dere, zato je šel domov po nož.. naprej pa nism mogla poslušat. Marsikomu kapne, da se to lahko zgodi njihovi mački al pa mladičem od nje.