N & D Farmina

aro.si · 18886

aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
: 27 April 2011, 06:48:29
Na tržišču se je pojavila nova hrana N & D od italijanske Farmine.   Ima 70% mesa, 30% sadja in zelenjave ter 0% žitaric, poleg tega pa je na voljo v 4 okusih. Hrana vsebuje že hondroitin in glukozamin.

Več si lahko preberete tukaj: http://www.farmina.com/?q=en/content/line/nd-canine-0 in se jo že dobi v fizičnih in spletnih trgovinah. Obstajajo tudi testerčki - vsi 4 okusi za 4€ (http://aro.si/pasja-hrana/hrana/briketi/nd-hrana-za-pse/n-d-adult-dog-multipack-4-x-200g-razlicni-okusi.html).



Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


suhasliva

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 27 Maj 2011, 13:43:34
je že kdo sporbal to hrano? :)



Ingrid

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 Junij 2011, 09:37:48
Ja, mi smo na njej.  :) Prej sta bila psa na Orijenu, pa sem komaj čakala, da ga zamenjam s to hrano. Saj telo se je lepo naredilo, dlaka je bila pa katastrofa (tako pri dolgo- kot kratkodlakem) - suha, motna, štrleča, polna prhljaja, v glavnem - GROZA! 15 minut po česanju isti izgled, kot da pes ni bil počesan že 2 meseca. Pa tudi pri samem česanju se je čutilo, da dlaka ni v redu.  :'(

Z N&D sem pa (zaenkrat) zelo zadovoljna, enkratno telo, dlaka se je super popravila - spet je svetleča, brez prhljaja, skratka "polna življenja".  ;D In česanje je spet postalo užitek.  ;) Pa tudi jedo jo z veseljem - eden divjega prašička, drugi pa ribo. Vsekakor ostajamo na njej.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #3 : 05 Avgust 2011, 18:56:44
Jaz sem naročila testerčke. :) Sicer s prejšno hrano (Exclusion) nisem bila ne zadovoljna (je pa res, da je v enem obdobju, dokler nisem začela s grizzly salmon oil-om imela ful prhlajasto dlako (začel se je po kopanju potem pa se je vse stopnjevalo in se ni končalo)), se jo je pa naša izbirčnica
prenajedla in se je ni dotaknila. Tako, da upam, da bomo zadovolnjni.  ;) Bomo videli.


lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


MiA MaYa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 05 Avgust 2011, 22:03:08
N & D je baje kul hrana. Pri nas mamo sicer Bozita Robur hrano, ampak vem za N & D da je tud vredu. Se clo v stacuni se mi zdi da je en zakl ce bi ga kdo vzel. ta velk :)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #5 : 05 Avgust 2011, 22:34:27
N & D je baje kul hrana. Pri nas mamo sicer Bozita Robur hrano, ampak vem za N & D da je tud vredu. Se clo v stacuni se mi zdi da je en zakl ce bi ga kdo vzel. ta velk :)

Ja, po sestavinah sodeč je kakovostna. Je pa odvisno od psa do psa, kaj mu ustreza (je pa definitivno nekaj (no, kar veliko) tudi zajamčeno v kakovosti samih sestavin).
Tako, da bomo videl, kaj nam ustreza. :) Upamo, na naj boljše ;D


lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #6 : 09 Avgust 2011, 10:41:36
Danes sem prejela testerčke! In kaj vidim :o? Požrešnega psa, ki je v trenutku zmazal celo posodo.
Hailey (tako je ima našemu psu) jih obožuje. Sicer so briketki manjši, vendar nimamo z goltanjem nikakršnih problemov. So pa primerni
za tiste, ki brikete uporabljate tudi pri šolanju.  :)


lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #7 : 05 September 2011, 23:07:23
Tisti, ki fotrate s to hrano- kakšen je iztrebek glede na tako visok procent beljakovin?

My little dogs - a heartbeat at my feet.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 24 November 2011, 19:29:35
Že kakšne novejše izkušnje s hrano?

Midve sva dobile nekaj hrane za stestirat, da vidiva če ji ustreza..



