Chicopee

seba · 13751

dogasvet2012

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 27 Junij 2014, 13:08:03
In kakšni so argumenti, da je ta hrana boljša od Royala?  :) Če bi svojega 15 mesecev starega samca nemške doge hranla z 24% beljakovin in 14% maščob, bi verjetno bolj klavrno zgledal..... ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #31 : 27 Junij 2014, 18:01:21
Postal bi pitan pujsek :)  Sej, a nima Chicope tudi grainfree varianto in več % beljakovin etc in Performance, tale ima sicer koruzo noter in to precej (za psa, ki mu to ni problem je OK, moja bi pa mehko in rumeno srala).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 27 Junij 2014, 19:05:42
Zakaj pitan pujsek?  ???
Jaz imam psa na 34% proteinov in 24% mascobe pa je dalec od pitanega pujska. Prav nasprotno. Je misicast in trim.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #33 : 27 Junij 2014, 19:50:22
Zakaj pitan pujsek?  ???
Jaz imam psa na 34% proteinov in 24% mascobe pa je dalec od pitanega pujska. Prav nasprotno. Je misicast in trim.

Ravno zaradi nizke vsebnosi beljakovin in maščob.. potemtakem se lahko sklepa, da je en kup ogljikovih hidratov.
Moja psica je na visokobeljakovinski/visokomaščobni hrani (38%/18%), pa je tudi precej mišičasta in fit, daleč od debelega.. na teh žitnih formulah je pa kar narazen lezla  ::)

Dogs are best friends ever!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #34 : 27 Junij 2014, 19:57:37
Zakaj pitan pujsek?  ???
Jaz imam psa na 34% proteinov in 24% mascobe pa je dalec od pitanega pujska. Prav nasprotno. Je misicast in trim.

Malo za hec. Malo zato, ker marsikdo ne mara toliko OH v hrani, ker so bolj redilni (ali tako nekako) čeravno ima moja psica trenutno hrano s 24% beljakovin in 11% maščob in okoli 40% OH (na tisto jaz jaz dala komentar), ima lepo linijo. Je pa res, da poje precej manj od kakih bolj aktivnih in nekastriranih vrstnikov.

Sicer je nekaj tudi odvisno od vrste OH in GI.

Sicer moja žre ogromno trave in smo prišli na idejo, da zna biti preveč OH za njo in bom še sfutrala ta žakelj potem pa na Fit in Light (pa ne chicope).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 27 Junij 2014, 21:24:29
Zakaj pa je sploh v briketirani hrani toliko OH ? Psi so potomci volkov in naj bi lahko živeli skoraj od samih beljakovin.  Res je, da so že več tisočletij v stiku z ljudmi in so se verjetno navadili na OH, ampak da pes rabi 60%+  hidratov v hrani mi je pa malo mimo.  ???  No, mogoče(verjetno) se motim .. samo moje mišljenje



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 28 Junij 2014, 01:37:01
Eh, ja, težko je razbrati sarkazem :)

Zakaj pa je sploh v briketirani hrani toliko OH ? Psi so potomci volkov in naj bi lahko živeli skoraj od samih beljakovin.  Res je, da so že več tisočletij v stiku z ljudmi in so se verjetno navadili na OH, ampak da pes rabi 60%+  hidratov v hrani mi je pa malo mimo.  ???  No, mogoče(verjetno) se motim .. samo moje mišljenje

Ker so OH poceni vrjetno :)