Spet odstrel medveda, ki ga je napadel človek

TibiQ · 72647


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 14 April 2011, 14:22:35
Citiraj
Domačin iz Hrustovega je namreč v nedeljo med gobarjenjem pohodil medveda, ki je ležal na svojem dnevnem ležišču. "Ko je medved planil pokonci, je planil direktno na človeka," je pojasnil Jonozovič.
:o
 ker bedak  ::)... gmajna vsa oskubljena a on MEDVEDA pohodi :o :D


ok... resno me neki zanima... kere gobe pa zdej rastejo ???
( jaz sam lisičke , jurčke in marele poznam :-[ )

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 14 April 2011, 14:49:26
ok... resno me neki zanima... kere gobe pa zdej rastejo ???
( jaz sam lisičke , jurčke in marele poznam :-[ )

Zdaj še nobene. Vsaj tu pri nas v našem gozdu še ne. Glih komi da je začela oring podrast rastit pa drevje zelenet...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 14 April 2011, 14:54:41
Sej zato pa sprašujem :D... ker pri nas v gmajni je isto ;D
( edina stvar, ki je sedajle v gozdu za nabirat so mladi listi borovničevega grmičevja za čaj... pa mogoče smrekovi vršički pa še to na kakšni res nizkoležeči  sončni jasi :) )

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 14 April 2011, 15:23:08
OMG :o :o Kako se ti pa to lahko zgodi??? Kam je pa gledal ::) :D


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 14 April 2011, 15:26:23
Največji hec je, da sem še danes poslušala po radiu, da medveda ne bodo odstrelili, ker je sicer odreagiral, ko je bil pohojen, a takoj za tem zbežal.. sedaj pa tole. Kar en izgovor da se sedaj klati v okolici naselja. Ma ja.. zihr je spet kdo na koga pritisnil  ::)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 14 April 2011, 15:35:37
OK, jaz tudi ne vem katere gobe naj bi trenutno rasle, če sploh, ampak...glede na to, da je gobaril...kako bi lahko našel kakšno gobo, če je še medveda spregledal oz. pohodil ??? :o :o

Vedno so neki izgovori, da lahko odstrelijo kakšno žival >:( :-\


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #8 : 14 April 2011, 16:11:10
hja medvedji zrezek mora prit od nekje...Mašun ima baje dobre, koliko sam vem, pri nas že kar nekaj časa prihaja do prenaseljenosti

no to da bi pa se kdo spotaknil ob njega pa je tudi zame prva  :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 14 April 2011, 16:46:38
Ne samo spotaknil...model ga je pohodil :o

p.s
Medvedje pa itak... določeno število jih je za odstrel.( meni nič drastičnega... )
 verjetno ima tud take lokalna LD kakšnega v planu - se hočejo pač malo lepe nardit... čeprav ljudožerca lih ne bodo tokrat imeli  ::)..
p.s.s.
baje pa da gobe rastejo ;D  mavrahi... ali nekaj takega.... ???... prisežem ,da jaz nisem še nikoli nobene gobe vidla aprila... ( razen kakšno tako" gobo"  na dveh nogah >:D)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


xinao

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • Moja lisička :P
Odgovori #10 : 14 April 2011, 17:18:58
Pohodil  :o  :D, človek ne more verjet...

Drugače pa: http://www.gobe.si/Gobe/April


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 14 April 2011, 18:22:14
In od teh se je le mavrahe, xinao?
Ampak jaz tudi praktično nikoli tak čas ne vidim gob....no, pa saj jih ta model tudi ni :o :D :D


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 14 April 2011, 18:45:39
Sramota!

.... Agencija za okolje izdala dovoljenje za odstrel medveda, ki je ugriznil "gobarja....



Bolje (in prav)  bi bilo tako: IZDANO IZREDNO DOVOLJENJE ZA ODSTREL AGENCIJE ZA OKOLJE.....

Bulmastife vrnejo lastniku, medota pa  - BUM - in v "večna lovišča"...

Srčno upam, da bo ta medo uspel pobegniti na varno!

