Mladički novofundlandci

Neyka · 73239

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #60 : 23 Marec 2006, 20:51:40
Čestitke :o :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* (upam, da jih je 10 ;D)

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #61 : 23 Marec 2006, 20:52:08
Babica desetim vnučkom  :D :D ;D  Čestitke!! ;)



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #62 : 23 Marec 2006, 21:33:48
ČESTITKE!  komaj čakam slikce... in in in.. VSE! :o :o :o :o

LP


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #63 : 23 Marec 2006, 21:44:08
Uau - kar 10!  :o Upam, da se ne bo prikazal še kakšen več, ker bodo imeli vzreditelji malo morje dela...  ::)

Čestitke mamici in očku ter tudi novopečeni "babici"! ;D :o


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #64 : 23 Marec 2006, 21:53:57
čestitke Neonu ter Eli, pa seveda tudi novopečeni babici!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #65 : 23 Marec 2006, 22:00:16
Uau - kar 10!  :o Upam, da se ne bo prikazal še kakšen več, ker bodo imeli vzreditelji malo morje dela...  ::)

Čestitke mamici in očku ter tudi novopečeni "babici"! ;D :o

Hvala vsem za čestitke ampak mene je kar malo groza kako bom vse to oddala  :-\ :-\ Ampak bo že šlo.

Več jih pa ne bo...je Eli zaključila ob 10 zjutraj. Verjetno so imeli nočno dežurstvo. Jutri bom mela kej več podatkov upam, danes je telefon v p.... pa ne morem do navadnega telefona  >:( >:( >:(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #66 : 23 Marec 2006, 22:00:39
Čestitke ponosnemu očku in mamici!  :) Seveda pa tudi 'babicam'  ;D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #67 : 23 Marec 2006, 23:03:22
O čestitke, 10 je pa kar lepa številka  :D

Pa saj z lastnico psice vama bo sigurno uspelo oddati mladičke  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #68 : 23 Marec 2006, 23:41:19
Neyka  vsekakor čestitke, pa kar deset lepotcev in lepotic  na svet privekalo je, ja res super to. Šeenkrat čestitke...lp
 


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #69 : 23 Marec 2006, 23:43:13
čestitam neyka in seveda tudi ponosnemu očkotu neonu  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #70 : 24 Marec 2006, 00:17:56
oooooo tole je pa bilo presenecenje. Kar 10 ? Opa, je bil pa priden Neon ;) Cestitke novopeceni druzinici ter tudi tebi babica Neyka ;)

"bratrancem in sestricnam" pa tudi Atum posilja kos poljubckov in en glasen hov za dobrodoslico na ta svet ;)



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #71 : 24 Marec 2006, 06:41:23
Wauuu 10 ;D ;D ;D ;D.Čestitke staršema in pa mladi babici ;D ;D



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #72 : 24 Marec 2006, 06:45:28
10!!!!!!!!!!  :o Čestitke Neonu, Eli, tamalim, Neyki pa tudi lastnici oz. lastnikom Eli :) Neyka, takili cukri, koker 100% bodo se bodo pa 100% takoj oddali :)

Vse čestitke vseeeeem! :P

Pa :-* za Neona pa :-* za Eli pa še  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* za tamale :) :) :)


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #73 : 24 Marec 2006, 08:12:00
Čestitke ob naraščaju. Čestitke še posebej mami Eli in očku Neonu in tudi babici Neyki.  :P :P :P

Komaj čakamo na fotke! ;) :)


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #74 : 24 Marec 2006, 08:24:21
Neyka, čestitke tudi od mene in Brunota! Najbrž te ni treba vprašati, kje boš čez vikend, kajne???
Lp, Gabi

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #75 : 24 Marec 2006, 10:48:58
Neyka, čestitke tudi od mene in Brunota! Najbrž te ni treba vprašati, kje boš čez vikend, kajne???
Lp, Gabi

NO zdajle sem prejela klic. Mladički so veliki in zdravi, Eli je utrujena ampak ponosna mamica. Spolov še vedno ne vemo, bodo znani čez par dni. Kotitev je potekala od treh zjutraj do desetih zjutraj. Mladički so vsi črni, nekateri pa imajo belo kravatico po Neonu  :-*

