Ocenjevanje pasjih hran v Sloveniji

andariell · 3975

andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
: 18 April 2011, 12:06:38
Med brskanjem po psi-ha.si sem našel tabele ocenjevanja pasje hrane v Sloveniji.

Tabela ocenjevanja:
http://psi-ha.si/TABELE_OCENJEVANJA.pdf

Lestvica suhe hrane:
http://psi-ha.si/Lestvica-suhe-hrane.pdf

Zanima me kako gledate na to pri nas, glede na to, da se veliko ljudi opira na mnenje iz dogfoodanalysis.com.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1 : 18 April 2011, 12:57:17
Meni v bistvu niso cisto jasni kriteriji tabele ocenjevanja :-[

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 18 April 2011, 15:02:14
OK poskusam malo bolj podrobno primerjat ocene na dogfoodanalysis in te... zanimivo, da ima recimo hrana Go! Natural na dfa 5 zvezdic, v tej tabeli pa samo eno... zanimivo, da je Healthy paws odsvetovana :o

Se mi ne zdijo najbolj realne ocene... recimo ravno Healthy paws, ker pac pise meso divjadi (raca, divjacina, kunec) dobi samo 25 tock, Ziwi Peak (za katero sicer ne dvomim, da je 5 zvezdic vredna hrana) pa dobi ful tock, ker ima posebej nasteto "meso, jetra, vamp, srce, ledvica".  Nikjer pa ni upostevano, koliko je dejanski delez mesa v hrani - ce bi za HP tudi pisalo raca, divjacina, kunec bi avtomaticno dobila vec tock.
Nikjer tudi ni upostevano, da je mesna moka bolj realen podatek o vsebnosti mesa - ker je sveze meso treba najprej dehidrirat in se njegova vsebnost potem zmanjsa.

Toliko opazim tako na hitro.

Zanimiva primerjava sicer, in svaka cast, da so se sploh lotili. Ampak meni se rezultati ne zdijo pravi.

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 18 April 2011, 15:42:24
Za realno oceno rabiš še vse kaj drugega kot število naštetih vrst mesa (+točke) in število naštetih vrst žitaric (- točke)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4 : 18 April 2011, 15:51:48
Citiraj
Zanima me kako gledate na to pri nas

ni rekel da takšne tabele koristijo še najbolj trgovcem te hrane

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 19 April 2011, 03:24:00
Tole prvič vidim, zanimivo bi bilo vedeti kdo to ocenjuje.


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 24 Maj 2011, 09:01:36
Ziwi Peak (za katero sicer ne dvomim, da je 5 zvezdic vredna hrana) pa dobi ful tock, ker ima posebej nasteto "meso, jetra, vamp, srce, ledvica".  Nikjer pa ni upostevano, koliko je dejanski delez mesa v hrani

Tole sem spregledal. ZiwiPeak nima samo našteto posebej, ampak ima zraven še % mesa po proceu sušenja:

SESTAVINE: Divjačina – meso (min. 65%), jetra, vamp, srce in ledvica (min. 19,5%), cikorijin sirup, zelenousta in modra školjka (min. 4%), ribje olje, lecitin, haloga, vitamini in minerali, petršilj, naravni antioksianti: mešani tokoferoli

Divjačina torej vsebuje 88,5 POSUŠENEGA MESA. Vsebnost mesa na seznamu je ločena, ker uporabljajo samo tiste dele, ki so napisani na deklaraciji. Ostalih delov živali v hrani ni.