Še bolj prav pa bi bilo, da bi se Agencija za okolje preimenovala v AGENCIJO PROTI OKOLJU!



xinao

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • Moja lisička :P
Odgovori #14 : 14 April 2011, 19:08:45
In od teh se je le mavrahe, xinao?
Ampak jaz tudi praktično nikoli tak čas ne vidim gob....no, pa saj jih ta model tudi ni :o :D :D

Hmm, kaj pa jest vem...
Ampak glede na to da je pohodil medveda človek sploh ne more vedet kaj je pred tem pojedel, mogoče pa kakšna ni bila užitna  :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 14 April 2011, 19:13:42
Hmm, kaj pa jest vem...
Ampak glede na to da je pohodil medveda človek sploh ne more vedet kaj je pred tem pojedel, mogoče pa kakšna ni bila užitna  :P

Moj star ata je govoril : "vsaka goba je vsaj 1x užitna"  >:D :D
Samo...res mi ni jasno...kako mu je to uspelo...zmislil si pa menda ne bi take bedarije ??? :o :D


xinao

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • Moja lisička :P
Odgovori #16 : 14 April 2011, 19:19:43

Moj star ata je govoril : "vsaka goba je vsaj 1x užitna"  >:D :D


Maš prav  :D


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 15 April 2011, 08:44:50
pri nas že kar nekaj časa prihaja do prenaseljenosti
Ja, ampak ne prenaseljenosti medvedov, ampak prenaseljenosti ljudi na območju medvedov  ::)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #18 : 15 April 2011, 10:26:28
Kar je v principu ista stvar, sploh ko gre za manjše države brez naravnih rezervatov

Pač čisto normalen postopek le da tokrat z komičnim elementom ker mu je gobar stopil na glavo kjer sklepam je bil za žvau to konkretno večji šok; ostalo pa so klasični prevali aktivistov; ne gre ravno za ogroženo vrsto; tudi zrezka se jaz osebno ne bi branil

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 15 April 2011, 10:52:59
Ja, saj vem.. spet smo tam, kjer ima človek prednost pred vsem ostalim. To je tisto, kar se pojavlja v večini tem, o katerih debatiramo tudi tu na forumu.

Ampak tu imam jaz malo drugačen pogled.. "call me Hitler or whatever you want.. but..  ::)" .. to, kar počne človek v odnosu do narave in postavljanju sebe na prvo mesto, oz. opravičila, ki stojijo za takimi dejanji, so preprosto dolgoročno neumna, ker to če gledamo z vidika da je človeško življenje in njegov obstoj na prvem mestu, uničevanje narave (tako ali drugače in tudi s prenaseljenostjo) v končni fazi vodi ravno v propad tega istega človeka in obstoja človeške družbe.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #20 : 15 April 2011, 10:55:18
Sem prav cakala, kdaj se bo oglasil Davor in se postavil na stran clovestva :o pravi Superman, ki resuje nedolzne ljudi 8) :D

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #21 : 15 April 2011, 11:11:15
Citiraj
v končni fazi vodi ravno v propad tega istega človeka in obstoja človeške družbe.

ah dej, živalske vrste so izumirale skozi celotno zgodovino tega planeta, v primerjavi je le majhen delež zaradi posega človeka, pravtako klimatske spremembe: ima Zemlja za seboj kar nekaj konkretno bolj burnih obdobij
Kaj bi pa bila alternativa točno ? razseliti Velike Lašče? sem prepričan da bi razna društva za osvoboditev živali  namenila svoja privatna zemljišča in finančno pomoč   temu na razpolago ? moralizirati je najlažje resnica pa je takšna da brez medvedov Slovencev ne bi pobralo. Pa sem takoj za spoštovanje narave in nje ohranitev samo človk pač mora bit le malo realen. Dokler žvau ne ogroža človeka je njen obstoj nevprašljiv,

Lahk pa jih preselimo ponovno v Italijo da jih tamkajšnji lovci postrelijo  ::)


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 15 April 2011, 11:22:19
mene pa zanima kolk visoke korake more tale gobar delat, da stopi medvedu na glavo..hmmmm  ??? ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 15 April 2011, 11:27:15
To, da se odstreli medveda, ki ugrizne človeka, zato ker mu je stopil na glavo, je za objavit v kakšni posebni rubriki...saj ni res pa je ali kaj podobnega. Vsaj na prvi pogled.
Vendar: medved, ki na gozdni poti v neposredni bližini naselja zaspi na poti (medo je dremal na poti, ne v neki neprehodni goščavi) tako trdno, da mu pijanec stopi na glavo....Nekaj ni čisto OK, ne? Poleg tega se je taisti medved po dogodku še dvakrat prikazal v bližini naselja. In pokasiral nalog za odstrel. Če bi jo po dogodku pobrisal nekam globoko v gozd, bi jo srečno odnesel.
Če je že treba določeno število medvedov odstreliti (in mislim, da je pri medvedih jasno, da jih je nekaj treba, kregamo se lahko samo o tem, koliko) potem je bolje da se odstreli tiste problematične  medvede, ki rinejo v bližinio naselij. V veliki večini primerov gre za medvedje najstnike, ki nimajo svojega ozemlja in se klatijo okrog. Zato tudi preselitev ne bi kaj dosti pomagala - medvedje so teritorialni, prišleka bi hitro pregnali. Prehodi pa medo lahko celo slovenijo podolgem in počez v parih dneh.