Ingrid

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 18 December 2011, 09:15:47
Mi še vedno vztrajamo na njej, že več kot 3/4 leta. Lahko rečem samo - ENKRATNA!!!  :o Telo - super, dlaka - super, iztrebki - super, skleda - takoj prazna. Skratka, ostajamo na njej.  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 18 December 2011, 09:26:42
Privlačna embalaža, tudi sestavnisko kar..Ampak moja bi postala kot sod na toliko maščobah, zaradi takega deleža beljakovin pa težave s kožo/dlako, dolgoročno še kaki sečni kamni. Za nas žal ni optimalna. ostajamo na standard sestavi 10% maščob in max 26% beljakovin.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Spletna trgovina Repek

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • www.repek.si
Odgovori #11 : 25 Julij 2012, 14:46:57
Pozdravljeni!

Tudi v spletni trgovini Repek lahko kupite Natural & Delicious (N&D)! Naš naslov www.repek.si:-[

Dostava po Ljubljani, Kranju in njuni bližnji okolici je osebna in brezplačna, v ostale regije pa preko dostavne službe GLS!

Vaš REPEK


aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 01 April 2015, 15:38:50

V Aro trgovinah (Kranj, Škofja Loka in Jesenice) lahko še vedno dobite Natural & Delicious hrano za mačke in pse!
Ponudba je povečana, zato se lahko zgodi, da kakšnega okusa ali velikosti pakiranja trenutno ni v trgovini. V tem primeru pobarajte prodajalko ali prodajalca, da vam artikel naroči :)

Vsa ponudba je na voljo tudi preko SPLETNE TRGOVINE (www.aro.si), kjer je dostava nad 45€ zastonj!

Natural & Delicious (N&D) za pse  (grain-free in low grain!)
http://www.aro.si/hrana-za-pse-znamke/natural-delicious/browse/547-natural-a-delicious-hrana-za-pse?sef=hc   

Natural & Delicious (N&D) za mačke  (grain-free in low grain!)
http://www.aro.si/hrana-za-pse-znamke/browse/548-natural-a-delicious-hrana-za-make?sef=hc   

Več o tej hrani si lahko preberete tukaj: http://www.aro.si/prispevki/98-prispevki-izdelki/255-natural-delicious-hrana-macke-psi

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 01 Maj 2015, 10:56:22
Čara, meni je ta hrana tudi všeč, ampak me malo beljakovine skrbijo tudi...za probat je pomoje jagnjetina low grain, ki ima 28% beljakovin in 18% maščob. Kaj je še katera opazila da vsebuje veliko glukozamina? Kar 1200mg/kg, v primerjavi z npr. AG senior (tudi razmišljam za nakup), ki ima 740mg/kg glukozamina. Imam namreč seniorja doma.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 04 Maj 2015, 14:53:55
Hmmm...Bina je recimo od avgusta 2014 na hrani z 35% beljakovinami. Manj maščob, manj OH. Ker se hitro zredi. Razlog je bil veterinarjeva interpretacija izvidov, da PH urina nakazuje prehrano s preveč OH (takrat je imela za sabo 2 žaklja 25% beljakovin, okoli 40-45% OH, morda še predhodna hrana z 20% beljakovinami in cca 54% OH ni šla iz sistema. Kakorkoli, menjala sem na več beljakovin in še vedno manj maščob in manj kalorij. Ne vem več ali je bil preveč alkalen ali prekisel.... Čez nekaj tednov bo pa čas za krvni odvzem, urin, UZ srca, EKG....In se bo spet ugotavljalo kaj in kako. Tako na uč mi deluje zdrava in dobrega počutja.

Sem pa jaz osebno še vedno mnenja, da če ima pes težave z okostjem je bistveno bolj učinkovit dober dodatek glukozamina, hondrotina, kot naravno prisoten v hrani.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 05 Maj 2015, 19:07:02
Hvala Čara. Zdaj sem mu po premisleku vzela AG senior. Ker jo ima komaj 3. dan, mu še mešam s staro hrano (TOTW), ki je je še ostalo nekaj. Zaenkrat štima, bomo videli. Kljub temu pa sem se odločila, da mu bom kupila še eno fajn dopolnilo za sklepe. Malo sem gledala Dorwest herbs glukozamin in hondroitin ampak ker AG že vsebuje 740mg/kg glukozamina,MSM 740 mg/kg,hondroitin 520 mg/kg, mislim da bi potem ta dodatek moral dobivati v malo manjši vrednosti od predpisane?). Imaš kakšen predlog, kaj je res učinkovito, pa še vseeno dokaj ugodno, da me "ne sezuje" hehe. Lahko mi napišeš tudi na ZS, da ne bova tukaj smetili teme.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]