Alergija

manchy · 3311

manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
: 06 April 2011, 23:15:18
Sumim, da je moj pes alergičen na mlečne izdelke ali pa na žitarice. Sedaj bi rada sama izločila najprej eno stvar in potem še drugo iz prehrane, da ugotovim vzrok (veterinarji so mi dali samo tablete (medrol, ki sem jih takoj nehala dajat, zaradi stranskih učinkov), niso pa šli iskat vzroka. Po kolikšnem času, ko se izločijo recimo žitarice iz prehrane, bi se naj stanje izboljšalo (v našem primeru srbež) - en teden, dva tedna...?
Če to ne bo delovalo, bomo seveda testiralil...

Bulldogs... And nothing else...


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 07 April 2011, 08:04:57
Preberi si teme o alergiji ki so že odprte...

Sicer pa vedno traja vsaj par mesecev, lahko tudi pol leta in več da se organizem spuca. Pomahajo razni detox naravni izdelki oz za podporo imunskega sistema (od dorwest herbs imaš super izdelke). Najboljši način da se spuca pa je naravna, čim manj obdelana hrana ;)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 07 April 2011, 08:33:58
medrol, ki sem jih takoj nehala dajat, zaradi stranskih učinkov

Blazno pametno.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 07 April 2011, 09:12:00
Botticelli, hvala, upam da bomo sporihtali in prisli stvari do dna...
Maja01, to je bilo misljeno kot...? Da mu ne bi smela nehat dajat?

Bulldogs... And nothing else...


boma77

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 09 November 2011, 19:55:59
Pozdravljeni,

Ker so naši psički ugotovili alergijo na skladiščne pršice, me zanimajo vaše izkušnje z zamrzovanjem hrane. Zanima me kako to delate in kakšen je postopek ko postrežete hrano psu (koliko časa potem ko jo prelijete z vročo vodo). Če imate še kakšne druge iskušnje s to alergijo bo vsak nasvet zelo dobrodošel.

Lep pozdrav,



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 09 November 2011, 19:59:53
Jaz sem imela brikete zmrznjene po porcijah.
Ko sem jih vzela iz skrinje, sem jih prelila z vrelo vodo in pustila stati kakšno minuto.



boma77

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 10 November 2011, 07:23:31
Hvala za hiter odgovor. Predvidevam, da po parih minutah vodo odlijete. Ali niso briketi noter še zelo mrzli?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 10 November 2011, 17:13:12
Ne, niso bili mrzli.. je pa res, da imava midve bolj ploščate brikete..

Sem pa vedno preverila, da zunaj niso bili prevroči..



boma77

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 10 November 2011, 18:00:17
Če prav razumem se brikete preliva zaradi tega, da se odplakne odmrle pršice in jihove iztrebke, ki povzročajo alergijo.
Po kolikem času ste opazili izboljšanje?



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 07 December 2011, 12:37:06
Mene pa zanima, po kolikem času pri vaših psih izzveni alergijska reakcija ob slučajnem stiku psa z alergenom... Ali trajajo posledice (praskanje, lizanje, rdečica....) dan, dva...?

Bulldogs... And nothing else...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 07 December 2011, 13:07:49
Če so alergeni stalno prisotni se stanje običajno samo slabša,ne pa izboljša.In če se to vprašanje nanaša na tvoj prvi post iz aprila meseca,bi bilo pametno vsaj psu odvzeti kri za pregled.
Tjaša



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 December 2011, 14:07:41
Mi smo bili na izločevalni dieti in s pomočjo le-te ugotovili par alergenov. Ko smo npr. dieti dodadi riž je bila reakcija kar nekaj dni ... Zato me je zanimalo kako dolgo pri ostalih traja odziv telesa na alergen... Žal pa smo ugotovili, da nas tudi nekaj v okolju moti, saj smo s prehrano stanje lahko izboljšali za kakšnih 70%. Sedaj čakamo na izbruh (Matko je rekel, da je nabolje odvzeti kri za nadaljnje testiranje na alergene, ko je pes najbolj razštelan... Torej pri nas, ko se pojavijo hudi napadi praskanja) in takrat gremo hitro oddat kri.

Bulldogs... And nothing else...