In ja Slovenci bi zlahka preživeli tudi brez medvedov...bi bila pa slovenija zaradi tega bistveno revnejša. in prav v nedogled tak odnos ne gre ker: veliko lažje preživijo živali brez ljudi kot pa ljudje brez živali. Tisto lajno o biotski raznolikosti verjetno poznate...


xinao

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • Moja lisička :P
Odgovori #24 : 15 April 2011, 11:31:37
Ubistvu a se ni zdej tko izšlo, da ta "gobar" sploh ni stopil medvedu na glavu, vsaj tko je včeraj povedal župan Lašč  :)
Zdej pa nevem a so mediji spet to prenapihnili, ali kaj...  ???


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #25 : 15 April 2011, 11:33:07
Pa se ta nalog za odstrelitev velja samo mislim da v radiju 1 km okoli naselja, do konca aprila.

Ja vrste so vedno izumirale, narava oz. zivljenje vedno tezi k ravnovesju, zato se obnavlja... pri vsem tem ohranjanju vrst gre bolj za kakovost zivljenja cloveka - ki mogoce ni neposredno odvisna od neke posamezne vrste, ima pa ta vrsta sigurno vlogo v ciklu naravnega ravnovesja, zato se nam lahko izguba neke vrste posredno mascuje...

In pa - ni receno, da je v enacbi obnavljanja ravnovesja zivljenja na Zemlji vkljucen clovek ;)

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #26 : 15 April 2011, 12:09:23
Citiraj
zato se nam lahko izguba neke vrste posredno mascuje..

dajmo bodimo mal specifični, človek od biodiverzitete ekosistema ni tako odvisen kot ostale vrste, zaradi tehnologije in znanosti sploh napredkov v medicini, farmaciji in kmetijstvu, tudi če bo do 2050 izginilo 30% vse vrst, to neposredna učinka na nas ne bo imelo. Dajansko je človek zgolj pospešil normalne biotske procese ki so pač del evolucije, večina tle razen v ljubljanskem živalskem vrtu medveda od blizu videla ni al pa mogoče tistga ki je zalutal  na lj obvoznici.
vsakih 20 let nas je miljardo več in brez nič ni nič,

Medveda pa ne bodo odstrelili zaradi tistega pijanega gobarja , ampak ker se je znašel v naselju in ogroža ljudi. Bi ble same tudi tko pogumne če se vam tak kosmatinec znajde na vrtu ali v bližini kakšnega otroka ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #27 : 15 April 2011, 12:14:39
Joj, ma ne da se mi :)
glej saj sem napisala - clovek ni neposredno odvisen od specificne vrste. Dejstvo pa je, da je vse skupaj povezan sistem in ne mores vedet, kako bo vplivala izguba neke dolocene vrste na cel sistem. Mogoce ne bo. Mogoce pa bo?
Tako kot tista igra, ko imas stolp lesenih ploscic in jih jemljes ven in mora stolp ostat pokonci - lahko jih vzames ven 30% in ne bo nic, nikoli pa ne mores vedet, katera bo tista, zaradi katere se bo sistem sesul :)

(in sistem btw vkljucuje tudi nezivi del narave, od katerega smo pa se kako neposredno odvisni...)

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #28 : 15 April 2011, 12:28:39
Tle lahko spet špekuliramo, ampak bom še enkrat vprašal , kakšna je alternativa ? dajmo mal prit na realna tla

Ok pa  da tista katero bi sumim da  predlagala TibiQ ni sprejemljiva za večino populacije :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #29 : 15 April 2011, 12:34:35
Davor, saj boš mogoče tud ti enkrat mal zrasel in malo širše okrog sebe pogledal.
Boš videl, da smo veliko bolj odvisni od sobitij, tudi tistih na videz povsem nepomembnih, kot si v svoji oholosti nekateri predstavljajo.
in še enkrat: Zemlji (naravi...kateri izraz pač hočeš uporabiti) je šlo in bo šlo brez človeka povsem dobro. Človek brez zemlje (narave....) pa si lahko vso svojo tehnologijo vtakne v r..