Na žalost mladičkov ta vikend še ne bom videla ampak šele ko bodo stari okrog 4,5 tednov, ker me doma nihče noče peljat v Zagreb samo pogledat  >:( >:(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #76 : 24 Marec 2006, 11:04:40
Zakaj pa spolov še ne veste ???

drugače pa čestitam !!!!!! Pa saj do zagreba res ni tako daleč, noooo ;) :P



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #77 : 24 Marec 2006, 11:07:23
Sproti jih niso gledali, zdajle majo pa namen pustit mladičke še kak dan ali dva bolj umiru in jih ne preveč premikat sem in tja.

Vem da ni tok daleč, dve urci ampak dopovej to mojim starim  >:( >:(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 24 Marec 2006, 11:15:30
Cestiiiitkee :)



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #79 : 24 Marec 2006, 11:17:24
No, Zagreb res ni tak problem, saj se v končni fazi lahko usedeš tudi na vlak in si en, dva, tri tam. Samo verjetno je zdaj res bolje, da imajo pasja mamica in mladički vsaj kakšnih 14 dni miru in da se ne vznemirjajo z raznimi obiski. Potem pa bodo, Neyka, tud starši kaj popustili in verjetno bo tud njih zamikalo, da bi videli Neonovo potomstvo!!! Je pa res veliko mladičkov in verjetno bo res potrebno kar nekaj truda, da najdete primerne lastnike zanje.
G.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #80 : 24 Marec 2006, 11:39:53
Sproti jih niso gledali, zdajle majo pa namen pustit mladičke še kak dan ali dva bolj umiru in jih ne preveč premikat sem in tja.

 :-X ??? ::)

Kako jih bodo pa vagal? Pa gledal, če je vse OK? A niso vsakega zvagali, ko se je skotil? Pa oznacil? A potem sploh ne vejo, kateri se je prvi skotil? In kateri drugi? itd...



katja123

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 2
Odgovori #81 : 24 Marec 2006, 11:52:41
Babi, čestitke.  :D :o :o :o :o :o



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #82 : 24 Marec 2006, 16:04:21
Neyka še enkrat čestitke tebi,Neonu in pa Eli :-* :-* :-*!
Da bodo pridni,pa veliki (vsaj toliko kot Neon :D ;D)...pa sporoči spol in pa seveda imena :o.Pa fotkice tudi...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #83 : 24 Marec 2006, 16:56:58
Tudi od mene iskrene čestitke... :o :D ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #84 : 24 Marec 2006, 18:54:44
super! uf kar 10 :o
čestitke!!!!! :P :-*

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #85 : 24 Marec 2006, 21:21:27
:-X ??? ::)

Kako jih bodo pa vagal? Pa gledal, če je vse OK? A niso vsakega zvagali, ko se je skotil? Pa oznacil? A potem sploh ne vejo, kateri se je prvi skotil? In kateri drugi? itd...

Nimam pojma če sem čist iskrena. Vem sam, da tut Neon ni bil označen, je pa bil prvi vpisan in vem tudi to da se ni prvi skotil več pa ne.

Kaj so z našimi mladički delali ne vem. Meni so povedali da par dni jim dajo vsem skupaj mir. Kolikor pa vem stehtani so. Sam za označevanje pa res dvomim in se mi niti ne zdi blazno pomembno. Vsi bodo dobili rodovnike, nobeden ne bo vreden ne manj ne več, označilo se jih bo pa že kasneje, če ne prej ko bomo lastniki zbirali. Bom naslednjič e mal več vprašala, itak se slišimo skoraj vsak dan. So pa glasni...ko so me klicali se je jasno slišalo njhovo cmevkanj  :D :D Pa velki so baje vsi. Boga Eli...deset giantov. Jaz samo upam, da se bodo vsi lepo razvili, zrasli v lepe njufice v dobrih domovih. To je pa vse kar mi je pomembno...kateri se je pa prvi skotil...le zakaj rabim vedet  ??? mogoče kot zanimivost ampak kot že rečeno mi ni važno. Če so označili in mi bodo povedali kateri je prvi bom to sprejela če pa ne pa pač ne.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


