Izpadanje dlake

Tasha · 7331

Tasha

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 15 September 2010, 22:17:37
Pozdravljeni,

imamo 10 mesecev staro labradorko, ki ji zadnji mesec ali dva nenormalno izpada dlaka,
kljub česanju (in ob tem "naberemo" enormne količine dlake) in sesanju na 2 dni je takoj naslednji dan po česanju+sesanju spet isto,
dlaka povsod, kosmiči dlake...
Ker je to naš prvi labradorec, ne vemo ali naj bi bilo to normalno? Drugi lastniki labradorcev pravijo da je...ampak
količina izpadle dlake je res ogromna.

Je morda za izpadanje dlake lahko kriva hrana ali kaj drugega?
lp, tjaša



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 16 September 2010, 16:03:49
Samo dlako menja  ;)
V najhujšem lahko tudi 2x na dan češeš in 2x na dan sesaš pa je dlake ves čas isto naokoli...
Če bi se pojavilo še kaj drugega (veliko praskanja kljub rednem česanju, izpuščaji, rdečina), bi jaz šele razmišljala, da kaj ni v redu.
Sicer pa moji ob menjavi dlake jaz dodajam ribje olje, ker ponavadi med menjavo dlaka izgubi lesk in se občasno pojavi prhljaj.



Tasha

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 16 September 2010, 17:16:38
Roxy,
hvala za odgovor, sploh ker po slikci sodeč vidim, da iz lastnih izkušenj.  :)
Potem je res samo to in je edino zdravilo sesalnik.
Sej pravim, naš prvi labradorec in panika, da bomo kar naenkrat imeli golega psa...

Češem jo s furminatorjem, ampak ponavadi prej obupam preden zmanjka dlake za česat.  :)
Ribje olje praviš, je vseeno kje ga kupiš ali so za pse kakšni specialni?
Ker ponekod jim piše, da so ta olja prilagojena za pse in podobno, ali je to samo marketinška fora.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 16 September 2010, 19:54:59
Edino zdravilo je sesalnik in krtača ja  :D Je pa po mojih izkušnjah furminator res zelo dobra zadeva za labradorce in ob rednem česanju je izpadle dlake neprimerno manj. Če imaš pa labradorca v stanovanju pa si lahko pripravljena na celoletno izpadanje dlake, enkrat bolj, drugič manj  ;)

Ribje olje smo pa mi uporabljali tole -> klik.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 16 September 2010, 22:49:09
Kot so ti že napisali, je za labradorce to običajno. Pri nas je ponavadi že par ur po sesanju tako, kot da ne bi sesali.
Furminator pomaga, ampak zgolj za podlanko, pri vrhnji dlaki pa žal ne. S krtačenjem pa dosežeš to, da je manj dlake po tleh in več na krtači :)

Ni pa pri nas zaradi izpadanja dlake nobenih težav s prhljajem ali izgubo leska. 

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 16 September 2010, 22:58:38
Jaz sem ji kupovala kar navadno ribje olje v lekarni. Itak sva porabili samo eno flaško ob eni menjavi, se ji je stanje hitro popravilo (pa tudi brez bi se verjetno).
Ja, furminator je skoraj obvezna oprema za lastnike labradorcev  ;D . Jaz jo z njim češem sicer samo, ko menja dlako, ker se mi zdi, da ob preobilnem česanju malo uničuje vrhnjo dlako.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 16 September 2010, 23:02:20
Aja, pišem v pretekliku, ker zdaj po sterilizaciji ni več teh obilnih menjav dlake, ampak ji nonstop kar precej odpada. Ko jo menja pa ni več tako hudo. Letos poleti se mi zdi, da sploh ni bila tako brez dlake kot včasih...



Gregor4

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 Marec 2011, 16:07:00
Na spletni strani Aler je zanimiv članek o dlaki: http://www.aler.si/novice-in-nasveti/tezave-z-dlako-in-kozo



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 02 April 2011, 12:48:28
Ima še kdo psa, ki mu še NI izpadla podlanka? Moja borderka bo zgorela... reva ima še vso dlako... enim je pa izpadla že po novem letu. Me zanima, če je samo naš pes tako poseben al ima še kdo takega reveža  :-\ Je pa hišna, zaradi česar me NEizpadanje toliko bolj čudi...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9 : 02 April 2011, 12:58:04
Mojemu zlatemu prinasalcu (je tudi notranji pes) je lani zimska dlaka odpadla sele na morju - avgusta..  ::) Ceprav letos mu je zacela izpadati ze kaksen mesec nazaj, ampak jo ima se vedno fuul. Pomoje je to malo tudi povezano z zimo, oz. dolzino le-te.. Lani smo imeli sneg se marca, letos je bila pa zima bolj nikakva..  :-\

Ne skrbi, ko bo cas bo ze odpadla.. Do takrat jo pa daj malo bolj cesat, da ji bo slo vsaj malo ven..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 02 April 2011, 14:22:09
Ima še kdo psa, ki mu še NI izpadla podlanka? Moja borderka bo zgorela... reva ima še vso dlako... enim je pa izpadla že po novem letu. Me zanima, če je samo naš pes tako poseben al ima še kdo takega reveža  :-\ Je pa hišna, zaradi česar me NEizpadanje toliko bolj čudi...

Jaz imam 3 - začela je izpadati pred dvema dnevoma.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 02 April 2011, 14:43:21
Aja pri mojih psičkah je to povezano s terminom gonitve.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 02 April 2011, 15:46:40
Ste me pomirili ;D Sem že mislila, da imam mutanta doma :P Češem jo pa skoraj vsak dan zadnje dni (drugače nikoli), da bi ja šlo kej ven... pa dobim lih par kocinc ::) Gonila se je pa januarja pa ni niti ena ven izpadla (kar je krasno, da ni odvečnega sesanja 8)) pa tud sicer ma ultra lepo dlako  8)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 02 April 2011, 18:29:35
Bojda tuširanje pomaga.  ??? Moja je še tudi čisto zimska-ji sicer cel čas odpada dlaka, ampak je reees kosmata.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 02 April 2011, 20:36:50
Moji tudi zdaj izpada. Nima poddlake, ampk ji kar krovna bolj intenzivno. Pa pred zimo ji je tudi. Moja oponaša druge, ki majo kaj za menjat :P. Se pa tako kuha zdaj, da čez dan ni mogoče še nič delat. Se mora navadit na sonce in višje T, ker je črna in po 10min dela mislim da jo bo kap :). Kar na bok, vse štiri od sebe pa sopst kot da je maraton odlaufala.