S psom na daljšo pot

pikec82 · 5872

pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
: 02 Maj 2011, 13:19:24
Pri nas imamo en velik problem  :-\ Namreč naš kuža se zelo nerad vozi po avtocestah. Po lokalnih cestah ni težav, ko pa pridemo na avtocesto postane nemiren, verjetno zaradi močnejšega hrupa  ???
In ker gre z nami skoraj vsepovsod, zelo blizu je dopust in s tem daljša vožnja 6-8 ur, me zanima, ali se dobi kaj proti stresu. Postanki ne pomagajo dosti, saj je potem enako in  nič ne pomaga.

LP


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 02 Maj 2011, 17:54:03
Ste probali s kako homeopatijo ali bachovimi kapljicami?



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #2 : 02 Maj 2011, 19:38:34
Ne. Kako pa to deluje, učinki....?

Sem malo pobrskala po netu, je kdo že sprobal Bachove kapljice?


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 02 Maj 2011, 19:51:53
Pomiritveno. Brez stranskih učinkov običajne kemije. Zdaj se homeopatski pripravki dobijo tudi v slovenskih lekarnah, lahko preprosto vprašaš v lekarnah tebi blizu, če držijo (nimajo vse, samo lekarne, kjer delajo farmacevti z dodatno izobrazbo iz homeopatije), in da ti svetujejo pravo stvar.
Lahko pogledaš tudi v tujih pasjih spletnih trgovinah, se dobijo pripravki za pse s potovalnimi težavami.



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #4 : 02 Maj 2011, 20:05:39
Hvala miskica  :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 02 Maj 2011, 20:16:05
To je dobra ideja. Mogoče pa ti bo še tole pomagalo.

Jaz sem dobila psico dve leti staro-ni bila vajena vožnje v avtu in tudi ni ji bilo prijetno. 30kg sem mogla dvignit v avto in iz avta. Dokler-nismo šli v pasjo šolo (30 min vožnje)-po treh obiskih tam psica skače v in iz avta + ni več težav tudi z dolgo vožnjo. Zdaj ne rabiš it ravno v šolo. Zmeni se s prijatelji, da se s psi dobite na enem izletu, da greste vsaj nekaj časa po avtocesti-vsaj 1x tedensko, da poveže vožnjo z zabavo. Edinole pri tako dolgi vožnji naj prej lula in pa vmes vsaj en postanek, za kakih 10 minut da se razmiga, napije in nalula-pa nobenega obroka vmes.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #6 : 02 Maj 2011, 20:32:16
Ne vem čara kaj je pri njemu problem. sprobali smo že vse živo, sedeli zraven njega, on zraven nas, sam spredaj, imeli postanke kar naprej, pa nič ne pomaga. stoji ves čas na vseh štirih in gleda kot en marsovec, ali pa se obrne in gleda neprestano z izbuljenimi očmi v zadnji sedež in ne posluša nikogar. saj pravim, da je tako samo, ko smo na avtocesti. s postanki ne profitiramo kaj dosti, saj smo se nazadnje namesto 4 ure, vozili kar celih 7. radi bi mu olajšali tegobe, vendar res ne vem kako. bomo sprobali te bachove kapljice, ali ne vem, bom še malo pobrskala po netu, se posvetovala z veterinarjem. Nekaj sem brala tudi o Anxocare.
Drug teden mamo itak cepljenje in se bom še posvetovala glede tega.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 18 Junij 2012, 18:35:02
Mene zanima na koliko casa naj bi se ustavljali? Kako dolgi naj bi bili postanki? Za zletat se ravno ne bo moznosti,glede na to,da bosta morala biti na vrvici. V enem dnevu bi naredili 9 ur voznje,drug dan pa se cca. 7. Potovali bi jeseni,ko ni vrocine.

Once you go boxer, you never go back :)


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #8 : 18 Junij 2012, 20:56:24
Po občutku, odvisno od psov in od vročine. Mi se ne ustavljamo dosti. Zjutraj sprehod pred odhodom, potem pa vmes en ali dva postanka s sprehodom + ko se čaka na trajekt. Lani smo se vozili 12 ur (2x sem ju peljala na sprehod), pa ni bilo problema. Psa sproščeno spita v boksih, v avtu je hladno in jima nič ne manjka. Če ne bo preveč vroče, se lahko večkrat ustavite za par min.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 19 Junij 2012, 07:36:49
Tudi mi smo naredili en daljši "20 minut" postanek in enega krajšega, pa še takrat se ji ni dalo kaj ven iz avta lest, je prespala celih 6 ur. Po občutku, boš videla ko kateri od kužatov rata nemiren :) Načloma prespijo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 19 Junij 2012, 09:19:14
Mene zanima na koliko casa naj bi se ustavljali? Kako dolgi naj bi bili postanki? Za zletat se ravno ne bo moznosti,glede na to,da bosta morala biti na vrvici. V enem dnevu bi naredili 9 ur voznje,drug dan pa se cca. 7. Potovali bi jeseni,ko ni vrocine.

Midva sva lani potovala s tremi mladiči starimi 3,5 mesecev do nizozemske in belgije- cca. 1200km. Spali so praktično celo pot, za postanek sva jih zbudila :) So šli samo lulat, kakat in pit pa naprej spat. Sva jih pa že prej postopno doma navajala na vožnjo. Itak se bosta vidva morala ustavit, da bosta malo pretegnila noge in jih bosta takrat tudi psa, če bosta mirna in bosta lepo spala jaz ne bi delala nekih ekstra postankov.

Lp, nina



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 19 Junij 2012, 09:49:49
Ninci ste do Belgije potovali v enem kosu? Mi imamo prejšnji vikend za sabo 3 urno vožnjo, in sta tudi celo pot prespala, tako da res najbrž kompliciram  :-[

Once you go boxer, you never go back :)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 19 Junij 2012, 22:24:45
Ria jaz sem lani potovala z Zaro (4 leta) na Dansko - 1700 km v eno smer - par postankov, ampak bolj zaradi mene, ona niti iz boksa ni hotela it.
Nazaj grede sem pa imela s sabo še mladiča starega 4 mesece - naredila sem več postankov (cca. na vsake 3 ure), ampak tudi bolj zaradi mene ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 19 Junij 2012, 22:30:00
Ninci ste do Belgije potovali v enem kosu? Mi imamo prejšnji vikend za sabo 3 urno vožnjo, in sta tudi celo pot prespala, tako da res najbrž kompliciram  :-[

Ja. Tudi ko sva šla po Brihto na nizozemsko, ko je bila stara 2,5 mesecev, je prišla do slo. v 11ih urah vožnje v enem kosu, samo z dvema poistankama zaradi voznika in sovoznika ona se celo pot ni nič pritoževala  ;D Tako da če spita med vožnjo ne kompliciraj, ustavi se ko se pač moraš, bosta pa potem ko pridete na cilj bolj uživala.  ;)