lacrima negra

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 2
  • Ursinus Velutus Vaya con dios
Odgovori #86 : 25 Marec 2006, 08:57:17
Čestitke tudi od mene! Deset mladičkov je velik zalogaj za vzreditelje in mamico. Kar se pa tiče tehtanja in označevanja, pa je še kako pomembno sploh pri tako velikem leglu, le tako se lahko ugotovi, če mladički vsi enako dobivajo mleko, že v precej manjših leglih prihaja do tega, da so nekateri močnješi in šibkejše izrivajo, da ne pridejo do hrane, za le te mora poskrbeti vzreditelj, da so prvi pri seskih, seveda pa se s tehtanjem ugotovi tudi, če ima psička dovolj mleka, pri tako velikem leglu bo verjetno potrebno kar kmalu malčke dohranjevati!

Neyka opozori jih tudi, da morajo biti mamica in mladički pod stalno kontrolo, mamica je lahko še tako dobra in pridna, je vseeno zelo velika in nerodna in mimogrede lahko malčka pohodi oz. poleži, ker so v primerjavi z njo zelo, zelo majhni.

Upam, da neboš to razumela kot vtikanje v vaše leglo, ampak želim vam res vse dobro, predvsem pa malčkom in mamici zdravja in uspešnega razvoja, vzrediteljem pa vsekakor čim manj komplikacij, ker vem kako hudo zna biti, če gre karkoli narobe.

 


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #87 : 25 Marec 2006, 11:11:09

Upam, da neboš to razumela kot vtikanje v vaše leglo, ampak želim vam res vse dobro, predvsem pa malčkom in mamici zdravja in uspešnega razvoja, vzrediteljem pa vsekakor čim manj komplikacij, ker vem kako hudo zna biti, če gre karkoli narobe.

 

Marjana hvala! Jim bom povedala danes. Če zinem še kakšno neumnost sem pa vesela če me boste opozorili, ker obstaja še veliko stvari ki jih ne vem in potem gobcam kar pač mislim da je prav oz. povem svoje mnenje  :-[

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #88 : 25 Marec 2006, 14:33:42
Ojla!

Neyka, čestitam, tole je pa res kar veliko otročičev  :) :).

Ti pa tudi jaz svetujem, da lastnikom od Eli poveš, da naj bodo zraven večkrat na dan in naj gledajo če malčki jejo! Pa tudi za mamico je zelo pomembno da je.

No veliko užitkov jim želim in se javljam za večerni klepet ::) (končno!!!)

Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #89 : 25 Marec 2006, 23:08:13
Čestitke tudi od mene.

Ko sem brala veselo novico, sem ti nameravala napisat cel roman, a me je Marjana prehitela. Naj vzreditelji upoštevajo njene zelo koristne nasvete, da jim potem ne bo žal.

Prvih 14 dni je dobro, da je vzreditelj stalno zraven, ker lahko velika in nerodna mama nehote stopi, ali se uleže na mladička in ta se pod njo nemočen zaduši ter da pomaga pri hranjenju. Prepustit vse naravi, da naredi po svoje pa največkrat stane par mladičkov iz legla......(če jih bodo pustili same par dni.......)

Ko se mladički skotijo, jih je potrebno označit (trakci različnih barv...) ali si zapomnit kdo je kdo (pri desetih je to težje), določit spol, stehtat,...in v naslednih treh tednih, ko pijejo le mleko redno tehtat ter s tem spremljat njihov zdrav razvoj.

Nisem ravno super poznavalec, ker smo imeli le eno leglo (5 mladičkov), a sem imela ljudi okoli sebe, ki so mi z raznimi nasveti zelo pomagali.

Parkrat sem tudi reševala mladička izpod psice, ki bi se zelo grdo končalo, če ne bi bili zraven 24 ur na dan.

Predvidevam, da verjetno tudi sama nimaš veliko izkušenj, kot jih tudi sama nisem imela,....zato mojih kratkih nasvetov ne jemlji za slabo.

Naj se Eli hitro opomore, pa brez kakih komplikacij in mladički naj se lepo razvijajo.

LP
Barbara